Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sanji vs Momonga

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Sanji vs Momonga

Sanji
19
63%
Momonga
10
33%
Kararsızım
1
3%

Toplam oy: 30
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Öncelikle Sanji

- İki yıllık arada İvankov'dan eğitim almış, o sürede haki öğrenmiştir.
- İki sene sonra Zoro ile ortak bir saldırı yapıp Px'yi yenmişlerdir.
- En önemli atağı Diamble Jambe dir.
- Cp9'un kullandığı rokushiki tekniklerinden Geppou'yu kullanabilmekte ve havaya yükselip gelişine güzel tekmeler atabilmektedir.
- Oda'nın sbs de açıkladığına göre Kenboshoku hakiye daha çok meyillidir.
- 77 milyon ödüle sahiptir ve Kara Bacak ünvanıyla anılmaktadır.

Resim

Momonga

- Amirallerin yanında savaşa giden güçlü koramirallerden biridir.
- B.haki kullanıcısıdır
- Sanji nin yanı sıra Geppou nun yanında birde Soru tekniğini kullanmaktadır
- Ayrıyeten bir kılıç kabiliyeti bulunmaktadır
- G1 üssünün başındadır ve Sentemaoru'nun üstünde bir mevkidedir
- Demir kesme becerisi bulunmakta, ayrıyeten Kuja adasında güçlü deniz canavarını kestiği görülmüştür
- Savaşta, Beyazsakal tayfasının tümen komutanlarıyla eşleşmiştir

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Momonga kılıcının tersiyle bayıltır aynı zoro gibi.Uğraşmaz bile bu ezikle. :cheer:
Resim
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

İki yıldan sonra Luffy ve Zoro'yu görünce Sanji'nin Momonga'nın seviyesine gelmiş olabileceğini düşünmüştüm ama hepimizin de bildiği gibi Sanji beklentileri karşılayamadı.Momonga, Sanji'nin sigarasını ters çevirip ağzına geri sokar. :)
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Sanji'nin gücünü henüz tam görmedik. İvankov Momonga'dan epey güçlüdür bana göre. Ama Sanjinin dediğim gibi gücünü görmedik. Şu anki bilgielrle Momonga alır. Yinede yazık Sanji'ye oysuz kalmasın ona veriyorum.

Oylamayı değiştirilebilir yapsaydın iyiydi.
En son Anka24 tarafından 17 Oca 2015 17:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Momonga gördüğümüz en iyi Koramiraller arasında. Sanji'nin o seviyelerde gezdiğini düşünsem de Momonga Sanji'ye ağır basıyor.

Momonga dedim.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
Miyamoto Musashi
Favori Manga: One piece-Vagabond-Feng Shen ji-Noblesse-Hsd Kenichi-Tower of God-Vinland Saga-Akame ga Kıll-Trace........
Favori Anime: One piece-Hxh-Rainbow-Hellsing-Kingdom-Magi........

Lucci dövüşünü hatırlayın Momongo ve Doberman'ın içinde bulunduğu koramiraller açıkça dediki Lucci bizden daha güçlü.O varsa bize gerek yok :/

Ben Sanji'nin bir adım daha Lucci'den güçlü olduğunu düşünüyorum keza Momongo ise Kaku'dan biraz güçlüdür diye düşünüyorum o sebeple Sanji gömer.

Sanji'nin koramiraller içerisinde yenemeyeceği kişiler Vergo belki John giant'tır.
1. Dürüst düşünceden sapma.
2. Ögrenme, temrindedir.
3. Her sanatla tanış.
4. Bütün mesleklerin yollarını ögren.
5. Dünyevi konularda kazançla kayıbı ayırdet.
6. Herşeye ilişkin sezgisel yargı ve anlayışın olsun.
7. Görülmeyen şeyleri algıla.
8. En küçük ayrıntıyı dahi önemse.
9. Yararı olmayan şeyi yapma.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

Miyamoto Musashi yazdı:Lucci dövüşünü hatırlayın Momongo ve Doberman'ın içinde bulunduğu koramiraller açıkça dediki Lucci bizden daha güçlü.O varsa bize gerek yok :/

Ben Sanji'nin bir adım daha Lucci'den güçlü olduğunu düşünüyorum keza Momongo ise Kaku'dan biraz güçlüdür diye düşünüyorum o sebeple Sanji gömer.

Sanji'nin koramiraller içerisinde yenemeyeceği kişiler Vergo belki John giant'tır.
John direkt olarak Wb ye girişti, deprem yedi yenildi ( 2 hamle yaptı herife )

Ronse , Vista ile yanındaki 2 adamı aynı anda tutuyordu, daha sonra Wb den dayak yedi ( Karşılaştıkları adam çok sağlam oluyor ondan yeniliyorlar )

http://img1.wikia.nocookie.net/__cb2013 ... _Ronse.png

Diğerleride diğer tümen komutanlarıyla eşleştiler , Jinbei onların çok güçlü olduklarını vurguladı savaşta

Onigumo, savaşın dönüm noktasıydı, hızlı bir şekilde Marco ya kairosekiyi takıyor, sonra Kizaru Marco ya tek atıyor

Jinbe 10 yıl önce Strawberry ile vs ye girişiyor ve kazanıyor, o zamanlar Strawberry tuğamiral seviyesinde, Jinbei sırf onu yendi diye Kizaru Schibukailik teklifi gönderiyor adama, 10 yıl sonra eşit güçlendiklerini varsayacağız Jinbei > Strawberry

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... R_pWv9mSDg[/BBvideo]

Lucci den güçlü değildirler bencede, ama Sanji kadar varlar , en azından hız konusunda sıkıntı çekmez insan koramiraller dev koramiraller gibi hantal değil ( John Giant hariç )
Resim
Kullanıcı avatarı
FoundeR
Favori Manga: One Piece, Naruto, Vagabond, Noblesse
Favori Anime: One Piece, Bleach, Death Note, Naruto, Shingeki no Kyojin

Serideki koramiraller tamamen ayar yemek için yaratılmış gibi o yüzden Sanji alır diyorum.
Kullanıcı avatarı
Miyamoto Musashi
Favori Manga: One piece-Vagabond-Feng Shen ji-Noblesse-Hsd Kenichi-Tower of God-Vinland Saga-Akame ga Kıll-Trace........
Favori Anime: One piece-Hxh-Rainbow-Hellsing-Kingdom-Magi........

Keskinkılıç yazdı:
Miyamoto Musashi yazdı:Lucci dövüşünü hatırlayın Momongo ve Doberman'ın içinde bulunduğu koramiraller açıkça dediki Lucci bizden daha güçlü.O varsa bize gerek yok :/

Ronse , Vista ile yanındaki 2 adamı aynı anda tutuyordu, daha sonra Wb den dayak yedi ( Karşılaştıkları adam çok sağlam oluyor ondan yeniliyorlar )

Diğerleride diğer tümen komutanlarıyla eşleştiler , Jinbei onların çok güçlü olduklarını vurguladı savaşta

Onigumo, savaşın dönüm noktasıydı, hızlı bir şekilde Marco ya kairosekiyi takıyor, sonra Kizaru Marco ya tek atıyor

Jinbe 10 yıl önce Strawberry ile vs ye girişiyor ve kazanıyor, o zamanlar Strawberry tuğamiral seviyesinde, Jinbei sırf onu yendi diye Kizaru Schibukailik teklifi gönderiyor adama, 10 yıl sonra eşit güçlendiklerini varsayacağız Jinbei > Strawberry

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... R_pWv9mSDg[/BBvideo]

Lucci den güçlü değildirler bencede, ama Sanji kadar varlar , en azından hız konusunda sıkıntı çekmez insan koramiraller dev koramiraller gibi hantal değil ( John Giant hariç )
O zaman tek fark ben Sanji>Lucci diyorum.
Bir de John Giant öyle bir intiba verdi bana ciddi bir dövüşlerini göremedik tamamiyle kalburüstü zaten görüşüm.
1. Dürüst düşünceden sapma.
2. Ögrenme, temrindedir.
3. Her sanatla tanış.
4. Bütün mesleklerin yollarını ögren.
5. Dünyevi konularda kazançla kayıbı ayırdet.
6. Herşeye ilişkin sezgisel yargı ve anlayışın olsun.
7. Görülmeyen şeyleri algıla.
8. En küçük ayrıntıyı dahi önemse.
9. Yararı olmayan şeyi yapma.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

Miyamoto Musashi yazdı:
Keskinkılıç yazdı:

O zaman tek fark ben Sanji>Lucci diyorum.
Bir de John Giant öyle bir intiba verdi bana ciddi bir dövüşlerini göremedik tamamiyle kalburüstü zaten görüşüm.
Sanji > Lucci olabilir, olmayabilir, kesinliği yok

Nedenine gelince Luffy nin onu nasıl yenmesi, Luffy Lucci ile dövüşürken herhangi biriyle dövüşür gibi dövüşmüyor, geleceğin korsanlar kralı olması , tayfasını kurtarması dileğiyle dövüşüyor, üstüne üstelik İmpel Down da açıkladığı birşeyi dile getireyim tekrardan, en önemlisi Lucci nin, Luffy i küçümseyip darbeleri alması ;
Bu sayfada gördüğün üzere yemek yiyince gücü 100 katına çıkıyor!
► Spoiler Göster
Bak mangaka ne diyor, Ace, Jinbei ve Crocodile onlar muhteşem, bu işkenceler yapılırken sikleri bile kıpırdamadı, Mangaka bunları aynı kefeye koyuyor

Crocodile nerede? Level 6'da ! Peki Lucci'yi yenen Luffy nereye koyuluyor? Level 5 e koyuluyor, Level 5 = 100 milyon üstü iki yıl önceki tüm süpernovalar Level 5 seviyesindeydi

Level 6 = Tarihin en güçlü suçlularının tutulduğu yer

Ve gene, Jinbei ve Crocodile hep yan yana koyuyor E.Oda
► Spoiler Göster
Lucci sence nerenin adamı? Basbayağı Level 6 nın adamı, o da 300 milyondan fazla olan bir adam gördüklerimiz üzerine ( Bizim tayfanın ödülleri yanlış verildiği ve en önemlisi ödüller güçte pek etken olmadığı için )

100 milyondan sonra pek seviye olduğunu düşünmüyorum, önümüzde Bellamy , Fisher Tiger ve Caribou örnekleri var

Nw'nin başında Pekoms'a 330 milyon ödül verip kurşun sıkan Caribou yu yendiriyor, orada Croco olsa aynı şeyler olmayacak
Manganın başında 30 milyon vs 81 milyon diye bölüm açıyor bu mangaka ( Bunun yanına bir tane 3 eklersen Crocodile ın güncel ödülünü görebilirsin, güncel ödülü 381 olacak, tabi olaylara karışmışsa 2 yılda, ben bunun bir gönderme olduğunu düşünüyorum, Lucci nin de en az onun kadar olacağı bariz yani, Doberman ın lafı öylesine değil Lucci gerçekten güçlü )
► Spoiler Göster
Bu örnekleri neden verdim, çünkü Lucci > Crocodile, bu nedenle Lucci > Jinbei = Sanji sonucunu çıkarırım ben

Hep yan karede takılıyorlar ;
► Spoiler Göster
Birisi Denizlerin Şovalyesi, öbürü Çöllerin Hakimi ( Mantığı gördün umarım )
Resim

“One Piece Anketler” sayfasına dön