Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kaido Bu Arc Düşer Mi?

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Kaido bu arc paket olur mu?

Olur
4
50%
Olmaz
0
Oy yok
Valla paketlenen bir taraf kesinlikle olacak ama...
4
50%

Toplam oy: 8
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

@Ryuuma

Bartholomew Kuma tayfayı haşat ettiğinde zaten tayfanın hepsi Luffy için figüran hale gelmişti. Onlar sadece Luffy için gaz getirecek unsurdan başka birşey değil. Bu duruma karşı çıkan bir tek Zoro oldu. Bir de Jinbei var ağırlığı olan ama has tayfadan sayamayız onlarca yıl okuduk izledik tayfayı. Zaman atlamasından sonra sözde tayfa güçlendi olarak gösterildi ama görüyoruz ki oldukça yetersiz.

Bu adam yonkou indirecek seviyeye geldiyse aynı şekilde tayfasından da en az 6-7 adam hayvan gibi güçlü olmalı. Diğer yonkoular öyle. Dof un tayfası bile aşırı hayvani güçteydi. Güç konusunu da geçtim, tayfanın hikayede ya da arclarda bir ağırlığı kalmadı kilit rolleri yok.

Kinemon ve Law bile daha kilit role sahip son 3-4 arc. Hala herşeyden tırsan hiçbirşeye karışmak istemeyen tayfa modundalar. Ulan biz korsan kralı olacak adamın yol arkadaşlarıyız biz kimseden tırsmayız diyeceklerine korkmaya devam ediyorlar. Tamam Oda bunu bir eğlence faktörü olarak kullanıyor ama biraz da ciddileşmeleri lazım.

Şunu hepimiz biliyoruz. Shounen serilerinde karakterler eskidikce yazarın onlara verdiği değer azalıyor çünkü ana karakter güçlendikçe karşsına daha da güçlü karakterler çıkar. Bu noktada ana karaktere yoğunlaştığı için sevilen yan karakterler biraz saf dışı kalıyor. Ama OP ta durum bence biraz farklı. Onun da en büyük nedeni marine ve korsan konsepti. Yani bireyselden çok grup olma durumu daha ağırlık kazanıyor. Marinede 4 tane ultra güçlü karakter var. Yonkoular da çok güçlü ama tayfalarının kendisinde de güç bakımından eşit bir dağılım var. Yanii Luffy'yi çok güçlü yapıp tayfasını aşırı zayıf bırakması seriye zıt olan birşey olmaz mı ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Tayfanın Yeni Dünya saga da bu derece pasif kalması benim de hiç hoşuma gitmiyor. En nefret ettiğim şey hatta.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Harika ya :D Yorum efsane oturmuş.

"Oduncu, emret yaparım, usta" :D
Ryuuma yazdı: 05 May 2020 03:10 Ben Kaido'un düşmesini nasıl düştüğünü filanda geçtim. Benim için seride ki en büyük sorun, zaman atlamasından sonra Luffy ve Zoro dışındakilerin figüran olarak takılması. Lan arc karakterleri bile bizimkilerin yanında başrol kalıyor. %65 Luffy,%25 Zoro geri kalan tayfada anca %10 seride şu anda.

Franky ne iş yapar ? Yada Chopper? Nami,Robin,Brook? Yani arada görünüp yaparsa iki şebeklik yapıp gidiyorlar. Merak uyandıran bir sahneleri varsa oda kısa ve sonrası gelmeyen işler.

Dof arc'ında bir Ussop parladı ama onunda misal Hakisi resmen havada kaldı. Sanji olayına hiç girmek istemiyorum. Big MoM arc'ı benim için en kötü arclardan biri.
Zoro devamlı gösterip vermeyen biri gibi zaman atlamasından sonra.

Beni asıl endişendiren durum bu. Luffy elbette serinin baş karakteri ve hali ile önem sırasında önde olması doğal ama arkadaş tayfanın geri kalanı (hadi Zoro'yu da çıkarak) resmen asıl olaylar olurken arkada simitçinin yanından geçen adam tiplemisinde.

Ben şahsen bir çok seride bunun nelere yol açtığını gördüm. Seri derken manga ile sınırlamıyorum. Televizyon dizileri vs.

Ana yada popüler karakterin diğer karakterler ile büyüdüğü seride daha sonradan bu diğer karakterlerin geri plana atılarak sadece o karaktere abanıldığı seriler her zaman bayar.

OP'de zaman atlamasından sonra bu durumda. Tayfa ile renklenen seri ne yazık ki şu anda Hero Luffy kafasında.

Kim nederse desin Big MoM arc'ı Sanji arc'ı olmalıyıdı. Luffy hikayeye yön vermeden yan karakter olarak kalmalıydı. Ve bir zahmet Sanji'in olayı pasta yapmak olmamalıydı amk. Hele o son saniye ailesi ile kanki olma muhabbeti cidden siktir dedirtti. Sanki Fairy Tail izliyoruz. Ben şahsen Sanji'in o cihazları götlerinde patlatmasını isterdim. Alıp birini kullanmasını değil.

Şimdi geldik Wano'ya. O kadar gaza getirdiler. Yok efendim kimse bulaşamazmış da bilmem ne diye. Dedik OP evreninde ki kılıç ustalarının kaynağı, taşşak deyince heykel boyutunda olduğu yer dedik. Zoro'un arcı olur dedik ama gel görki Wano halkının çoğu Level 1 köylü amk. Tıkla üzerine odun toplmaya gönder.

Tamam olayların gidişat tarzı benim hoşuma gidiyor. Birden bire ikinci yonkou'un çat diye gelişi. Birlik olmaları vs vs. Ama bizimkilerin etkisi bayık.

Tayfa tayfa olarak hareket etmiyor.

Kısaca tayfanın büyük bölümü karakter olmaktan çıkıp tipleme olarak kaldılar.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Ryuuma yazdı: 05 May 2020 03:10 Zoro'un arcı olur dedik ama gel görki Wano halkının çoğu Level 1 köylü amk. Tıkla üzerine odun toplmaya gönder.
Şuraya güldüm lan. asdfasfed
Resim

“One Piece Anketler” sayfasına dön