Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kaku vs Daz

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Kaku vs Daz

Kaku
16
48%
Daz
16
48%
Bilmem
1
3%

Toplam oy: 33
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Forum uzun zamandır adam gibi vs tartışmıyor. İşte size düzgün bir vs konusu. Çok fazla açıklamaya gerek yok karakterlerin tüm özelliklerini biliyoruz.
Çelik vücuda sahip olan Daz ve Çeliği kesebilecek seviyede olup olmadığı belli olmayan Kaku. Birisi Baroq örgütünün üst düzey ajanı öbürü meyvesiz 2200 dourikiye sahip Kaku. Tabi meyvesini yeni yediği için 2200'in üzerine douriki artışı fazla olmayacaktır çünkü daha meyvesinde acemiydi son gördüğümüzde. Bence meyve ile en fazla 3000'dir kendisi.
Daz ise kılıç ustaları tipi saldırıları vardır. Dönen kılıçlı saldırıları akrobatik hareketleri çevikliği binaları yok eden saldırıları vs.
Kaku'nun kılıç yeteneğini bilmemde rokushiki olarak Mr1'i geçer diye düşünüyorum ama kolay olmaz. Önemli olan Kaku'nun Mr1'i Zoro'nun yendiği gibi yenebilmesi?
Bu iki adamı patronlarının yanlarında tekrardan göreceğiz çok yüksek ihtimalle. Daz Bones bence Bellamy gibi 200 ödüle falan sahiptir , Kaku'da o ayarda ve ya biraz daha fazla ödül almış olabilir.

Resim

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Daz Bones alır. Kaku Daz'dan çok daha güçlü ama çelik kesebileceğini düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Zor bir vs konusu. Kaku'nun meyvesi çok siktiri boktan yalnız. Bence meyve farkıyla Daz alır. (Rankyaku falan Daz'a işlemez. Herif tek hamlede binaları parça pinçik ediyor.)
En son _[Emre]_ tarafından 18 Oca 2014 20:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Mesele sadece Kaku'nun çeliği kesip kesemeyeceğinde. Bence Kaku'nun çeliği kesebileceğini düşünüyorum. Bunun dışında bence Kaku kılıç ustalığı konusunda Daz'dan epey daha yetenekli ve kas gücü Daz'dan üstün.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

Zoro ile Kılıç konusunda gayet aşık atabiliyordu bence şansı var Daz'ın çeliği o kadar ahım şahım birşey değil. Daz'dan sonra Skypia da yeni teknik üretip level atlamış Zoro ile kılıç konusunda gayet yarışıyordu Kaku, yenebilmesine imkan yok gibi cevaplar beklemiyorum arkadaşlar biraz analiz lütfen!
Resim
Kullanıcı avatarı
Phinks

Çeliği kesebilmenin yolunu Zoro gibi sökemez Kaku. Zoro o saldırılar karşısında o kadar dayanmasaydı o da çözemezdi.

Zoan meyvesi demek hayvani dayanıklılık ve güç demek. Ama Mr1 karşısındaki Zoro bile bir Zoan yemiş kadar, hatta daha fazla dayanıklıydı. Zaten Zoro'nun hayvani dayanıklılığı biliniyor. Neyse, konuya dönelim.
Kaku Tekkai + Zoan ile alabileceği en çok dayanıklılığa sahip. Defans kaldığı sürece Bones o defansı aşamaz bence. Zoan dayanıklılığını kırmak Bones için sorun olmaz bence, en azından Kaku için. Ama Tekkai var, sağlam teknik. Tekkai'yi aşacak darbeler yapmalı.
Bones'in hızlı darbeleri de var, bildiğimiz kadarı ile CP9'dan hiç birinde Haki yoktu. CP9'un tepesindeki adam Lucci'de yoksa Kaku'da da yokur sanırım. Kaku Tekkai aktifken hareket edemez, Jura idi sanırım onun dışındaki kimse Tekkai ile hareket edemiyor. Dövüş boyunca hareketsiz kalamayacağı için de mutlaka Tekkai'yi bırakacaktır. O sırada hızlıca bir darbe yaparsa Bones alır. Atomic Spar vesair oldukça hızlı darbeler.
Diyelim ki Kaku onu engelledi. Ya da Bones o hıza erişemedi. O zaman vs Bones'in dayanıklılığına, ya da şöyle söyleyeyim Kaku'nun çeliği kesip kesemeyeceğine bağlı.
Kaku Yontoryu kullanıyor. Ama Oda gözümüze kılıç sayısının Bones karşısında etkisini yitirdiğini soktu. Dakikalarca Santoryu ile devrilmeyen adam Ittoryu'ya gitti. Yani Yontoryu devasa bir etken değil. Ki bunlardan ikisi Rankakyu, Franky'nin ilk halleri bile yiyince direk ayağa kalkıyor. Hem de tekniklerin babası Lucci'den. Yani Rankakyu'lar Bones'i yavaşlatır belki ama yere seremez.
Kaku'nun bildikleri üzerine gideyim diyorum objektif olmak için, ama hiç biri bu adama (Bones) sökmüyor.
Shigan var, Bones'e Shigan? :lol: Soru belki işe yarar Bones birden slash atıyor anında binalar çöküyor, bundan kaçmak için. Tekkai'yi zaten söyledim. Kami-e var ama Bones karşısında pek kullanması gerekmez. Ama kolunu biçağa dönüştürüp saldırırsa Bones ondan kaçabilir Kami-e ile.
Değerlendiriyorumama, Kaku blok koymaktan başka bir şey yapamaz. Çeliği kesebilir mi ki, elinde 12 Wanzomo mu neydi onlardan var? İsimsiz iki kılıcı var. Basit kılıçlar. :laugh: Çeliği kesebilir mi ki '' Her şeyin Nefesi '' olayı var bunda? Hayır. Zoro çeliğin nefesini duyuyor/hissediyor öyle kesiyor.
Ama Tekkai'siz bir anında Bones aniden alabilir bence onu. O yüzden Bones der geçerim.

Bu arada KeskinKılıç, Kaku korsan değil ki ödülü artsın. :lol:
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Zoro'yla olan vslerine göre karşılaştırmak pek doğru olmaz. Çünkü Daz Bones Zoro'yla resmen taşşak geçmişti. Zoro kendisi sölüyor zaten tamamen ayrı bir seviyede olduğunu, işte bir şekilde Zoro'nun kazanması gerekiyordu ve kazandı. Kaku vs Zoro ise daha başa baş bir dövüştü.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

Orda demek istediğim Daz 200 ödül almış olarak karşımıza çıkar Bellamy açıkça çok sikik bir karakterdi iki yıl önce Daz'ın yanında. 2 y önce Bellamy mi yener sence Daz mı? Yani Daz iki sene sonra yeni dünyaya çıktı Croc la beraber gelişmesi çok normaldir. Kaku'da korsan oldu bir gemi ile denize açıldılar ya kapak hikayesinde işte bende Daz'ın ödülünden biraz daha fazladır dedim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Phinks

Konu Dışı
Keskinkılıç yazdı:Orda demek istediğim Daz 200 ödül almış olarak karşımıza çıkar Bellamy açıkça çok sikik bir karakterdi iki yıl önce Daz'ın yanında. 2 y önce Bellamy mi yener sence Daz mı? Yani Daz iki sene sonra yeni dünyaya çıktı Croc la beraber gelişmesi çok normaldir. Kaku'da korsan oldu bir gemi ile denize açıldılar ya kapak hikayesinde işte bende Daz'ın ödülünden biraz daha fazladır dedim.
Geri döneceğiz felan ayaklarını biliyordum kapaktaki de korsanlıklarından haberim yoktu. Sori. :whistle:
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Beyler Zoro orada herşeyin nefesi falan değil bildiğin haki kullandı. Kılıcının yerini tahmin etmesi ve oradaki tanımlar bu şekildeydi hep Zoroda haki var var diye bu yüzden söyleniyordu. Hatta Mihawk bile Daz bonesi ilk darbede alamıyor sonraki darbede almasının sebebi de haki kullanmasıdır. Yani dazı hakisiz bir kişinin yenebileceğine ihtimal vermiyorum. Ama sırf meyvesine güvenen logialar gibi vücudu da dayanıksız darbe görmediği için tek hamlede gider kendisi. Lucci belki yenebilir de Kaku'nun yeneceğini sanmıyorum.
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.

“One Piece Anketler” sayfasına dön