Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Vergo vs Rob Lucci

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Vergo vs Rob Lucci

Vergo
63
65%
Rob Lucci
34
35%

Toplam oy: 97
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Bir şey yazmayacaktım ama..
@Ozzlil

Aga ok haklısın da uzun soluklu bir seride iki kişi karşılaştırılınca onların ayrı ayrı yaptığı dövüşlere bakarsın.. Ve pacifista gibi seviyesi ne alçalabilecek (teknolojik) upgrade yapılmadıkça) ne de yükselebilecek bir androit bu iş için biçilmiş kaftan..

Lucci>Vergo ya da Lucci Vergo'yu tekler demek..

Naruto 'da Zabuza > Hidan ya da Zabuza > Kakuzu demektir.. Çünkü Zabuza kakashi'yi aynı bu adamlar kadaar zorlamış ve gene KAkashi yanında ki ekip arkadaşları sayesinde yırtmışdır. Koşullar aynıdır. Ama Shounen seri genişleyerek ve karakterleri güçlenerek yaşlanır sonuçta..

O Zabuza'ya yenilen Kakashi ile Kakuzu-Pain ile çarpışan arasında tepeler var.. Kakashi 1. partta 3 virgül sharinganını 20dk açık tutunca 3 gün yatan biriyken.. Savaşta neredeyse 1 günden fazla MS 'i açık gezdi ve 4-5 ten fazla Kamui kullandı.. Yani bu sebeple Lucci ve Vergo söz konusu olunca yok Luffy hasar almıyordu, fiziksel darbeleri emiyordu Lucci güçsüz göründü aslında Lucci öyle böyle değil demek bence saçma..

Çünkü Lucci'nin tekme slashları hariç her darbesi iç organları hedef alıyor.. Shigan ve Rokuogan hep içeriye yönelikti. Yine de G2 ve G3 yeni sökmüş olan.. Luffy cortlattı bu herifi.. Haki falan hak getire zaten..

Lucci-> CP9 gibi her üyesini zaman atlamasından 4-5 arc önce ki Mugiwara Tayfasının dümdüz ettiği bir ekibin en güçlüsü

Vergo-> Dof'un en güvendiği adamı, ajanlık yapacak kadar özgüvenli, rütbesi de KorAmiral ve en belalı tümenin bölüğün kumandanı herif.. Ve inanılmaz bir silahlanma hakisi var..
Lucci'nin tek artısı Rokuogan Vergo'nun artısı ise daha yüksek dayanıklılık, kuvvet + full koka..

Çok net durum benim açımdan..

Ve artık şu "Luffy lastik adam kesme ve delme hariç bir şey yapamazsın" yalanını kesin.. Son savaşında Dof uyanış modundayken sicimlerden kazık yapıp göğsüne soktu bu herifin.. Luffy titreyerek ayağa kalktı ve Gear 4 dedi tek attı.. Crocodile'da keserek savaşan bir tipti.. Su ile kanla komik komik yırttı.. Ben Luffy'nin zaafı olduğuna inanmıyorum..Varsa da yazar asla bundan faydalanılmasına izin vermiyor.. Kishi'nin İtachi ve Sasuke'ye yaptığı gibi işte.. . Yani Luffy kesilir falan felan..Ya kaç kere delgeç oldu Luffy.. Don Krieg'e kadar gider bu işin kökeni.. Luffy delinmeyle falan yenilmiyor ya da kesilmeyle çünkü her zaman dötü kurtaracak bir şartname uyduruluyor.. O yüzden "Lucci sadece kesilerek zarar verilebilen bir adamı hakisizz yumruklarıyla döverek pert etti" denmesinin bir önemi yok.. malesef ki yok..

Çünkü Luffy bu gibi vakaları defalarca atlattı.. Ve dediğim gibi Shigan ve Rokuogan bildiğin iç organ hasarı saldırıları idi..

Vergo Enies Lobby, Alabasta zamanında ki Luffy'i öldürürdü..

Denizciler tarafından, hükümet tarafından sevilmediği, sürüldüğü halde kaptanlıktan koramiralliğe geçmeyi başarmış (demekki göz ardı edilemeyecek kadar güçlenmiş) Smoker Zaman atlaması öncesi Luffy'i saniyeler içerisinde alıyordu.. Aynı Smoker'ın koramiral halini Vergo az farkla da olsa pert edebiliyor.. Buradan Lucci'nin payını biçin işte :D

İyi Günler canlar... Vergo öldürür (taki Lucci ileride über bir şekilde dönmedikçe)
Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Utkan kardeşim bak söylediklerinin yarısından fazlası yanlış ama bu konu hakkında artık uzun uzadıya açıklama yapmak istemiyorum çok yoruldum çünkü.
Lucci, (haklı olduğun konulardan biri) Shigan ve Rogukan ile Luffy'e zarar verebiliyordu ama bu kadar diğer yapacağı tüm teknikler veya vereceği hasarlar işlevsizdi.
PX kıstas alınamaz çünkü PX aklı ve iraderi olmayan belirli seviyede bir gücü olan bir metal yığını. Hala iddia ediyorum Lucci PX'leri paket yapar.
Son olarak OP serisinde teknikler, hakiler, meyve güçleri, Rokushikiler...vs bunları hepsi evet önemlidir ama dövüşleri irade belirler. Bellamy örneğinde olduğu gibi şu an hasırşapka tayfasından (buna da emin değilim) sadfece Nami ve Ussop'u yenebilir. Baktığında meyve gücü + haki
Vergo'nun haki ve dayanıklılık haricinde Lucci'ye üstün gelebileceği herhangi konu yok. Lucci karşısında hakinin olması ne avantaj sağlayacak ki? Vergo'nun iradesi Doflamingo'nun emrine uymak Lucci'nin iradesi ise çok daha öteye gidiyor.

Vergo Lucci'yi yenemez.
ZaZoBaa
Favori Manga: ONE PİECE
Favori Anime: ONE PİECE

oZzIiI yazdı: Vergo'nun haki ve dayanıklılık haricinde Lucci'ye üstün gelebileceği herhangi konu yok. Lucci karşısında hakinin olması ne avantaj sağlayacak ki? Vergo'nun iradesi Doflamingo'nun emrine uymak Lucci'nin iradesi ise çok daha öteye gidiyor.

Vergo Lucci'yi yenemez.
Özellikle bu kısım iyiydi.

Vergo'nun ful beden hakisinden baska bi şeyi yok. Sonra ful beden hakinin de bir esprisi yok. Law Vergo'yu, Zoro da Pika'yı tek hamlede indirdi. Bu haki olayını gözünüzde pek büyütmeyin, derim.
Ful beden haki kullanabilen bu iki karakterin lideri Doflamingo, Doflamingo'da Ful beden haki felan göremedik ama Vergo'yu kesen Law' Doflamingo'yu kesemedi. Neden? Demek ki ful beden hakiden öte şeyler var, bunlardan bir tanesi irade olabilir..

Yine tekrar edeyim, zaman atlamasından sonra Lucci karşımıza çıkarsa, beklentim epey yüksek.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Lucci'nin nesi var ki? Sadece Hakisi var da Lucci'nin nesi var Vergo'yu aşacak?
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

Portgas D Ace yazdı:Lucci'nin nesi var ki? Sadece Hakisi var da Lucci'nin nesi var Vergo'yu aşacak?
Hız, Zeka, Rokushiki, İrade, Teknik ve Tecrübe
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Hız, Zeka, Rokushiki ve İrade'de üstün ama Tecrübe açısından üstün olduğu ne belli? Vergo dediğin adam hem korsanlık yapmış bir adam, hemde denizcilerin arasına ajan olarak girip, Koramiral olabilmiş bir adam. Bu adamın tecrübesi Lucci'den fazladır.

Birde savaşta Sakazuki Ace'i ve Squardo'yu kışkırtıp kandırması dışında sadece meyvesini gösterdi ve tek bir noktadan dövüşmesine rağmen, MF'u Beyazsakal Korsanlarına mezar yapıyordu az kalsın.

Vergo'nun da Lucci'yi yenmesi için kesin olmasa da, sadece hakisi bile yetebilir.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Özgür, Vergo ajan, Dof'a çalışıyor diyorsun da :D :D Lucci de sanki dünya barışı ya da inanılmaz hayaller için savaşıyor sanır :D :D Ne İradesi varsa artık.. Gerçi OP evreni bura feat ve deliller hiç denip atılıyor.. Ki ben örneklerimi PX den vermemiştim..

Yazdığın şeylerin hepsi (Lucci de ki İrade neyse o artık.. İrade sadece cool adamda diye bir şey olmaz.. Hem denizci hem korsanlar arası çifte oynayıp bu kaadar uzun yıllar yükselmek de bir irade göstergesi neyse artık o irade :D ) vergo da da var.. Belki o da belki Lucci daha hızlıdır o da fark yaratacak nebze de değil aga :D

@zazobaa

Kardeşim olay inmek ise Lucci de Gatling ve giant pistol a indi yani :D Law'ın meyve saldırısı ayarında Lucci de ne var ? Ya da Zoro'nun zaman atlaması sonrası kesemediği biri mi oldu ? :D :D

Yukarıda Smoker'ın durumundan yola çıkarak ben diyeceğimi dedim.. Lucci'yi Vergo'dan daha çok sever ve beğenrim.. Ama fark bariz.. Ha Lucci über bir vaziyette karşımıza çıkadabilir OP burası ama o güne kadar Vergo>Lucci..

Luffy dıştan zarar alamayan içeriden ve kesici delici darbeler ile hoşaf olabileceği ön görülen biri.. Ve Luffy'nin dövüşüp de Luffy'nin iç organlarına zarar verme potansiyeli olan 3 kişi oldu

Lucci, Magellan, Cesar .. Luffy'nin iç organlarının bile tanklayabildiği, Yediği ilk ultimate skill ile allahı şaşan Lucci ile Sanji'nin en güçlü yerini çatlatıp, üstüne smoker'ı koyup sonra Law'ı da epey haşamat edip, sonunda koca bir fabrikayı kesen atakla kesilmiş bir adamı bir tutmak ve bunu da %100 net kesin doğruymuş gibi düşünüp, aksini düşünenlere siz yanlışsınız agalar, bilmiyonuz demekte ayrı güzel bir olay :P :D

Rokushiki Lucci'ye nasıl bir artı katar onu da bilemiyorum.. Bunu bilmeyen Kor-Amiral dövülüyor amk :D Coby bile soru biliyor.. Rokuogan hariç Lucci ne yapıyorsa Vergo'da yapıyor zaten... Momonga ile Dalmatian da yapıyorlar bunu.. Garp'da vs vs

28 Yaşında hayatı boyunca CP9 içinde çalışmış Lucci nin 41 yaşında ki çifte ajan Kor-Amirali hani taa Law bebe iken Marine Kaptanı olan adamdan daha tecrübeli olduğu söylendi zaten :D O yüzden daha da bir şey demiyeyim canlar :D
Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

JiraiyaFlash yazdı:Özgür, Vergo ajan, Dof'a çalışıyor diyorsun da :D :D Lucci de sanki dünya barışı ya da inanılmaz hayaller için savaşıyor sanır :D :D Ne İradesi varsa artık.. Gerçi OP evreni bura feat ve deliller hiç denip atılıyor.. Ki ben örneklerimi PX den vermemiştim..

Yazdığın şeylerin hepsi (Lucci de ki İrade neyse o artık.. İrade sadece cool adamda diye bir şey olmaz.. Hem denizci hem korsanlar arası çifte oynayıp bu kaadar uzun yıllar yükselmek de bir irade göstergesi neyse artık o irade :D ) vergo da da var.. Belki o da belki Lucci daha hızlıdır o da fark yaratacak nebze de değil aga :D
Ulan tartışmaya iyi ki sen katıldın en azından keyif alarak cevap vereceğim.
Bro Water 7 ile Enes Loby'i arclarına tekrar göz gezdir. Lucci kişilik olarak lider ve bir çok kararı kendi alabilme yetkisine sahip. Dünya Hükümeti içinde çok özel bir birimi yönetiyor. Yaşam şekilleri aldıkları eğitim adalet sağlama güdüleri çok üst düzey. İrade açısından Akainu'ya benzetiyorum ben Lucci'yi irade gücü olarak da Akainu'ya yakın görürüm.
Lucci daha hızlıdır, Dövüş yetenekleri daha üst düzeydir, Algıları çok daha gelişmiştir, İradesi çok daha yüksektir.
Yener Vergo'yu Lucci yener kardeşim. Haa sizin söylediğiniz gibi bir galibiyetten bahsetmiyorum. Lucci'yi Vergo'yu yener ama bir kaç gününü yatakta geçirir.
ZaZoBaa
Favori Manga: ONE PİECE
Favori Anime: ONE PİECE

@JiraiyaFlash,
Ful beden hakiye değinmem, seriide ful beden haki yapan ilk karakter Vergo olduğu için, bu adamın dayanıklılığının çok über bi seviyede olduğunu düşünen önemli bir kitlenin vaar olmasından kaynaklanıyor. Doflamingo'da ful beden haki göremedik ama Vergo'yu kesen law Doflamingo'yu kesemedi, sonuç olarak hakiyi vücudunun ne kadarında kullandığından ziyade hangi seviyede kullandığın önemli, ben böyle düşünüyorum. Kaldı ki Zoro'da bu durumu Pika'yı keserken çok iyi anlattı.

Şurada seninle hemfikiriz, iki yıl önceki Lucci Vergo'yu yenemez. Ben Lucci'nin iki yıl sonraki halinin Vergo'dan daha güçlü olacağını düşünüyorum. Bunuda bir önceki sayfadaki yazımda açıklamaya çalıstım.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

oZzIiI yazdı:
Keskinkılıç yazdı:Aslında mangakanın oyunları ;
Oyun moyun yok birader adam biraz size bırakıyor olayı. Bilal'e anlatır gibi anlatmıyor.
Keskinkılıç yazdı:Lucci dediğimiz adam daha doğrusu 2 y önceki Lucci, Kuma nın bile saygı duyduğu , hükümetin sırf Rob Lucci yenildi diye Kuma yı Moria nın oraya uyarmaya gönderiyorlar, Lucci nin hükümet içinde ne kadar saygı duyulduğu ortada, keza koramirallerin dilinden düşmüyordu Lucci, adamı yücelt yücelt nereye kadar
Ama gel görki bu Lucci Luffy gear 2 ve gear 3 tekniklerini yeni çıkardığı zamanda yenilen bir karakter
Bak bunun üstüne Moria dövüşü gerçekleşiyor tayfa dahada tecrübeleşiyor, Luffy ' 1000 gölge Moria ' yı gear 2 ve gear 3 tekniklerini birleştirerek yeniyor, yani o dövüşte Lucci öncesinin katbekat ötesine çıkıyor
Gel görki Gl sonunda tayfa Gl için son raman gücüne geliyor, Px karşısında kan revan ter içinde kalıyor tüm tayfa
Zoro'nun Kaku yu yendiği saldırı : Ashura
Sanji nin Jyabura yı yendiği saldırı : Flambage Shot
Luffy nin : G3 Riflesi ( Ki bak normal bir g3 yumruğuyla 2 y önce Lucci komaya giriyordu bilincini kaybedeceğini kendisi söyledi, bu g3 rifle ise o Lucci yi komaya sokan yumruktan daha güçlü , Luffy g3 rifle ile Koramiral Devi yenmişti aynı saldırıyı Lucci yese bu sefer bilincini kesin kaybederdi )
Bunun üstüne Franky nin Nami nin Robin in Usoop un Brook un Chopper ın saldırılarıda eklenince bir Pasifista anca devre dışı oluyor
Duruma bakınca Pasifista Lucci den daha güçlü ve sert donanımlara sahip, Kizaru nun lazerlerine sahip bir robot ve tayfa çok çekti o saldırılardan
Pasifista ile Lucci aynı değil manga-ka bu ayrımı anlatrmak ile uğraşsa birde manga bitmez. Lucci'nin handikabı Luffy'nin meyvesi. FİZİKSEL SALDIRILAR İŞE YARAMIYOR.
Ama PX Luffy'e bir lazer koysa delik deşik eder. Lucci PX ile karşılaşma teneje peynirin tenekesine çevirir PX'i...
Siz bu ayrımı o kadar yapamıyorsunuz ki suni okuyorsunuz.

Keskinkılıç yazdı:2 y sonra bak bakalım Luffy hayvan gibi güçlenmiş , E.Oda diyorki ' Pasifista ' artık önemsiz bir ' Jet Pistol ' lük işi var artık diyor
http://i.hizliresim.com/d2oDRZ.jpg

Nw de Jet Pistol ' un tekme versiyonu olan ' Jet Stamp ' ı yiyen Gladius ta ' Öhö Öhö ' den başka birşey yok, adamda kan bile akmadı
Haa bu da demektirki , Gladius Pasifista dan daha güçlü aradaki farkı görebiliyorsun
Luffy'nin o adama yaptığı saldırı ile Lucci'ye yaptığı arasında dağlar kadar var. Her jet pistol aynı güçte olacak diye bir kaide yok Lucci karşısındaki hırs, sinir, konsantrasyon ve uyguladığı güç Gladius'a uyguladığüının 100 katıdır.
Crocodile'ı yendiği saldırı sırasında ne g2 ne g3 var ama o sırada Lucci'ye uyguladığından bile daha fazla güç uyguluyor.
One Piece okurken teknik, PuP saldırılar falan önemli değil. Karakterin hangi ruh hali dövüştüğü hepsinin ötesinde bunu çözmeniz için daha ne kadar okumanız gerekiyor anlamıyorum.
Akainu aynı saldırıyı hem Jinbei'ye vuruyor Hem WB'ye ama WB'ye uyguladığı güç 1000 kat daha fazla
Keskinkılıç yazdı:Vergo dediğimiz adam Dof un sağ kolu, Gladius tan kat be kat güçlü, Gladius Pasifista dan güçlü, Pasifista da 2 y önceki Lucci den güçlü olduğuna göre Lucci Vergo yu yener demek biraz uçuk kaçık bir durum
Bu kadar sığ bir manga değil OP amk DragonBall okumuyoruz. Lucci'nin iradesi PX, Vergo ve Gladuis'un toplamından fazladır. İrade bu serideki en büyük etkendir.
Keskinkılıç yazdı:Ha tabi dediğim gibi Lucci 2 y öncesi için çok saygın güçlü biri, ama 2 y arada gelen ' Güç Dalgalanmasında ' o hali sönük kalıyor, çünkü Oda neredeyse her karaktere belirli bir power up veriyor, bak Bellamy e adam 2 y öncesinin g2 siz Luffy sinden tek yiyor, şimdi ise 195 m ödülle B.haki kullanıcısı ve gelişmiş olan Koka yı da kullanıyor, Luffy şuanki Bellamy i ' B.Koka ' lı darbeyle indirirken Px yi kokasız Jet Pistol le indiriyor, yani 2 y sonraki Bellamy bile Pasifista alacak seviyede , burada güç dengesinde muazzam bir artış ve dalgalanma olduğu aşikar
Bellamy'nin yumruklarına karşılık verme zahmetinde bulunmuyor Luffy bana kalkıp bir haki kullandı diye Bellamy'i övmeyin haki 10larca güç dengesinden biri. Bellamy şu an bizim tayfadan Ussop ve Nami dışında kimseyi yenemez.

Artık daha nasıl anlatılır bilmiyorum.

Sen Tayfanın px karşısında ne kadar iradeli oldukları halde ne hale geldiklerini unutmuşsun

Sanji kendi ağzıyla söyledi ' Geçen sefer Oz yüzünden tüm gücümüzle dövüşemedik, ama şuan tam gücümüzdeyiz ' diyordu, yani Px ye karşı tam güç daldıkları aşikar, öyle Lucci ye vurduğunun 100 katı 1000 katı gibi terimleri kullanmak kusura bakmada havadan atmaktan farkı yok

Jet Pistol Jet Pistol dur, üzerinde durmaya gerek yok, Jet Pistol den daha etkili vurmak istese g3 açar veya g4 açar, yoksa ne gereği vardı o tekniklere Doflamingo yu da g2 ile yenseydi bari, Luffy nin 2 yıl önceki en baba saldırısından güçlü şuanki Jet Pistol u

Shounen bir manga okuyoruz, ilerledikçe güçlü rakip çıkar, arada bir Enel vakası var o da anti den kuntiden gitti seriye farklı bir olay katmak için onun dışında diğer karakterler arasında güç durumu güçsüzden güçlüye doğru gitti

Bellamy e karşı gelmediğini görüyoruz, ama Bellamy 2 y sonra epey gelişim kaydetmiş bir karakter, 2 yıl önce kendisine tek atan adamın o haline tek atacak seviyede ( G2 siz Luffy 2 yıl önceki Bellamye tek atıyor, Bellamy de kendisine o an tek atan G2 siz Luffy e tek atacak güçte sonuç olarak )
Ayrıca Bellamy şuan tayfadan Franky e denk adamdır, tabi Shogun Franky olursa rahat alır Bellamy i , ama normal Franky Senor Pink karşısında bile çok zorlanmıştı, Bellamy 'Spring Hopper ' atağı ile dalarsa tayfadan Chopper ın normal halini alır dev haline yenilir , Robin in yeteneği dolayısıyla kararsızım, ama Brook Nami ve Usoop u ise çok rahat alacak seviyede
Resim

“One Piece Anketler” sayfasına dön