Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Teorileri

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Kaido için hep yaratık veya o şey dendi. Ayrıca biliyoruz ki Big Mom ile bir geçmişleri var ve ona borçlu. Acaba bu Kaido; bir Oni'dir ve Big Mom sayesinde bir ejderha bedenine sahip olmuştur. Sonra ise Chopper'ın meyvesine benzer bir meyve yemiş olmasın.

Örnek bir Oni
► Spoiler Göster
Hatırlar isek Kaido'nun en sevdiği ada Onigashima adası. Ayrıca Oars ve Kaido'nun benzerliği malum. Oars seride şeytani bir dev olarak geçiyor ve diğer devlerden farklı olduğu söylendi.

Oars bildiğimiz kadarı ile soğuk bir yerde ölmüştü ve seride Onigashima adası soğuk bir yer. Ayrıca Moria ve Kaido'nun geçmişini düşününce Moria'nın Oars'ı isteme nedeni bu olabilir.

Şimdi gelelim diğer bir etkene hatırlarsak Law Punk Hazard arcında bir devleşme deneyinden bahsetmişti. O devlerin görünümüne bakalım.
► Spoiler Göster

Yine bir Oars benzerliği. Ve ne şans ki Ceasar devleşme deneyi yaparken bir tane Vegapunk'ın yaptığı bir yapay meyve var ve o meyve Kaido'nun ejderha formundaki ejderhanın aynısı.

Siz ne diyorsunuz buna benzer bir şey çıkabilir mi?
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

redstak yazdı: 18 Eki 2018 20:18 Kaido için hep yaratık veya o şey dendi. Ayrıca biliyoruz ki Big Mom ile bir geçmişleri var ve ona borçlu. Acaba bu Kaido; bir Oni'dir ve Big Mom sayesinde bir ejderha bedenine sahip olmuştur. Sonra ise Chopper'ın meyvesine benzer bir meyve yemiş olmasın.

Örnek bir Oni
► Spoiler Göster
Hatırlar isek Kaido'nun en sevdiği ada Onigashima adası. Ayrıca Oars ve Kaido'nun benzerliği malum. Oars seride şeytani bir dev olarak geçiyor ve diğer devlerden farklı olduğu söylendi.

Oars bildiğimiz kadarı ile soğuk bir yerde ölmüştü ve seride Onigashima adası soğuk bir yer. Ayrıca Moria ve Kaido'nun geçmişini düşününce Moria'nın Oars'ı isteme nedeni bu olabilir.

Şimdi gelelim diğer bir etkene hatırlarsak Law Punk Hazard arcında bir devleşme deneyinden bahsetmişti. O devlerin görünümüne bakalım.
► Spoiler Göster

Yine bir Oars benzerliği. Ve ne şans ki Ceasar devleşme deneyi yaparken bir tane Vegapunk'ın yaptığı bir yapay meyve var ve o meyve Kaido'nun ejderha formundaki ejderhanın aynısı.

Bölüm çıksa da atsam diye beklediğim yorumumda Kaido'nun bir ejderha ve Hito Hito no mi model oni yemiş olabileceğini yazdım. Bence ya senin ya benim yazdığım sularda bir şeyle gelecek Oda karşımıza
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

madaraninsolsharingani yazdı: 18 Eki 2018 21:35
redstak yazdı: 18 Eki 2018 20:18 Kaido için hep yaratık veya o şey dendi. Ayrıca biliyoruz ki Big Mom ile bir geçmişleri var ve ona borçlu. Acaba bu Kaido; bir Oni'dir ve Big Mom sayesinde bir ejderha bedenine sahip olmuştur. Sonra ise Chopper'ın meyvesine benzer bir meyve yemiş olmasın.

Örnek bir Oni
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster

Bölüm çıksa da atsam diye beklediğim yorumumda Kaido'nun bir ejderha ve Hito Hito no mi model oni yemiş olabileceğini yazdım. Bence ya senin ya benim yazdığım sularda bir şeyle gelecek Oda karşımıza
Aynen bakalım nasıl olacak.

Bu arada Kaido'nun ejderha çıkması ve rakibinin kaplan olması ilgili bir düşüncem var.

Bildiğimiz gibi Oda Zoro'yu kaplana benzetiyordu. Luffy Law'a seslenirken kaplan gibi bir şey demesi gerekiyordu. Ayrıca Luffy'nin bir kaplan modu çıkabilir. Ayrıca Luffy o lanetli kılıcı boşuna almadı. İblis biçen diye geçiyordu galiba. Boşuna o isimde olup da Luffy'de durmaz.
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster

Şu son resim gibi daha bir çok resim var. Bakalım Oda nasıl bir şey ayarlayacak.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Zirve WB - İlk 2

MF öncesi yaşlı WB - İlk 2 belki 3

MF'deki Yaşlı WB - İlk 5

Yüzünün yarısı gitmiş artık ölümün eşiğindeki WB - Amiral seviyesi. Dof'ları, Katakurileri çekirdek gibi çitleyecek seviyede. Adam Yami Teach'i ele avuca alıyordu lan.

Özetle WB en ölü halinde, kafasının yarısı kopmuş halinde dahi amiral levelden aşağı değildir.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

Outlaw yazdı: 19 Eki 2018 09:35 Zirve WB - İlk 2

MF'deki Yaşlı WB - İlk 5

Yüzünün yarısı gitmiş artık ölümün eşiğindeki WB - Amiral seviyesi. Dof'ları, Katakurileri çekirdek gibi çitleyecek seviyede. Adam Yami Teach'i ele avuca alıyordu lan.

Özetle WB en ölü halinde, kafasının yarısı kopmuş halinde dahi amiral levelden aşağı değildir.

O son halini sanmıyorum ya :D bu arada Katakuri ve Dof'u falan küçümseme. Katakuri'de amiraldeki meyvelerden bir tanesi olsa görürdün o zaman sen.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

redstak yazdı: 19 Eki 2018 09:38
Outlaw yazdı: 19 Eki 2018 09:35 Zirve WB - İlk 2

MF'deki Yaşlı WB - İlk 5

O son halini sanmıyorum ya :D bu arada Katakuri ve Dof'u falan küçümseme. Katakuri'de amiraldeki meyvelerden bir tanesi olsa görürdün o zaman sen.
Katakuri ve Dof'u küçümsemiyorum öncelikle. Güçlü korsanlar, hatta çok güçlü korsanlar. Ama Kaido-WB ayrı bir lig.

Ace'in Oda'dan izinli çıkarılan ve Oda'nın direktörlüğünü yaptığı Novel'inden geçen bir sahne;

"WB en güçlü korsan, ama Kaido 1v1'de WB'den(Yaşlı halinden, genç hali hakkında bir şey söylenmiyor.) daha güçlü."

Yani WB yaşlı halinde dahi Shanks-Big Mom gibi korsanlardan güçlü.

Gelelim Akainu mevzuna.

Akainu WB'ye sadece kalbi teklediğinde ve %80 ölüyken hasar verdi, onda da yerin dibini boyladı en sonunda. Net bir şekilde WB'nin daha güçlü olduğu ve savaşı kazandığı vurgulandı.

Tayfa gücü hakkında;

Big Mom;

"Lola'nın evliliği olup Elbaf'ı ele geçirseydim, Kızıl Saç'ı, Kaido'yu, hatta ve hatta Beyazsakal'ı bile yenebilirdim."

"Korsanlar Kralı olmaya en yakın korsan."

Kaido hayattayken ve varken söyleniyor bu. Özetle serideki tüm işaretler WB'nin ilk 3 adamı olduğuna işaret ediyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Kaido ile Ryuuma'nın katlettiği ejder arasında bir bağlantı çıkar mı sizce? Belki Kaido'nun yarası Ryuuma'ya aittir. Ancak Kaido'nun Shanks ile aynı nesilden olduğu novellerde geçiyor diye biliyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Zoro'nun en iyi kılıç ustası unvanı için Mihawk'la savaşmayacağını düşünüyorum. Shiryu Mihawk'ı alacak, Zoro da Shiryu'yu indirecek gibime geliyor. Her ne kadar Zoro vs Mihawk izlemek istesem de, böylesi hikaye açısından daha güzel olabilir. Bu sayede Zoro hem Shiryu'yu yenip eski en iyi ve hocası Mihawk'ın intikamını almış hem de dünyanın en güçlü kılıç ustası olmuş olur.
Outlaw yazdı: 21 Eki 2018 13:55 Kaido ile Ryuuma'nın katlettiği ejder arasında bir bağlantı çıkar mı sizce? Belki Kaido'nun yarası Ryuuma'ya aittir. Ancak Kaido'nun Shanks ile aynı nesilden olduğu novellerde geçiyor diye biliyorum.
Yok kanka. Ryuuma o ejderhanın komple kafasını aldı.
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

http://www.opfanpage.com/2018/11/27/bla ... e_hah1gQXw
Şimdiye kadar okuduğum en mantıklı Karasakal teorisi bu beyler. İngiliççe olduğu için bilmeyenler için özetliyorum.
Karasakal da birçok karakter gibi gerçek hayattan esinlenilmiş birisi ve elemanın adı Edward Teach, bazı kaynaklarda ise Edward Thatch diye geçiyor. Evet, iki ad da tanıdık geliyor değil mi? Edward Beyaz Sakal'ın adı, Tatch da onun tayfasından Karanlık Meyvesini bulan kişi. İkisinin bir diğer ortak özelliği ise Karasakal tarafından öldürülmeleri.
Teoriye göre, Karasakal aslında karanlık karanlık meyvesinden önce bir zoan tipi meyve yedi, bu meyve de "Cerberus", yani efsanevi 2 başlı canavar köpek. Bu meyvenin üç farklı ruhu olduğu için sahibine 3 farklı meyve yeme fırsatı sunuyor. Bunlar da Teach'in sonradan yediği karanlık ve deprem meyveleri. 3 sayısını özel buluyor bunu da son sayıdaki resimlerle destekliyor. Şanks'a açtığı yara izi de üç tane, oysa pençelemiş olsa 4 tane olmalıydı diyor. Teach'in şapkasında 3 kurukafa var, üç dişi eksik, üç silah taşıyor, sakalında üç örgü var. Bahsetmeyi unutmuşum, üç tane de yüzük var. Teorinin yazarına göre Teach yediği meyveleri bu yüzüklerde saklayabiliyor, bu sayede yerine göre sudan da etkilenmiyor. Bir tür ruh değişimi de olabilir.

Teori özetle böyle. Bana mantıklı geldi, tümüyle olmasa bile en azından desteklenebilecek çok yönü var. Bu ruh olayı bana Big Mom'ı da hatırlattı. O da -kesin olmamakla birlikte- Caramel Anne'yi yediği için meyve yeteneğini kazanmıştı. Beyaz Sakal'ın meyveyi kendine alırken bir perdenin altına giriyor. Bunu yapma nedeni de Köpekdiş'in yüzünün görünmesini istememesi gibi Teach'in de Cerberus'u göstermek istememesi diye düşünüyorum. Yalnız adamın şu an 3'ten fazla meyve yeteneği varsa teori çöp :laugh: :laugh:
Fame yazdı: 28 Kas 2017 14:04
Outlaw yazdı: 28 Kas 2017 13:51
Hacılar en son siz tartışmışsınız konuyu, yorumlarınızı bekliyorum
Resim

“One Piece Genel” sayfasına dön