Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Teorileri

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Oda deyince Zoro'nun irade gücü Ashura'yı uyandırdı yada esir aldı bile dese bence şaşırılmaz. Normal karşılanır artık.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Sanji'nin yanan bacağından mantıklı açıklama beklenmiyorken vinsmoke mutasyonu çıktı ortaya. Zoro'nun ashurasına da gelir mantıklı bi açıklama. Ama kılıcıyla alakalı çıkacağını sanmıyorum. Zoro'nun kendisiyle ilgili bi açıklama çıkar bence.

ben ashurayı mihawktan saklamıştır diye tahmin ediyorum. Pica karşısında olduğu gibi bir Flashback beklemiyorum bu yüzden.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

byakusharinnegan yazdı: 12 Eki 2017 16:59 Sanji'nin yanan bacağından mantıklı açıklama beklenmiyorken vinsmoke mutasyonu çıktı ortaya. Zoro'nun ashurasına da gelir mantıklı bi açıklama. Ama kılıcıyla alakalı çıkacağını sanmıyorum. Zoro'nun kendisiyle ilgili bi açıklama çıkar bence.

ben ashurayı mihawktan saklamıştır diye tahmin ediyorum. Pica karşısında olduğu gibi bir Flashback beklemiyorum bu yüzden.
Sanji'nin bacağının yanmasının sebebi sürtünme kuvveti. Yersen. :D
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

BB'nin nasil iki meyve yedigi ile alakali bu teori yazilmis miydi bilmiyorum ama ilginc bir sekilde Youtube'da gordum hosuma gitti.

Ozetle: Logia'larin antileri oldugu icin antileri karsisinda etkisiz kaliyorlar, vurulabilir hale geliyorlar. BB'nin karanlik meyvesinin antisi de isik. Yani BB bu yuzden hic bir zaman kendi vucudunu karanliga ceviremedi sadece karanlik urettigiyle kaldi. Uzerine nereye giderse gitsin isik vuruyor. WB'den meyvesini alirken ustune orttukleri ortu de bu sebeple. Tamamen karanliga donusmesine imkan sagliyor ve gucu emiyor.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=xnayvYG_KUo
Yorumun orjinali:
Logia devil fruit users can become their respective element, but that transformation can be inhibited by the presence of something which naturally suppresses the element. Crocodile could be hit when he got wet, since sand clumps together when wet. Enel could be hit by Luffy, since he is made of rubber. Blackbeard cannot transform into darkness entirely, he can only create his element and project it (as all Logia users can), but his body can be hit normally even without Haki. However, this is because in all situations there is light shining on him, which is the natural inhibitor of darkness... When he is under a curtain with no light, he can entirely transform into darkness (and as his darkness can draw in Devil Fruit powers, he can then draw Whitebeard's Devil Fruit power into himself.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@Fame,

Sayılır mı bilmiyorum ama karanlık üretirken sırtını da karanlığa çeviriyor, şuradaki gibi;

http://turkcraft.com/mangas/One%20Piece ... /12-13.jpg

Şurada da elini karanlığa çeviriyor tamamen, şekli filan değişiyor.

http://turkcraft.com/mangas/One%20Piece ... /14-15.jpg
Resim
Kullanıcı avatarı
Fame

@Outlaw
Dogru diyorsun aklima gelmedi oralar o sekilde. Ama iste oralarda da elini diger logialar gibi karanliga donusturmek yerine paramecialar gibi madde ureterek kapliyor olabilir. Meyve tam logia potansiyeline karanlikta ulasiyor olabilir. Neyse oylesine bir teori zaten, hosuma gitti diye koydum sadece. Tastismaya ve yoruma acik tamamen.
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 23:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Fame

@Gol D.
Teoriyi savunmak icin demiyorum ama 2 meyve mevzusunda Yami Yami'nin etkisinin oldugunu dusunuyorum. Vucudunu donusturmesi de su yuzden onem tasiyor, Yami Yami meyvelerin etkisini yok eden bir meyve. Karanligin icine alarak etkisiz kiliyor. O yuzden Sugar ve Brulee kombosu gerceklesmiyor, cunku meyvelerin oyle bir ozelligi yok. Teori cok yuzeysel kacmis tabi de benim hosuma giden kismi Teach'in vucudunu da karanliga donusturup ondan sonra ikinci meyveyi yiyerek hayatta kalmayi basariyor olmasi. Normalde 2.meyveyi yiyenlerin bir sebeple patlamasi yok olmasi geriyor, Teach karanlik ile kendi icinde meyveler arasina bariyer koyup temasa gecmesini engelleyerek vs vs her ne sekildeyse kendi icindeki o oldurucu etkiyi de sifirliyor. Isikda gun isigi olmayabilir, herhangi bir isik olabilir. dolayisiyla meyve sadece mutlak karanlikta tam aktiflikte kullaniliyor olabilir.

WB korsanlarina sirf Yami Yami icin katilmis ve uzerine de WB'nin ofkesini kabullenmis bir adam Teach. 2 veya daha fazla meyveye Yami Yami degil de zaten kendi vucudu izin verse o kadar ugras verecegini sanmam. Yami Yami disinda da cok guzel kombolar olusturacak meyveler var piyasada.
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 23:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Fame

Acikcasi iletisim kuramadik sanki. Cunku ne ben anlatabildim galiba ne de anlayabildim suan ilk dedigine nerden geldigini. Uzun bir gundu. Ozelden anlatirsan daha iyi olabilir. Kafam basmadi galiba aksam aksam.

“One Piece Genel” sayfasına dön