Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Vergo vs Rob Lucci

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Vergo vs Rob Lucci

Vergo
63
65%
Rob Lucci
34
35%

Toplam oy: 97
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

_[Emre]_ yazdı: 09 Ağu 2015 00:23 Peki beyler Alabasta Arc'da Smoker'ın Crocodile görünce 3,5 atması ve aynı Smoker'in Marineford'da Kairoseki silahıyla G2 ve G3'lü Luffy'i zemine yapıştırmasına ne diceksiniz. Boa Hancock yetişmese ağzına sıçmıştı yani. Kurtuluşu yoktu. Crocodile ve Lucci gibi taşşaklı karakterlere biraz torpil geçmeniz şart. Yoksa çok fena buglar ortaya çıkıyor böyle. :lol:
Burdaki olaya hala mantıklı bir açıklama bekliyorum. :D Açık ve net bir şekilde Croco'dan korkan adamın MF'de Luffy'i patates etmesi 10 saniyesini falan aldı. Logia olsada G2 G3'lü Luffy'i saniyeler içerisinde etkisiz hale getirmek nedir ? :D
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

_[Emre]_ yazdı: 24 Mar 2018 00:08
_[Emre]_ yazdı: 09 Ağu 2015 00:23 Peki beyler Alabasta Arc'da Smoker'ın Crocodile görünce 3,5 atması ve aynı Smoker'in Marineford'da Kairoseki silahıyla G2 ve G3'lü Luffy'i zemine yapıştırmasına ne diceksiniz. Boa Hancock yetişmese ağzına sıçmıştı yani. Kurtuluşu yoktu. Crocodile ve Lucci gibi taşşaklı karakterlere biraz torpil geçmeniz şart. Yoksa çok fena buglar ortaya çıkıyor böyle. :lol:
Burdaki olaya hala mantıklı bir açıklama bekliyorum. :D Açık ve net bir şekilde Croco'dan korkan adamın MF'de Luffy'i patates etmesi 10 saniyesini falan aldı. Logia olsada G2 G3'lü Luffy'i saniyeler içerisinde etkisiz hale getirmek nedir ? :D
Hocam grand line karakterleri arasında A > B ise B > C ise A > C değil direk. Ama o serinin ilk yarısındaki hakisiz karakterler için geçerli. 2 yıl sonra çok farklı boyutta güçler ve karakterlerin yenilenmesini gördüğümüzde en sağlam yorum yapılabilir.

Op serisinin güç dengesi oturmuş değil şuan, ve şunu söyliyim net cevaplar verebilmek için Op serisinin bitmesi gerekiyor. O zaman bile bazı şeyler rayına oturmayacak bu seride. Yani net şu şundan güçlü diyeceğimiz karakterler olmayabilir gene. Çünkü seriyi sadece Luffy tarafından okuyoruz biz.

Bir sürü insan kimin kimden daha güçlü olduğu konusunda çok farklı görüşlere sahip. Örnek veriyorum bir x karakter, diğer y karaktere tek atar diyende var, yine aynı x karakter diğer y karakterle eşit dövüşür diyende var. Ya da tam tersini diyende var. Tüm bunlar mangakanın suçudur, çünkü bu seride güç sistematiğini bize net olarak sunmamış bir mangaka var. Mangaka çok başarısız güç dengeleri konusunda, senin bu yazdığının açıklamasıda bence mangakaya göre çok kolaydır. '' Hakisi yoktu Luffy'nin bu yüzden kolaylıkla yenildi '' bunu der mangaka açık ve net.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Akainu'dan Teach ve tayfası kaçmıştı. Aynı Teach ve tayfası daha sonra Yonkou oldular. Yanı Akainu bir Yonkou tayfası kadar güçlü. Akainu Shanks'ı görünce üç buçuk attı demek ki Shanks tek başına bir Yonkou tayfasından daha güçlü ve bir Yonkou tayfası var. Aynı Shanks WB nin yanına gelip heyecanlı heyecanlı Teach'in ne kadar güçlü olduğunu ve en sızlayan yarayı Teach'den aldığını anlattı. O zaman Teach tayfası+kendinden daha güçlü... Bu böyle manasız bir biçimde gider bu buna şunu dedi şu şuna sunu ettilerle birşey anlaşılmıyor.

Crocodile bir shicibukai idi ve önemli bir organizasyonun başındaydı. Bu yüzden Smoker bazı izinlere ve desteğe ihtiyaç duydu. Luffy'den bağımsız olarak Crocodile'i tutuklama planı kurduğu açık. Ayrıca Luffy'i indiren Smoker "ikimizde güçlenmişiz" lafını etti. Tâbi bu kısmı animeden biliyorum mamgada bunu söyleyip söylemediğini bilemeyiz ama güçlendiği açık. O hızı güçlenerek elde etti. Bununla beraber saldırdığı Luffy nin Crocodile'i yendiğini biliyordu. Üstüne Lucci'yi de. Bu da Crocodile'e saldırmamasının güçle ilgisi olmadığını gösterir. Hepsinin yanısıra Fuji'nin Doflamingo meselesinde yaptıkları için "yeterli gücüm olsaydı bile yapamazdım" dedi(ve serinin ana karakterlerinden olamayacağını belli etti)

Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Sae yazdı: 24 Mar 2018 09:14
Akainu'dan Teach ve tayfası kaçmıştı. Aynı Teach ve tayfası daha sonra Yonkou oldular. Yanı Akainu bir Yonkou tayfası kadar güçlü. Akainu Shanks'ı görünce üç buçuk attı demek ki Shanks tek başına bir Yonkou tayfasından daha güçlü ve bir Yonkou tayfası var. Aynı Shanks WB nin yanına gelip heyecanlı heyecanlı Teach'in ne kadar güçlü olduğunu ve en sızlayan yarayı Teach'den aldığını anlattı. O zaman Teach tayfası+kendinden daha güçlü... Bu böyle manasız bir biçimde gider bu buna şunu dedi şu şuna sunu ettilerle birşey anlaşılmıyor.

Crocodile bir shicibukai idi ve önemli bir organizasyonun başındaydı. Bu yüzden Smoker bazı izinlere ve desteğe ihtiyaç duydu. Luffy'den bağımsız olarak Crocodile'i tutuklama planı kurduğu açık. Ayrıca Luffy'i indiren Smoker "ikimizde güçlenmişiz" lafını etti. Tâbi bu kısmı animeden biliyorum mamgada bunu söyleyip söylemediğini bilemeyiz ama güçlendiği açık. O hızı güçlenerek elde etti. Bununla beraber saldırdığı Luffy nin Crocodile'i yendiğini biliyordu. Üstüne Lucci'yi de. Bu da Crocodile'e saldırmamasının güçle ilgisi olmadığını gösterir. Hepsinin yanısıra Fuji'nin Doflamingo meselesinde yaptıkları için "yeterli gücüm olsaydı bile yapamazdım" dedi(ve serinin ana karakterlerinden olamayacağını belli etti)

Şu an CP0'ın başında olan Lucci büyük ihtimal Smoker'dan 10 kat daha güçlü. 2 yıl öncede 10 kat güçlüydü büyük ihtimalle. Bu tarz açıklamalar beni tatmin etmiyor. Lucci'nin hızına yetişebilen adam Smoker'ın götü boklu duman hızı karşısında mal oluyor. Kızdığım yer bu.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

_[Emre]_ yazdı: 24 Mar 2018 23:27
Sae yazdı: 24 Mar 2018 09:14

Şu an CP0'ın başında olan Lucci büyük ihtimal Smoker'dan 10 kat daha güçlü. 2 yıl öncede 10 kat güçlüydü büyük ihtimalle. Bu tarz açıklamalar beni tatmin etmiyor. Lucci'nin hızına yetişebilen adam Smoker'ın götü boklu duman hızı karşısında mal oluyor. Kızdığım yer bu.
Lucci ile Smoker arasında şuan 10 kattan fazla bir güç olduğu kesin bana göre. 10 değil 50 ve ya 100 bile olabilir o 2 yıl aradan sonra. Götü boklu duman meyveli Smoker kim, 2 koka kullandı sadece çöpün teki. Smoker'ın denkleri muhtemelen Fukurou ve Blueno'dur 2 yıl aradan sonra. Çünkü Smoker'ın dokunulmazlığını ortadan kaldırdığımızda Blueno ve Fukurou gayet kapışabilirdi Smoker ile 2 yıl önce bence.

Luffy burada Smoker rütbesindeki bir adama tek atarken yumrukla, Smoker bir anda ortaya çıkıp Luffy'e vurmuş ;
► Spoiler Göster
Smoker hız olarak Luffy'i geçmemiş yani. Sonra Luffy Jet gattling fırlatmış ;
► Spoiler Göster
Bu sayfada gördüğün üzere Smoker malı olduğu gibi durmuş. Luffy'nin Jet Gattling'İnden kaçmamış yani. Kaçamaz zaten, dokunulmazlığı ortadan kalksa kaçacak hız seviyesi nerde o zamanki '' Commodore Smoker '' da. Tuğamiralin 1 alt, Kaptan'ın 1 üst rütbesindeki adamdan bahsediyoruz burada.

Daha sonrada, Luffy ona dokunamadığından Smoker, Luffy'i paketliyor ;
► Spoiler Göster
Cahıl ve hakisiz Luffy'nin burada yapabileceği birşey yok yani. Smoker'ın bu sayfalarda görüldüğü üzere Luffy'e logia dokunulmazlığı dışında herhangi bir üstünlüğünden söz edemeyiz.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Koramirallerin neden '' Lucci çok güçlü '' dedikleri anlaşılıyor şimdi. Adam 2 yıl öncede haki biliyormuş meğersek. O Rokougan tekniği ve Tekkai savunması ile gayet iş görür 2 yıl öncede.

Rokougan'ın gücüne bakın, lastiği ne hale soktu ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Vergo'yu yener mi bilemem, ama gayet denk bir dövüş olur.

Blueno, Kalifa gibi isimler bile 2 yıl önce '' Düşük Seviye '' Koramiral ederler çünkü. Tuğamiral seviyesi falan az gelir onlar için. Kaku ve Jyabura ise 2 yıl önce '' Orta Seviye '' koramiral ederler ( Bastille gibi ). Lucci'de Vergo ile bir dövüş verir, yenilir yener bilemem ama denk kapışırlar dediğim gibi.

“One Piece Anketler” sayfasına dön