Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Son sayıda hakinin bitebileceğini öğrendik. Peki neden daha önce kimseden hakim bitiyor dikkatli davranmam gerek diye bir şey duymadık. Şimdi karakterler birden hakim bitmek üzere dikkatli davranmam mı gerek diyecek.

Bu mudur tam bilmek güç mekaniğini.

Uyanma olayı çıktı şimdi de. Bunu daha önce nerede duyduk gördük. Doflamingo çok nadir bir şey dedi. İmpel down da mı chooper da mı gördük. Çok nadir olan bunlar mı ? Onlar nadir ise Marinford gibi efsanelerin savaşında niye göremedik peki.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Bence gördük amirallerin WB'nin ve ya Marco'nun meyvesini uynadırdığını düşünüyorum. Yanılma payım var tabiki
Haki bitmesi olayı ise beklenmedik bir şey değildi ben en başından beri sınırsız kullanılacak bir güç olmadığını düşünüyordum.
Ama bu durumları öğrenme şeklimiz konusunda sıkıntılı bir durum olduğunu kabul ediyorum.
Güç mekanikleri söylemini ben biraz yanlış anlamışım aslında ben güç dengeleri diye düşünmüştüm :S
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Dressrosa, yerleşmiş bazı şeylerin yıkılması açısından güzel bir arc oldu. Mangaka ve manga adına güzel bir gelişme. Umarım bundan sonra da bir süre böyle gider. Birkaç yerde saçmaladı. Ama 100 bölümlük bir arc olacak nerdeyse. Normal diyelim. Biraz da uzattı. 100 bölümde anlatacaklarını 80-85 bölümde de anlatabilirdi. Tayfanın geri kalan üyelerini özlememizin etkisiyle de biraz sıkıldık. Ancak arc sonu gerçekleşecek olayları düşündüğümüzde iyi sayılabilecek bir arc olacaktır (inşallah).
Resim
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Sword Way yazdı:Dressrosa, yerleşmiş bazı şeylerin yıkılması açısından güzel bir arc oldu. Mangaka ve manga adına güzel bir gelişme. Umarım bundan sonra da bir süre böyle gider. Birkaç yerde saçmaladı. Ama 100 bölümlük bir arc olacak nerdeyse. Normal diyelim. Biraz da uzattı. 100 bölümde anlatacaklarını 80-85 bölümde de anlatabilirdi. Tayfanın geri kalan üyelerini özlememizin etkisiyle de biraz sıkıldık. Ancak arc sonu gerçekleşecek olayları düşündüğümüzde iyi sayılabilecek bir arc olacaktır (inşallah).
Mesela neler? Biraz daha açarsan konuyu daha guzel olur.

Ben sahsen meyvelerin bir de uyandırılma konusu cıkmasını yadırgadım.Yani bana göre böle bir sye hiç gerek yoktu.
Hangi meyveye hangi yeteneği verirsen ver zaten sorgulamadan yiyoruz.Meyveler cok absurd guclere sahip diyip geciştiriyoruz.
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

brezee yazdı: Mesela neler? Biraz daha açarsan konuyu daha guzel olur.

Ben sahsen meyvelerin bir de uyandırılma konusu cıkmasını yadırgadım.Yani bana göre böle bir sye hiç gerek yoktu.
Hangi meyveye hangi yeteneği verirsen ver zaten sorgulamadan yiyoruz.Meyveler cok absurd guclere sahip diyip geciştiriyoruz.
Uyanışı ben de yadırgamadım değil. Bir nevi bankai gibi bir şey oldu. Ama bunu özel bir durum olarak görüyorum. Yani elini kolunu sallayanın bu uyanışı gerçekleştiremeyeceği düşüncesi en azından biraz rahatlatıyor. Amiralden aşağı kimse kullanamazsa bu işi çok da sorun olmayacak gibi. Bir de her uyanış farklıdır muhtemelen. Böyle olacak olması da güzel bir nevi. Tabi saçma şeyler görmediğimiz sürece güzel olur.

Temelde, bir adaya gel, orda bir kötülük olsun, kahraman ol, parti yap ve sonraki adaya git örgüsü değişmedi tabi. Değişeceğini de zannetmiyorum bu saatten sonra ama Law'ın geçmişinin araya girmesi çok hoşuma gitti mesela. Bu kısır döngü içerisine farklı bir giriş yaptı mangaka Law ile birlikte.

Sonra, adaya tayfaca girip çıkmalarından ziyade bir ittifak yardımlaşması görmemiz de güzel oldu.

Kolezyum ekibi bile bir yerde değişiklik sayılır benim için. Mugiwara'lar tek kurtarıcı oldu hep bu zamana kadar. Ancak şu an kolezyum ekibi, Mugiwara bizi kurtarsın diye Mugiwara'yı kurtarıyor :) Mingo'yla arasına giriyor. Sırtına alıp Mingo'dan kaçıyorlar falan... Bu ufak ama güzel bir değişiklik.

Mesela Law'ın işi bitene kadar Luffy'yi geri planda tutması çok hoştu. Luffy kahramanlık yapsın diye Law'ın yıllar süren intikam arzusunu hiçe saymadı. Law'a saygı gösterdi. Bu da önemliydi benim için.

Bu tip şeyler yani..
Resim
Kullanıcı avatarı
mushroom
Favori Manga: Naruto, One Piece, Hunter x Hunter, Noblesse, Beelzebub, Tower of God, The Gamer,
Favori Anime: Naruto, One Piece, Hunter x Hunter, Psycho Pass, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Tokyo Ghoul, Akame Ga Kill, Terra Formars, Code Geass, Hyakka Ryouran: Samurai Girls, Hellsing (Alucard), Rurouni Kenshin, Gangsta., Bleach, One Punch Man, Noragami, Dragon Ball, Boruto, Gintama,

Ben de Sabo hakkındaki düşüncelerimi paylaşayım.
Çocukluklarının geçtiği bölümlerde de Sabo; karakteriyle, duruşuyla ve de gücüyle cok iyi bi noktadaydı. Ace in güçlü ama ergen ve öfkeli tavırlarının yanında olgun, yerinde kararlar alan, Luffy tadında biriydi gözümde. Ace ide çok severim ama 3lü içerisinde geri plandadır biraz benim için.
Özellikle son sayida Burgess e kin tutmadığını söylemesi üzerine bir çok kişi tarafından tepki görsede benim gözümde saygınliği kat kat arttı. Ace in yakalanmasi meselesini düşününce Teach ler Ace i sadece yakalayıp WG ye teslim etti. Bu o dünya nın cilvesi. Yeteri kadar güçlü değilsen başına bu gelebilir. Ace çok güçlü olmasına rağmen Teach le karşılaştı, yenildi ve sonuçlarına katlanması gerekti. WG nin yaptığı şeylerin sorumluluğu Teach lere yüklenemez bu noktada. WG de sonuçta hakim güç ve adalet anlayışlarina gore Ace i idam etmeye çalıştılar. Bu da tercihen kin güdülmeyecek bi durum aslında. Çünkü çark düzgün işliyor. Garp ında olaya müdahale etmemesi mantıklı. Garp a saygılar! Neyse gelelim Akainu ya. Bu OÇ un yaptıklari kesinlikle kabul edilemez işte. Ne haddine senin Ace i öldürmek. Ölüm mahkumlarının bile hakları vardır. İnanıyorum ki Sabo Akainu nun yüzüne baktığında Burgess a dediğini demeyecektir.
Sabo soyluların içinde büyüdü. Bence kaldırabileceklerinin sınırı yoktur.

Ha bide unutmadan. Sabo nun Burgess a söylediklerinden sonra 'Sabo Marineford a da gitmedi. Hepten gözümden düştü' diyenler var. Ölüm haberini gazeten duymuştu zaten. Ki Marineford a kadar Sabo hakkında hiçbir şey duymamıştık. Geçmişleri anlatılırken konuya dahil olmuş bile olabilir Sabo.
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

@mushroom

Yorumunda kendinle çelişiyorsun.
Hem Ace nin ölümünü WG acısından dogru buluyorsun adaletle bagdastırıyorsun hem de Akainu Ace yi öldürdüğü için Akainu ya kin güdüyorsun.
Savas zamanı ölümlerin olması son derece dogal.Ace nin de tum dunya karsısında show malzemesi olarak kullanılmasındansa savas meydanında ve bir amiralin Akainu nun elinden ölmesi cok daha uygun oldu. Akainu da senin adaletle bagdastırdıgın olusumun bir emir eri.Mantıgını anlamakta zorluk cekiyorum.

Sabo nun durumunu anlarım.Sonucta bir karar aldılar ve yollarını ayırdılar.Herkesin kendi hayalini gercekleştirmesi acısından zaten böle olması gerekir.Hem sen Sabo nun kim gutmuyorum dediğine de bakma.Cukecek Burges i. :D
Kullanıcı avatarı
The Golden King
Favori Manga: Ecchi konulu mangaların tamamı.
Favori Anime: Bleach,Hellsing,Death Note,Naruto,Air Gear,
Kuroko no basket,Berserk,Code Geass,Kurohitsugi,
One piece,Fairy tail,HxH,Gintama,Cowboy Bebop.

Ana karakterin salak olması dışında çok harika bi anime,severim.
Itachi
Favori Anime: One Piece

Kaido ile Moria üzerine düşündüm de biraz.. Moria yenilgisini tayfasının ölümlü olmasına bağlamıştı, şimdi Kaido'nun ölümsüz olduğu konusunda işaretler var. Ayrıca Moria Oars'tan Ultimate Zombi yapmaya çok önem veriyordu, Kaido'nun ilk görüntüsü Oars'un ufak ve aşırı kaslı versiyonu. Oda Sensei bunları düşündü ise tebrikler, denk geldiyse de ilginç olmuş.
Resim''Cahilliklerini örtmek için fazla konuşmak ve bilgili gibi gözükmek isteyenlerin yaptığı tek şey saçmalıktır. Eğer bir konu hakkında bilgin yoksa yapacağın en doğru şey susmaktır.''
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Çoğunluğu fillerdan oluşan tek manga.
Resim

“One Piece Genel” sayfasına dön