Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sai vs Smoker

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Kim Kazanır?

Sai
5
42%
Smoker
7
58%
Kararsızım
0
Oy yok

Toplam oy: 12
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Naruto-Bijuu yazdı: 19 Kas 2017 23:30
ugur_tatli yazdı: 19 Kas 2017 23:24 Icimden Sai de guclu bir karakter demek gelmiyor arenada Luffy'in "Cekil onumden ulen" diye vurup firlattiktan sonra.
Bacak teknigi inanilmaz guclu ama onun haricinde sinifta kalan bir karakter gibi geliyor bana. Cover hikayesinde bile travesti benzeri kasli bir kadindan sopa yemis.
Smoker'in savas tecrubesi ve meyvede ustaligi ile alir diye dusunuyorum.
Travesti benzeri kadından dayak yemesinin sebebi '' Baby5 ile o kadını aldattığı için '' . Yani güç olarak gerisinde olduğu için değil. Mahçup duruma düşüyor ve kadından dayak yiyor olay bu. ''Onunla evlenemeyeceğini , Baby5 ile evleneceğini'' söylüyor Sai

Luffy'den tekme yiyip dışarı atıldığı zamanki seviyesi başka, şimdiki seviyesi başka. O zaman aile mirası gücü almamıştı. Aşırı bir powerup söz konusu burada. Chinjao Sai'ye ''Buz kıtasını yaracak kadar kuvvetin var'' diyor artık. Sai şuan o haki+şok dalgası ( Hasshoken ) seviyesiyle Luffy'nin g2 saldırılarını kolayca karşılar. Haki sadece saldırı amaçlı kullanılmıyor, bunun savunmasınıda pekala yapar yani. Smoker'ın hakili yumruklarıyla, Sai'nin hakili tekmeleri çarpışırsa ne olur bunu düşünmek lazım bence.
Luffy'den yumruk yemesi ile bacak power up'i almasi arasindan bir gun gecti.
Ayagi guclu olabilir ama geri kalaninda (hiz, kenbunshoku, onsezi, deneyim) koramiral seviyesi olduguna dair kani yok. Boksor elemanla catisiyordu bir de G Leo dedenin beynini ezdi. (O adam hala hayatta ama Ace olu. Hahahahahaha)
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

ugur_tatli yazdı: 19 Kas 2017 23:58
Naruto-Bijuu yazdı: 19 Kas 2017 23:30
ugur_tatli yazdı: 19 Kas 2017 23:24 Icimden Sai de guclu bir karakter demek gelmiyor arenada Luffy'in "Cekil onumden ulen" diye vurup firlattiktan sonra.
Bacak teknigi inanilmaz guclu ama onun haricinde sinifta kalan bir karakter gibi geliyor bana. Cover hikayesinde bile travesti benzeri kasli bir kadindan sopa yemis.
Smoker'in savas tecrubesi ve meyvede ustaligi ile alir diye dusunuyorum.
Travesti benzeri kadından dayak yemesinin sebebi '' Baby5 ile o kadını aldattığı için '' . Yani güç olarak gerisinde olduğu için değil. Mahçup duruma düşüyor ve kadından dayak yiyor olay bu. ''Onunla evlenemeyeceğini , Baby5 ile evleneceğini'' söylüyor Sai

Luffy'den tekme yiyip dışarı atıldığı zamanki seviyesi başka, şimdiki seviyesi başka. O zaman aile mirası gücü almamıştı. Aşırı bir powerup söz konusu burada. Chinjao Sai'ye ''Buz kıtasını yaracak kadar kuvvetin var'' diyor artık. Sai şuan o haki+şok dalgası ( Hasshoken ) seviyesiyle Luffy'nin g2 saldırılarını kolayca karşılar. Haki sadece saldırı amaçlı kullanılmıyor, bunun savunmasınıda pekala yapar yani. Smoker'ın hakili yumruklarıyla, Sai'nin hakili tekmeleri çarpışırsa ne olur bunu düşünmek lazım bence.
Luffy'den yumruk yemesi ile bacak power up'i almasi arasindan bir gun gecti.
Ayagi guclu olabilir ama geri kalaninda (hiz, kenbunshoku, onsezi, deneyim) koramiral seviyesi olduguna dair kani yok. Boksor elemanla catisiyordu bir de G Leo dedenin beynini ezdi. (O adam hala hayatta ama Ace olu. Hahahahahaha)
İsterse 1 saat geçsin, Sai o arcta çok powerup aldı bu inkar edilemez. İçindeki güç ortaya çıktı adamın. Pica'nın karnı kadar büyük bir alanı deldi geçti tek tekmesiyle.

Sai, koramiral değil Schibukai seviyesinde zaten. Chinjao'nun yaşlanmış , pörsüklenmiş hali bile bir çok koramiralden güçlü zaten. En azından Barto'dan tek yiyen Maynard gibi koramirallerden güçlüdür Yaşlı Chinjao. Lao G ise yaşlı Chinjao'yu kolayca dövdü geçti '' Son Formuyla '' . Lao G gayet üst seviye koramiral eder yani.

Üst seviyeden kastım Vergo olarak algılandıysa üzgünüm, Vergo'yu hiçbir zaman koramiral olarak görmedim ben, Dof'un adamı olarak gördüm. Lao G, koramiral seviyesinde diyorsam '' Mf de gösterilen koramiraller '' bunlar. Momonga,Doberman, Dalmatian gibi.
En son Naruto-Bijuu tarafından 20 Kas 2017 00:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Chinjao kendi bile soyledi Luffy ile savastiktan sonra yaralarinin daha cok derinlestigini, eski gucunden eser kalmadigini.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

ugur_tatli yazdı: 20 Kas 2017 00:07 Chinjao kendi bile soyledi Luffy ile savastiktan sonra yaralarinin daha cok derinlestigini, eski gucunden eser kalmadigini.
Tamam işte, bende o yaşlanmış pörsüklenmiş hali bile Maynard gibi koramirallerden güçlüdür diyorum. O kadar ezikleşmiş olsa bile kafasına '' Haki ekleyecek '' bir posizyondaydı, yani adamın güçten düşmüş hali bile epey güçlü zaten.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Sai'yi çok küçümsediğimi düşünüyorum son zamanlarda. Sai'nin tekmesi gerçekten küçümsenmeyecek kadar güçlü. Normal bir tekmesi bile Chinjao'nun kokalı kafayı yamulttu. Teknikli vuruşu ( Hasshoken ile ) 2 yıl önceki Rob Lucci seviyesinde diyeceğimiz bir adamı tekledi. Dressrosa dövüşlerine ayrıntılı bakınca Lao G'yi falanda küçümsediğimi farkettim. İşin özü Dressrosa Lao G = Cp9 Lucci bence. Sai ise tek vuruşta aldı bu arkadaşı.
► Spoiler Göster
Sai'nin, Lao G'ye attığı saldırı o kadar güçlüki, Vergo'nun Smoker'ı yenmek için kullandığı saldırıdan bile daha '' Yıkıcı! '' . Dikkat edin daha yıkıcı olduğunu görün, herif resmen koca asfaltta büyük bir delik açmış, Zoro bilen diyorki '' Happo donanmasından biri mi? Gelecekte onlardan biriyle karşılaşabilirim '' diyor. Zoro'nun gücünü onayladığı yani saygı duyduğu birisi Sai.

Smoker ise en baba saldırısı Law'a doğrulttuğu jutteyle küçük bir kaya parçasını parçalamak.Hani Vergo'ya vurduğu saldırılarıda gördük kendisinin, mangaka bile '' Küçücük bir Işıltı çizmiş '' saldırısına yönelik farkederseniz.

Şu sayfaya bakın ve Smoker'ın saldırısından çıkan ışıltıya bakarak seviyesinin çokta fazla olmadığını görün.
► Spoiler Göster
İşin özü bu dandik saldırı gücüyle Sai'yi indirmesi çok komik olur. Sai ile yumruğunu çarpıştırdığında büyük bir ezilme yaşayabilir Smoker bu yüzden.

Sai'nin tekmesi >>>>> Smoker'ın yumruğu

Tabiki sadece yıkım gücüne bakmak doğru olmaz. Smoker hız olarak daha iyi bir seviyede olabilir. Logia'yı etkin ve iyi kullanmasından dolayı, saldırılardan kaçacağını varsayarak Sai'ye karşı bir şansı olabilir.

Lakin yinede Sai yener diyorum, adamı harbi harbi Zoro övdü yani, gücünü onayladı mangaka Zoro'nun ağzıyla. Bu adam Smoker'a kaybetmez bence bu saatten sonra.

“One Piece Anketler” sayfasına dön