Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

L vs Kira vs Near

Moderatörler: memoww, Pinco

L vs Kira vs Near

L
21
50%
Kira
19
45%
Near
2
5%

Toplam oy: 42
Kullanıcı avatarı
Buggy
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Millennium Wizard yazdı:Kira.

Kiranın yenilmesi sadece senaryodan dolayıdır.E doğal olarak bu adamın yaptıklarının yanlış olduğunun gösterilip yenilmesi gerekiyordu en sonunda.

Orda bile mikaminin hatasından kaybetmiştir.Planı tıkır tıkır işlese şu an Near ölüydü.
Panpa Mikami hata yapmıyor , Kira , Near'ın tekrardan defteri değiştireceğini tahmin edemiyor ve kaybediyor.
Light of God yazdı:Tabi ki L

Near L'in getirdiği bir seviyeden başladı da kazandı. En baştan başlasaydı hiç bir şey yapamazdı.

http://www.turkcraft.com/Death_Note/60/7

Şunu koyayımda Near'ın elinde hiç bilgi yokken araştırmalara başladığını görün
Kullanıcı avatarı
Beyond Birthday
Favori Manga: Bleach, Berserk, Kurozuka, Gantz
Favori Anime: Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin

@Buggy gözünü seveyim Near'ı savunma artık. Kendi ağzıyla L'den zeki olmadığını açıklayan bir karakteri gelmiş en zeki diye iddia ediyoersun. Gözünü seveyim artık sus. Hakaret etmiyeyim diyorum ama haksız olduğun bir şeyi ısrarla savunuyorsun.

En zeki L'dir. Kira'nın avantajlarını bir hayli biliyoruz. L ölmeseydi bu dava bitmişti 25. bölümde.
Resim

Gēmu no yōna seikatsu o okuru..

(Oyun gibi hayat yaşıyorum..)
Kullanıcı avatarı
13sukka34
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Favori Anime:Naruto-Death Note

Beyond Birthday yazdı:@Buggy gözünü seveyim Near'ı savunma artık. Kendi ağzıyla L'den zeki olmadığını açıklayan bir karakteri gelmiş en zeki diye iddia ediyoersun. Gözünü seveyim artık sus. Hakaret etmiyeyim diyorum ama haksız olduğun bir şeyi ısrarla savunuyorsun.

En zeki L'dir. Kira'nın avantajlarını bir hayli biliyoruz. L ölmeseydi bu dava bitmişti 25. bölümde.
Olay sadece zekada değil ki.İşin içinde tecrübe,motivasyon,kararlılık gibi şeyler var.Burada bunların toplamı hakkında tartışıyoruz ve ona göre oy atıyoruz.Bir karakter diğerinden daha zeki bile olsa tecrübe yoksa fazla avantajı olmaz.Bunu anlasan iyi olur
Resim
Kullanıcı avatarı
Buggy
Favori Manga: One Piece

Beyond Birthday yazdı:@Buggy gözünü seveyim Near'ı savunma artık. Kendi ağzıyla L'den zeki olmadığını açıklayan bir karakteri gelmiş en zeki diye iddia ediyoersun. Gözünü seveyim artık sus. Hakaret etmiyeyim diyorum ama haksız olduğun bir şeyi ısrarla savunuyorsun.

Olayı anlayacak kapasiten yok mu bilader? Near orada L benden zeki falan mı dedi? Dedektiflik konusunda ondan iyi değiliz ne Mello ne de Ben dedi!

Mangaka Zeka oranlarını vermiş

Near : 9
Kira : 9
L : 8

Lakin dedektiflik ve tecrübede L ikisinide düz siker
Kullanıcı avatarı
~Ryuzaki~
Favori Anime: Death Note

Near bu karakterlerle karşılaştırılamaz bile.L ve Kira zekaları ise neredeyse aynı kıl payıyla L diyorum.

L ≥ Kira >>>>>>>>Near
Resim
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

Kira fırsatı varken deftere "Yagami Light ------> 95 yaşında Kira olarak kimse tarafından yakalanmadan dünyayı istediği şekle soktuktan sonra evinde huzurlu bir şekilde kalp krizinden öldü" :evil: tarzında bir şey yazmadığı için oyumu L'e veriyorum... Near'de olabilir ama Death Note gibi bir avantajın olsun, ölümü kontrol et sonra gel de 20 küsür yaşında öl. :angry:

Hep düşünmüşümdür zaten niye kendi adını çok ileri bir tarihe yazıp da kendi ölümü kendi kontrolüne almadı diye. :blink: Ryuk istediği kadar konuşsun, Light öyle bir şey yapsa Ryuk sinirlenip ölümünü erkene mi alacaktı? İsim iki kere yazılabilir mi ki bile, ben mi kaçırdım buraları acep? :dry:
Kullanıcı avatarı
Paisen
Favori Manga: Naruto

Fame yazdı:Kira fırsatı varken deftere "Yagami Light ------> 95 yaşında Kira olarak kimse tarafından yakalanmadan dünyayı istediği şekle soktuktan sonra evinde huzurlu bir şekilde kalp krizinden öldü" :evil: tarzında bir şey yazmadığı için oyumu L'e veriyorum... Near'de olabilir ama Death Note gibi bir avantajın olsun, ölümü kontrol et sonra gel de 20 küsür yaşında öl. :angry:

Hep düşünmüşümdür zaten niye kendi adını çok ileri bir tarihe yazıp da kendi ölümü kendi kontrolüne almadı diye. :blink: Ryuk istediği kadar konuşsun, Light öyle bir şey yapsa Ryuk sinirlenip ölümünü erkene mi alacaktı? İsim iki kere yazılabilir mi ki bile, ben mi kaçırdım buraları acep? :dry:
Oha harbiden lan.İlk paragraf cok mantikli.Benim hic aklima gelmemisti.Olum bu bug olmaz mi ?

2 sene once izledim en son.Bu dusunceyi yanlis cikaracak seyler var miydi hatirlamiorum.

Ankete gelirsek kil payi L diyorum.Ayrica mangakanin verdigi degerlere sokayim.10 icin daha ne olacak amk.Nearin 9 oldugu yerde L ve Kira 15 olmaliydi.

Not:Tabletten yaziyorum bazi harfleri yanlis yazdim.Ozellikle yapilmis bisi degil.
Kullanıcı avatarı
onemorekiss
Favori Manga: Naruto,Bleach,One piece,Sun Ken Rock,Berserk,Slam Dunk...
Favori Anime: HAJiME NO iPPO,Naruto Shippuuden,Hellsing Ultimate,Devil May Cry,One Piece,Bleach,Death Note,HunterxHunter2011,Shingeki No Kyojin,Katekyo Hitman Reborn,Slam Dunk...

Fame yazdı:Kira fırsatı varken deftere "Yagami Light ------> 95 yaşında Kira olarak kimse tarafından yakalanmadan dünyayı istediği şekle soktuktan sonra evinde huzurlu bir şekilde kalp krizinden öldü" :evil: tarzında bir şey yazmadığı için oyumu L'e veriyorum... Near'de olabilir ama Death Note gibi bir avantajın olsun, ölümü kontrol et sonra gel de 20 küsür yaşında öl. :angry:

Uzun bir süre düşündüm ilk cümledeki teorin harbiden çok sağlamdı ama defterde kişinin ölüm tarihi en geç 23 gün sonra olabilir tarzı bir şey yazıyor.Sitede http://deathnote.wikia.com/wiki/Rules_of_the_Death_Note XXVII da 2.kural bir yerde sordum teorin çok mantıklı olduğu için ama bu cevap geldi.
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

onemorekiss yazdı:

Uzun bir süre düşündüm ilk cümledeki teorin harbiden çok sağlamdı ama defterde kişinin ölüm tarihi en geç 23 gün sonra olabilir tarzı bir şey yazıyor.Sitede http://deathnote.wikia.com/wiki/Rules_of_the_Death_Note XXVII da 2.kural bir yerde sordum teorin çok mantıklı olduğu için ama bu cevap geldi.
Defter sahibi kendini yazamıyordur :P L, cia sayesinde bütün dünyanın imkanlarını kullandığı için Kira diyorum. Kira kendi yağında kavruldu, her ne kadar Misa falan olsada onlar ayak bağı oldu gibi, sadece babasının polis şefi olma avantajlarının kullanabildi :whistle:
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

@onemorekiss
Demek sadece 23 gün içerisinde geçerliymiş Death Note. Güzel oldu bu kuralı öğrendiğim, kafamı kurcalıyordu olay. Teşekkür etim.

“Grup Savaşları” sayfasına dön