Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Captain America Vs Cyclops

Moderatörler: memoww, Pinco

Captain America Vs Cyclops

Cap alır
5
23%
Cyclops alır
17
77%

Toplam oy: 22
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Cyclops dedim ben de.
Kullanıcı avatarı
engweng
Favori Manga: Naruto,Bleach,One Piece,The Breaker-NW,Beelzebub,HxH,Sun-ken Rock,Slam Dunk,Gantz
Favori Anime: Death Note,Code Geass,Kuroko no Basuke,Naruto,One Piece,Bakuman,Bleach,Beelzebub,Cowboy Bebop,GTO,Sakamichi no Apollon,HxH,Slam Dunk,Mirai Nikki,Hajime no İppo

Yanlışlıkla Cap.'a oy verdim ama Cyke alır.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Sonunda kararımı aldım Cap diyorum.Ama kolay olmaz.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Çok zor karşılaşma...
Uzun Mesafe Vs Yakın Mesafe olmuş. . . Cyclops bir cadde de binaların olduğu bir yerde savaşıyorsa ve Cap'in bir algınlık dalgınlığını yakalayabilirse binalara, taşlara sıkıp başına yıkabilir pek çok şeyi... Ancak açık alanda da optimum blastları falan var.. Ki Bunlar Cap'in ayağını yerden kesen cinsten... Fakat sonuçta Cap'in kalkanı oldukça ona net bir zarar nasıl verir onuda bilemiyorum... Cap Scott'dan çok daha güçlü,hızlı,tecrübeli ve iradeli bir tip... Açıkcası bu kapışma bir çizgi-roman'da geçse absürt şekilde Cap alırdı her zaman ki gibi ama burada biz özgür değerlendirmemizi yapıyoruz sonuçta...

Benim aklımda bir kaç soru var, Cyke(cyclops) kalkanı nasıl aşar ve de ne kadar dayanır çünkü bildiğim kadarıyla ışınların boyutu ve sayısı arttıkça Cyke acı duyuyor ve oldukça bitkin düşüyor Cap ise günlerce savaşabilecek bir azman.. Cyke ne kadar dayanır ? bu 1. sorum

Cap. bir uzvunu kaybetmeden ya da ciddi bir yara almadan nasıl yanaşır ? Kalkanı fırlatmak için kaldırsa vurulur.. Eğer Cap'in silah kullanmasına izin varsa (el bombası, sis, flaş bombası, bıçak vs gibi) Zaten Cap alır yorulmadan..

Eğer Cyke direk Cap'e değilde Cap'in etrafında ki zemine, çevreye saldırırsa başarı şansı artar.. Cap'de Scott'a direk dalmayıp yorulana kadar beklerse Scott zaten çöker zamanla...

Scott'un yıkıcılığı ne kadar etkileyici olsa da Cap'de marvel'ın en iyi silahlarından ve savunma araçlarından biri var..

Açıkcası %53 e %47 Captain diyorum çok zor karardı benim için. Ama bir süre daha oy vermeyeceğim, biri ağzımı açık bırakacak şekilde Cyclops anlatır belki diye 2-3 gün oy atmayacağım.

Ancak şu scan ve featler önemli.

[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... 4568-5.jpg[/thumbnail]

Deadpool yapabiliyorsa Cap'de yapabilir.
► Spoiler Göster
Tanklama mevzusu, Thor'un yıldırımları
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... _super.jpg[/thumbnail]

Açıkcası Cap dememe en büyük etmen şu iki scan oldu Human Torch'un en yüksek seviyede (Güneş Sıcaklığında ki) nova ışımasına 10 m öteden yakalanıyor Cap. (yakalanmıyor bilerek yapıyor) ve ısı ışık gibi değildir Alanı etkiler, ışık gittiği yol boyunca ilerler..Yani Isı Kalkan dinlemez normalde...Ama Cap bundan sağ çıkıyor (her zaman ki absürtlüğü ile :pinch: )
► Spoiler Göster
Açıkcası Scott(cyclops) çok yıkıcı bir güce sahip ama üstteki 2. scan'ın verdiği hasarı verdiği bir sahne bilmiyorum açıkcası.. En azından hareketli bir nesneye o denli sıkabileceğini sanmıyorum... Ne kadar absürt olsa da burada bize Cap'in bundan sağ çıkabildiği gösterilmiştir.
Ama bu da bence yeterli değil, çünkü çok eski bir scan ve Cap genelde bu şekilde kıyak çok gören bir karakter... Yine de adamın kalkanı çok çok iyi beyler...

Bir de Cap Scott'un nişanlaması için fazla hızlı..
[thumbnail]http://desmond.imageshack.us/Himg331/sc ... es=landing[/thumbnail]

Bir de şu var Cyke'in en ufak dikkat dağınıklığında 600-700 pound (2-3 Thor eder bu) Kaldırabilen kollar Wolverine'in pençeleri ve omurgasından bile daha güçlü etrafı keskin sayılabilecek kalkanı tam güç orta mesadeden fırlatırsa, açıkcası ortadan ikiye bile bölebilir.

Cap diyorum ama sıkı maç olur ve iyi bir anlatıcı umuduyla, oyumu henüz girmiyorum.

Edit: Konuyu açan arkadaşım bir kaç şey sunsaymış keşke dövüş kaç metreden başlıyor, Cap silaha ya da ekipmana sahip mi ? Cyke'ın hangi versiyonu gibi...Kararsızlığı giderebilirdi
Resim
Kullanıcı avatarı
Okan.
Favori Manga: OP,Toriko,The Gamer,DB,One Punch-Man
Favori Anime: HxH,JoJo

Kimin yeniceğinden emin değilim ama Cyclops hakkında birkaç tane scan paylaşıyım.

Gözleri ısı üretmiyor.Bir kuvvet ortaya çıkarıyor.
► Spoiler Göster
Işınını eldivenindeki bir tuş ile açabildiği gösteriliyor.
► Spoiler Göster
Burda ışınının ışık hızında olduğu söylenmiş.
► Spoiler Göster
Mjolnir'ı Thor'un elinden püskürtüp ordanda Iron-Man'e vuruyor.
► Spoiler Göster
Işını yerden yansıtarak vuruyor.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

o Mjollnir ile çelik çomak oynadığı scan çok eski..Bence Mjollnir'den geri seker o incelikte bir ışın.. Işık hızında ama herkes de kaçabiliyor dodge layabiliyor yani. Yansıtıcı yüzey olmadan yerden yansıması da ayrı bir tuhaf olmuş :laugh:

Açıkcası hala oyumu vermedim bekliyorum bir Cyke savunucusunu fikrim değişir belki diye.. Erdem'denbir şeyler bekliyordum aslında ama B)
Resim
Kullanıcı avatarı
The Golden King
Favori Manga: Ecchi konulu mangaların tamamı.
Favori Anime: Bleach,Hellsing,Death Note,Naruto,Air Gear,
Kuroko no basket,Berserk,Code Geass,Kurohitsugi,
One piece,Fairy tail,HxH,Gintama,Cowboy Bebop.

Cyclops kazanır.

“1 vs 1 Savaş” sayfasına dön