Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Tower of God Güncel Tartışma

King
Favori Manga: One Piece Bleach
Favori Anime: One Piece Bleach

Koon reis Rachel'ı öldürünce Baam ın ne yapacağını çok merak ediyorum. Tekrar F.U.G'a mı katılacak Jinsung'un dediği gibi

Ja Wangnan bahsedilen Zahard'ın prensi olabilirmi Zahard'ın yüzüğünü takıyo ama fiziksel olarak pek atağını görmedik kendisini saklıyo olabilirmi? Zaten adamın ismini tersten okuyunca ben prensim falan oluyor. Yazar bize direk hedefi gösteriyo ama fakete atmış olabilir. :woohoo:
Kara Büyücü Zeref
[thumbnail]http://25.media.tumblr.com/tumblr_mac4y ... o1_500.gif[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Koon ilk başta rachelı öldürebilecek kapasiteye sahip mi? Onu düşünmek lazım. Ne de olsa rachel bir kuralsız. Ve gücünü daha hiç görmedik. Ama hwa ryunun onun hakkında konuşmalarına bakarsak bu rachel ırısbısı düşündüğümüzden kat kat güçlü.

Bu bölüme geçersek. Düşündüğümüz gibi baam adam olsun boktan olsun, zaten ne varsa ben halledicem ayağında. Herif fug takımına tek başına kafa tutucam diyor. Baam reyiz saygılar der susarım B)

Ve son sayfada ki idol fotosunun tıpkısının aynısı olan daş gibi hatun. Belli ki baam ı tanıyor. Yuri mi diye düşünmedim değil. Kılık değiştirmiştir belki diye. Ama önce ki bölümlerde ki yuriye verilen zarfla, şimdi ki zarf birbirinden farklı. Ve tip olarak da pek benzetemedim. Hem kişilik olarak da pek saklanacak tip değil. Yine de belli olmaz ama.
Yeni bir karakter olmasını umuyorum. Ama baam ı tanıması ilginç.
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
The Butcher of Sands
Favori Manga: One Piece, Berserk
Favori Anime: Hunter x Hunter, Jojo's Bizarre Adventure

Yeni bir karakter bence ve saç rengine bakarsak Koon sülalesinden. Zarfta Baam'ın fotoğrafının olması onu daha önce görmemiş olduğunu gösteriyor gibi. Direk tanışmış olsaydı fotoğrafa ihtiyacı olmazdı. Bence FUG ile bağlantısı olan birisi bu.
Resim
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin

Bölümle ilgili hemen Mavi-Şaçlı kadın kim ?sorusu ortaya çıkıyor.Bence bu kadınla ilgili en kritik nokta Baam'ın ismini biliyor olması.

Ecnebiler sırasıyla Yuri-Başka bir Zahard prensesi-Fug'dan bir eleman üçlüsü etrafında duruyorlar.

Yuri olacağını pek sanmıyorum bence Yuri arcın sonlarına doğru ortaya çıkacak ama yine de bu kadınla ilgili hiç bir sonuç süpriz olmaz fakat yeni bir karakter olması daha olası gibi gözüküyor.
memoww yazdı:Koon ilk başta rachelı öldürebilecek kapasiteye sahip mi? Onu düşünmek lazım. Ne de olsa rachel bir kuralsız. Ve gücünü daha hiç görmedik. Ama hwa ryunun onun hakkında konuşmalarına bakarsak bu rachel ırısbısı düşündüğümüzden kat kat güçlü.
Aga tamam Rachel kuralsız da tam olarak kuralsız özellikleri taşıyan biri değildi yanlış hatırlamıyorsam Rachel kapıyı açmıyordu Baam'ın farkında olmadan açtığı kapıdan giriyordu hatta Headon "sen o değilsin." felan diyordu.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran

yalicapkini yazdı:
memoww yazdı:Koon ilk başta rachelı öldürebilecek kapasiteye sahip mi? Onu düşünmek lazım. Ne de olsa rachel bir kuralsız. Ve gücünü daha hiç görmedik. Ama hwa ryunun onun hakkında konuşmalarına bakarsak bu rachel ırısbısı düşündüğümüzden kat kat güçlü.
Aga tamam Rachel kuralsız da tam olarak kuralsız özellikleri taşıyan biri değildi yanlış hatırlamıyorsam Rachel kapıyı açmıyordu Baam'ın farkında olmadan açtığı kapıdan giriyordu hatta Headon "sen o değilsin." felan diyordu.
Yok hayır. Doğru kapıyı açan 1 kişi oluyor ama diğerleri de sonuçta kuralsızlar. Kuralsızlar kule dışından gelen demek. Ekstra bir anlam yok. Tabi kapıyı açanlar ayrı seviyede olmuşlar hep. Örneklerle anlatırsak eğer.

İlk teknik kuralsızlar= 10 ulu aile ve zahard
Kapıyı açan zahard ve yaverleri 10 ulu aile liderleri. Zahard evet aralarında en güçlüsü ama 10 ulu aile liderlerinin de gücünü kimse alıkoyamaz.

İkinci gelen enryu ve kapasitesine sual olmaz. Sıralaması 2 ve gardiyan katili kendisi.

Üçüncü sırada gelen grup Phantomonium ve urek mazino takipçisi olarak geliyor. Phanto 1 numara doğru. Ve tartışmasız en güçlü. Ama takipçisi urek de 4 numara şimdi ona güçsüz mü diyicez. Bu arada urek mazino nun kapıyı kendisi açıp daçmadığı belli değil. Ama phantonun takipçisi kendisi.

Yani teori yapacaksak kapıyı açacak seviyede olanlar belli ki ayrı seviye güçlü ama açamayan yaverler de yabana atacak kişiler değil. Kulenin kapısını kesin olarak açtığını bildiğimiz kişiler ilk 3 sırayı oluşturuyorlar. Ve 3. sırada ki zahard ve urek arasında bile dağlar kadar fark var. Arie hon dediğimiz 5. sırada ki adam urek ile eşit şekilde dövüşebilirken neredeyse, zahardla 10 kez dövüştüm 10unda da yenildim sonra onun uşağı oldum diyor. Zati gardiyan katili enryu var elimizde 2 numara olarak. 1 numara olan phanto ise ToG evrenini yok edebilecek güçte. Dediğim gibi kule kapısını kesin açmış olan kişiler dedikleri gibi en güçlü. Ama açmamış fakat sonuçta kuleye dışardan gelmiş kişiler de çok güçlü. Sonuçta kurenin ilk 20 sıralamasını nerdeyse bu kuralsızlar ya da onların soyundan gelenler oluşturuyor.

Şimdi rachelın bu kapasiteye sahip olamadığını mı söylüyorsun. Androssinin laflarına dikkat et, ilk gördüğüm andan itibaren düşman olunmayacak tehlikeli bir kişi olduğunu hissettim diyor. Ya da emile aşığı şu herif, görür görmez tehlikeli diyir bu rachela. Devamında hwa ryun baama diyor. Ne yapacaksın o da senin gibi kulenin kurallarını hiçe sayan biri diye, ve güçlenmen lazım dedi baama.
Yazar her yerde her türlü rachelın gücünü göstermese de güç seviyesi hakkında hep bize tüyo verdi.
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God

@memoww

Aga öncelikle çok güzel ve açıklayıcı yazmışsın.

2.sayıda Baam "Bana kuralsız deyip duruyorsunuz nedir o ?" diye sorunca Yuri "Kapıyı senin gibi kendi başına açanlara kuralsız diyoruz..." şeklinde cevap veriyor.
(http://mangaoku.net/Tower_of_God/02/7 hemen sayfanın başında.)

Peki şimdi aga burada Yuri ""Kapıyı senin gibi kendi başına açanlara kuralsız diyoruz..." diyerek neyi kast ediyor ?
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Kullanıcı avatarı
memoww

@yalicapkini
Orda demesinin sebebi tek başına girdiğini düşünmesi. Eğer tek başına giren bir şahıssa her türlü kapıyı o açmış oluyor. Devamında kule tarafından seçilmeyen insanlar demesi kule içi mesele. Yani kule içinde seçilen kurallılar gibi değiller. Onlar dışardan geldiğinden seçilmeden direk tırmanıyolar denebilir. Kuralsız denmesinin sebebi o zati. Peki kule dışında seçilip seçilmeme olayı net anlatıyım.

http://towerofgod.wikia.com/wiki/Irregular

Burdan bir yer alıntılıyorum sana.
"For the longest time, there was an extensive debate in the fanbase over whether or not Rachel qualified as an Irregular, stemming from the unusual way Headon addressed her in Chapter 76 - the fact that he specifically said that she was "not chosen" (an unusual wording, since by the normal definition all Irregulars are unchosen) and debates over just what it means to "open the door" led many to believe that either Rachel or Baam was not an Irregular. SIU finally confirmed that both were Irregulars in a live chat with fans,but what, if anything, Headon meant when he said she was 'not chosen' (and, by extension, implied that Baam was) remains unknown."

Yani diyor ki siu bize kuleye dışardan giren herkes kuralsız. Blog yazısında söyledi ikisi de kuralsız diye. Ama headon orda neden bahsetti rachela sen seçilmedin diye onu sonra açıklayacak. Yani bence kapıyı açan kişiler oluyor ki bunlar. Yani seçilmiş olanlar.
Ve alumik bu kulenin kapısını açtığı kişilerin ayrıcalığını şu şkilde söylüyor. Yani seçilmiş insanlar.
"The Tower doesn't open its gates for just anybody. No matter what it only opens its gate for 'something' that it needs. Stability, Change, Revolution or Liberty... "
- Alumik Edrok to Evan Edrok

Bu seçilme meselesi kule içi kurallı seçimiyle karıştırılmasın. Bu kulenin dışından birinin seçilme olayı. Yani kule çok farklı potansiyellerde olan insanlara kapılarını açiyor. Zahard, enryu ve phanto buna örnek. Ama diğerleri de yani yaverler de kuralsız. Kule dışından geldiğinden kule kuralları onlara işlemiyor. Fakat seçilenler içinde ayrı bir potansiyel taşıyor denebilir...
Kullanıcı avatarı
yalicapkini

@memoww

Aga yine güzel,açıklayıcı bir cevap olmuş eline sağlık Alumik'in Evan'a söylediklerini şimdi hatırladım.(http://www.webtoons.com/viewer?titleNo=95&episodeNo=194)

Anladığım kadarıyla iki tür kuralsızlar var birisi kule tarafından seçilmiş-kapıyı açabilen- (Zahard Enryu Phanto Baam) kişiler ötekisi ise seçilmiş kuralsızların açtığı kapıdan giren kişiler (Rachel) bununla birlikte bu iki tip kuralsızları da kule içinde ki kurallar bağlamıyor.

Peki aga Fug neden o zaman Rachel'i kaçırmıyor da Baam'ı kaçırıyor?(http://mangaoku.net/Tower_of_God_II/36/30 burada Siu özellikle Fug'un Baam'ı yeteneklerinden dolayı değil kuralsız olduğu için kaçırdığını söylüyor.)
memoww yazdı:Orda demesinin sebebi tek başına girdiğini düşünmesi. Eğer tek başına giren bir şahıssa her türlü kapıyı o açmış oluyor.
Aga bence oradaki cevabın altında yatan mesele Baam'ın tek başına girip girmemesi değil çünkü orda Yuri direk olarak "Kuralsız ne demek?" sorusunu yanıtlıyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
memoww

@yalicapkini

Valla siunun blogunda verdiği cevap bu şekilde. Kuleye dışardan girdin mi kuralsızsın. Belki ilk başta kapıyı açanlar olarak düşünmüştür. Sonra farklı bir açılım getirmiştir. Ya da yuri sadece baama konuştuğu için bu şekilde cevap verdirmiştir. Ama sen dediğimi anlamışsın sorun yok. Siunun da dediği bu 2 tür kuralsız var.
Ve rachel konusuna gelirsek. Başından beri fugun elinde değilmi zaten rachel yani onlarla iş yapıyor. Şuan da bu şkilde zati. Ama yüksek ihtimal kapıyı açan kişinin baam olduğunu biliyorlar. Ve potansiyel olarak o daha üstün diye düşünüyorlar. Ben headon da bu işin içinde diye düşünüyorum. Hele fugun adamı olan kahve bağımlısı yönetici yu han sung headon dan mesajı aldım demesi. Alakalarının olduğunu gösteriyor.
http://www.mangaoku.net/Tower_of_God/77/18
Evet bir gardiyanın bu işin içinde olması biraz çılgınca ama gördüğümüz üzere headon çok tekin değil. Ve çıkarları yönünde eğer kulede kaos istiyorsa fuga yardım edebilir. Ki bu durumda kimin kapıyı açtığını fug bilmiş olur. Ve headonun dediği şeyler normal şeyler değil. Bu adam kaos istiyor.
http://www.mangaoku.net/Tower_of_God/77/13
Ekstradan baam ın başından beri kuralsız olduğunu biliyordu ha jin sung kendisi dedi. bunu da gayet tabi headondan öğrenmiştir. Yani headon özerinden çok boklar dönecek.
Kullanıcı avatarı
yalicapkini

@memoww

Aga Rachel en başından beri Fug'un elinde ama benim kast ettiğim Rachel'ı neden Zahard'ı öldürme işinde kullanılmıyor sonuçta ikisi de kuralsız zaten Fug'a göre Viole'nin de bu işi yapması olasılıksız Rachel'ı kullansalar bir şey kaybetmezlerdi.Bir de Siu özellikle Baam yetenekleri yüzünden değil kuralsız olduğu için Fug tarafından kaçırıldı diyor eğer Rachel'dan daha fazla potansiyeli var diye Baam tercih edildiyse Siu kendiyle çelişir.

Headon ile ilgili işin ilginç yanı bende Fug ile iş birliği yaptığını düşünüyorum.Sebebime Rachel kuleye girdiğinde Baam'ın sınavı geçtiğini görünce öfkeleniyor,umutsuzluğa kapılıyor bunun üzerine Headon "Benimle bir takas yapmak ister misin? Eğer isteğimi gerçekleştirmeyi kabul edersen bu hikayenin kahramanı olmana izin veririm." diyor sonra hoop bir bakıyoruz Rachel Fugla kahve içip planlarını uyguluyor.

Aga Headon zaten başlı başına ilgi çekici bir karakter Yuri'nin 13 ay serisinden ikisini elde etmesiyle son bulacak reaksiyonu başlatan adam.Açıkçası Baam'ın bir üst kata çıkmasına kadar yaptığı her işte bir bit yeniği varmış gibi geliyor :lol:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Tower Of God Webtoon” sayfasına dön