Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kaido Bu Arc Düşer Mi?

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Kaido bu arc paket olur mu?

Olur
4
50%
Olmaz
0
Oy yok
Valla paketlenen bir taraf kesinlikle olacak ama...
4
50%

Toplam oy: 8
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Outlaw yazdı: 25 Nis 2020 12:05 @Unforgiven,

Ama başka bir senaryo göremiyorum.
Oda:You activated my trap card!

Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

_[Emre]_ yazdı: 25 Nis 2020 12:25

Resim
Sen Oda hazretlerini hiç tanıyamamışsın.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Outlaw yazdı: 25 Nis 2020 12:27
_[Emre]_ yazdı: 25 Nis 2020 12:25

Resim
Sen Oda hazretlerini hiç tanıyamamışsın.
Şimdi serinin popülerliği arttı diye fazla bokunu çıkarmamaya çalışıyor ama bu lavuk zamanında mumyaya dönen Luffy'i tükürdüğü suyun üstüne düşmesiyle kurtardı. Ciğerini biliriz biz o pezonun. :D
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

Açıkçası ben olayın mantık dahilinde çözüleceğini düşünmediğimden Luffy'in o şekilde alacağını düşünüyorum. Karakterlerin gösterdikleri feetden ziyade hem Oda'nın daha önceki vs mantığı, hikaye ilerletişi, hem de genel olarak Shonen vari absürt çözümler üzerinden düşünüyorum. Mantık dahilinde alamaması lazım ama mantık dahilinde Luffy'e bir zaman atlaması daha gerekli. 19 yaşında korsan kralı mı olur, Kaido BM gibileri ömürlerini harcadılar. Roger bile kaç yaşında oldu. Ama Luffy bu bildiğimiz hali ile olacak muhtemelen. Yine hem zaman atlaması öncesi hem sonrası yaptığı dövüşlerin büyük çoğunluğunun gözden geçmesi gerekiyor. Benim böyle düşünmemin ana sebebi gelecek olacak çözümün mantık dahilinde değil de seriyi bitirme ve ilerletme gereksiniminden dolayı absürt olacağı fikrim.
Kullanıcı avatarı
Fame

hehehe yeni gördüm @_[Emre]_'ye katılıyorum. Plot Armor gelecek.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Düşer mi düşmez mi bilemem ama kalkıp birebir dövüşte herhangi bir supernova'ya yenilirse o zaman manga tarihinin en büyük batırmalarından birine imzasınıda atar Oda.

Luffy'i ele alalım. Dof'u birebirde yiyecek hakisi ve enerjisi olmayan biri. Hadi diyelim o durumunu biriz geliştirdi. Katakuri karşısında her iki hakiside geride idi. Öle bir adam ile bariz şekilde eşit bitirdi dövüşü (ki analiz edildiğinde Katakuri kendi avantajından onuru için vazgeçti)

Hatırlayın Katakuri Luffy'e kadar düşmemiş(!), hayvan gibi kendini geliştirmiş adam Big Mom sinirlendiğinde ya kaçın yada ölün diyor bütün Big Mom ekibine. Ki Big Mom ekibi (Luffy'e kaybetmesi önemli değil) gördüğümüz üzere çok güçlü. Bütün o güçlü adamlar Big Mom rage geçirdiğinde çaresiz kalıyorlar. Ki rage geçirdiğinde avantaj değil dezavantaj alıyor Big Mom.

E şimdi böle birinden hali ile götüm götüm kaçarken ne alaka kalkıp onu ve en az dengi biri olan Kaido'yu birebirde Luffy kıvamında ki adamlara yenilmesini bekleyebiliriz.

Kaido dediğimiz adam dört mü beş mi hatırlamadım supernova'ın önüne düşünce hepsini kaltalığı yapmadı mı ? Ki gördüğümüz üzere zorlanmamış bile.

E bütün bunların üzerine cidden okuyucu olarak "Ama Luffy hapisanede 3-5 gün çalıştı yeni power-up aldı" diye yememiz mi lazım ? Yada Zoro yeni kılıç aldı diye ?

Bakın şunu anlarım. Artık Hem Luffy hemde Zoro yeni power-upları ile bir yonkou'ya zarar verebilecekler. Vermeleri de gerekir artık bu saatten sonra. Ama sırf hasar almaya başlıyor diye koca bir Yonkou'un birebirde bu tiplere yenilmesi neresinden bakarsan bak rezilliktir. Bu adamların her konuda zirveyi zorlaması gerekiyor o konumda olmak için.

Kaido veya Bigmom senin vurduğun hasarı mı kaldıramayacak ? Dediğim gibi daha Dof veya Katakuriye yetemiyorsun yada hadi diyelim ucu ucuna yetiyorsun.

Herkesin dediği gibi eğer burada yonkular inecekse sahneye çok büyük isimlerin çıkması yada birbirlerine girmesi lazım. Başka türlü oluru yok.

Ha şuna tamamım şimdiden söyleyeyim. Son vuruşu bizimkilerin yapması. Ama Oda'ın bunu iyi şekilde göstermesi lazım.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Bu arc Kaido kesin düşecek. Düşmezse seri bırak 10'u 50 yıl daha sürer. Ve istemesek bile Luffy 1-1'de alacak Kaido'yu. Big Mom da adamlarını kaybedecek ve bir sonraki indirilen yonko da o olacak. Bu savaştan sonra ittifak bitecek, haliyle Luffygilin Big Mom'ı tek başına alabilmesi gerekiyor. Bu arc'ta Big Mom da gücünü kaybedecek.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Kaidou'nun Luffy ile ilk savasinda ona tek atmasi ve bir cizik bile yememesi en guclu saldirilarindan serideki en buyuk hata oldu bence.
Simdi yenilse icimize sinmeyecek yenilmese seri ilerlemeyecek. Iki arada bir derede kaldik.
Kullanıcı avatarı
Fame

Muhtemelen Kaido'nun yenilgisini Luffy Kaido'ya denk veya iyi olduğu için değil ama bir eksikliğini suistimal ettirerek gösterecek. Enel gibi tam olarak anti olmasa da Crocodile dövüşü vari bir eksik özellik suistimalinden bahsediyorum. İnsan denilmemesiyle de alakalı olabilir ama kısaca bir şeye dayanıksız olma...vs. Kaido'nun şuan hasar almayan bir imajı var ne olursa olsun. Luffy bir şekilde (tayfanın, law'ın, BM'den dolayı..) buna sebep olan özelliği bulacak. O kısım çatlayınca da suistimal edecek o eksikliğini. Hem Kaido'nun normal şartlarda daha güçlü olduğu düşünecek okuyucu hala (işte şu şu olmasaydı böyle böyle olurdu), hem Luffy'e böylece gelişmeye imkan tanıyacak tepeye erişmemiş olacak, hem de hikaye ilerleyecek. En başından beri bu kadar güçlü ve zarar görmeyen bir şekilde yansıtılmasının sebebi de belki de budur. Her neyse o eksik olduğu yanı, meyvesinden dolayı da olabilir başka sebepten de, o kısım açığa çıkınca mutlak büyü ortadan kalkacak. Kaido'nun yenilgisi de anlam kazanacak bir nebze.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Yanagindan tatli ureten kiz vardi hayvanlari terbiye eden. Onu kullanirlar saniyordum Kaido'yu ehillestirmek icin ama sozunu bile etmediler hala.

“One Piece Anketler” sayfasına dön