Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Mello&Near vs L

Moderatörler: memoww, Pinco

Kullanıcı avatarı
Maugrim
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Deadman Wonderland, Mirai Nikki, Code Geass

Near son bölümde Mello ile birlikte L'den daha iyi olduklarını söylemişti. Peki sizce durum nasıl ?

Bence ikisi birlikte çalışsa bile L'i bastıramazlar. L çok farklı bir ligde bu ikisine göre.
I was dead until the moment I met you. I was a powerless corpse pretending to be alive. Living without power, without the ability to change my course, was bound to a slow death.
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Serinin başında L değilde bu ikisi olsa death note hala devam ediyordu :lol:
:lol:
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Kira ve L çok farklı seviyedeler, mello ve near ikisi birlikte bunlardan birinin bile tirnağı etmez.
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Near götü boklusunun ismini her gördüğüm yerde bir güzel söverim. Hiç sevmem ibnenin oğlunu.

Ayrıca L gibi efsane bir şahsiyetin tırnağı bile olamazlar demeyeceğim, tırnağı olurlar. Ama daha fazlası olur mu bilemem. Gafil avlandı aslan gibi Kira'mız.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Klonn16
Favori Manga: Naruto,Bleach
Favori Anime: Naruto,Death Note,Code Geass,Shingeki No Kyojin,Bleach

Tamam arkadaşım anladık L ve Kira farklı seviyelerde falan filan da nedir bu Near ve Mello düşmanlığı. Hadi anladık Soruşturmanın yarısını L tamamladı Light'ın Kira olduğunu biliyordu ama kanıt bulamadı. Bulamadı işte arkadaş kaybetti Kira'ya. Kimse'de bana çıkıp Kira'nın avantajlarından bahsetmesin avantajları olduğu kadar dezavantajlarıda vardı Watari,Rem ve L gibi 3 tane büyük problemi tek hamlede yok etti.

Near'a olan bu düşmanlığınız ona olan gizli hayranlığınız benim gözümde. Siz nasıl değerlendirirsiniz orasını bilemem ama Near bu soruşturmayı en baştan başlattı 2.L'in Kira olduğunu anladı Mikami Teru'da zekiydi gayet ama Near'ın gözünden kaçmadı ve onun X Kira olduğunu buldu Melloyu da bir güzel kullandı. Sahte olan tüm kuralları öğrendi. Finaldede ölmeyeceğinden adı gibi emindi. Near benim gözümde L ve Kira ile aşık atabilecek bir karakter, yok işte daha çocuk daha velet falan geçin bu hikayeleri.
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Klonn16 yazdı:Tamam arkadaşım anladık L ve Kira farklı seviyelerde falan filan da nedir bu Near ve Mello düşmanlığı. Hadi anladık Soruşturmanın yarısını L tamamladı Light'ın Kira olduğunu biliyordu ama kanıt bulamadı. Bulamadı işte arkadaş kaybetti Kira'ya. Kimse'de bana çıkıp Kira'nın avantajlarından bahsetmesin avantajları olduğu kadar dezavantajlarıda vardı Watari,Rem ve L gibi 3 tane büyük problemi tek hamlede yok etti.

Near'a olan bu düşmanlığınız ona olan gizli hayranlığınız benim gözümde. Siz nasıl değerlendirirsiniz orasını bilemem ama Near bu soruşturmayı en baştan başlattı 2.L'in Kira olduğunu anladı Mikami Teru'da zekiydi gayet ama Near'ın gözünden kaçmadı ve onun X Kira olduğunu buldu Melloyu da bir güzel kullandı. Sahte olan tüm kuralları öğrendi. Finaldede ölmeyeceğinden adı gibi emindi. Near benim gözümde L ve Kira ile aşık atabilecek bir karakter, yok işte daha çocuk daha velet falan geçin bu hikayeleri.
Kiracıyımdır ama dürüst olmak gerekirse L bir tık daha önde bana göre. Death Note Light'e değil de L'e gelseydi ve onu yakalamaya çalışan kişi Light olsaydı muhtemelen L kazanırdı.

Ve açıkcası Near'ı daha dünkü velet gözüyle nitelendirmiyorum. Bence nerdeyse L, Kira sikletinde birisi o da.
Konu Dışı
Orayı koyu şekilde belirttim özellikle. İnsanların düşüncelerine saygılı olmalısın sana mantıklı gelir gelmez o ayrı ama bu yukarıdaki saçma ifadeyi kullanmanı gerektirmez.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

N + M > L
En son Keskinkılıç tarafından 05 Tem 2015 21:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

L, tüm dezavantajlarına rağmen olayı çözmüştü. Elinde delili olmadığı için bir şey yapamadı. O yüzden L>Kira'dır. Kira ise, L'den sonra daha rahat davrandı, böbürlendi, rehavete kapıldı. Eğer L ile yaptığı mücadele olmasaydı Kira, Near & Mello'ya kaybetmezdi. O yüzden L>Kira>Mello&Near diyorum.
En son Loki tarafından 06 Tem 2015 12:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Mangaka Near ve Mello kombinasyonunun L'den daha guclu olduguna karar vermisse bize soz soylemek dusmez derim ben.
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

Near ve Mello karakterlerinden sonra serinin iyice zevksizleşmesinden ötürü,bir L fanboyluğum ne bileyim bir 'L her türlü alır olum'luğum var tabii.Mello'yla Near da neymiş.
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos

“Grup Savaşları” sayfasına dön