Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sanjinin Güç Seviyesi & Potansiyeli

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

WhiteMoustache yazdı: Hocam kanımca Luffy vs Akainu, Sanji vs Kizaru, Zoro vs Fujitora olacak. Daha belirlenmemiş Amiralide tayfaya yeni katılan(Law,Bartolomeo) biri alacaktır.
Barto'nun o yetenekle bir amiral alması imkansız. Jinbei bile alamaz. Tayfaya Law'ı beklememin sebeplerinden bir tanesi de bu. Seri sonunda, şu anki tayfa kadrosuyla, monster trio harici, bir amirali alacak insan yok; olmamalı da. Olursa abartının da abartısı olur. Amiral ne demek la ? Amiral, amiraaallllllll !!! :blink:
Resim
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Sword Way yazdı:
WhiteMoustache yazdı: Hocam kanımca Luffy vs Akainu, Sanji vs Kizaru, Zoro vs Fujitora olacak. Daha belirlenmemiş Amiralide tayfaya yeni katılan(Law,Bartolomeo) biri alacaktır.
Barto'nun o yetenekle bir amiral alması imkansız. Jinbei bile alamaz. Tayfaya Law'ı beklememin sebeplerinden bir tanesi de bu. Seri sonunda, şu anki tayfa kadrosuyla, monster trio harici, bir amirali alacak insan yok; olmamalı da. Olursa abartının da abartısı olur. Amiral ne demek la ? Amiral, amiraaallllllll !!! :blink:
Aynen Luffy 10 kişilik tayfayla dövüşemeyecek. Müttefikleri olacak ve bu müttefiklerinden birisinin kaptanı da amirallerin bir tanesini almalı.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

beraterylmz yazdı: Aynen Luffy 10 kişilik tayfayla dövüşemeyecek. Müttefikleri olacak ve bu müttefiklerinden birisinin kaptanı da amirallerin bir tanesini almalı.
Sabo'nun bile Akainu'yu alma olasılığı var. Böylece Marineford'a gelememesinin diyetini ödemek isteyebilir. Onun dışında 3 amiral daha kalıyor ama bence 3 amiral, bizim trionun rakibi olacak. Müttefik güçlerin kaptanları için de o zamana kadar rakip çıkar. Bizim tarafın gücü ve potansiyeli aşağı-yukarı belli ama dünya hükumeti ve denizciler tarafının oynamadığı çok büyük kozlar var. İlerde çıkacaktır.
Resim
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Sword Way yazdı:
beraterylmz yazdı: Aynen Luffy 10 kişilik tayfayla dövüşemeyecek. Müttefikleri olacak ve bu müttefiklerinden birisinin kaptanı da amirallerin bir tanesini almalı.
Sabo'nun bile Akainu'yu alma olasılığı var. Böylece Marineford'a gelememesinin diyetini ödemek isteyebilir. Onun dışında 3 amiral daha kalıyor ama bence 3 amiral, bizim trionun rakibi olacak. Müttefik güçlerin kaptanları için de o zamana kadar rakip çıkar. Bizim tarafın gücü ve potansiyeli aşağı-yukarı belli ama dünya hükumeti ve denizciler tarafının oynamadığı çok büyük kozlar var. İlerde çıkacaktır.
Denizciler ile olan savaşı Luffy'nin yürüteceğini düşünüyorum. Kara ile de Dragon'un savaşacağını düşünüyorum. O yüzden Sabo'nun olma ihtimali bence yok.

edit: Şimdi bencesini söyledim, ama sonuçta Dünya Hükümeti ile savaşılacak. Tüm savaş aynı ortamda olmayacaktır. Kara ile Dragon uğraştığına göre, Deniz ile de Luffy uğraşacaktır.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

Sword Way yazdı:
Akainuyu alsa alsa Luffy alır. Ace'i gözünün önünde öldürdü. Ayrıca Sabo Devrimcilerden tutupta büyük bir savaşa girmesi mantıksız en fazla tüm Devrimciler savaşa girse veya görevlik bir mevzu olursa girer. Law, Luffy kadar güçlü bir adam üstelik D. olması sebebi ile bir Amiral alacak potansiyele sahip. Tahminim yeni Amirali Law alır, Luffy Akainu'yu, Zoro Fujitora'yı, Sanjide Kizaruyu alır. Bartalomeoya gelecek olursak, Adamda feci savunma var meyve dolayıs ile üstüne Haki öğrenip meyvesini savunma dışında saldırıya yönlendirse neden bir Amirali yenemesin ki?
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Sword Way

beraterylmz yazdı:Denizciler ile olan savaşı Luffy'nin yürüteceğini düşünüyorum. Kara ile de Dragon'un savaşacağını düşünüyorum. O yüzden Sabo'nun olma ihtimali bence yok.

edit: Şimdi bencesini söyledim, ama sonuçta Dünya Hükümeti ile savaşılacak. Tüm savaş aynı ortamda olmayacaktır. Kara ile Dragon uğraştığına göre, Deniz ile de Luffy uğraşacaktır.
Katılıyorum. Savaş kesinlikle tek cephede olmayacaktır. Ancak Dragon'un da denizde filosu vardır. Ama sonuçta bunları Luffy'nin emrine verir. Ben Sabo'ya ihtimal veriyorum ama ne olur bilinmez.

@Whitemoustache

Biz de son savaştan bahsediyoruz zaten dostum :) Büyük savaştaki Sabo'yu değerlendiriyoruz.
Resim
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

Sword Way yazdı:
beraterylmz yazdı:Denizciler ile olan savaşı Luffy'nin yürüteceğini düşünüyorum. Kara ile de Dragon'un savaşacağını düşünüyorum. O yüzden Sabo'nun olma ihtimali bence yok.

Katılıyorum. Savaş kesinlikle tek cephede olmayacaktır. Ancak Dragon'un da denizde filosu vardır. Ama sonuçta bunları Luffy'nin emrine verir. Ben Sabo'ya ihtimal veriyorum ama ne olur bilinmez.

@Whitemoustache

Biz de son savaştan bahsediyoruz zaten dostum :) Büyük savaştaki Sabo'yu değerlendiriyoruz.
Ace idam ediliyorken Devrimciler savaşa katılmadı. Şimdi katılacakları ne malum? Ayrıca Luffy abisinin ölümünü gözleriyle gördü, onun alması bu sebepten daha mantıklı geliyor. En fazla ikisi birlikte Akainuyu alırlar fakat Luffynin Akainuyu bırakacağını zannetmem.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Arkadaşlar konu dışına çıktınız baya gene. Genel başlığa taşıyın konuyu lütfen.
Kullanıcı avatarı
Sword Way

WhiteMoustache yazdı: Ace idam ediliyorken Devrimciler savaşa katılmadı. Şimdi katılacakları ne malum? Ayrıca Luffy abisinin ölümünü gözleriyle gördü, onun alması bu sebepten daha mantıklı geliyor. En fazla ikisi birlikte Akainuyu alırlar fakat Luffynin Akainuyu bırakacağını zannetmem.
Hacı devrimcilerin savaşa katılması durumu konusunda anlaşamadık seninle. Devrimciler son savaşta yer almayabilirler mi demek istiyorsun anlamadım ben seni ?

Amiral alacakları zaman geldiğinde kimse bir amirale 2 kişi dalmaz. Herkesin amirallerle tek tek karşılaşıp alabileceği bir ortam olur o zamanlara.

Edit : Genel Tartışmaya yaz dostum yazacaksan. Burdan geçti muhabbet.
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Sanji'nin eziklendiği biraz algıyla alakalı. Bu kadar ezmeniz, teke tek dövüşe fazla girmemesi ve girdiği dövüşlerinde sonuçsuz bitmesi oldu hep.

Vergo'ya bacağını çatlattı deniliyor ve oradan Sanji ezildi anlamı çıkartılıyor. Bence alakası bile yok. Sanji , alabastada Bon Clay ile dövüşürkende kemikleri kaburgaları kırılmış birisiydi ve dövüşü kazanmasını bildi.

Bon Clay ile olan dövüşüne bakarsanız bunu daha net görürsünüz. Yani Vergo bacağını çatlattı diye onu ezip geçmedi orada.

Sanji, Vergo'ya vurup duvara toslatmış birisi ;
► Spoiler Göster
Sanji yine duvara toslatır Vergo'yu ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Bundan sonra diable jambe kullanmamış Sanji, Nami'den dolayı bedeni yorgundu ve diableyi sürekli aktif edemiyor zaten ;
► Spoiler Göster
Farkındaysanız bacağı çatlamasına rağmen dövüşe devam ediyor Sanji. Sonrada ayrılmışlar, bırakmışlar dövüşü. Bana sorarsanız bu dövüşte Sanji daha fazla hasar verdi, kan aldı resmen Vergo'dan. 2 kere duvara gömdü Vergo'yu. Vergo ise Sanji'yi hiçbir yere uçurmadı, hatta Sanji'den kan bile almadı. Sanji'nin bacağı çatlaması olayıda abartı bir algıdır, Bon Clay dövüşü pekala örnek gösterilebilir buna yukarda yazdığım gibi. Bu düelloyu Sanji kazandı bence.

Sanji şuan bile epeyce güçlü bir karakter. Herhangi bir powerup aldığında geleceği seviyede direk amiral seviyesi olacaktır. Şuan amiral ile koramiral seviyesinin tam ortasında ve bana göre Amiral >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Koramiral. Bir amiralin enies lobby e gelen ve marinforddaki koramirallerden 20 tık/beden daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Adamlar adanın iklimini değiştiriyor sonuçta, koramiral ise kılıç sallıyor sadece, herhangi bir yıkıcı saldırılarıda yok, düz haki. Sanji şuan bir amiralden 10 tık geride olsada herhangi bir koramiralden 10 tık daha ilerdedir total güçte. Dediğim gibi herhangi bir powerup aldığında bu powerup öncekilere nazaran çok daha fazla olacaktır. Bu yüzdende bir anda amiral seviyesine yükselecektir, merak etmeyin.

“One Piece Genel” sayfasına dön