Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Vergo vs Rob Lucci

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Vergo vs Rob Lucci

Vergo
63
65%
Rob Lucci
34
35%

Toplam oy: 97
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Bak işte dediğimi anlamayan sensin asıl, kafanda Oda nın bile aklına gelmeyeceği bir mantık kurmuşsun , tekrar yazıyorum aynı şeyi.

Sanji Bellamy'i yener, ama Bellamy'i yenmesi için onun ödülünden fazla olmasına gerek yok. 100 milyonluk bir adamda Bellamy'i yenebilir , Ödüller sadece yaptıkların için verilen şeyler, birini yendiğin için ödül vermiyorlar ( O sadece Luffy için geçerli ) . Genel olarak çok sivil katliamı yapan adamda ödül alıyor. Bakıyor adamlar çevreye çok zarar veriyor bu öyle böyle değil nereye gitse adaml öldürüyor basıyorlar Caribou gibi bir çapulcuya 200 milyon ödülü. Anlatabildim mi?
Resim
Kullanıcı avatarı
Octopus
Favori Manga: One piece,Gantz,Berserk,Toriko,Tower of God,Veritas
Favori Anime: One piece,Steins Gate,Hellsing

Keskinkılıç yazdı:Bak işte dediğimi anlamayan sensin asıl, kafanda Oda nın bile aklına gelmeyeceği bir mantık kurmuşsun , tekrar yazıyorum aynı şeyi.

Sanji Bellamy'i yener, ama Bellamy'i yenmesi için onun ödülünden fazla olmasına gerek yok. 100 milyonluk bir adamda Bellamy'i yenebilir , Ödüller sadece yaptıkların için verilen şeyler, birini yendiğin için ödül vermiyorlar ( O sadece Luffy için geçerli ) . Genel olarak çok sivil katliamı yapan adamda ödül alıyor. Bakıyor adamlar çevreye çok zarar veriyor bu öyle böyle değil nereye gitse adaml öldürüyor basıyorlar Caribou gibi bir çapulcuya 200 milyon ödülü. Anlatabildim mi?
Belli bir güç seviyesini belitmekte ödüller.
Bazı ödül bakımdan sorunlu kişiler oluoyr onunda sebepleri var.Sonuçta sen bu ödülü bir şekil aldıysa koruyabiliyorsundurda demektir.
Caribonun ödülünü yüksek olması logia olmasında ,grand lıneda onu yenebilcek adam pek yok. Çoğunluka güç seviyei ödülle birbirine yakın ilerliyor ;)
Mesela Kid gidip 300 milyonluk bir adama yenilmez.Lawda aynı şekilde.Tabi bazı adam olur hiçbir şey yapmaz ama çok güçlüdür ki o dediğim sorunlu bazı sebeplerden dolayı ödülü az yada fazla olan kişilerdendir.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

One piece'de yetenek konuşuyor, Nw grand line farketmez. Benim savunduğum şeyi anlamadın hala. Ben diyorumki 100 milyonluk haki kullanan birisi Caribou'yu yenebilir. Tashigi yener şuan Caribou'yu, korsan olsa ödülü max 100'lük birşey. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Şeytan meyvesinin, hakinin, Fiziksel gücün, Douriki gibi bir güç sisteminin olduğu evrende kesin bir güç seviyesi belirleyemezsin. 10 karakter var seviyeleri belli ( Amiral, yonkou vs ) , geri kalanları için şunun ödülü daha fazla onu yener gibi bir çıkarım yapamayız bunu söylüyorum. Yonkou için boşa demedi Garp ' Dünyada bir sürü korsan var, ama bu 4'ü korsanlar içerisinde en büyüğü ' . Çünkü bu adamlar her türlü yetenekle karşı karşıya gelmiş adamlar, karşılarına ne tür adamlar çıkarsa çıksın yenecek adamlar. Ama diğer korsanlar için aynı şey geçerli değil. Adamın 400 milyon ödülü vardır, karşısına daha önce karşılaşmadığı yetenekte birisi çıkar ağzını yüzünü siker. Bu adamda 200 milyon ödülldür ve ya 100 milyon ödüllüdür. Bunu açıklamaya çalışıyorum senin yine Sanji 350 lik adamla kapışır diyorsun. 500 lük adamlada kapışabilir, ama Hükümet o kaptan diye başına 300 ödül koymaz. Zaten Sanji nin yaptığı, becerdiği işler, Luffy'ninkinin yanında solda '0' bu yüzden Kaptan olsaydı böyle olurdu deme Kaptan olsaydı Süpernovalar gibi ilerleyemebilirdi. Adam Süpernova klasmanında bile değildi çünki iki yıl önce.
Resim
Kullanıcı avatarı
Octopus

Oraya yazdım bazı sebeplerden dolayı ödülü az yada çok olan adamlar olabilir.
Bu ödülü birçok adamdanda koruman gerekli ki bu gücün yoksa zaten o ödül fos çıkar ve yakalanarsın.
Zaten benim demekte uğraştığım kaptan olsaydı ödülünün kaç olurduğunun dışında SAnjinin dövüş seviyesindeki genelleme.
Sanjinin genel seviyesi 350 milyonluk adamlar.(kaptandan bahsediyorum)Apoo ve Hawkisn seviyesi adamlar,SAnjinin seviyesi ;)
Kısacası baştan beri ben seviyeyi açıklamya çalışıyorum 350 milyonluk kaptanlarla dövüşebilcek seviyede diyorum ama sen gelmiş birşey yapmadan o ödülü alamazdı havasındasın.Belki bendede hata vardır,demek istediğimi iyi anlatammaışımdır.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

La ödül seviye belirtmiyor diyorum sana. Kendinle çelişiyorsun, ' Logia olduğu için ödülü öyle ' diyorsun. Bu ne demek? Benim dediğimle aynı şey değil mi? Farklı tarzda yeteneklerle birbirine üstün gelebilirsin ( Senin bu söylediğin şeyle benimkisi aynı ) . Bu seride sadece logia bozmuyor güç dengesini, paramecia bir şeytan meyveside bozabilir, Zoan ı da. Hepsinin kullanıcıya kattığı yetenekler var çünkü. Magellan, Bartolomeo, Luffy, Enel, Perona, Sugar, Jola vs ... gider var daha. Dahada göreceğiz absurt güçler, bu yüzden 4 yonkou dışında diğer korsanlar için bir seviye belirleyemezsin. En bariz örneğini Law'ın Ope Ope meyvesinin gelişimine bak, adam Full haki yapan adamı kesti o meyve sayesinde. Ama haki konusunda çok geriydi, Law orada Vergo'yu yendi diye her açıdan üstün değildi yani. Haki ve Fiziksel güç olarak gerideydi, ama tek vuruşta ada kesen saldırıyı yaptı ( Neredeyse enerjisinin yarısını harcadı öyle kesti adamı ) . Yetenek diyorum başka birşey demiyorum sana. Senin dediğin gibi olsaydı çünkü, iki saat birbirlerine karakterler yeteneklerini anlatmak yerine hemen gelip birbirlerine pat küt vurmayı tercih ederlerdi, Drago ball da ki gibi 'Ki ' si üstün olan alırdı. Böyle bir saçmalık mı var? Op diğer shounenlerden farklı. Yeni bitirmişsin op u gelmiş şurda Oda nın bile kurmadığı mantıkla bir güç dengesi oluşturmuşsun. 100 lük adam 500'Lüğü alır, 300'de 350 ile berabere kalır. Sanki daha önce görmemişim gibi bana söylediğin şeye bak.
Resim
Kullanıcı avatarı
Octopus

Bazı sorunları var diyorum.Ama hpsinde yok belli adamlarda var.
Bunları hepsine niye mal ettiğini anlayamadım.Vergo kendine güvenmeyip kaçarak saldırsa LAwı yenebilirdi ama dümdüz daldı.
Malesef belli adamlar antisi değilse veya belli bir sebebi yoksa ödül güçle paralel ilerliyor.
100 milyonluk adam 500 lük adamı yener.Antisi değilse zor yener fakat. ;)
Sonuçta sen bu ödülü aldığın gibide korumak zorundasın.Güçssüz bir adamsan koruyamazsın ödül ve güç dengesi arasında belli sorunlu kişiler dışında gayet dengeli ilerliyor.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

Olay sadece antide bitmiyor dostum. Bartolomeo gibi yeteneklerde, Sugar gibi yeteneklerde söz konusu. Bartolomeo paramecia türü ama adama vurmanın yolunu bilmeden kimse vuramaz, adam herkesin antisi mi diyeceğiz? Antilikle alakası yok, güçler birbirlerine etki edebilir. Bir Zoan türüne sahip bir adamın değişik bir yeteneği başka bir şeytan meyvesi kullanıcısınada üstün gelebilir. Evrende binbir tane şeytan meyvesi gücü var, düşün derim bunu. Böyle bir evrende kesin bir güç dengesi oluşturamazsın yani.

Sen kendi düz mantığınla devam et
Resim
Kullanıcı avatarı
Octopus

Bazı sorunlu adamlar diyorum farketttiysen.Bu ifadeyi birçok kezz kullandım.
Bu sorunlu adamalrın meyveleri ilk başta Grand Lına karşılaştıysa seni yener ama Red lıne da belamy bile senin duvarını az daha geçebilirdi.
Adamına göre meyve ters gelebilir ona birşey dediğim yok ama belli seviye adam vardır.Artık bu adam bazı meyve sorunlarını aşmıştır bartonunki mesela haki sayesinde.
Bu kişi sorunlu adamların(tehlikeli meyve sahibi) pençesinden kurtulmuştur.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Naruto

Öyle haki bildin mi Barto'yu aşaman , kendince uydurup kafanda Barto'yu hakiyle hemen dokunup yener deme. Yok arkadaş ben anlayamıyorum ne bu haki ile temas ettin mi herkesi sikme davası? Yok öyle bir dünya. Koramiral Maynard, bildiğin üzere koramiral olmanın şartı ' Haki '. Maynard henüz acemiydi, ama yinede belirli seviyede bir hakisi vardır. Kaptan Tashigi'de gördüğünden çok daha güçlüdür yani. Bartolomeo adama tek attı. Arenada Bellamy Barto'ya vuramıyordu ama o arada ne olduysa Barto'ya dokunabildi. Bu da Barto'nun bir zayıflığı var demek oluyor. Bunu Diamante vs Bartolomeo da görebiliriz belki. Senin dediğin gibi olsaydı Koramiral , Barto'dan tek yemezdi.

Bu yüzden işin içinde hakide olsa , şeytan meyveside olsa tüm yeteneklerini bir araya getirdiğimizde Genel olarak birbirinden üstün bir kavram oluşturamayız. Şeytan meyvesi ( Kullanıcıya kendi yönünde kapasite sağlar, geliştirir, bir haki kullanıcısından çok daha güçlü hale gelebilir ), en iyi olmak için Wb gibi hem müthiş bir meyveye, hem hakiye sahip olmak gerek. Teach boşuna aramadı ' Yami no mi' yi, o şeytan meyvesi için hayatını heba etti adam. Bunlar boşa değildir dostum, meyve gücü bu serideki en büyük etkenlerden biridir. Sadece kullanıcıya göre faydası farklıdır. Kimisi hakiye meyilliydir, kimisi meyve aşmıştır.
Resim
Anka024
Favori Manga: .
Favori Anime: .

.
En son Anka024 tarafından 22 Eki 2016 20:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

“One Piece Anketler” sayfasına dön