Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Lucci vs Büyük Hasırşapka Filosu

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Lucci Kazanır Mı ?

Round 1'de yenilir
0
Oy yok
Round 2'de yenilir
0
Oy yok
Round 3'de yenilir
0
Oy yok
Round 4'de yenilir
2
50%
Round 5'de yenilir
0
Oy yok
Lucci yüksek zorlukla kazanır
2
50%
Lucci orta zorlukla kazanır
0
Oy yok
Lucci kolaylıkla kazanır
0
Oy yok
Kararsız kaldım
0
Oy yok

Toplam oy: 4
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Her ne kadar Lucci'yi çok sevsemde ankette Lucci'yi yenme ihtimali olan karakterler var.

1.Round = Hajrudin bu adam 10.000 ton ağırlığı itekleyen birisi, bence 2 yıl önceki Luffy'nin Gigant Pistol'ünden güçlü vuruyor. Tabi Oz'a vurulan Gigant Bazuka kadar olmasada Luffy'nin ilk attığı Gigant Pistol'den sağlam olduğu nettir, ha dağlar kadar fark var mıdır yoktur 1-2 tık üstündür 2 tık diyelim işte.

Ama işte 2 yıl önce Hajrudin'in yıllar önce senpaisi olan adamlar bile Cp9 kadar tehdit görülmüyordu bu detayı unutmamak lazım, Enies Lobby'deki muhafız devler Hajrudin'in senpaisi abileri olan adamlardı. Hajrudin'in büyük abileri bile ( Dorry ile Broggy'den bahsediyorum ) Hajrudin kadar sağlam gösterilmedi, neden ? Çünkü Dorry ile Broogy taa Alabasta öncesi işlendi, onların 1 geri jenerasyonu olan 2 devde Enies Lobby'de işlendi, en sonada son jenerasyon çocuğu Hajrudin işlendi, Gerçi Dorry ile Broogy'nin ada level ataklarını gördük ama yinede Hajrudin kadar efectif çizilmediler.

Neyse buraları geçersek, Hajrudin gösterilene göre vurursa eşşek cennetine gönderir Lucci'yi. Ama hızına yetişebileceğini hiç sanmıyorum. Yani Hajrudin bir dev ve ne kadar hızlı olabilir? Lucci, Gemiyi kestiği rankyakuları atsa birkaç defa Hajrudin yenilirdi. Luffy'den tek kokalı atak yiyip yenilmiş birisi Lucci'nin büyük rankyakularına fazla dayanamaz dev olsada dayanıklı birisi değil o kadar.

2.Round : Şimdi ben yanlış okumadıysam İdeo'ya '' Gülle Top '' diyorlar ve tekniğide gülle topunun küçük versiyonu. Yahu Allah aşkına, İdeo, Buster Call'dan sağlam mı oluyor? Lucci, Buster Call'In donanımlı güllelerinden sağlam çıkar deniyor bunu koramiraller vurguladı 2 yıl önce. Lucci 13 yaşındayken minik toplardan fazla hasar almadan çıkmış birisi, İdeo'nun atakları o toplardan güçlüdür işte, tutupta Buster Call'ın 1 adayı yok etmek için kullandığı toplardan güçlü demek saçma olur sırf yeni dünyada tanıtıldı diye olmaz öyle şey. İşin özü bu adam ne Lucci'ye hız olarak ayak uydurabilecek birisi, ne dayanıklılık olarak, ne de saldırı veyahut fiziksel güç olarak. Hiçbir türlü ayak uyduramaz 2 yıl öncesinin 4000 dourikilik adamına. 13 yaşındaki Lucci'yi yener işte fazlası yok, 2 yıl önceki Lucci zoan form açmadan döver bunu net bir şekilde. Hiçbir özelliği Lucci'den üstün değil. Hajrudin en azından fiziksel saldırı gücü olarak üstün ondan ona şans verdim, buna hiç şans vermiyorum.

Round 3 : İnanılmaz billurlu bir haki tekniği var, kodumu dağ delen cinsten, Hajrudin'den çok daha sağlam saldırı gücü var, ayrıca Hajrudin devinden hızlıda. Dayanıklılığı iyi değil ama Hajrudin'den daha fazla şansı var 2 yıl önceki Lucci'yi yenme konusunda. En önemlisi insan olma sebebinden kaynaklı tabiki, Lucci'yi yakalama ihtimali daha fazla en azından. Kararsızım bu versusta.

Round 4 : 2'side birbirini yenemez net, Bariyeri aşamaz, Barto'da gösterdikleriyle Lucci'yi yenebileceği bir saldırısı yok. Ha Bariyer meyvesiyle Luffy gibi iradeli gattling atarsa ezer geçer Lucci'yi, ama gösterilene göre yorumlarsak Gladius'a Elizabello'ya karşı olan ataklar yetersiz kalır. Lucci'nin tekkaisini aşsa bile işini biterecek kadar sağlam değil o atak. Luffy 2 yıl sonraki ilk girişinde bile hakili jet pistol ile daha fazlasını yapabiliyor, yumruk bazında yeterli gelmeyecektir diye düşünüyorum. Ha bir sonraki arc'ta görürsek net bir şekilde 2 yıl önceki Lucci'yi yenecek kıvama gelir, ama Dressrosa Barto değil o yenecek kişi. Sonuçsuz ayrılırlar yani.

Cavendish'in Hakuba formu belki bir ihtimal yenebilir, Lucci'den çok dahada hızlıdır bence. Saldırı gücü olarak Orlumbus Süleyman gibi çöpleri yenmesi birşey ifade etmiyor ama. Bu adamlar zaten 3 kuruşluk adamlar. Ne kendilerine özgü bir teknikleri var ne de savaş stilleri. Lao G'nin falan yol üzerinde dövdüğü adamları tekledi diye çok güçlü diyemeyiz. Rebecca'nın kafasındaki kaskıda kesememesi büyük loser olduğunu gösterir o an. Abartılıyor bu adam, Zoro gibi dağ falan kesecek birisi sanılıyor sanırım ama büyük yanılıyorsunuz söyliyim, öyle bir kılıç ustalığı yok bu adamın, Slash bile attığı görülmedi, düz kesişten öte gitmiyor. Kendi ait üst sınıf bir tekniğide olduğunu zannetmiyorum. 9 kından Kinemon kadar bile değeri yoktur bu seride güç olarak. Ha Hakuba formunu kontrol edebilirse ileride sağlam kılıç tekniğide uygulayabilirse bir ihtimal kokalı ataklarla falan sağlam birisi olabilir, ama Dressrosa'ya göre yorumluyorum ben, yendiği en güçlü kişi Dellinger, yapmayın yani lütfen.

Neyse sonuç olarak ankette İdeo hariç hepsinin bir nebzede olsa şansı var. Ama kesin olarak yenileceği biriside yok bence görünen.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Konuyu ben KF'de açmıştım sanırım zamanında onu bile unutmuşum.

Temizler. İki yıl öncesi vs sonrası versusları tuhaf oluyor. Bence Lucci'nin potansiyeli, çapı bulunduğu konum buradakilerin çok üzerinde.

Ancak şöyle bir durum var burada onu indirebilecek 3 adam var potansiyel, Sai power sonrası şansı var, ama sanmıyorum. Kavendiş olabilir. Barto'nun savunması aşırı hax Oden bile aşamıyordu ama Lucci çok yönlü bir adam yolunu bulabilir.

Eğer Yeni Dünya>>>GL olarak bakacaksak buradakilerin alması lazım ama o çok düz ve bayat bir mantık bana göre. Oda'nın gözünde önemli bir karakter Lucci, Crocodile'ın yaptıkları, Moria'nın prime zamanındaki gücü ortada. Bu adamın da bunlardan geride olmadığını düşünürsek pek buraya papuç bırakmaz.

Bartolomeo'yu haxsından dolayı tehlikeli buluyorum yine de.

Bu arada iki yıl öncesi sonrası muhabbetine çaylaklar ve bizim tayfa hariç, artık belli bir yere gelmiş isim yapmış korsanlar ve denizciler arasında çok dikkat edilmemeli bence.
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Ben zaten 2 yıl öncesine göre değerlendirdim.

Şöyle düşünürsek Lucci şuan bunların 5'i ile bile versus atar aynı anda zor değil Oda çizerse. Yani en azından yenilmez 5'ine birden bile epey zorlar.

Bence cp9 Lucci burada 4'ü içinde iki yönlü gidebilir, belirsizlikten dolayı birazda, Lucci'nin bunlara karşı nasıl bir kafayla dövüşeceğine bağlı. Hajrudin'e Tekkai açıp mal gibi beklerse tek yer. Cavendish'e tekkai açmayıp hızıyla saldırıp Rokougan falan vurmaya kalksa Hakuba kesebilir. Sai yakalarsa zaten 2 yıl önceki Lucci'nin yanında cp9'uda teklerdi. Bartolomeo gösterdikleriyle Lucci'yi yenemez, Lucci ise cp0 haliyle bile onu yenemez muhtemelen, hatta 20 yıl sonraki halide yenemez, yenişemezler yani. Listede net bir şekilde yeneceği bir tek İdeo var 2 yıl önceki Lucci'nin. Ondada zoan bile açacağını düşünmüyorum ben şahsen bu kadar net bir karşılaşma olur.

İşin özü cp0'ın bulunduğu konum itibari ile koramirallerden üstün olduğunu düşünmeye başladım, içlerinde en az koramiral seviyesi adamlar vardır zaten öbür türlü bu örgütün anlamı kalmaz, Sabo o kadar tedirgin söylemezdi Dragon falan söylemezdi, devrimci ordusu komutanları söylemezdi, cp0'ın ortalaması Filonun üstüdür rahatlıkla. Kaku falan yener şuan Cavendish'i. 2 yıl önce Zoro'nun falan rakibi olmaları seviyelerini düşük gösteriyor ama okuyucuların algısı bu yönde aslında gerçek olan o değil bence. Blueno'yu Kalifa'yı şimdi aktif görsek şu isimlerden daha fazla iş bile yapabilirler o derece diyorum bakın olma ihtimali var bu dediğim şeylerin yok demeyin direk.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Birde şu ağırlık mevzusuyla ilgili bir detay yazmak isterim.

Crocodile'ın tayfasında bir kadın vardı 10,000 kiloya kadar çıkıyordu. Burada basit matematik yapabiliriz aşağı yukarı biraz kişisel görüşe kalmış tabiki ama mantığım şu şekilde benim burada.

10000 kilo = 10 ton

Crocodile'ın tayfasındaki kadından 1000 kat daha ağırlığa sahip yani Machvise.

Ama şimdi 10 ton ağırlığa sahip birisi kaç douriki ediyor onu bilmiyoruz. 100 douriki eder mi şüpheli. Buradaki amacım sadece fiziksel güç/ağırlık bazında değerlendirmek vs ye etkisi değil yanlış anlaşılmasın tabiki.

10 ton = 100 douriki diyelim.
10.000 ton = 100.000 douriki ediyor.

Lucci fiziksel gücü bazında 10.000 douriki ederdi en fazla 2 yıl önce. Tekkai tekniğini kullandığında hiçbir etkisi yok yani Hajrudin'i geçtim Machvise'ye bile birşey yapamaz tekkai kullanarak. O ağırlıklı kadına 50 douriki desek bile durum fazla değişmiyor çünkü ki 50 douriki vardır o kadın rahat. Bu seferde 50000 dourikiden bahsetmiş oluruz. İşin özü dediğimde haklı olduğuma kanaat getirdim şuan Lucci zoan formuyla 10000 dourikilik fiziksel yeteneğiyle tekkai yaparak Hajrudin'in yumruğuna dayanması imkansız. Vs nin nasıl geliştiğinden bağımsız söylüyorum bunu, sakın yanlış anlaşılmasın tekrar söylüyorum. Hajrudin fiziksel güç bazında 2 yıl önceki Lucci'den '' En az '' 5 kat güçlü çıkıyor bu durumda douriki olarak yani.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Sıradan askere 10 douriki denmedi mi?

Hanjrudin 10.000 tonu sadece kaldırmadı. Adanın dışına uçurdu yumruk atarak. 10 ton=100 douriki deyip hajrudin’e de 100.000 dediğin zaman sanki sıradan asker 1 ton ağırlığa yumruk atıp adanın dışına uçurabilirmiş gibi bi anlam çıkıyor.

Matematiksel hesap yapmak özellikle one piece’te çok anlamsız. Her arc tüm mangadaki güç seviyeleri değişiyor.

Hesaplara baksak luffy marineford’da bi darbe yediği zaman toza dönüşmeliydi. Ama çocuk gitti sengoku’nun buddha halinden bile darbe yedi ayağa kalktı. Kizaru’dan tekmeler yedi sadece geri uçtu.

Şuan ise fujitora meyve kullanmadan ve kılıcını siyahlaştırmadan elephant gun blokluyor. Sinirlenip meyve kullanınca elephant gun’ı adanın dışına uçuruyor. Elephant gun ile jet pistol arasındaki farka bakarsak bi amiral bi kere dokunsa 5000-10.000 douriki’lik biri ölmeliydi marineford’da.

Pozisyona göre hepsine karşı şansı olmalı. Ama hesaplara baksak anca ideo’yu falan indirir.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Jyabura'nın bir yorumu var '' Rekabet sadece fiziksel yeteneği ölçüyor '' diye. Meyveyle iş değişiyor demişti, meyveyle beraber 6 tane ayrı yetenekleri var bunların, Kami e Rankyaku Geppou Soru gibi. Jyabura orada ne demek istedi belirgin değil, Zoan normalde fiziksel gücü artırır heralde ama Oda'nın kafasında nasıl bilmem.

Mevzu sadece douriki değil burada benim anladığım. 2 yıl önce Zoro Luffy Sanji gibi 3'lü Oz'u ileri savurabiliyorlar mangada bu kanıtlı, Oz hem Luffy'den hem Zoro'dan hemde Sanji'den çok daha fiziksel güce sahip olmasına rağmen saldırı alıp büyük hasarlar alabiliyor, 1 kere falanda değil Zoro 2 kere büyük hasar verdi birini koluna diğerinde karnını kesip kan kusturdu. Luffy g3 bazuka ile bildiğin yamulttu geçti. Tüm bunlar ışığında Hajrudin isterse 100.000 douriki olsun farketmez ki yoktur o kadar bu abartı olur yani. Rankyaku gibi bir atak var orada Hajrudin bu ataklardan birkaç tane alsa yenilir zor değil Oda çiziyor dövüşü. Rokougan'ın tam olarak ne olduğu bile belli değil. Haki tekniği çıkma ihtimali bile var ama o başka konu.

Bu arada silahlı bir asker 10 douriki dediler. 500 dourikiye 100 adam gücünde dedi Lucci bizzat. Yani Silahı çıkartırsak tüfeği anca 5 douriki gibi bir mantık çıkıyor, animedede öyle çevirmişlerdi diye hatırlıyorum.

Birde dediğim gibi sadece salt fiziksel gücüne bakamayız, diğer yetenekler ve karakterin o an ne durumda saldırıyı aldığıda önemli, Luffy jet bazuka gibi ataklarla ileri seviye haki kullanan yılanları püskürtüyor 2 yıl öncesinde, onlara karşı g3 bile açmamıştı.

Zaten Outlaw'da demiş 2 yıl önce 2 yıl sonra kıstası saçma diye. Oda fanları oyalamak için yazıyor o tür kısa matematikleri, birde çok belirsiz, adama 4000 douriki demiş ama zoanda kaç douriki bilmiyoruz, Hody her hap 2 kat artırır demiş ama Hody malın teki kontrol edemiyordu 2.formunu, kaç tane hap attığınıda bilmiyoruz, bir sürü belirsizlikler silsilesi net birşey yok. 10.000 ton demiş ton kaç douriki ediyor onu bile bilmiyoruz. Crocodile'ın tayfasındaki kadın 10 ton olmasına rağmen bu fantastik evrende kaç douriki ediyor bilmiyoruz, yani 10 ton çok büyük bir rakam değildir bu evrende belkide.

İdeo konusu net zaten, Lucci her türlü öper onu, Buster Call'ın donanımlı topları kadar güçlü desek bile Lucci'nin tekkai yi kırması imkansız. Çünkü o toplar hiçbir türlü Lucci'ye işlemiyor bunu Onigumo söylüyor aslında orada '' Asla ölmez, ateş edin '' diyerek. Lucci sadece tekkai ile karşılayıp shigan dayasa bile yener onu çok kolay olur diye düşünüyorum. Hajrudin'i iteklemesi tamamen Hajrudin'in uyumasından kaynaklanıyor, gardını almış vaziyette olsa öyle mi olurdu? Çizik bile atamazdı Hajrudin'e.

Listede Lucci'nin tekkaiyi aşsa bile tamamen indirebilecek karakterler yok ( Hajrudin ve Sai dışında, bunların 2'side hayvani saldırı gücüne sahipler birisi hakiden dolayı öbürü fiziksel güç+ anlık gaza geldiği iradeden ) Bartolomeo'nun yumruğu çizilişten bile belliki HAKİLİ JET PİSTOL kadar değil. Yoğun bir saldırı efecti var farkedersen ikisi arasında, ikiside aynı şekil yumruklar kıstas ortada. Cave ile Barto , Lucci'yi öyle tekte alamazlar hasar verseler bile. Cavendish tekkai yi aşacağı muamma o ayrı konu ama versus Lucci'nin soru yapıp Cavendish'e saldırmasıyla şekillenirse Cavendish hakubaya geçip işini bitirebilir. Dediğim gibi Barto'da saldırı gücü olarak çok iyi değil, adamın en imba olayı savunmada yatıyor hax yani. Gladius dikkat dağınıklığına gitmişti zaten orada, arkasını döner dönmez yumruğu yedi gardını almış vaziyette değildi, o haldeki Gladius'u yenmek inanılmaz bir saldırı gücü demek değildir.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Gittim tekrar baktımda, Crocodile'ın tayfasındaki kadın 10 ton ile dinazora tek atıyor ;
► Spoiler Göster
10 ton ağırlık yapan kadın bu yeteneğini doğru düzgün kullanamadan Vivi ve Nami'den tek yiyor. Hemde 10 tonluk atağını yaparken ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Alabasta'nın en güçlü savaşçısı Pell dedi, Pell mr7'den tek yemişti alabasta'da, Vivi gibi hiçbirşey ifade etmeyen karakter gitti Mr7 ile ortağına tek attı. Yani bunlar Oda'nın sürpriz unsurları tamamen. Oda isterse Machvise hiçbirşey yapamadan bile hızlı bir şekilde 2 yıl önceki Lucci'den dayak yer zor değil o. Yukarıdaki sayfa bunun kanıtı Vivi-Nami örnekleri yani.

Benim anlatmak istediğimde bu zaten başından beri sadece dourikiyle güç seviyesi kuramayız, total yeteneklerine bakmamız lazım. O mantıkla gitsek Magellan bile Hajrudin'in yumruğuna eşşek cennetine gider zaten. Blueno'yu indiren atağa diz çökmüştü adam yamulduydu yani.

Ha tabi bunlar kişisel görüşe kalır o ayrı, ama Oda isterse Lucci tekkai açmaz Hajrudin ile Sai'ye, Soru Geppou yapıp Rankyaku fırlatır gene indirebilir. Tabiki Oda isterse malca tekkai açıp devin yumruğunu karşılar veya Sai'nin matkap saldırısını yer ve tek yer bu da olasılık. Herşey Oda'nın nasıl çizeceğine bağlı yani, matematikler sadece fanları oyalamak başka birşey değil Luffy- Zoro- Sanji tartışması içindi onlar. Ha mangada gösterilen Lucci'nin Luffy'nin gear3'ünü 1 kere yemesi tamamen onu BALON sanmasıydı, istediği şekilde soru geppou ile atlatmıştı sonrasında, Lucci mal birisi izlenimi vermedi yani mangada onun dışında. Luffy karşısında mala dönüşmeyen karakter yok zaten. Ben Lucci'nin başka karakterlere karşı daha akıllı bir dövüşçü olduğunu düşünüyorum. Salak değilse Hajrudin'e Sai'ye tekkai açmaz. Salak değilse Cavendish'e '' Soru '' yapıp shigan-rokougan indirmeye kalkmaz,
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Bu arada daha önce diyen oldu mu bilmiyorum ama Bartolomeo'yu yenecek kişi Lucci olmasa bile Blueno olabilir bu kişi. Atmosferde kapı açıyor adam ötesi yok yani. Bariyerin içine girer atmosfer kapısı ile sonrada gafil avlayıp işini bitirebilir. Bartolomeo'nun tüm olayı meyveden ibaret, ortalama bir fiziksel güce sahip fazlası değil op evreni için, adam beden patlamasına follo foş oldu resmen, yeteneklerinin yetersiz olduğunu kendisi söyledi bizzat. Blueno eğer Bellamy'nin kendini güçlendirmesi gibi upgrade edilip vol2 olarak mangaya dahil olacaksa GÜNCEL versiyonuyla Barto'yu paketleyebilir. Bellamy '' Gibi '' dediysemde yanlış anlaşılmasın , Bellamy'nin çok üzerinde bir güçte gelir muhtemelen, Bellamy Jaya Luffy'den tek yerken, Blueno Luffy'e gear2 açtırdı ve bir sürede dayanmıştı en azından.

2 yıl sonraya uyarlandığını varsayarsak Blueno o meyve + Rokushiki teknikleriyle ( Soru- Geppou-Shigan-Rankyaku gibi ) gafil avlayıp indirebilir Barto'yu.

Ha bu size mantıksız gelebilir tabi ama dediğim gibi Oda güç dengesi çizmiyor bu mangada, yeteneklerin birbirleriyle etkileşimi önemli yani, Blueno'nun Barto'yu yenmesi saçma olmaz. Ki imkanıda var yani bunun için teknik+ meyve gücü harmanlanmasıyla.

“One Piece Anketler” sayfasına dön