Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Hakkındaki Sorularınız (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Evet görmez. Tabi baya sağlam bir silahlanma hakisi gerek.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

beraterylmz yazdı:Şimdi bir sorum var. Haki vuruşları gerçek bedene ulaşıyorsa. Akainu vücudunu lav ile kapladığında Luffy ona b.haki ile vuruş yaptığında Luffy nin eline lav bulaşmayacak mı? Vuruşu işlese bile lavdan zarar görmüş olmayacak mı?
Hakisi yeterli olursa görmez. Aynı Shanks'ın kıytırık bir kılıç ile Akainu'un lav kaplı elini durdurması gibi. Meyve gücü vs haki kısaca orada ki olay.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Sakazuki ile Luffy dövüşmez gibi geliyor. Büyük savaşa kadar Luffy'nin çok durağı var olsa olsa Sabo yardım eder Sakazuki'yi alır Luffy'de o sırada başka büyük baş ile dövüşür bu baş muhtemelen Teach olur. Gerçi Teach olursa Sakazuki değil Kuzan olur diğer rakip. Sonrası büyük savaş olur.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

Portgas D Ace yazdı:Sakazuki ile Luffy dövüşmez gibi geliyor. Büyük savaşa kadar Luffy'nin çok durağı var olsa olsa Sabo yardım eder Sakazuki'yi alır Luffy'de o sırada başka büyük baş ile dövüşür bu baş muhtemelen Teach olur. Gerçi Teach olursa Sakazuki değil Kuzan olur diğer rakip. Sonrası büyük savaş olur.
Benim kafamda olabilecek bir olasılık ise (çok önceden yazmıştım tekrara girecek az idare edin) Luffy'in Akaiunu ile son büyük savaşta savaşmayacağı yönünde. Akaiunu ile dövüşeceği yer korsanlar kralı olup büyük savaşa giderken tek tek müttefiklerini topladığı ve savaş yolunda tekrardan geçmesi gereken balık adam adasında olacaktır. Bu karşılaşma çok büyük bir yıkıma yol açacak ve zamanında kahinin gördüğü gerçek olacak. Ada yanıp yerle bir olacak ve ateşlerin içinde Luffy Akaiunu'u indirmiş vaziyette duracak. Dövüş elbette zorlu geçse de o anki ulaştığı güç ile Luffy Akaiunu karşında bir Lucci'de olduğu (yada tahminen BB karşısında olacağı) duruma gelmeyecektir. Zaferden sonra savaşa doğru devam edecekler.

Bir tahmin tabi bu sadece.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

@Ryuuma
Mantıklı zaten gerçekleşene kadar yapabildiğimiz sadece tahmin oluyor. Balıkadam Adasını yıktıktan sonra muhtemelen Balıkadamlar su yüzeyine çıkacak orada yaşayacak o zamandan sonra Luffy'i falanda balık adamlar bir şekilde kurtarır. Ama Luffy böyle bir şey yaparsa donanma amiraline karşı balıkadamlarla düşman olur. Ama olabilir bence. Luffy'nin zaten 50 tane rakibi olacak. Akainu, Teach, Kaidou falan filan derken birisiyle dövüşürken yıkacak adayı.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

* Tayfanın skypiea'da kullanamadığı pek çok tekniği bikaç arc sonraki enies lobby'de gördük. Bunlar ne ara o kadar zaman çalışıp da p-up aldı? Özellikle Zoro dışındakiler.

** Canon filmler var mı? Sadece Oda'nın yazdıklarını demiyorum, direk mangaya bağımlı olacak.
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Birinci sorunun cevabı olabilecek birkaç olasılık var. Ama genel olarak çoğu çünkü öyle olması gerekiyora indirgenebilir.
1. Luffy ve tayfa yeni tekniklerini ve güç seviyelerini Skypia ile Water 7 arasındaki sürede kazandı.
Burda karşımıza çıkan problem ise tayfanın Water 7'da CP9'a ezilmesi. Peki neden? Çünkü öyle olması gerekiyor. Yoksa Robin kaçırılmaz Enies Lobby arcı yazarın planladığının aksine başlamadan biterdi.

2. Luffy ve tayfa yeni tekniklerini ve güç seviyelerini Water 7 ve Enies Lobby arasında kazandı. Yani yanlış hatırlamıyorsam 1 gece.
Ama Quasar bu nasıl mümkün dediğinizi duyar gibiyim. Yeteri kadar inanırsanız ve iyi bir çocuk olursanız elbette herşey mümkün. Çünkü öyle olması gerekiyor. Yoksa tayfamız Water 7'da olduğu gibi CP9'a harcanır, Robin'i kurtaramaz ve Robin'i kurtaramadıkları gibi kendileri de ölürdü. Elbette bunun olmasını istemeyiz değil mi?

3. Tayfamız yeni tekniklerini ve seviyeleri anın gazıyla elde etti. Çünkü mantıklı bir insanın bunun mümkün olmadığını düşüneceğin aksine öyle olması gerekiyor. Yoksa tayfamız dediğim gibi yine yeni yeniden CP9'a ezilirdi ve hikaye yazarın istediği gibi gelişmezdi.

Şahsi fikrimi soracak olursanız ben ilk seceneğin ve ikinci seçeneğin parça parça doğru olduğunu düşünüyorum. Tayfanın tüm üyeleri Skypia ve Water 7 arasında güçlendi ve yeni teknikler kazandı. Ama hikayenin planlandığı gibi işleyebilmesi için bunu Robin kaçırılırken kullanamadılar. Bir de Luffy'nin Water 7 ile Enies Lobby arasındaki sürede (1 gece yanlışım yoksa) Sorudan esinlenerek Gear 2'yi buluşu veya Soru'yu Gear 2'ye yedirişi var ki bu da düşününce insana pek mantıklı gelmiyor. Ama tabi dediğim gibi hikayenin işleyişi açısından bunlar gerekli olduğundan yapacak birşey yok.

Edit: Bu bölümleri okuyuş/izleyişimin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçti. Yanlış hatırladığım veya hatırlamadığım detaylar olabilir. Hatırladığım kadarıyla arkadaşın sorusuna cevap vermeye çalıştım. Ananıza bacınıza sövmüşümcesine bana saldırmaya karar vermeden önce bunu bir düşünün.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

Luffy gearları kuzana yenildikten sonra gelistirmeye başlıyor. Asıl amacı kuzana donmadan vurup geri cekilecek kadar hızlı olması. Tabi o zamanlar bunun olamayacagını bilmiyor. Diger ikisi icin bir acıklama yok o yüzden klasik son dakikaya kadar içlerinde tuttukları power uplar.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Klasik Shounen mangada kazanılan güçler. Naruto bunu zaman atlaması ile çözdü. Op'ta zaman atlaması sayesinde bunun önüne geçer.

Her seriyi Hxh gibi düşünmemek gerek. Her arc çalışıp, güçlensinler ve bunu bize göstersinler.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Ryuuma yazdı:Luffy gearları kuzana yenildikten sonra gelistirmeye başlıyor. Asıl amacı kuzana donmadan vurup geri cekilecek kadar hızlı olması. Tabi o zamanlar bunun olamayacagını bilmiyor. Diger ikisi icin bir acıklama yok o yüzden klasik son dakikaya kadar içlerinde tuttukları power uplar.
O da saçma olur çünkü bu adam Kuzan-Enies Lobby arası ölümüne savaşa girdiği oldu. Özellikle Enel'e karşı gear'ları açmamasının hiç bi mantığı yok. Bu yüzden o dönem gear'ı kullanamadığını varsayabiliriz. Water 7'a kadar tam hatırlamıyorum ama heralde haftalar geçmiyordu, en fazla 3-5 gündür. Water 7 ile Enies Lobby arası zaten 1 gün. Yani günler içinde biz idman dahi yaptığını görmediğimiz bi Luffy'nin Gear 3 açtığını gördük. Bu diğer karakterler için de geçerli. Zoro'yu biraz daha ayrı tuttum çünkü o hayvani çalışıyor ama aslında onu da bunun içine dahil edebiliriz. Çünkü o da bu kısa süre içinde çok daha güçlü teknikler gösterdi bize.
Quasar yazdı:Birinci sorunun cevabı olabilecek birkaç olasılık var. Ama genel olarak çoğu çünkü öyle olması gerekiyora indirgenebilir.
1. Luffy ve tayfa yeni tekniklerini ve güç seviyelerini Skypia ile Water 7 arasındaki sürede kazandı.
Burda karşımıza çıkan problem ise tayfanın Water 7'da CP9'a ezilmesi. Peki neden? Çünkü öyle olması gerekiyor. Yoksa Robin kaçırılmaz Enies Lobby arcı yazarın planladığının aksine başlamadan biterdi.

2. Luffy ve tayfa yeni tekniklerini ve güç seviyelerini Water 7 ve Enies Lobby arasında kazandı. Yani yanlış hatırlamıyorsam 1 gece.
Ama Quasar bu nasıl mümkün dediğinizi duyar gibiyim. Yeteri kadar inanırsanız ve iyi bir çocuk olursanız elbette herşey mümkün. Çünkü öyle olması gerekiyor. Yoksa tayfamız Water 7'da olduğu gibi CP9'a harcanır, Robin'i kurtaramaz ve Robin'i kurtaramadıkları gibi kendileri de ölürdü. Elbette bunun olmasını istemeyiz değil mi?

3. Tayfamız yeni tekniklerini ve seviyeleri anın gazıyla elde etti. Çünkü mantıklı bir insanın bunun mümkün olmadığını düşüneceğin aksine öyle olması gerekiyor. Yoksa tayfamız dediğim gibi yine yeni yeniden CP9'a ezilirdi ve hikaye yazarın istediği gibi gelişmezdi.

Şahsi fikrimi soracak olursanız ben ilk seceneğin ve ikinci seçeneğin parça parça doğru olduğunu düşünüyorum. Tayfanın tüm üyeleri Skypia ve Water 7 arasında güçlendi ve yeni teknikler kazandı. Ama hikayenin planlandığı gibi işleyebilmesi için bunu Robin kaçırılırken kullanamadılar. Bir de Luffy'nin Water 7 ile Enies Lobby arasındaki sürede (1 gece yanlışım yoksa) Sorudan esinlenerek Gear 2'yi buluşu veya Soru'yu Gear 2'ye yedirişi var ki bu da düşününce insana pek mantıklı gelmiyor. Ama tabi dediğim gibi hikayenin işleyişi açısından bunlar gerekli olduğundan yapacak birşey yok.

Edit: Bu bölümleri okuyuş/izleyişimin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçti. Yanlış hatırladığım veya hatırlamadığım detaylar olabilir. Hatırladığım kadarıyla arkadaşın sorusuna cevap vermeye çalıştım. Ananıza bacınıza sövmüşümcesine bana saldırmaya karar vermeden önce bunu bir düşünün.
Arada çalışsalar ve yeni arc'ta rakiplerine karşı kullansalar amenna ama çalıştıklarını da göstermediler. Hatta çalışsalar bile saçma olur çünkü arc'lar arası günler hadi bilemedin haftalar kadar fark oluyor. Bu kadar kısa sürede böyle sağlam p-up alamazlar. Zoro için bile geçerli bu. Kaldı ki şöyle bi durum daha var eğer bi karakter ölümüne savaşıyorsa en güçlü tekniklerini göstermedi gibi bi düşünceyi de göz önünde bulunduramayız. Luffy en nihayetinde Enel ile savaştı. Arlong gibi kendini çok kasmadan savaşacağı biri olsa gear'ları göstermemesini mantıklı bulabiliriz ama Enel karşısında kullanmamasının mantığı yok. Hatta Enel'in o 4 adamından birine karşı savaştıklarında dahi geçerli bu. Sanji ile birlikte savaşmalarına rağmen bayağı üstünlük kurmuştu o gözlüklü kadın (Sanji'nin concasse ile etkisiz hale getirdiği karakter).

Bi de bunların yanında bunu iman power'dan da sayamayız çünkü iman power'da ya gücün azalmışken tekrar health basılmış gibi dolacak, ya normaldeki saldırıların daha güçlü olacak, ya içinde gizli bi güç varsa o açığa çıkacak veya başka şeyler. Bilinçli olarak yapılan bir teknik buna giremez. Luffy mesela bilerek geçiyor Gear 2 ve 3'e. O duruşu alıyor, o tekniğin ne işe yaradığını biliyor ve ona göre hareket ediyor. Hatta açıklıyor bile şu şu işe yarar diye. Mesela aynısı Zoro'nun Ashura'sı için de geçerli. O yüzden iman power sınıfına dahi giremiyor bu.
redstak yazdı:Klasik Shounen mangada kazanılan güçler. Naruto bunu zaman atlaması ile çözdü. Op'ta zaman atlaması sayesinde bunun önüne geçer.

Her seriyi Hxh gibi düşünmemek gerek. Her arc çalışıp, güçlensinler ve bunu bize göstersinler.
Ben mantıklı olmasını istiyorum sadece ve bu shounen kurallarına dahi girmiyor. Çok shounen izlemedim ama izlediklerimde de gayet karakter sağlam bi çalışma yaptıysa gelişebiliyordu (Özellikle sonradan çok abartsa da Dragon Ball'de). Bi karakter hiç bişey yapmadan güçlenemez. Ancak inanılmaz güçlü bi karakter gelip kendisine güç verecek falan (bazı çizgiromanlarda falan oluyor bu bildiğim kadarıyla). Bunun time skip ile de bi ilgisi yok. Sonuçta o 2-3 yıllık süreçte karakterler güçleniyor. Gayet normal bi durum fakat Skypiea-Enies Lobby arası sadece günler geçmesine rağmen böyle güçlü teknikler gösterebiliyor karakterler. Hani ölümüne savaşmamış olsalar neyse de böyle bi durum da yok. Yani o arada çalışmış olsalar ve bize göstermemiş dahi olsalar bile mantıklı değil bu durum. Kaçırdığım bi yer var mı diye merak ettim ben de.

“One Piece Genel” sayfasına dön