Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Lucci vs Büyük Hasırşapka Filosu

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Lucci Kazanır Mı ?

Round 1'de yenilir
0
Oy yok
Round 2'de yenilir
0
Oy yok
Round 3'de yenilir
0
Oy yok
Round 4'de yenilir
2
50%
Round 5'de yenilir
0
Oy yok
Lucci yüksek zorlukla kazanır
2
50%
Lucci orta zorlukla kazanır
0
Oy yok
Lucci kolaylıkla kazanır
0
Oy yok
Kararsız kaldım
0
Oy yok

Toplam oy: 4
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Outlaw adlı arkadaşımız açmış konuyu başka bir sitede, bende burada açayım dedim.

Önemli Not : Lucci Enies Lobby arc'taki haliyle, yani zaman atlaması öncesi haliyle değerlendirilecek.

Resim
Rob Lucci, hükümete bağlı bir Cp ajanıdır. Rokushiki tekniklerinin altısında da ustalaşmış, hepsini kullanabilmektedir. Uzun süre Water 7'de marangoz olarak görev yapmış, antik silaha dair belgelere ulaşmaya çalışmıştır. Cp9 arc'da kahramanımız Monkey D. Luffy'i bir kez mağlup etse de, ikinci savaşlarında çok zor bir mücadele sonrası yenilmiştir. Yıkım Çağrısına gelen Koramiraller kendisinden övgüyle bahseder.

Raund 1
Resim

Hajrudin

Hajrudin, Büyük Hasır Şapka Filosunun bir üyesi ve bir Elbaf savaşçısıdır.(Dev türündendir.) Shichibukai Buggy'nin emrinde çalışmış bir paralı askerken, Dressrosa'ya Mera Mera No Mi için gelmiş, Monkey D. Luffy'e yenilmiştir. Ancak sonrasında Luffy'nin tayfasının bir üyesi olan Usopp'un kendisini kurtarmasından dolayı Hasır Şapkalara kendi borçlu hissetmiş ve filonun bir parçası olmuştur. Ödülü bilinmemektedir.

Raund 2
Resim

İdeo

Uzun kol kabilesinden Ideo, Dressrosa'da Mera Mera no Mi için savaşmış fakat meyveyi kazanamamıştır. Fiziksel ve yumruklarının gücü bayılmış halde olan Hajrudin'i seyircilerin arasına uçuracak kadar yüksektir. O da tıpkı arkadaşları gibi Hasır Şapkarlara sempati duymuş ve filoya katılmıştır. Ödülü bilinmemektir.

Raund 3
Resim

Sai

Happo donanmasından Sai, efsanevi korsan Don Chinjao'nun torunudur. Dressrosa'da delgeç gücünün Chinjao'yu aştığı söylenmiştir. Sai aynı zamanda Donquioxote ailesinin damadıdır, Baby 5'in gönlünü çalmış ve onunla evlenmiştir.

Raund 4
Resim
Bartolomeo

200 Milyon Beri'lik bir ödüle sahip olan ve "Yamyam" lakabıyla anılan Bartolomeo filo üyeleri arasında tayfaya en bağlı isimdir. Hayranlığı East Blue'dan günümüze kadar sürmüştür. Yediği bari bari no mi ile bariyer adam olmuştur ve bariyeri sebebiyle Dressrosa'daki arenada rahatlıkla yükselebilmiştir.

Raund 5
Resim

Cavendish

330 Milyon Beri'lik Cavendish, tıpkı Luffy ve Law gibi yıldız bir korsandır. Başlarda Luffy ve Law'a şanını çaldıkları için kin gütse de sonraları arkadaş olmuşlardır. Doflamingo'nun saldırısını karşılayabilmiş, güçlü bir kılıç ustasıdır.

DÖVÜŞ ALANI = BANNARO ADASI ( Teach ile Ace'in dövüştüğü yer )
Karakterler birbirleri hakknıda ünü kadarı bilgiye sahip.
Lucci tabii ki her raund sonrası yenilenecek.
En son Luffysan tarafından 27 Kas 2018 13:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

2 yıl önceki Lucci, Cave de durur ya da temizler sanırım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan

.
En son Luffysan tarafından 23 Kas 2020 07:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Lucci farklı bir ligde bunlar kim ? He bilmeden kafalama dalarsa Barto'dan tek yiyebilir orası ayrı.

Edit: 2 yıl önceki haliymiş. Barto'da kalır.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Sai tekler bunu. Tabi hızına yetişirse.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

.
En son Luffysan tarafından 23 Kas 2020 07:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Bartolomeo'da takılacağını düşünüyorum. Yani Bartolomeo'nun bariyerini aşması imkansız. Yonkou seviye yumruk atan Elizabello'nun yumruğu fayda vermediyse Lucci başına geçirse alamaz. Şu anda Cp0 oldu Lucci bu haliyle de alabileceğini düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Bartolomeo haki kullanıcısı değil ama meyvesi gerçekten büyük sorun arkadaşlar. Elizabello'nun 1 saatte topladığı muhteşem güçlü saldırıyı bariyeri resmen karşıladı.

Bu bariyeri aşmanın başka bir yolu varmı bilmiyorum ama ben Bellamy'nin yay kolunu uzatıp bariyerin yanından Barto'ya dokunduğunu düşünüyorum.

Aha şu şekilde ;
► Spoiler Göster
Manga olarak sayfasıda burada ;
► Spoiler Göster
Özetle Bellamy bu sayfada '' Yay olan koluyla '' Barto'yu tutuyor, bariyerin yanından kolunu uzatıp yakasına yapışıyor, Elizabello'nun kralın yumruğu gelmese Bellamy tarafından büyük bir sorun yaşayacağı kesin bir gerçek, mangakada burada bunu gözümüze sokmuş anlayacağınız.

Ayrıca Bartolomeo'nun meyvesinin diğer bir zayıflığıda, '' Çok büyük '' yumruklara karşı o büyük boyutta bariyer yapamıyormuş. Pica yumruğuyla saldırdığında '' Bu kadar büyük bariyer yapamam '' tarzı bir cümle kurmuştu kendisi ve gayet korku içerisindeydi, Zoro tarafından kurtulmuş tabiki Barto, Zoro müdahele etmeseydi Barto'nun işi yaştı demek istediğim bu.

Bunun dışında Barto'nun bariyerini aşmanın yolunu göremiyorum, Luffy ve Bellamy gibi lastik ve yay olan kişiler oluşturulan bariyerin yanından Barto'ya ulaşırlar ( Bellamy örneğinde olduğu gibi )

Bir ihtimal daha geldi aklıma şuan, mesela '' Geppou '' yapıp, uçarken yukardan ( bariyerin üstünden) bariyer tarafını aşıp Barto'nun arkasına hızlı bir şekilde '' Soru '' yapıp saldırı yapmak ne kadar işe yarar acaba? Böyle bir ihtimalde söz konusu, geppou ve Soru teknikleriyle bu bariyerin olduğu yerin arka tarafına hızlıca ulaşmakta işe yarayabilir aslında kesin olmamakla birlikte tabiki, Barto'nun çok hızlı bir karakter olmadığı ortada çünkü, tek hünerisi epey yetenekli bir meyveye sahip olması ve bariyerlerini ne kadar hızlı oluşturuyor bilmiyoruz manga süresi içinde.
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Luffysan yazdı: 05 Haz 2019 12:06 Bartolomeo haki kullanıcısı değil ama meyvesi gerçekten büyük sorun arkadaşlar. Elizabello'nun 1 saatte topladığı muhteşem güçlü saldırıyı bariyeri resmen karşıladı.

Bu bariyeri aşmanın başka bir yolu varmı bilmiyorum ama ben Bellamy'nin yay kolunu uzatıp bariyerin yanından Barto'ya dokunduğunu düşünüyorum.

Aha şu şekilde ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Özetle Bellamy bu sayfada '' Yay olan koluyla '' Barto'yu tutuyor, bariyerin yanından kolunu uzatıp yakasına yapışıyor, Elizabello'nun kralın yumruğu gelmese Bellamy tarafından büyük bir sorun yaşayacağı kesin bir gerçek, mangakada burada bunu gözümüze sokmuş anlayacağınız.

Ayrıca Bartolomeo'nun meyvesinin diğer bir zayıflığıda, '' Çok büyük '' yumruklara karşı o büyük boyutta bariyer yapamıyormuş. Pica yumruğuyla saldırdığında '' Bu kadar büyük bariyer yapamam '' tarzı bir cümle kurmuştu kendisi ve gayet korku içerisindeydi, Zoro tarafından kurtulmuş tabiki Barto, Zoro müdahele etmeseydi Barto'nun işi yaştı demek istediğim bu.

Bunun dışında Barto'nun bariyerini aşmanın yolunu göremiyorum, Luffy ve Bellamy gibi lastik ve yay olan kişiler oluşturulan bariyerin yanından Barto'ya ulaşırlar ( Bellamy örneğinde olduğu gibi )

Bir ihtimal daha geldi aklıma şuan, mesela '' Geppou '' yapıp, uçarken yukardan ( bariyerin üstünden) bariyer tarafını aşıp Barto'nun arkasına hızlı bir şekilde '' Soru '' yapıp saldırı yapmak ne kadar işe yarar acaba? Böyle bir ihtimalde söz konusu, geppou ve Soru teknikleriyle bu bariyerin olduğu yerin arka tarafına hızlıca ulaşmakta işe yarayabilir aslında kesin olmamakla birlikte tabiki, Barto'nun çok hızlı bir karakter olmadığı ortada çünkü, tek hünerisi epey yetenekli bir meyveye sahip olması ve bariyerlerini ne kadar hızlı oluşturuyor bilmiyoruz manga süresi içinde.
Hatırlarsan Cavendish uykuya dalıp Hakuba halini aldığı zaman Bartoya saldırmıştı, bariyeriyle tamamen kendisini kapatabildi. Hatta Hakuba üstü açık diye oradan geçecekti hemen bariyerin ağzını bağladı. Yani Bartolomeo'nun bariyerini istediği şekile getirebildiği bir gerçek. Merdivene dönüştürebiliyor mesela yani istediği gibi bir silaha döndürebiliyor. O yüzden aşılamaz. Daha devasa yumruklara karşı bariyeri etkisiz kalır mı bilemiyorum zira Elizabello'nun o yumruğu Pica'nın yumruğunu parçalamayı başarmış bir yumruktu.

Bellamy'nin Bartolomeo'yu yakalaması da tamamen orada dövüşün seyri başka bir yere evriliyor Bellamy yerde kıvranıyor. Herkes Elizabello'ya odaklanmış o arada Bartolomeo bariyeri indiriyor o da o an o boşlukta yakalıyor. Saldırı gerçekleştiği zaman tekrardan bariyeri aktif ediyor.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

İt@chi_Uchih@_27 yazdı: 05 Haz 2019 21:16
Luffysan yazdı: 05 Haz 2019 12:06 Bartolomeo haki kullanıcısı değil ama meyvesi gerçekten büyük sorun arkadaşlar. Elizabello'nun 1 saatte topladığı muhteşem güçlü saldırıyı bariyeri resmen karşıladı.

Aha şu şekilde ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Hatırlarsan Cavendish uykuya dalıp Hakuba halini aldığı zaman Bartoya saldırmıştı, bariyeriyle tamamen kendisini kapatabildi. Hatta Hakuba üstü açık diye oradan geçecekti hemen bariyerin ağzını bağladı. Yani Bartolomeo'nun bariyerini istediği şekile getirebildiği bir gerçek. Merdivene dönüştürebiliyor mesela yani istediği gibi bir silaha döndürebiliyor. O yüzden aşılamaz. Daha devasa yumruklara karşı bariyeri etkisiz kalır mı bilemiyorum zira Elizabello'nun o yumruğu Pica'nın yumruğunu parçalamayı başarmış bir yumruktu.

Bellamy'nin Bartolomeo'yu yakalaması da tamamen orada dövüşün seyri başka bir yere evriliyor Bellamy yerde kıvranıyor. Herkes Elizabello'ya odaklanmış o arada Bartolomeo bariyeri indiriyor o da o an o boşlukta yakalıyor. Saldırı gerçekleştiği zaman tekrardan bariyeri aktif ediyor.
Öncelikle orada herkes Elizabello'ya odaklansada, Bellamy ve Barto arasındaki olayda Barto tamamen Bellamy'e odaklanmıştı, farkındaysan sonraki karede Elizabello'ya bakmışlar, öncesinde Elizabello ile ilgilenen bir Barto ve Bellamy yok ortada.

Ben olayın şu sayfadaki gibi olduğunu düşünüyorum. Çünkü özellikle Bellamy'nin yayı gösterilmiş orada.
► Spoiler Göster
2.si ise Cavendish Geppou bilmiyor, sadece soru tarzı bir teknik biliyor. Bariyerin üstünden geçip saldırmadı yani. Renkli çeviride Barto'nun bariyer yaptığı sahnelere bakarsan bariyerin gözle görülür birşey olduğunu görürsün. Barto'nun bariyeri renkli çeviride gözle görülür olarak görülüyor zaten.

Senin dediğin gibi olsa bu adamı kimse yenemez o zaman, adam sana göre direk yenilmez olması lazım senin mantıkla.

“One Piece Anketler” sayfasına dön