Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Crocodile vs Lucci ( Cp9 vs Baroque Works )

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Crocodile vs Lucci

Crocodile çüker atar
90
70%
Lucci alır
38
30%

Toplam oy: 128
Frieza-San
Favori Manga: Dragon Ball
Favori Anime: Dragon Ball

Evet arkadaşlar bunu uzun zamandır düşünüyordum. Enies Lobby'e Hasır Şapka ve Franky kardeşler yerine Baraque Works saldırsaydı sizce vs'ler neler olurdu ve kazanan kimler olurdu ?

Maç Enies Lobby'de zaten. Baskın olacak ve kairoseki tarzı şeyler kullanılabilir durumda, ama yinede Crocodile gibi yılların tecrübesi bir adamı hafife almamak gerekli çünkü kendisi Luffy'i çaylak diye çok hafife almış ve 'D' farkıyla Luffy'e yenilmiştir. Hatta son dövüşte zehirlemişti Luffy'i ama Nico Robin panzehir vermişti ve Luffy yine paçayı yırtmıştı.

Bence Crocodile birçok CP9 üyesini rahatlıkla alır , Lucci'de zorlansada yenerdi gibime geliyor.

Crocodile ;

Resim

Lucci ;

Resim

Lucci ise 4000 dourikili inanılmaz rokushiki teknikleri ve rogukan'ı harika kullanan bir adamdır. Mükemmel bir zoan meyvesi yemiş ve gücüyle güzel bir kombinasyon yapmaktadır. Luffy'i g2'li haliyle öldürmek üzereydiki ve g3'lü yumruğu yediği halde ayağa kalkmış ve savaşmaya devam etmiştir.

Bu yüzden ;

Crocodile vs Lucci : Başlı başına bir konu olabilir aslında hatta bu konuda buna dönüşecektir. Ama bence Crocodile hafife almazsa ciddi olursa rahat bir galibiyet alır. Hatta tüm CP9'u alır diyorum. Çünkü Croc'un Lucci'ye oranla daha tehlikeli özellikleri var. Lucci daha ne olduğunu anlamadan yenilebilir. Lucci ona vurabilse dahi dövüş sonucu belli olmaz, karşısında dediğim gibi yılların korsanı Crocodile var boru değil. Ama güzel bir vs olurdu sizce nasıl olur bu vs ler ? Diğer vs lerde baroque works vs cp9 olarak adlandırabiliriz ama zaten Crocodile, Lucci ye gelene kadar çok rahat bir şekilde temizler diğer Cp 9 adamlarını.
Frieza-San

Evet fikirleriniz nedir beyler ?
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

Rob Lucci kazanabilir diyorum, ama genede karşısındaki Crocodile gibi biri olunca tahminler zorlaşıyor. Diğer Cp9 üyelerini alır Croco ama Lucci yi alamaz gibime geliyor, eğer Lucci aklını kullanıp Su kullanırsa veya Kairoseki li şeyler kullanırsa kazanır, ama dövüşü uzatmadan direk işini bitirmeye çalışır Crocodile.
Kısaca; Eğer dövüş uzarsa Rob Lucci kazanır ama Crocodile ona o fırsatı vermeden bitirir dövüşü. Genede, o kadar kolay değil Rob Lucci gibi bir adam karşısında dövüşü kısa bitirmek, ondan Rob Lucci kazanır dedim.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
Quincy
Favori Manga: Bleach, Fairy Tail
Favori Anime: Hunter x Hunter

Baraque Works bildiğimiz gibi çok geniş bir kadro. Yani 1 CP9 Ajanı vs 4 baraque works çalışanı olacaktır.(2 erkek 2 kadın)
Bu yüzden CP9 ajanlarının çoğu yenilir, yenilmeyen de gider Daz Bones,Bon-chan gibi kişilere ezilir.

Crocodile vs Lucci'ye gelirsem;
Bildiğimiz ve gördüğümüz kadarıyla Lucci'de haki yok. Adam hayatını Rokushiki'ye adamış Haki'ye bulaşmamıştır diyorum. Bu yüzden Crocodile'e hiçbir şey yapamaz. Ama bu yüzden Lucci ağır bir yenilgi alır diye kesinlikle demiyorum. Lucci'nin saldırıları işlemez evet ama Lucci, Crocodile gibi birinin saldırılarından kolayca kurtulabilecek birisi. İkisi bir süre berabere devam ederler. En sonunda da Crocodile ya zehirli kancasını kullanır yada tüm Baraque Works, Lucci'ye dalar ve Lucci yenilir diyorum. Ha tabi Crocodile'in zayıf noktası su. Lucci de çok zeki ve analizleri çok iyi.(Bunu Luffy'nin Gear Second tekniğini ilk görüşte deşifre etmesinden dolayı söylüyorum) Frostguard çok doğru söylemiş eğer dövüş uzarsa Lucci alabilir ama ben Crocodile gibi birinin Lucci'ye karşı bebek muamelesi yapacağına inanmıyorum dövüşü hemen sonlandırmak isteyecektir.
"The calendar loses a precious component... The remaining months gather to mourn... The mourners play a melody, while the eleventh moon quietly rises. Uvo... Can you hear? The requiem we're offering to you?"
scream
Favori Manga: op
Favori Anime: op

Bence Croco ve Baraque Works kazanır. Lucci, Croco'ya vurmanın yolunu bulduğu takdirde bile Croco Lucci'yi harcar bence. Burada asıl soru işareti Baraque Works'un yüksek rakamlı kısımları. Örneğin Mr.5 bir cp9 elemanını bence yenemez. Baraque Works de ilk üç de sorun yok da geri kalanları bence cp9 karşısında harcanır. Ama iki taraf da tam kadro birbirlerine girdikleri takdirde Croco ve Daz bones etkisiyle Baraque Works cp9 karşısında zorlanarak da olsa kazanır. Tabi Croco'ya vurabildikleri takdirde, vurmanın yolunu bulamazlarsa Croco zaten tek başına harcar hepsini.
Frieza-San

Quincy yazdı:Baraque Works bildiğimiz gibi çok geniş bir kadro. Yani 1 CP9 Ajanı vs 4 baraque works çalışanı olacaktır.(2 erkek 2 kadın)
Bu yüzden CP9 ajanlarının çoğu yenilir, yenilmeyen de gider Daz Bones,Bon-chan gibi kişilere ezilir.

Crocodile vs Lucci'ye gelirsem;
Bildiğimiz ve gördüğümüz kadarıyla Lucci'de haki yok. Adam hayatını Rokushiki'ye adamış Haki'ye bulaşmamıştır diyorum. Bu yüzden Crocodile'e hiçbir şey yapamaz. Ama bu yüzden Lucci ağır bir yenilgi alır diye kesinlikle demiyorum. Lucci'nin saldırıları işlemez evet ama Lucci, Crocodile gibi birinin saldırılarından kolayca kurtulabilecek birisi. İkisi bir süre berabere devam ederler. En sonunda da Crocodile ya zehirli kancasını kullanır yada tüm Baraque Works, Lucci'ye dalar ve Lucci yenilir diyorum. Ha tabi Crocodile'in zayıf noktası su. Lucci de çok zeki ve analizleri çok iyi.(Bunu Luffy'nin Gear Second tekniğini ilk görüşte deşifre etmesinden dolayı söylüyorum) Frostguard çok doğru söylemiş eğer dövüş uzarsa Lucci alabilir ama ben Crocodile gibi birinin Lucci'ye karşı bebek muamelesi yapacağına inanmıyorum dövüşü hemen sonlandırmak isteyecektir.

Lucci ilk görüşte anlamadı, Galley la binasındaki çocukla aynı kişi değil bu dedi. Ve o dediğini bulması için o arada bu adamın vücudunda neler oluyor böyle , kırmızı duman falan dedi ve öyle çözdü ama belli bir süre geçti bunu çözmesi. One piece serisinde suyu bulmanta o kadar kolay bir şey değil. Luffy zaten şans eseri bulmuştu, Crocodile'in ilk vs de kancasındaki kan Luffy'nin eline geldi ve o sırada Luffy , Crocodile'in kolunu sıkmıştı oradan anladı yani yine şans eseri. Crocodile bencede ciddi ve hızlı bir şekilde bitirmek ister ama suyu bulmayı bu kadar kolay bir şeymiş gibi göstermeyin ya. One piece farklı bir evren ve karşısında yılların deneyimli korsanı Crocodile var ve onun hakkındada hiç bir bilgi sahipliği yok, adını duyunca bile ciddileşir ve logia olduğunu görünce kairoseki falan almaya çalışır ama yinede dövüş sonucu belli olmaz dediğim gibi Crocodile hafife alınmamalı.
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Lucci haki öğrenirse Crocodile'ı alabilir.Bunun dışında Cp9dakiler ezer barok works ekibini.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Frieza-San

Vs leri şöyle yapalım

Daz bones vs Kaku ( Kaku'nun çeliği keseceğini sanmıyorum, kılıç ustalığında o kadar iyi değil ) Daz bones kendisi bir tekkai adamın, Mihawk'ın uzaktan attığı rankyaku benzeri ışın bile kesemedi adamı Kaku'nun rankyakusu mu kesecek!

Jyabura vs Mr2 bence iyi bir mücadeleden sonra Jyabura öper bu dövüşü

Kalifa vs Mr 1'in partneri ( Şu diken meyvesi yiyen kadın , hani Nami ile dövüşen var ya o fena değil bak ) bu dövüşte iyi bir vs olur ama diken kadının yıkıcı gücü Kalifa'nın tekkaisini geçer gibime geliyor, geçemese bile Kalifa sürekli tekkai yapacak değil ya , elbet yorulur.

Mr3 ise çok sinsi bir adam Zoro'yu bile mum pastasının içine koydu sinsiliği ile. Cp9 elemanları ne olduğunu anlamadan sinsi bir saldırıya uğrayabilirler bence. O yüzden Croco harici diğerleride gayet iyi iş görür. Crocodile zaten orada diğer Cp9 üyelerini kendine vurmanın yolunu bulsun ve ya bulmasın her türlü hepsi dalsa bile kazanamazlar, Crocodile yeri öptürür diğer cp9'lara.Baroque gene önde çıkıyor bakın.
Kullanıcı avatarı
Articuno
Favori Manga: One Piece,The Breaker,Beelzebub
Bleach,Naruto,Code:Breaker
Favori Anime: Naruto,One Piece

Sadece Crocodile vs Lucci üzerine yorum yapacağım.

Luffy ikisini de yenmek için gücünü son noktasına kadar kullandı. Lucci'yi yenerken daha güçlüydü.Sorunun yanıtı biraz belli gibi.

Crocodile Logia olduğu için avantajı olabilir ama Lucci gibi bir adamın Haki bilmemesi gibi bir duruma pek olanak vermiyorum. Zira Rokuogan çok büyük ihtimalle bir haki saldırısıydı.Rokuogan ile ilgili yanılıyor da olabilirim ama Lucci'nin haki sahibi olduğuna eminim.(Tashigi'de bile haki var)

Crocodile da Lucci de çok güçlü adamlar ve Lucci daha güçlü gibi görünsede hiç bir savaşın sonucu önceden belli olmuyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

Ehueheueheu
Croco alır diyenlere sadece gülüyorum kusura bakmayın beyler.Croco yerine başka bir logia deseniz anlarımda su gibi açığı dünyada en çok bulunan bir logia'nın Rob Lucc'yi alması abes.
CP 9 net bir galibiyet alır.
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox

“One Piece Anketler” sayfasına dön