Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Rob Lucci vs Pasifista ( 2 yıl önce )

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Hangisi Kazanır?

Lucci
4
36%
Px
7
64%
Kararsızım
0
Oy yok

Toplam oy: 11
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Savaş gemisinin her yeri çelik değil yalnız Anka @ Attığım sayfada yanları ve önü çelik. İkiye ayrılan kısım normal olan yeri. Bak attığım sayfaya, yandaki çeliği yamultuyor Luffy g3 tekme ile.
► Spoiler Göster
Ayrıca Luffy px ile savaşırken Px'den 1 tane bile darbe, hasar almamıştır. O kadar yorgun olma sebebi g2 ye vücudu daha tam olarak alışamamış olmasından kaynaklanıyor. Px , orada sadece Franky'e 1-2 tane yumruk geçirdi o kadar, diğerleri hasar bile almadı sadece yoruldular. Zoro zaten Tb deki acılarına katlanıyordu hala, dövüş başlamadan yorgundu yani. Sanji'nin dj tekmesi Luffy'nin gear 2 yumruğu kadar güçlü ve ya biraz fazlası zaten. Diğer tayfa üyelerinin saldırılarını adam yerine bile koymuyorum. Lucci eğer orada olsaydı Px yerine, en azından Nami, Ussop ve ya Chopper'ı falan yanında götürürdü. Px 1'ini bile indiremedi. Saldırıya o kadar açık akılsız bir robotki tümünden saldırı aldı. Lucci'nin zekasınıda anlatmıyim bir o kalmıştı, Px'ye uygun anda uygun tekniklerini uygulayabilir, en önemlisi hız dediğim gibi.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Naruto-bijuu ? Kardeşim kusura bakma da sen de bir problem mi var sana kanıtları ile sundum sen daha bana rokuogan ile kısa devre yaptırır diyorsun.

Ya çok basit değil mi Ennies Lobby zamanı Luffy, Lucci'nin dengi. Shabondy Arc zamanı tüm hasır şapka tayfası da Px'in dengi

?!?!? Kafa mı kalııııınnn yoksa Lucci hayranlığı mı çok fazlaaa ? Anlayamadım.

Mangada gösterildi mi diyor ? Ama kendisi mangada olanları hiçe sayıp kendi fantazisini yazıyor :D

Lan çelik alaşımının kaç farklı rengi varda :D ikisinin de rengi aynı bak diyorsun :D Bana manga diyor adam mangada söylenmemiş bir şey söylüyor "gemi çeliği = px çeliği o zaman gemi = px lucci > gemi, lucci > px vay amk ben bir dahi olmalıyım" :D :D Bunlar mangadan mı canım :D direkt söylüyor mu böyle ?! Manganın dediği şu çünkü

lucci =< ennies lobby luffy =< shanbody arc Luffy <<< tüm hasır şapka tayfası = Px

Senin yorum yapmana gemi ile px arasında çıkarım yapmana ihtiyaç yok kardeşim. Bak attım sana yukarıda bir px için gereken efor ve hasar miktarını.

Luffy'de gemi kırıp dökebilen biriydi ona rağmen Px'i bir kaç kez vurma ile indiremedi. Demek ki senin gemi çıkarımın tamamen saçmalık. Mangada yazana sadık kalma gibi bir derdin varsa bana soraağına "manga da gösterildi miki" diye önce kendin bak bakalım mangada Px ne yapmış.

Lucci > Shabondy Arc zamanı tüm tayfa diyorsa ona lafım yok, fanlıkta çığır açanlar kulübüne kaydını da ben yaparım canını sıkma :D

kılıç çeliği, gemi çeliği ? :D :D Terimlere bak, laflara bak allahım :D :D Oda vurgu yapmış, onaylıymış vs Oda'nın ipiyle kuyuya iniyor hem de teknik, fenni bilgileri bu seviye de iken .. Şimdi oturup buradaki mantık hatalarına ve var olan kanıtları görmezden gelişine hiç girmeyeceğim hele fiziksel yorum hatalarına hiç girmiyorum :D :D Kolay gelsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Kusura bakmada X-Drake '' Soru Geppou '' kulanır diyorsun, sonrada mangadan veriler sundum diyorsun. Nerede ben göremedim? Her tuğamiral rokushiki mi kullanıyor? Hina '' Soru '' mu kullanıyordu? Ya da Kaptan Tashigi Soru kullanıyor diye diğer denizci kaptanlarıda Soru mu kullandığı anlamına geliyor bu? T-Bone falan niye kullanmadı? O da denizciydi hemde tuğamiralin bir alt rütbesiydi. Fisher Tiger'dan tek yiyen tuğamiral niye kullanmadı vs vs..

Yani kendi yorumunu mangadan sunmuş gibi anlatıyorsun, buradan bile bu sonuç çıkar.

Sen düz mantık A > B ise B > C ise A > C diyorsun. Ama o iş öyle değil. Ussop'un ezik patlayıcıları bile Px ye kısa devre yaptırıyorsa, hakisiz bir şekilde lastik adamı ölümün eşiğine getiren Rokougan neler neler yapar Px ye , az analiz gücü..
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Naruto-Bijuu yazdı: 18 Eki 2017 23:04 Kusura bakmada X-Drake '' Soru Geppou '' kulanır diyorsun, sonrada mangadan veriler sundum diyorsun. Nerede ben göremedim? Her tuğamiral rokushiki mi kullanıyor? Hina '' Soru '' mu kullanıyordu? Ya da Kaptan Tashigi Soru kullanıyor diye diğer denizci kaptanlarıda Soru mu kullandığı anlamına geliyor bu? T-Bone falan niye kullanmadı? O da denizciydi hemde tuğamiralin bir alt rütbesiydi. Fisher Tiger'dan tek yiyen tuğamiral niye kullanmadı vs vs..

Yani kendi yorumunu mangadan sunmuş gibi anlatıyorsun, buradan bile bu sonuç çıkar.

Sen düz mantık A > B ise B > C ise A > C diyorsun. Ama o iş öyle değil. Ussop'un ezik patlayıcıları bile Px ye kısa devre yaptırıyorsa, hakisiz bir şekilde lastik adamı ölümün eşiğine getiren Rokougan neler neler yapar Px ye , az analiz gücü..
Mangadan verilerden kastım pacifista ile ilgili idi. Drake ile ilgili dediğim şeyi deme sebebim Garp'ın daha başlangıç seviyesindeki Coby ile Helmeppo'ya bile bu teknikleri öğretme çabasından gelmekte. Coby daha captain değilken marineford'da Luffy'e soru yaptı. O teknikler senin sandığın kadar elit kesimin yaptığı şeyler değil. Tashigi zaman atlaması sonrası geppo yaptı.

X-Drake'in pozisyonu tashigi ve coby nin üstü .. al sana manga verisi.

Sen git şimdi px vs hasır şapka tayfası ya da px vs diğer supernovalar hakkında attığım sayfalara bak geri gel kardeşim.

Sen düz mantık ile Lucci > Savaş Gemisi ve Savaş Gemisi = PX (bu sonuca da maliyetten varıyorsun ehuehue) sonra da diyorsun ki o zaman Lucci > PX.

Düz mantık bende kötü de sende iyi mi.

Bak abisi çoooook düşünecek bir şey yok bunda.

Lucci Luffy nin dengi PX tüm tayfanın kapiş ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Eğer dediklerin gerçekse E.Oda gerçekten çok boş bir karakter için Water Seven ve Enies Lobby gibi uzun arclar yapmış demektir. Luffy'nin 2 yıl öncesi çok boşmuş harbiden, yeni dünyaya geçmeden 600 sayıyı saçma sapan ezik karakterler için uzatmışta uzatmış.

Sentemaoru diyor 600.bölümlerde '' Px ler buradaki korsanlar için yeterli '' diye. Yeni dünya için yeterli değil demek istiyor yani. Yeni dünyada bulunan her kişi bir pasifistayı yenebilir anlamı çıkıyor buradan. Başka bir anlam yüklemek saçma olur çünkü ilk yarıda takılmıyorlar.
► Spoiler Göster
Dressrosa arenasındaki en ezikler bile Px yenecek seviyede bu bakımdan. Çünkü yeni dünyada takılıyorlar ( Mummy, Meadows, Orlumbus,Damask, Rolling Logan , Süleyman, Elizabello,Bluegilly, Lepanto, Abdullah,Jeet, Hack, Dagama, İdeo, Bobby ve Kelly Funk , Boo , Jean Ango vs.. ) . Bunlar dressrosadaki spikerin dediğine göre '' Yeni Dünyadaki ünlü isimlermiş '' . Timeskiple beraber güç dengeleri sıvadı gidiyor.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

@naruto-bijuu

Valla pes yani göz ardı etme ve inat etmede konusunda ki becerilerin benim yorum yazmak becerimin üstünde bir seviye de :D :D Yeni Dünya'ya Law'ın adamı Beepo da gitti Beepo zaman atlaması öncesi tüm tayfayı tekliyor yani şimdi :D :D Valla helal.

Neyse güç dengeleri hep sıvalı idi bu evrende zaten.... Benden bu kadar :D konuşmanın yersiz olduğu noktaya eriştik tebrikler. Ellerine, ağzına sağlık.
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Hayır Luffy'nin armament efectsiz normal g2 yumruğu Px'nin işini bitiriyor. Bellamy için '' Kokalı g2 '' kullanıyor ? Bellamy'i , Px'den daha güçlü bir saldırıyla yeniyor yani, onu daha güçlü görüyor Luffy.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Yani anlayacağın 2 yıl sonraki Bellamy > Px

Luffy normal g2 saldırısıyla daha Gladius gibi karakterleri tekleyemiyor, ama Px'yi tekliyor. Gladius > Px

Sentemaoru'nun mangada söylediği cümleye göre konuştum '' Burası için yeterli ''. Ama yeni dünya için yeterli değil. Dressrosa arc a tekrar bakmanı tavsiye ederim , spiker bizzat mangaka ağzından diyor '' Yeni dünyanın ünlü isimleri savaşacak '' diye. O arenada ezik gibi yenilen adamlar bile yeni dünyada isim yapmış adamlar yani, Shabody'e gelip Px'e yenilen adamlarla aynı kulvarda değiller.

Ayrıca Sanji yorumunda ilginç geldi. Zoro ile 2'si beraber aldı nedir? Düz diable jambe ve Zoro'nun standart kesişi ( Tekniksiz ) ile işi bitiyor. Sanji 2 defa kendi vursa Px'nin işini bitirecek zaten, bunun için gerekli hızada sahip. Diable Spectre saldırısı var Doflamingo'ya uyguladığı, o saldırıyla 3-4 tane Px yener ard arda.

Mantıken Sanji > Gladius > Bellamy = 2 yıl önceki tayfanın toplamı > Px desek yeridir.

Edit : Ayrıca Bepo kendi ismiyle yeni dünyada ün yapmış birisi değil. Law'ın adamı olarak bulunuyor. O dressrosa arenasındaki adamlar kendi isimleriyle yeni dünyada nam yapmış adamlar ( Spikerin yalancısıyım, onada Mangaka söylettiğine göre durum açık ve net )
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Forumdaki bazı arkadaşlar hayal gücünden yoksun sadece gördükleri üzerinden yorum yapıyor. Marineford'dan önce Crocodile Mihawk'ı durduracak Jozu gibi bir adamdan çok temiz bir darbe alıp durum değerlendirmesi yapacak kadar yüzeysel bir hasar alıcak, Akainu'yu ortadan 2'ye bölecek,Ace'i kurtaracak desem hepiniz götünüzle gülerdiniz. Şu vs konularında time-skip öncesi Luffy'nin dövüşlerini kıstas almayın amk.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

_[Emre]_ yazdı: 19 Eki 2017 11:19 Forumdaki bazı arkadaşlar hayal gücünden yoksun sadece gördükleri üzerinden yorum yapıyor. Marineford'dan önce Crocodile Mihawk'ı durduracak Jozu gibi bir adamdan çok temiz bir darbe alıp durum değerlendirmesi yapacak kadar yüzeysel bir hasar alıcak, Akainu'yu ortadan 2'ye bölecek,Ace'i kurtaracak desem hepiniz götünüzle gülerdiniz. Şu vs konularında time-skip öncesi Luffy'nin dövüşlerini kıstas almayın amk.
MF öncesi sen Akainu, Mihawk, Jozu mu tanıyordun ? ... Vs tartışmalarında hayal gücünün yeri 10-20 ya eder ya etmez... Ve konuyu açan kişi "2 YIL ÖNCE" diye belirtmiş. ve iki karakterin de aynı karakterlere karşı sergiledikleri ortada...

Daha hala gak guk eden fanboydur. OP öyle naruto, hxh ya da khr gibi dövüş sistematikleri olan, avantaj-dezavantaj ilişkileri olan bir seri değil ki görmediğin, bilmediğin hakkında bir yorum şansın olsun.

Onu geçtim burada kapışan iki karakterler şansımıza aynı adamla dövüşmüşler :D :D

Biri o karaktere teke tekte yenilirken diğerinde o karakter arkasına tüm tayfasını aldığında anca alabilmiş.

Bundan sonrası aristo mantığı...

@naruto-bijuu

objektif ol genç padawan :D konu 2 yıl öncesine ait sen zaman atlaması sonrasından feat vermeye çalışıyorsun. hala da bıdı bıdı :D
ZAman atlaması öncesi tüm tayfa bir kaç kez atak yaptıktan sonra, canavar üçlü ortak atak yaptıktan sonra, adamın kendi lazerini kendine patlattıktan sonra en son luffy g3 rifle ile alıyor.

Zaman atlaması sonra g2 yumruğu ile alıp almamasının pek önemi yok. Konuyu açan 2 yıl önce" ibaresi koymuş" bitmiştir.

Barto'dan tek yiyen adamları sırf yeni dünya da haydut ya da kaçak olarak isimleri var diye zaman atlaması öncesi tüm tayfanın önüne koymak :D :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

_[Emre]_ yazdı: 19 Eki 2017 11:19 Forumdaki bazı arkadaşlar hayal gücünden yoksun sadece gördükleri üzerinden yorum yapıyor. Marineford'dan önce Crocodile Mihawk'ı durduracak Jozu gibi bir adamdan çok temiz bir darbe alıp durum değerlendirmesi yapacak kadar yüzeysel bir hasar alıcak, Akainu'yu ortadan 2'ye bölecek,Ace'i kurtaracak desem hepiniz götünüzle gülerdiniz. Şu vs konularında time-skip öncesi Luffy'nin dövüşlerini kıstas almayın amk.
İlk olarak, konu iki yıl öncesi Lucci'yi baz alıyor.

Ayırca, yaklaşımına karşıt bir görüşle değinmek istiyorum.

Crocodile MF'de Alabasta'da gösterdiğinin üstü bir feat göstermedi!

Jozu'nun darbesi, Luffy'in Crocodile'yi yumruklayarak onlarca metrelik sert betornameyi üstündeki binalarla kaldırması ve Croc'u yüzeye çıkarmasının yanında hiç bir şey!

Akainu'yu ikiye ayırmak? :woohoo: Akainu umursamadı bile! Hiç bir hasar almadı. Vivi'de Croco'nun kafasını kesmişti. :lol: Ki Vivi Croco'nun aksine arkadan saldırmayıp direk kesti.:silly:

Ace'yi kurtarmak? Bu bir feat değil. Ve yine arkadan kumla saldırıp Ace'yi yukarı uçurdu. :side:

Fanboy olduğunuz nasıl da belli oluyor, Lucci taa Enies Lobby Luffy'in dengi iken PX ise Sabaody zamanındaki tüm Hasır Şapka tayfasına denk bir güçte.

PX>>>>>>>>>>>Lucci.

“One Piece Anketler” sayfasına dön