Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Yonko ve Amirallerin Güç Farkı

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Yonkoular vs Amiraller

Yonkou'lar Amirallerden üstündür.
11
69%
Amiraller Yonkou'lardan üstündür.
1
6%
Aşağı yukarı eşit seviyelerdedirler.
4
25%

Toplam oy: 16
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Evet arkadaşlar, bu konunun forumda birkaç kere gün yüzüne çıktığı ve bundan dolayı tartışmalara yol açtığını gördüm. O yüzden bir başlık altında toplanıp burada halledelim dedim.
Kimi WB Akainu'nun ağzına vurdu hasta haliyle diyor, kimi de Akainu WB'nin yüzünü ve vücudunu parçaladı diyor. Nedir sizce bu işin oluru?

Benim görüşüm:
madaraninsolsharingani yazdı: 01 Kas 2018 22:33 Amiraller yonkoulardan güçsüz olmasa, Dünya Hükümeti 2, 3 amiral artı filo yollar halleder Yonkouları. Denizciler ve dünya Hükümeti için büyük tehdit Yonkoular şu anda. Güç seviyelerinin çok çok yüksek olması gayet doğal.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Yonkouların daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Denizciler tayfa olarak gerçekten çok fazla üst rütbeli ve yan desteğe rağmen bir yonkouya saldırmaya korkuyor. Bu açığı bizzat yonkouların kaptanları kapatıyor. Şanks'ı ve Big Mom'ı tam anlamıyla görmedik ama amirallerden hiç biri ne Beyaz Sakal'a denk ne de Kaidou'ya.
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Tulpar-Byakugan yazdı: 02 Kas 2018 17:44 Yonkouların daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Denizciler tayfa olarak gerçekten çok fazla üst rütbeli ve yan desteğe rağmen bir yonkouya saldırmaya korkuyor. Bu açığı bizzat yonkouların kaptanları kapatıyor. Şanks'ı ve Big Mom'ı tam anlamıyla görmedik ama amirallerden hiç biri ne Beyaz Sakal'a denk ne de Kaidou'ya.
Ne zaman bir amiral bir Yonkouya saldırmaktan korktu ki? Üç amiralin üçü de ayrı ayrı WB'ye saldırmadı mı?

Hatta Kizaru bacakları almak olmaz direk kafayı hedeflemek diyerek WB'ye dalmadı mı? (Evet orada Marco yoluna çıktı ancak bu farklı bir konu)

Amirallerin hiçbiri denk değil şeysine güldüm Ertuğrul. Akainu neredeyse hiç bir hasar almadan WB'nin kafasının yarısını alıp göğsünde koca delikler açmadı mı?

Bu da yetmedi daha sonra Marco, Vista ve Jozu dahil tüm komutanları karşısına alıp Curiel'i yenip geri kalanları da kendisinden kaçmaya zorlamadı mı?

Farklı mangaları mı okuduk bilemedim açıkçası.

Edit. Neyse konuya gelirsek eğer, Kaido ve Shanks >= Akainu >> Big Mom >= Aokiji = Kizaru > Fujitora

Teach çok karışık katmadım onu. WB de Prime ise başa, Marineford'daki yaşlı ve hasta hali ise Fujitora'nın hemen önüne gelir diyorum.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Anka24 yazdı: 03 Kas 2018 20:11
Tulpar-Byakugan yazdı: 02 Kas 2018 17:44 Yonkouların daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Denizciler tayfa olarak gerçekten çok fazla üst rütbeli ve yan desteğe rağmen bir yonkouya saldırmaya korkuyor. Bu açığı bizzat yonkouların kaptanları kapatıyor. Şanks'ı ve Big Mom'ı tam anlamıyla görmedik ama amirallerden hiçbiri ne Beyaz Sakal'a denk ne de Kaidou'ya.
Ne zaman bir amiral bir Yonkouya saldırmaktan korktu ki? Üç amiralin üçü de ayrı ayrı WB'ye saldırmadı mı?

Hatta Kizaru bacakları almak olmaz direk kafayı hedeflemek diyerek WB'ye dalmadı mı? (Evet orada Marco yoluna çıktı ancak bu farklı bir konu)

Amirallerin hiçbiri denk değil şeysine güldüm Ertuğrul. Akainu neredeyse hiç bir hasar almadan WB'nin kafasının yarısını alıp göğsünde koca delikler açmadı mı?

Bu da yetmedi daha sonra Marco, Vista ve Jozu dahil tüm komutanları karşısına alıp Curiel'i yenip geri kalanları da kendisinden kaçmaya zorlamadı mı?

Farklı mangaları mı okuduk bilemedim açıkçası.

Edit. Neyse konuya gelirsek eğer, Kaido ve Shanks >= Akainu >> Big Mom >= Aokiji = Kizaru > Fujitora

Teach çok karışık katmadım onu. WB de Prime ise başa, Marineford'daki yaşlı ve hasta hali ise Fujitora'nın hemen önüne gelir diyorum.
Yanlış anlamışsın sanırım, ben herhangi bir amiral korkuyor demedim, denizciler korkuyor. Hatırlarsan Marineford'da sürekli "Beyaz Sakal saldıracak" muhabbeti vardı. Adam savaşın gidişatını iplemiyordu bile.
Ayrıca birine dalmak güçlü olduğunu göstermez. Mesela Luffy Big Mom'a, Kaido'ya, Kizaru'ya daldı ama hiçbirinden güçlü değil.
Son cümlemde yazdığım şey senin yazdığınla aynı ayrıca :D Şanks'ı görmedik kıyaslayamayacağım. Kara Sakal ise sonradan çok güçlendi tahminimce ama Büyük Savaş'ta amirallerin altındaydı. Big Mom'ın da çocukluğundaki haline bakılırsa onun da amirallerden üstün olduğunu düşünüyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@Anka

Ya he Hasan Dof WB tekler, Arlong daha dayanıklı. 500 kere anlattım WB konusunu hala aynı türküyü tutturmuş gidiyorsun.

Sinir bozmaya başladın artık amk.
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Ertuğrul iyi de WB amirallerden güçlü demedin ki? Öyle desen niye yazayım ki. Sen denizciler Yonkou'lara saldırmaya korkuyor demişsin.

-

Ali kusura bakma da seninle ne alakası var bunun?
.
En son Anka24 tarafından 03 Kas 2018 23:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Anka24 yazdı: 03 Kas 2018 22:35 Ertuğrul iyi de WB amirallerden güçlü demedin ki? Öyle desen niye yazayım ki. Sen denizciler Yonkou'lara saldırmaya korkuyor demişsin.

-

Ayrıca mangada olanı anlattım Yanlış ise sayfalarla göster bunu. İstenilen ile olmuş olan farklı.

500 kere konuştuğumuzdan bu konuyu artık anlatmaya gerek yoktur dedim, ne bileyim.

Akainu WB'ye o darbeleri hangi şartlarda verdi? Tekini kalbi teklemiş dizlerinin üstüne düşmüşken gafil avladı, kafasının yarısını aldığı darbeyi de adam artık paramparça olmuş, ölümün eşiğine gelmişken yaptı.

Bunlar rahmani, eşit şartlarda verilmiş diyorsan senin bileceğin iş.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Outlaw yazdı: 03 Kas 2018 22:37
Anka24 yazdı: 03 Kas 2018 22:35 Ertuğrul iyi de WB amirallerden güçlü demedin ki? Öyle desen niye yazayım ki. Sen denizciler Yonkou'lara saldırmaya korkuyor demişsin.

-

Ayrıca mangada olanı anlattım Yanlış ise sayfalarla göster bunu. İstenilen ile olmuş olan farklı.

500 kere konuştuğumuzdan bu konuyu artık anlatmaya gerek yoktur dedim, ne bileyim.

Akainu WB'ye o darbeleri hangi şartlarda verdi? Tekini kalbi teklemiş dizlerinin üstüne düşmüşken gafil avladı, kafasının yarısını aldığı darbeyi de adam artık paramparça olmuş, ölümün eşiğine gelmişken yaptı.

Bunlar rahmani, eşit şartlarda verilmiş diyorsan senin bileceğin iş.
O biraz bok atmaktan geliyor, boş ver. Hakisiz, hastalıklı ve yaşlı wb o hasarları almadan önce zaten üstünlük kuruyordu.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Çok fark yok ama herhangi bir Amiralin her hangi bir Yonkou'yu indirmesi mümkümdün değil!
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Sitede kaç ertuğrul var la kafam karıştı. Kaç kere kontrol ettim sayfayı ne yazmışım diye.

Konuya gelirsek amirallerin güç seviyelerinin yanında ölümcüllükleri de var. Onları sağ kollardan ayıran en büyük şey de budur bence.

Akainu meigo’yla vurduğunda kol bacak alıyor, kizaru’nun lazerinin delemeyeceği bişey var mı bilmiyoruz, aokiji açık bulduğunda kemiklerine kadar donduruyor.

Amiral seviyesinde adamlar belki kaido’ya ve hatta sağlıklı big mom’a zarar veremez. Ama amiraller zarar verebilir diye düşünüyorum. Açık bulduklarında çok tehlikeli bu adamlar.
Ancak tehlikeli olmaları aynı seviyede oldukları anlamına gelmez. Başka mangadan örnek verirsem naruto part 1’de itachi kalp krizinden diz çökse ve kıpırdayamasa genin sasuke chidori’yle kafasını alırdı adamın. Ama bu durum ikisini aynı seviyeye koymaz.

One piece’te Fiziksel güç, dayanıklılık, hasar gücü üzerinden dönüyor güç seviyesi. Karakterlerde sanki hp barı var neresine vursan kalkıyor ayağa. Bu yüzden açık bulsalar da düşük seviyeler üst seviyelere zarar veremiyor. Ama eski amirallerin hepsinde açık bulduğunda herkesten kan alacak teknikler var.
Bu yüzden wb’nin göğsü delindi, bu yüzden wb’nin kafası gitti, bu yüzden teach akainuyla dövüşme riskine girmedi. Arada ne kadar fark olursa olsun meigo, lazer, dondurma teknikleri varken bu adamlar tehlikeli.

“One Piece Anketler” sayfasına dön