Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Doflamingo vs Katakuri

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Kim Kazanır?

Doflamingo yüksek zorluk
5
24%
Doflamingo orta zorluk
0
Oy yok
Doflamingo düşük zorluk
4
19%
Katakuri yüksek zorluk
7
33%
Katakuri orta zorluk
4
19%
Katakuri düşük zorluk
0
Oy yok
Birbirlerini öldürürler
1
5%

Toplam oy: 21
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@Baryshx,

O ikinci yüksek şıkkı aslında "düşük" olacaktı ama karışıklık olmuş.
Resim
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 23:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

İtiraf ediyorum, düşük oyu atan benim. :whistle: Doflamingo kazanır, ama yüksek zorlukla.

Edit. İtiraf ediyorum, düşük oyu "ilk" atan benim.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

ugur_tatli yazdı: 19 Kas 2017 20:13
byakusharinnegan yazdı: 19 Kas 2017 18:28 Dof awakening açtıktan sonra luffy vurana kadar 20 dk geçiyor. Dof o kadar da zayıf değildi g4'e kıyasla.

Ama katakuri ayrı bi ligde. Daha hızlı, daha kuvvetli, logia savunması çok iyi, kenbunshoku farkı çok yüksek, busoşokuda da daha üstün, awakeningi daha iyi kullanıyor, daha dayanıklı (g4'ten çok az hasar aldı).
Doffy'nin yaralari vardi o sirada.
Dof'un gamma knife'tan etkilendiğini biliyorum. Mangaka zaten boşuna luffy'i gamma knife'tan önce çarpıştırmamıştır dof'la. Law'ın kolunun koptuğunu görmeden önce çarpıştıklarında dof'un dövüş stili daha farklıydı.

Mangaka rakibin gücünü göstermek istediğinde teker teker g2 ve g3'e karşı ne yapabildiklerini gösteriyor bu aralar. Dof, cracker ve katakuriye karşı yaptı bunu.
Gamma knife'tan sonra dof luffy'nin zayıf olduğu yönlerde üstün gelebildi sadece. G2'ye dayanıklılığıyla, g3'e ise hızıyla karşılık verdi.
Gamma knife'tan önce ise g2'den sıyrılabiliyor hatta kontra yapıyor, g3'ü spider web'le durduruyor. Gamma knife'tan sonra yapamadı bunları.

Yani farkındayım dof'un baya etkilendiğini. Ama gücünün %90'ı da gitmedi.
Kata'yla karşılaştırabilmemiz için görmemiz gereken herşeyi gear 4 açılmadan da gördük. Biri luffyle yumruk çarpıştırabilirken diğeri luffy'nin elini kırıyor, kenbunshokuda fark ortada, logia savunması kukla gücünü iptal ediyor, katakuri daha hızlı olduğunu da gösterdi.
Ne kaldı geriye? Dof yaralı olmasa en fazla ne yapabilirdi ki?

ayrıca luffy de handikaptaydı.normalde 3 saat kalabildiği gear 4 22-23 dk sürdü(normalde nerdeyse 10 kat daha fazla kalıyor yani).
Gear 4 bittiğinde de hareket edemeyecek halde kaldı. Ve acele etmesi gerektiği için rahat dövüşemedi de.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Onda takılacak bir şey yok çünkü.
Gol D. Roger yazdı: 19 Kas 2017 21:03 İki tane Katakuri yüksek varken dof düşüğe niye takılıyonuz :D
Outlaw yazdı: 19 Kas 2017 20:48 @Baryshx,

O ikinci yüksek şıkkı aslında "düşük" olacaktı ama karışıklık olmuş.
Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Hayvenş derecede güzel bir çarpışma olurdu. Direk sonuca gitmeyi seven iki badass amca birbirine girerse gönlüm Doftan yana ama bu savaşın kazananı olmaz.
Amaaaan hiç şey yapamıcam
Kral hakiyle Dof bir etik yapıp siker diyorum
😁
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Dof'un seviyesi biraz muallak kaldı. %100 bir Dof'un G4'e performansını göremedik. Şu an için Katakuri diyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Outlaw yazdı: 23 Kas 2017 17:15 Dof'un seviyesi biraz muallak kaldı. %100 bir Dof'un G4'e performansını göremedik. Şu an için Katakuri diyorum.
Hala aynı fikirdeyim, tek fark şu an daha netim. Katakuri net üstündür diyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Anka24 yazdı: 11 Mar 2018 19:23 Luffy bile ''Law'ın o güçlü saldırısını yedikten sonra daha fazla güçlü kalamazsın'' demiş iken Gamma Knife'in küçümsenmesini anlayamıyorum.

Hadi Law'ı çıkartalım Luffy'in Doflamingo"ya en güçlü ikinci saldırısı Leo Bazooka ile ultimate saldırısı King Kong God's Thread'i atmasına rağmen Dof ile yirmi dakikadan fazla süre boyunca G4 ile savaşıp ''yenilmesine,'' [Ki normal halde de bayağı savaştılar, o yüzden Luffy'in Gamma Knife saldırısı ile ilgili üstte yazdığım sözlerinin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.] kucak üstünde baygın halde kaçırılmasına ne diyebiliriz arkadaşlar?

Veyahut Kata'ya üstte bahsettiğim iki en güçlü saldırısını atmaya gerek görmemesine? Güç farkı sırf buradan bile kolayca anlaşılabilir.

Bir ihtimal daha var o da Luffy dövüşe daha başlamadan önce bile evvelden girdiği dövüşler nedeniyle o iki ultimate saldırısını atamayacak kadar yorgundu ki bu daha da kötü.

Evet, çok basit.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bende fikrimi değiştirip Dof Mid-High dif arası alır diyorum. Luffy-Kata dövüşü sonuçlanmadan önce Kata high dif demiştim pişmanım.

Kata benim için hala Luffy'den güçlü bir karakter ama "Şeytani Karizma"yı fazla küçümsedim. :)

“One Piece Anketler” sayfasına dön