Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jinbei Vs Vergo

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Jinbei Vs Vergo

Jinbei
38
78%
Vergo
11
22%
Berabere
0
Oy yok

Toplam oy: 49
Kullanıcı avatarı
iloque
Favori Manga: One Piece , Vagabond, Kingdom
Favori Anime: One piece

Vergo sırf vücudunu savunma haki kapladığı için bu kadar güçlü ise law korsanlar kralı olacak seviyede demektir. Bu vergo neden bu kadar abartıldı anlamış değilim, robb lucci nin yaşlısı bi tip bu herif, bir numarasını da görmedik, açıkçası sanji ile dövüşü uzasaydı kazanacağını da zannetmiyorum. Jinbei'nin öyle çok güçlü olduğunu düşünmüyorum da Vergo gibi zayıf da değil, rüşdünü ispat etmiş birisi, marinefordda beyazsakalın arkasını savunacak kadar doğru dürüst savaşçı.
Bir vergodur gidiyor gerçekten anlam verebilmiş değilim. Kaslı mı göründü millete pazusu var ondan heralde.
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m609v ... r1_500.gif[/thumbnail]
► Spoiler Göster
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

iloque yazdı:Vergo sırf vücudunu savunma haki kapladığı için bu kadar güçlü ise law korsanlar kralı olacak seviyede demektir.
Jinbei'yi yenebilmek korsanlar kralı olmayı mı gerektiriyor? Zoro kılıç ustası olduğu için Jinbei'yi yenebilir deseydik Law Mihawk'ı mı yenecekti?
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
iloque

Sae yazdı:
iloque yazdı:Vergo sırf vücudunu savunma haki kapladığı için bu kadar güçlü ise law korsanlar kralı olacak seviyede demektir.
Jinbei'yi yenebilmek korsanlar kralı olmayı mı gerektiriyor? Zoro kılıç ustası olduğu için Jinbei'yi yenebilir deseydik Law Mihawk'ı mı yenecekti?
Anlamamışsın kardeş.
► Spoiler Göster
Sae

iloque yazdı:
Sae yazdı:
Anlamamışsın kardeş.
B.haki'de Jinbei'yi yenecek kadar ustalaşması o kadar büyük bir şey değil diyorum yani.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
iloque

İyi de ben orada jinbeiden örnek vermiyorum, yok şöyle hakili böyle über dayanıklı şöyle süper dayanıklı aşırı hakisi var çok müthiş deniliyor ya, ben de diyorum ki o kadar über dayanıklı savunmalı adama tek atan Law'ın saldırı gücü über artı über artı über demektir. O kadar dayanıklı savunmaya bir girip çıktı ise gitsin korsanlar kralı olsun.
Jinbei belli bir prestij sahibi birisi, çok güçlü olduğunu iddia etmiyorum da Ozlil'in bahsettiği gibi belli bir iradesi olan adam. Vergo gibi tek yiyecek birisi değil, beyazsakalın falan gücüne saygı duyduğu adam bu.
Asıl önemli konu bu vergonun ne gücünü gördük, doftan tek yiyen smokerden güclü, doftan tek yiyen sanjiye denk, doftan fena dayak yiyen lawın yanında böcek gibi ezilen biri. Jinbei ise böyle ezik biri değil.
► Spoiler Göster
Sae

iloque yazdı:İyi de ben orada jinbeiden örnek vermiyorum, yok şöyle hakili böyle über dayanıklı şöyle süper dayanıklı aşırı hakisi var çok müthiş deniliyor ya, ben de diyorum ki o kadar über dayanıklı savunmalı adama tek atan Law'ın saldırı gücü über artı über artı über demektir. O kadar dayanıklı savunmaya bir girip çıktı ise gitsin korsanlar kralı olsun.
Jinbei belli bir prestij sahibi birisi, çok güçlü olduğunu iddia etmiyorum da Ozlil'in bahsettiği gibi belli bir iradesi olan adam. Vergo gibi tek yiyecek birisi değil, beyazsakalın falan gücüne saygı duyduğu adam bu.
Asıl önemli konu bu vergonun ne gücünü gördük, doftan tek yiyen smokerden güclü, doftan tek yiyen sanjiye denk, doftan fena dayak yiyen lawın yanında böcek gibi ezilen biri. Jinbei ise böyle ezik biri değil.
Law'ın gücü böyle birine B. Haki'de üstünlük sağlarsa karşı karşıya gelindiğinde tek atıyor. Jinbei gelse de tek atar Sanji gelsede. Zoro'dan daha yüksekse B. Hakisi ona da tek atar. Ya Smoker gibi dövüşmek gerek ki Jinbei'nin böyle dövüşebileceğini sanmam çevik hızlı bişey değil pek yada hayvan gibi b.hakin olacak. Zoro slash atabilir belki ikiye bölününce onu savuşturup bi kaç parçaya daha böler Vergo ile vs de animede olduğu gibi(mangadan bakmadım oraya animede tekrar saldırıyordu Vergo) Sanji'ye denk değil Sanji ile taşaktan dövüşe girdiğinde Sanji'nin gözünü korkutan birisi. Dof'un muhtemelen en güçlü adamı(bu konuda ısrar edemem şahsi görüş) Dof Jozu'yu teklemiş birisi(sinsilikte yapsa) haki kullansa Croco'yu da tekleyecek bi adam. Muhtemelen Jinbei'de rahat döver. Dof kıstas değil.

Ve Law Dof ile dövüşmeden önce Fuji ile epey dövüştü onu da hatırlatalım bir yandan da tayfayı korumaya çalıştı.

Ha ben Vergo Jinbei'yi rahat döver demiyorum çünkü b.haki'nin olayına tam karar veremedim. Balık adam karetesine karşı dayanıklılık sağlayacağını düşündüğüm için Vergo'nun yeneceği daha yüksek bir ihtimal bana göre B. hakisi çok yüksek Law veya Luffy kadar yüksek olmamasında sorun yok.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
tosunp
Favori Anime: .

Normal df ler 100m lawınki 5000m, bir kere sıradan bir güç değil bu. İkincisi narutoda elektriğin toprağı toprağın suyu yemesi olayını da düşün. Lastik vs elektrik ve su vs kumda olduğu gibi, a gücü b gücüne saldırırken %x bonus alabiliyor , ki çoğu durum böyle opde. Üçüncü olarakta lawın bu adam için önceden hazırlıklı olduğunu ve seviyesini geçebilmek için roomunu hayvani boyutlara çıkardığını biliyoruz. Bunlar yüzünden sağlıklı bir kıyaslama olmuyor senin dediğin, yani lawın tek atması vergoyu sikko yapmıyor.
Kullanıcı avatarı
iloque

Yani tek yemesi bu adamı sikko yapmıyorsa bu adamı sikko yapabilecek şey bir shounende gösterilmeyecek bir şey olmalı.
Dofun en güçlü adamı peeka. En güçlü adam vergo olsa çoktan bitmiş olurdu bu arc.
Beyazsakal ile dövüşse meyvesi süper diye onu kesebilir miydi law elbette hayır. Yani kılıç var meyve var kesti boş bulundu muhabbeti yaş gözlem haki olan seride.
Bu tip (vergo) bize çok savunma haki ile bir bok olmayacağını göstermek için kurgulanmış bir karakter. Mangaka burada hakiniz de olsa iradesi olan tekniği olan adamı öyle çata pata dövemezsin, teklenir gidersin diyor. Yani coby de zorodan daha hızlı zoro bir türlü denk getiremez demek gibi bir şey vergoda bu var nasıl geçecek demek. Yani jinbei dediğiniz adam çata pata döver bunu, gerçekten jinbeinin attığı yumruğun işlemeyeceğini mi düşünüyorsunuz? O halde kid veyahut luffy gibi birinin de yumruğu işe yaramaz. Bu şeytan meyvesi de değil balıkadam karatesi, vurursun vücudundaki su seni döver yani hakilik bir iş yok. Vücuda içten zarar veren bir şeyi dışındaki zırh ile nasıl durduracaksın. Gerçekten şunun bu vuruşu bunun bu savunması var muhabbetini sevmiyorum. Sadece ikisi arasındaki irade farkına isim farkına baksanız yeter.
Neyse, lawın yanlışlıkla öldürebileceği bir adamın neden jinbeiden güçsüz olduğunu daha fazla tartışmayacağım.
► Spoiler Göster
Sae

iloque yazdı:Yani tek yemesi bu adamı sikko yapmıyorsa bu adamı sikko yapabilecek şey bir shounende gösterilmeyecek bir şey olmalı.
Belamy Luffy'den tek yedi ödülü 52 m idi. Usopp Luffy ile çok daha uzun dövüştü şimdi Usopp Belamy'den o dönemler güçlü müydü? Don Krieg de daha uzun süre dayandı ödülü 17 m mi neydi.

Law'ın gücü belli Jinbei gelsin gene tekler nasıl kurtaracak Jinbei çok mu hızlı? Çevik mi? B. Hakisi var mı? O da tek yerdi. Anca Smoker gibi dövüşürsen yırtarsın. Ha Vergo o şekil dövüşebilecek kadar hızlı mıydı? Hızlıydı ama öyle dövüşmesi gerektiğini akıl edemedi Law sinsilikte sınır tanımayan bi adam. Jinbei kendini olduğundan o kadar güçsüz gösteremez namı yürümüş bir balık.
iloque yazdı:Beyazsakal ile dövüşse meyvesi süper diye onu kesebilir miydi law elbette hayır. Yani kılıç var meyve var kesti boş bulundu muhabbeti yaş gözlem haki olan seride.
B. hakisinden dolayı kesemezdi. Beyaz Sakal'ın B hakisi Law'dan düşük olsa bir ihtimal kesebilirdi ama o zamanda Beyaz Sakal dünyanın en güçlü adamı olan Beyaz Sakal olmazdı. Gözlem hakisininde b.hakinin seviyelerini ortaya çıkardığını hiç duymadım.
iloque yazdı:Bu tip (vergo) bize çok savunma haki ile bir bok olmayacağını göstermek için kurgulanmış bir karakter. Mangaka burada hakiniz de olsa iradesi olan tekniği olan adamı öyle çata pata dövemezsin, teklenir gidersin diyor. Yani coby de zorodan daha hızlı zoro bir türlü denk getiremez demek gibi bir şey vergoda bu var nasıl geçecek demek. Yani jinbei dediğiniz adam çata pata döver bunu, gerçekten jinbeinin attığı yumruğun işlemeyeceğini mi düşünüyorsunuz?
İşlemeyeceğini değil haifleyeceğini. Haki normal fiziksel darbeleri etkiliyor ama Luffy haki bilmeden hakili kişileri dövmüştü zamanında. Lastik meyvesini yiyene darbe etkilemiyor mu? Etkiliyor ama az etkiliyor. Luffy lastikten fiziksel darbelere dayanıklı dersek bu Luffy invulnerable mı demek?
iloque yazdı:Bu şeytan meyvesi de değil balıkadam karatesi, vurursun vücudundaki su seni döver yani hakilik bir iş yok. Vücuda içten zarar veren bir şeyi dışındaki zırh ile nasıl durduracaksın. Gerçekten şunun bu vuruşu bunun bu savunması var muhabbetini sevmiyorum. Sadece ikisi arasındaki irade farkına isim farkına baksanız yeter.
Smoker'da da hayvan gibi irade vardı Luffy'nin rakibi olarak onun peşinde dolanmış korsanlardan nefret eden ve Vergo'yu cezalandırma fırsatına eline geçirmiş biriydi dayağı yedi irade çok bi sikim değil. Haki eğer OP'de ki saçmalıkları engelleyemiyorsa o zaman kimse afilli meyve yemeye kasmasın oyuncak meyvesi gibi bişi yesin önüne geleni teklesin. Bir zırh oyuncağa dönüşmeyi nasıl etkileyecek dimi? Zırh sonuçta yani. Yaşlandırma meyvesi yiyen herkesi teklesin sonuçta zırh yani yaşlanmayı nasıl önlüyecek?
iloque yazdı:Neyse, lawın yanlışlıkla öldürebileceği bir adamın neden jinbeiden güçsüz olduğunu daha fazla tartışmayacağım.
Vergo tek yedi, zaten Vergo tek yedi ama Vergo tek yedi ama varya Vergo tek yedi... Başka bi şey diyemeyeceksen tartışmaman daha iyi olur zaten hadi selametle.
En son Sae tarafından 13 Kas 2014 03:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Sae

-
En son Sae tarafından 13 Kas 2014 13:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“One Piece Anketler” sayfasına dön