Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kolezyum Savaşı Raund 2

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Katılımcılar

1.sıradaki katılımcı ; Trafalgar Law
0
Oy yok
2. sıradaki katılımcı ; Anka Marco
3
30%
3. sıradaki katılımcı ; Magellan
0
Oy yok
4. sıradaki katılımcı ; Donquixote Doflamingo
1
10%
5. sıradaki katılımcı ; Charlotte Katakuri
6
60%
6. sıradaki katılımcı ; Devrim Ateşi Sabo
0
Oy yok

Toplam oy: 10
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Beyler, lafınızı balla kesiyorum, karışmak gibi olmasın ancak. Oda "Luffy'i taşıyan olmasaydı da kendi başının çaresine bakardı," dememiş miydi?
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Ankette diğerlerine karşı en ufak şansı olan kişi Magellan'dır, direk eledim. 2 yıl öncesinin Luffy'sinden ''Jet Bazuka '' yiyip gözleri beyazlaşıp, diz çökmüş karakter. Ben Magellan'ın 2 yıl önce gösterdiği halinin Ceasar'ın punk Hazard'daki halinden güçlü olduğunu sanmıyorum açıkçası. Ceasar punk hazard haliyle 1-2 gömlek üstü İmpel Down'daki 2 yıl önceki Magellan'ın.

Güç seviyeleri gerçekten çok arttı. Tabiki Magellan tekrardan işlenirse daha güçlü olarak işlenilecek o başka konu, ama arc'larda gösterdiği güçlere göre hesaplarsak Magellan'ın, Punk Hazard'daki Ceasar'dan fazla gösterdiği bir olay olmadı ( Teach ve tayfasını tekledi demeyin, 1.tümen komutanı Burgess'in bile 2 yıl önceki ödülü 20 milyonmuş, 20-60 milyon ödüllü adamları teklese ne teklemese ne? Teach'ın o zamanlar çok güçlü olduğu yok, Ceasar'da gafil avlasa hepsini ilk bakışta tekleyebilirdi '' Ortamdaki oksijeni yoketti mi tamamdır olay '' . Adam 2 yıl sonraki Luffy'i Smoker'i Tashigi'yi ve tüm hasırşapka tayfasını gafil avlayınca tek attı geçti hemen.

İşin özü Magellan'In burada fazla bir olayı yok.

Law'ıda eledim, ilk turdan çıkması bile abes.

Sabo'da 1 tık aşağıda gibi bence onuda eliyorum ( Dof'un Katakuri'nin Marco'nun gerisinde gibi görünüyor, logiadan dolayı Fuji'nin yerçekiminden etkilenmemesi onu ekstrem olarak çok yukarılara taşımıyor, logiadan yırttığı için birazda ondan Fuji ile denk dövüşebildi, meyveli haliyle meyvesiz Burgess'i 2-3 tane sağlam tekniğiyle alt etti ama meyvesiz Burgess'i yenmek çokta bir olay değil bence, Burgess'i çok güçlü görmüyorum çünkü )

Bu yüzden ;

Anka Marco çıkabilir gruptan, Katakuri çıkabilir, Doflamingo çıkabilir buradan.

Marco'yu 2 yıl sonra görmedik, daha iyi işleneceği ortada güç olarak, ama 2 yıl önce gördüğümüz hali , 2 yıl sonra tam güç görünen Katakuri ve Dof seviyesi bir olay göstermedi. Doflamingo gücüyle tüm adayı kafese alan bir teknik yapmışken Law ve Luffy kombosuna yenilmiş sayılırken, Katakuri'de G4 Luffy'e karşı inanılmaz bir güç gösterisi yaptı.

Sanırım Katakuri diyeceğim, oyumuda ona veriyorum, adam g4'e karşı en büyük performansı gösterdiği için.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Outlaw yazdı: 18 Haz 2019 20:04 Beyler, lafınızı balla kesiyorum, karışmak gibi olmasın ancak. Oda "Luffy'i taşıyan olmasaydı da kendi başının çaresine bakardı," dememiş miydi?
Ben böyle bir şey hatırlamıyorum. Luffy'nin G4'ü tam kapasite kullanıp iptal olduktan sonra hala Dof'dan kaçacak enerjisi varsa, o kadar adam Dof'tan yol üstü boşuna tek yedi demektir. :D
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Marco, magellan ve kata arasında geçer. sabo meyvesine alışana kadar bunların seviyesinde dövüşemez. Dof zaten bikaç seviye altta kalıyor. Burdaki en güçsüz adam o (law’ı görmemezlikten geliyorum).
Magellan shiryuu’ya denkti. Shiryuu şuan bi sağ kol. Evet shiryuu daha da güçlendi. Ama magellan’ın shiryuu’yu yakalarken venom demon kullandığını sanmıyorum. Kullansa hem hapishane büyük zarar görürdü hem de shiryuu’yu canlı yakalayamazdı. O teknik olmadan shiryuu’yu yakaladıysa O teknik magellan’ı sağ kol yapıyordur en az.
Bi de o hapishanede ace gibi biri var. Ace’in kelepçeleri bi sökülse kim durduracak? Jimbe veya hancock gidip kurtarsa mesela ne olurdu? Ya da şuan dof’u kim durdurur? Sağ kol seviyesinden aşağı bi adam o hapishanede warden’lık yapamaz.

Zaman atlaması öncesi luffy’nin güç sıralamasındaki yeri düşük değildi. Hakinin hasar ve dayanıklılığa etkisi de çok değildi. O magellana beyaz göz veren luffy şuan yonkou olan bi adamı uçurdu. Sengoku’nun buddha formunu tankladı. Amirallerden darbeler alıp inmedi.
_________

Kata marco için ters bi rakip. Marco tekme atsa ayağının sıkışma ihtimali yüksek. Çok fonksiyonlu, herşeye ayak uydurabilen bi meyve var kata’da. Şimdi de marcoyla dövüşürken meyvesinden kanat yapıp uçsa şaşırmam artık ben bu adama.

Magellan’ı zaten meyvesiyle durdurabilir. Mumla yapılan şeyi mochiyle yapar. Zehir saldırılarından kendi meyvesiyle kurtulsa yakın dövüşte net kata üstün zaten.

Emin değilim ama kataya oy veriyorum. Keşke sağ kollar daha güçlü olsaydı. Diğer sağ kolların daha güçlü çıkmasını isterim. Ama kata en güçlü sağ kolmuş gibi geldi bana. Luffy bu adamı devirince beşinci imparator oldu. Artık bi sağ kol luffy’e tehdit olmamalı. Kata en güçlüleriyse mantıklı olur bu açıdan.

Bunu geçtim kata’ya aşırı tapılıyordu. O “perfect warrior” havasını verdi cidden. Başka birisinin altında olup kral hakiye sahip olması da enteresan.
Qinjao, dof gibi adamlardan beklersin çünkü onlar da bi kral sayılır. Karakterlerinde var. Bi sağ kolda çıkması ise anormal bişey benim gözümde. Reyleigh’de var ama o adamın da “kara kral” diye lakabı var. Bi “underling” değildi o adam. Kata basbaya bi “underling” iken kral hakisi çıktı.
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Katakuri hepsini alır diyorum. Magellan iki yıl önce Luffy'den darbe almış biri buradakiler içinde çok deneyimli olsa da güç açısından bakınca aynısını söylemek mümkün değil. Luffy Logia meyvesi yemiş Ceasar'e karşı savaştı ve yendi yani iki yıl sonraki Luffy ile karşılaşmış olsa Luffy alırdı her türlü. Bence sıralama şu şekilde olabilir; Katakuri> Sabo> Marco> Doflamingo> Magellan> Trafalgar Law
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Yalniz gelecek raundda karakterler birbirlerini tanıyor mi tanımıyor mu belirtirsen güzel olur çünkü geçenki konuda da Emre'nin de dediği gibi karakterler birbirlerini tanıyorlarsa Law, Sabo ve Marco önce Doffy'yi indirmeye çalışacaklardır.

Genel olarak en güçlüyü Katakuri ya da Doflamingo olarak görüyorum. Eğer karakterler birbirlerini tanımıyorlarsa Doffy kazanir, öbür türlü Katakuri.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Marco >= Katakuri > Sabo > Doflamingo > Magellan >= Law
Marco veya Katakuriden birisine kesin gözüyle bakıyorum. Katakurinin geleceği görme olayı ve meyvesi ziyadesiyle iyi ve buna karşın Marco'nun iyileşme yeteneği var. Pek görmedik ama Beyaz Sakallarda 2 numara olması ve meyvesinden dolayı en az Katakuri kadar iyidir diye düşünüyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

3. Raundun maçlarını bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

İt@chi_Uchih@_27 yazdı: 28 Haz 2019 23:45 3. Raundun maçlarını bekliyoruz.
İlgi olmuyor pek ya. Ama isteyen varsa açayım.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Outlaw yazdı: 29 Haz 2019 09:48
İt@chi_Uchih@_27 yazdı: 28 Haz 2019 23:45 3. Raundun maçlarını bekliyoruz.
İlgi olmuyor pek ya. Ama isteyen varsa açayım.
Aç. :D

“One Piece Anketler” sayfasına dön