Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

O Dövüşü Kim Kazandı?

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Luffy vs Katakuri'nin Sonucu Sizce Neydi?

Luffy Kazandı
1
33%
Berabere
0
Oy yok
Katakuri Kazandı
2
67%

Toplam oy: 3
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Resim
Üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra tekrar sorma ihtiyacı hissettim.

Luffy vs Katakuri dövüşünü sizce kim kazandı? Ya da bir beraberlik var diyebilir miyiz?

Ben Katakuri'nin fiziksel dövüşü kazandığını, psikolojik dövüşü kaybettiğini düşünüyorum. Yani sonuç olarak Kata kazanmıştır.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Kata Luffy'i daha önce ayağı kalktığı için öldürebilirdi. Ama kan kusup bayılıyor bir noktadan sonra. Beraber denebilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Ben berabere diyorum. Her ne kadar "Luffy ben kazandım" desede bariz bir geri adım atma var Katakuri tarafından. Özellikle daha sonradan gülme filan (eğer orayı yanlış anlamadıysam)

Daha fazla uzatmak istemdi savaşı ki bence zaten de uzatamazdı sadece kimin ilk düşeceğini bilemezdik. Zaten Luffy'de hemen ardından dayanamadı.

Bu Lucci dövüşü gibi ezici bir saldırı ile kazanma değildi. (ki o her ne kadar kazanan Luffy olsa da rahatlıkla ikisininde eşit güçte olduğunu söyleyebiliriz)

Katakuri dövüşü başından sonuna kadar haki gücü vs dayanıklılık idi. Katakuri hem haki hem meyve gücünü kullanmak olsun Luffy'den çok daha iyidi. Ama hiç kaybetmemiş olması daha doğrusu geleceği görebilmesinden dolayı çok fazla hasar almadığını düşündüğümüz Katakuri fiziksel dayanıklılık olarak Luffy'den daha geride idi bence.

Zaten bu yüzden Luffy buna güvendi ve planladığını başardı. Fakat sanırım dövüşün kaderini değiştiren Katakuri'in salak kardeşi idi. Tabi ki Katakuri gibi biri dayanıksız filan demiyorum ama o alanda Luffy ile kapışamazdı ve gururlu biri olduğundan mızrağı kendine sokması Luffy'e çok büyük avantaj sağladı.

Şahsen o hareket olmasaydı ben Luffy'in dayanıklılığının Katakuri'in hakisinden önce biteceğini düşünüyorum.

Kısaca çok iyi bir dövüştü ve teknik olarak galip Luffy olsada gerek genel olarak gerekse sonuç olarak bence dövüşün hakkı beraberlik.

“One Piece Anketler” sayfasına dön