Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Ha kusuruma bakma :whistle:
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bu arada Tokyo Ghoul'da Seinenmiş olum. İzleyici kitlesinden dolayı Shounen sanıyordum ben onu.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

İlk bölümden son bölüme kadar çıkan bütün sayıları satın almak isterdim. Fakat Japonya'da yaşamadığım ve japonca bilmediğim için bu imkansız gibi. Mangasını internet ortamında okumayı sevmiyorum. Keşke animesi manga kalitesinde olsaydı o zaman tadından yenmezdi. Bütün bölümleri indirir anlamadığım yerleri tekrar izlerdim. Fakat animesi gerçekten çok sıkıcı. En son Ceasar arkını izlemiştim ondan sonrasını izleme ihtiyacı duymadım.
Belki bunun bir nedeni de belki bana öyle geliyordur ama tayfa birbirlerinden çok uzaklaşmaya başladı. Ne bilim sanki OP un hikayesinde bir kopukluk var. OP çok uzun bir seri olduğu genel anlamda bunlar bir geçiş süreci olabilir o yüzden Oda'ya sallamıyorum. Ama Marine savaşı gibi bir arc çıkana kadar pek yakından ilgilenmeyecem bu seri ile. Eğer yine OP evrenindeki bütün ağır toplar aynı anda seride yer almaya başlarsa kaldığım yerden devam ederim.

Sürekli yeni maceralar, hikayeler okumak güzel olabilir ama benim için olmazsa olmaz dediğim bölümler değiller.
Resim
Agâha
Favori Anime: One Piece, Berserk, Toriko, Attack on Titan, HunterxHunter

Bitsin şu seri artık. İyice uzattı.
En son Ryuuma tarafından 29 Eyl 2018 00:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Mangalar hakkında ki genel düşüncelerinizi lütfen ilgili bölüme yazınız.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Agâha yazdı: 28 Eyl 2018 22:14 Bitsin şu seri artık. İyice uzattı.
Bence bitmesi az kaldı. Az dediysem 3-4 seneyi bulabilir yine de. Bir sürü shounen serisini takip etmiş biri olarak son zamanlarda bu hisse kapıldım. Serinin ana karakteri güçlenme konusunda mantık çerçevesini aştıysa artık o seri sona yaklaşmış demektir. Luffy de artık Yonkou ile kapışacak seviyeye geldiyse zaten geriye Amiral seviyesi kalıyor. Ayrıca Luffy OnePiece alemindeki herkes ile ittifak kurmuş durumda. Yonkoulardan sonra nihai savaşa geçer gibime geliyor. Tabii Oda bu ne yapacağı belli olmaz.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Sadece mangalarda değil komedi dizisi vs bütün serilerde takım halinde ilerlemiş bir hikaye zamanla ana karakter yada popüler karaktere yüklenmeye başladıysa sıkıntı var demektir. Ya düzelir yada çoğu örnekte olduğu gibi eski havasını ve sürekliliğini kaybedip "Şu ana kadar izledim sırf bitsin diye takip ediyorum" moduna dönüşür.

OP şu anda benim için o yola girmek üzere adım adım. Tayfanın uzun süre çok geri plana atılıp olayların devamlı Luffy'i etrafında dönmesi buna örnek. Big MoM arcı bu açıdan benim için büyük bir hayal kırıklığı. Sanji'in odak noktası,parlaması vs olması yerde hala Luffy'i izliyoruz kilit adam olarak.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Crocodile gelecek, dertler bitecek.
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Herkesin zevki farklıdır, olayları anlayış ve kavrayış biçimi de öyle. Şunu bir türlü anlamıyorum! Herkes seriye ilk başladıkları zaman ki havayı arıyorlar. Sanabir seri veriyor ve bu seride karakterin gelişimine şahit olacaksın nasıl olurda o eski tadı ararsın anlamak mümkün değil. "Nerede o eski Ramazanlar" derdi babalarımız, dedelerimiz. Ramazan aynı Ramazan, sadece senin hayata bakışın açın değişiyor.

Mesela çocukluk yıllarındaki bakış açınla gençlik yıllarındaki bakış açının aynı olması mümkün değil. Bu 21 yıllık seride artık bırakın bir değişime maruz kalsın. Haklılık payınız yok değil lakin seri çok uzun eğer 2-3 yıllık bir anime manga serisi olsa ilk izlediğin tadı alırsın güzel bir seri yaparlarsa lakin 21 yıllık bir seriyi izlerken belki çocuk olarak başladın şimdi orta yaşlardasınız çocukluğun verdiği bakış açınla izlediğin ilk seneler seni gayet tatmin etti sonra büyüdükçe hayata bakış açın değiştikçe seri de sana farklı gelmeye başlıyor.

Bence yer yer sıktığı olsa da seri gayet güzel ilerliyor hele de Wano arcı şu anda çok iyi gidiyor. 2027-2028'den önce bitmez diye düşünüyorum. Bu kadar geniş bir evreni tasarlayıp da her hafta seride ki bu kadar karaktere yer vermesi gerçekten çok zor. Luffy'nin gelişim sürecini bol bol göstermeleri diğer karakterlerin bu süre zarfında nasıl bu kadar güçlendiklerini neredeyse hiç göstermemesi eksi tarafı serinin.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
*Naruto
*Bleach

Aslında seri 21 yıllık değil. One Piece çok seneler önce yazıldı zaten. Bir filmi sinemada 3 saatte de izleyebilrsin aynı hikayeyi 25 bölümlük halinde de. Tek fark karakterleri işlemek için daha çok fırsatın olur. Ama ana hikayede değişen hiçbirşey olmaz. Aynı şekilde bir romanı ya da hikayeyi tek kitapta da okuyabilrsin aylık çıkan dergilerde de. Tekrar söylüyorum ana hikayede değişen hiçbirşey olmaz. Her ikisinin de avantaj-dezavantajları mevcut.

Bence Oda avantajını dezavantaja dönüştürmeye başladı. Benim favori karakterlerim Sanji, Chopper, Shanks ve Kizaru ve Aokiji dir. Fakat bunlarla iligli tatmin edici çok falza bölüm çıkmadı. Ayrıca herkes ezber gibi geniş evren diyor ama diğer karakterlerle ilgili izleyiciyi doyuracak kaç sayı gördük. Oda genelde hiçbirini göstermiyor. Olaylar sadece Luffy nin üzerinden ilerliyor ki normaldir klasik shounen ler böyledir. Hakikatten OP evreni çok büyük ve geniş. Amirallerden tut Yonkoulara, Devrim karargahından Buggy'ye kadar akla gelebilecek bir sürü karakterler mevcut. Bunları ana hikayede ne kadar çok gördük ? Benim için tatmin edilir olmadı hiçbir zaman. Sadece Marine Ford savaşı bana OP'un ne kadar büyük ve müthiş bir seri olduğunu hissettirdi.
Ve bu duyguyu tekrar nihai savaşta yaşarım gibime geliyor.

Dolayısıyla ben arkadaşların neden "sıktı, bitsin" dediklerini anlıyorum. Yani Big Mom arcında Sanji'nin tek yaptığı, deli danalar gibi koşan bir kadına düğün pastası yapıp onu orgazma ulaştırmak oldu. WTF ?
Resim

“One Piece Genel” sayfasına dön