Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

CP0 Lucci vs Sabo

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Hangisi Kazanır

Lucci Zorlanarak
0
Oy yok
Lucci Zorlanmadan
0
Oy yok
Berabere
2
13%
Sabo Zorlanarak
6
38%
Sabo Zorlanmadan
8
50%

Toplam oy: 16
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

_[Emre]_ yazdı: 10 Haz 2018 19:46
ugur_tatli yazdı: 10 Haz 2018 19:00
_[Emre]_ yazdı: 10 Haz 2018 18:18 Lucci = Katakuri'dir. Hatta >= bile çıkabilir. CP0'ın lideri bu kadar etmiyorsa saçmalıktır. Hele bir savaşa girsin adamdan Tekkai+armament komboları görürüz. Ben berabere dedim.
CP0 lideri olduğu nerede geçti?
Öyle gösterildi. Bu saatten sonrada birileri Lucci'ye gelip el ense yaparsa komik olur.
Bana da Lucci lider gibi gözüküyor ama sadece üye olduğu geçiyor wiki'de. Lider olduğuna dair bir referans yok bildiğim.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

ugur_tatli yazdı: 10 Haz 2018 20:09
_[Emre]_ yazdı: 10 Haz 2018 19:46
Öyle gösterildi. Bu saatten sonrada birileri Lucci'ye gelip el ense yaparsa komik olur.
Bana da Lucci lider gibi gözüküyor ama sadece üye olduğu geçiyor wiki'de. Lider olduğuna dair bir referans yok bildiğim.
Lider derken en güçlüsü demek daha doğru olur gibi. CP9'dada alt üst kavramı denen şey pek yoktu.

Edit: http://villains.wikia.com/wiki/Rob_Lucci

Burayada Leader of CP0 yazmışlar. Gerçi çok irdelemeye gerek yok, Lucci'nin üstünde biri çıkmayacaktır.
him
Favori Anime: FMA: Brotherhood

CP0 güçlü ama hangi açıdan güçlü?
Bunu sadece raw power olarak irdelememek lazım. Kutsal Ejderlere doğrudan hizmet ederek diğer kişilerden üstteki seviyedeler. Ama bu yetki olarak öyleler. Lucci'nin Katakuri gücünde olduğunu düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

_[Emre]_ yazdı: 10 Haz 2018 18:18 Lucci = Katakuri'dir. Hatta >= bile çıkabilir. CP0'ın lideri bu kadar etmiyorsa saçmalıktır. Hele bir savaşa girsin adamdan Tekkai+armament komboları görürüz. Ben berabere dedim.
https://www.reddit.com/r/OnePiece/comme ... ew_by_oda/

Oda’nın yazdığı “Backstage pass” adlı resmi kitapta açıklandı cp0 ın başkomutanı olduğu. Attığım linke bak bilgiler yazıyor.

Telden attım bir hata varsa üzgünüm
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Adamın OP'nin %70 bitti dediği röportajda yazanları ciddiye almak Adam bunu Dressrosa başlarında demişti.. Görüyoruz şimdi ne bitiyor ne bitmiyor. Sırf Dressrosa + zou + BM arc 4 yıl sürdü. :D :D

Ayrıca ne zaman Cipher Pol örgütlerinin chief commander'I olmak = güç anlamına geldi ? Bir önceki şefleri Spandam değil mi ? Ayrıca hem Oda'nın kendisi, hem de wikilerde kaç kere Cipher Pol örgütlerinin esas gücü politik üstünlüklerinden geliyor denildi. Tabi bu savaş gücü yok demek değil elbette var... Ama bunlar amiral ile korlar arası bir ara segment savaş gücü olarak.... Ama siyasi protokol olarak Marinelerden öndeler olay bu..

Bir diğeri de gidiyor resmi omayan villains.wikia diye bir yerden bilgi doğrulamaya çalışıyor :D :D lel

Beyler Lucci, bu seviyelerde olabilecek biri olmaz diye bişi yok.... 2 arc önce Doflamingo görünce altlarına sıçan Dof'Un en alt adamlarından tek yiyen Nami-Chopper-Brook üçlüsünün saatlerce Big Mom'a direndiği bir evren.. Lucci > Sabo da olur..

Ama sizin yaptığınız asparagas habercilik gibi bir şey.. Elimizde hiç bir şey yok... Nitekim bekleyelim görelim.. Bu kadar "Lucci akar" , "Sabo oyar" yapmanın manası yok.

Ama Ertuğrul güzel bir noktaya parmak basmış (@byakusharinnegan) ..
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

JiraiyaFlash yazdı: 10 Haz 2018 21:41 Adamın OP'nin %70 bitti dediği röportajda yazanları ciddiye almak Adam bunu Dressrosa başlarında demişti.. Görüyoruz şimdi ne bitiyor ne bitmiyor. Sırf Dressrosa + zou + BM arc 4 yıl sürdü. :D :D

Ayrıca ne zaman Cipher Pol örgütlerinin chief commander'I olmak = güç anlamına geldi ? Bir önceki şefleri Spandam değil mi ? Ayrıca hem Oda'nın kendisi, hem de wikilerde kaç kere Cipher Pol örgütlerinin esas gücü politik üstünlüklerinden geliyor denildi. Tabi bu savaş gücü yok demek değil elbette var... Ama bunlar amiral ile korlar arası bir ara segment savaş gücü olarak.... Ama siyasi protokol olarak Marinelerden öndeler olay bu..

Bir diğeri de gidiyor resmi omayan villains.wikia diye bir yerden bilgi doğrulamaya çalışıyor :D :D lel

Beyler Lucci, bu seviyelerde olabilecek biri olmaz diye bişi yok.... 2 arc önce Doflamingo görünce altlarına sıçan Dof'Un en alt adamlarından tek yiyen Nami-Chopper-Brook üçlüsünün saatlerce Big Mom'a direndiği bir evren.. Lucci > Sabo da olur..

Ama sizin yaptığınız asparagas habercilik gibi bir şey.. Elimizde hiç bir şey yok... Nitekim bekleyelim görelim.. Bu kadar "Lucci akar" , "Sabo oyar" yapmanın manası yok.

Ama Ertuğrul güzel bir noktaya parmak basmış (@byakusharinnegan) ..
Hocam ben sadece Lucci ile ilgili bilgiye değindim, haklı olabilirsin dediklerinde lakin sandman doğru bir kaynak. Oda kendiyle çelişiyorsa ne yapsın adamlar. Bilgileri, konuşmaları, ropörtajları ve Oda’nın yazdığı kitaptan bilgileri iletiyor sandman.
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

JiraiyaFlash yazdı: 10 Haz 2018 21:41 Adamın OP'nin %70 bitti dediği röportajda yazanları ciddiye almak Adam bunu Dressrosa başlarında demişti.. Görüyoruz şimdi ne bitiyor ne bitmiyor. Sırf Dressrosa + zou + BM arc 4 yıl sürdü. :D :D.
Yazinin tamamina katilmakla beraber bu kisma katilmiyorum. Neredeyse 5.5 yil surdu amk.. Subat 2013de baslamis Dressrosa'ya. :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Lucci
ne karakter ağırlığı olarak
ne irade(op Evren’inde en önemli güç faktörüdür) ağırlığı olarak
ne aldığı eğitim olarak
ne verdiği mücadele olarak
ne amaçladığı hedef olarak
Ne saf güç olarak
Ne dövüş tekniği olarak..............
Hiç bir konuda Sabo’nun sıçtıpı bok olamaz. Zorlanarak kolayca veya başka bir şekilde her nasıl okursa olsun Sabo bu ibinenin evladını siker atar
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Doğrulamaya çalıştığımız bilgi Lucci'nin CP0 Lideri olup olmadığı. Malumun ilanı yapılmadı diye "ehebeffdef fandom kaynak gösteriyor ehhgehsj" yapmaya gerek yok. Farklı bir görüş var mı diye baktık yokmuş.

Kim kimi siker o da hiç belli olmaz. Lucci sadece dourikisini 2.5 3 katına çıkarıp Kata seviyesinde B. Haki temel seviyedede gözlem hakisi kassa amirale yakın bir şey olur ki daha bunun DF uyanışı falanda var. Kısacası Lucci power-upa çok müsait bir karakter ama Oda ona ne kadarını verir merak konusu. Yani adam burda yazdığım bütün Power-Upları alsa Tekkai+Armament+Zoanla Fuji'nin meteorlara kafa atar heralde. :D

Birde Lucci'nin Rokushiki tekniklerini geliştirmesi var. Rokuogan'ın üstüne yine bir şeyler koymuşta olabilir.

Lucci'nin potansiyeli cidden şöyle bir bakınca serideki her karakterden daha fazla gibi. O yüzden ürettiğim fantezilerin imkansız olduğunu hiç düşünmüyorum.

Islak rüyaları bırakırsak Lucci'nin ben 8000 douriki, Kata kadar olmasada sağlam bir B. Haki, temel seviyede gözlem hakisi, yeni ve geliştirilmiş Rokushiki teknikleri ve meyve uyanışıyla gelmesini bekliyorum. Buda onu bir Yonkou kumandanıyla eş değer güçte yapar.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Ace ve Luffy kendilerini eğitirken Sabo Devrim Ordusu tarafından eğitiliyordu ki gördüğümüz kadarıyla bir kaç sene içerisinde Dragon ile eğitim yapıyordu. En fazla 1-2 sene içinde de Devrim Ordusunda bulunan bir Balıkadamı yenebiliyordu. Kuma'nın karşısında durabilecek seviyedeydi.

Ama bence Rokugoan+Haki diye bir olay yok varsa da çok etki etmez. Tahminimce Haki>>Rokugan falandır. Yani Rokugan demir vücut verirken Haki daha sert bir maddeye ulaşıyor. Rokugan'ın sadece Hasır Şapkaların ezik versiyonlarını korkutabildiğini gördük. Sadece Haki kullanabilen bir adam Luffy ile top diye oynadı. Lucci Hakiye ulaştıysa elbette fazlasıyla güçlenmiştir. Ancak Rokugan en azından benim gözümde üstüne bir şeyler koymaya değecek bir teknik değil.

Hakiye yoğunlaşıp hergün antrenman yaptıysa güçlenmiştir. Rokugan+Meyve<G2+G3 Luffy'di. Lucci de anlamıştır bunlarla fazla yol kat edilmez diye Haki'ye yönelmiştir. Ha kullandığı durumlar da vardır misal, bacaklarıyla oluşturdukları rüzgar üstüne bir şeyler konulduğunda işe yarayabilir.

Ayrıca neyin Yonko kumandanı ettiğini de bilemeyiz. G4'ün iki versiyonunu kullanmış ve dinlenmeye gitmiş, götünü Brulee sayesinde kurtarmış bir karakterle G2 ile G3'e yenilmiş bir karakter bir değildir. Lucci bu saatten sonra Katakuri seviyesine gelemez benim gözümde. Tekrar edeyim gelişmiş Rokushiki en fazla dövüşün başlarında vay iyiymiş ya, iyi gelişmiş teknikler dedirtir. Sonra Sabo bir kez vurduğunda işin rengini değiştirir. Bakın tek atar demedim ama Rokushiki'nin beyhude olduğunu gösterir.

Birde Jimbe, Doflamingo, Croco, Mifak, Hancock, Kuma, Moria hepsi zamanında veya şuan Schibukailer ama güç seviyeleri adil bile değil. Şuanda da Buggy diye bir gerçek var. Aynı zamanda genç olarak gözüken hali meyvesiz kaldığı anda (ki meyveli bir adam ile meyvesiz adamın, meyvesiz dövüş kabiliyetleri normal olarak bir olmaz çünkü ikisi farklı şekilde eğitir kendisini.) direkt lazer yedi. Meyveli haliyle de bir üstünlük belirtisi gösteremedi Marco.

Bir yandan da Rayleigh yaşlı haliyle bir amirali tutuyordu. Ki Kizaru'nun inatçlığına bakarsak hele ki Rayleigh gibi bir adamı oraya gömmeden gitmezdi. Bir kaç gün sonra gerçekleşen savaşta ikisinin de normal olduğu gözüktü. Büyük ihtimalle dövüş uzayacağı için orada kaldı dövüş. Berabere bitti diyebiliriz. Buradan bakınca Lucci Sağ kol çıkabilir yani güçsüz sağ kol. Ancak şuana kadar Yonko veya düzeyi sağ kollardan o seviyelerde adam çıkmadı hepsi, gayet azman. Gerçi 4 kişi Rayleigh, Marco, Katakuri, Sabo ve Lucci hiç birisine denk olamaz. He Kaido'nun sağ kolunu görürüz fikrim değişir belki.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

“One Piece Anketler” sayfasına dön