Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Nightwing(Dick Grayson) vs. Gambit

Farklı Seri ve Evren karakterlerinin birbirleri ile savaştığı anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Nightwing(Dick Grayson) vs. Gambit ?

Nightwing
8
62%
Gambit
5
38%
Berabere
0
Oy yok

Toplam oy: 13
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

hız, çeviklik ve dayanıklılıkta Nightwing bariz üstün..Ayrıca elinde patlayıcı ya da bıçak olan biri ile de dövüşmek aynı şeydir.. Nightwing darbelerden kaçarken sadece kaçmayacak ya o da vuracak bir de gaz bombası, nötrelize bombası, elektrik şoku, sopaları, uyuşturucu dartları ile Nightwing de ayaklı cephane sonuçta..

Yani ikiside(Bat-NW) süper güçlülerden oluşan iki, üç ayrı takımın lideri olan kişiler.. Batman ile Nightwing sokak serseri hırpalayan tipler gibi mi gözüktü sana... Gambit umursamaz ve fırlama tavırlı biri Nightwing kadar deha seviyede bir stratejist değil.. Gücünü gösterdiği ilk an NW 'i aldı aldı alamadı ondan sonra Gambit'in kurtuluşu..Yok Bu adam DC Comics'in en iyi akrobatı nereye vuruyor ... Süper gücü olmadan neredeyse Spiderman seviyesinde bir atletizmi var adamın..

Gören de Nightwing hiç süper güçlü paketlememiş sanır hocam.. Superboy, Aqualad, Black Canary,DeathStroke,Bane bunlar Gambit in bayağı üstü adamlar ve Nightwing bunları paketledi zamanında..
Batman'i ve ailesini çok küçümsemişsiniz.
Resim
Celebhol
Favori Anime: -

Kinetik güç ile hızlandırılmış Bo'ya bıçakla aynı şey demek haksızlık değil mi hocam :laugh:
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Adamın gücünü halen ışıklı kartlar atmak olduğunu sanıyorsun halen.
Ben Batman'i kesinlikle küçümsemedim.Özellikle de belirttim bunu.Ama hala Nightwing'in bariz üstünlük kurduğunu savunuyorsun.
Bak bu adama Hit and Run yakıştırması yapılırdı normalde,kirli dövüşen,vurkaç yapan serseri,vurdumduymaz bi tip.Gel gör ki Gambit'in Captain America gibi dayanıklılığı ve gücü Batman'dan kat kat fazla olan bir adamla yumruk yumruğa dövüşmüşlüğü vardır.Bu adamın fiziksel özellikleri öyle yabana atılamaz diyorum ben.Yahu iyi o zaman,Batman bloklasın patlayıcıları.Maytap atıyor zaten adam.

Gambit potansiyel enerjiyi kinetiğe dönüştürme becerisine sahip bir mutant.Bak tekrar ediyorum,bu bir jutsu değil,mangalarla karışmasın.Adamın vücudunda ekstra biyo-enerji var direkt kinetik halde saklanan.Yani vücudu herhangi bir insandan çok daha hızlı,çevik ve dayanıklı.Elbette Hulk'a kafa tutacak hali yok.

Batman istediği kadar antrenmanlı ve güçlü olsun,sadece fiziksel üstünlük sağlayıp Gambit'i senin dediğin ölçülerde bir hezimete uğratamaz.Bak tekrar ediyorum,hezimete uğratamaz.Kolay bir galibiyet olmasına imkan yok.

Bir de şu açıdan bak;Nighty'e 'Habire block koyup ilk fırsatta kontrayla Gambit'i bitirebilir.' ihtimali veriliyor da,nasıl oluyor da Gambit'in bir açık bulup Nightwing'in poposuna şaplağı kondurduktan sonra kızarmış piliçe çevirebileceği ihtimali hemen göz ardı ediliyor?Bu adam patlayıcı kart atmıyor gençler,adam direk enerji kullanıyor.

Kaldı ki Mr.Sinister'ın üzerinde gerçekleştirdiği ameliyat yüzünden güçleri bu denli sınırlı ve 'kontrollüdür'.Esas formunda sadece bakarak patlama yaratabilen bir karakter.Enerjiyi direkt kontrol ediyor aslında.Potansiyel enerji.Bu yeryüzünde bulunan tüm objeler ve yaşam formları demek.

Patlayıcı ile bıçağı bir tutmanıza girmeyeceğim bile.Bana siz Gambit'i küçümsüyormuşsunuz gibi geldi daha çok.
casio on a plastic beach
galeme
Favori Anime: .

ichibuugin yazdı:gücü Batman'dan kat kat fazla olan bir adamla yumruk yumruğa dövüşmüşlüğü vardır
Kimmiş o merak ettim?
Celebhol
Favori Anime: -

http://www.teamfightingmongoose.com/wp- ... l-Card.jpg
Gambit'in dövüş yetenekleri resmi olarak 4 puan iken, 6 puan olan Kaptan Amerika'ya yaptıkları (ibretlik.jpg) Kaldı ki bu adamdan fiziksel ve hız olarak da düşük.
Nightwing totosuyla alır demek adaletsizlik.

@ichibuugin
Hacı o olaya girersen işler çok karışık. Gücünü kontrol edemeyip dünyayı yanlışlıkla tamamen yakıp yok etmiş bir adam o hali :laugh: De biz normal halini diyoruz karşılaştırmada.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Patlama ile bıçağı bir tutmam yakın mesafe içindi yani ikisinde de sıyrılmak zorundasın bir fark değil...Susano'o kılıcı gördünmü kaçarsın totsuga olsun olmasın..

Hoca mtüm o afilli özellikler meta-insan güçleri değil mi.. Hah.. Nightwing İnsan formu zirvesi ve de yer yer üstünde.... meta- birsürü adam dc de ve Nightwing bunlara liderlik etmiş biri yenmiş biri...... gambit, Nightwing kadar tehlikeli kaç adamı harcamışlığı var... Gambit'in Daredevil ile SPiderman haklamışlığı var mı ?!

Kaçabilme yeteneği..
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... oom_12.jpg[/thumbnail]
Kanalizasyon da enerji bazlı kırbaçlardan kaçabiliyor herif daracık yerde..Gambiti andırıyor değil mi ?
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... 012_05.jpg[/thumbnail]

Neredeyse Deadpool'a yakın iyileşmesi olan ve de acı hissetmeyen özel eğitimli Pençe ile dövüşürken dövüş yeteneğini ve darbe dayanımını görmek mümkün.
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... 8pg016.jpg[/thumbnail]
Ciğerlerine girmiş 4 bıçak varken hala dövüşebiliyor o bahsettimiz dayanıklılık oalyı..
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... 009_04.jpg[/thumbnail]
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... 009_06.jpg[/thumbnail]

Bu adam Comics tarihi olarak ilk kahramanlardan biri 1940 dan beri ortada...Karakterin kendi içerisindeki tecrübesi ise bu adam 9 yaşından beri Batman ondan önce de bir sirk tarafından eğitilmiş biir 10 yaşından beri de Suçla mücadele ediyor daha 12 yaşında iken Makineli Tüfek Mermilerinden kaçar hale gelmiş biri..

Nightwing deyince aklınıza ortalıkta öyle hoplaya zıplaya gezen süper güçsüz bir züppe geliyorsa çok yanılıyorsunuz... Comicvine'da Deadpool Vs Nightwing konusu var çoğu kişi dövüşün bitişi knock out ise Nightwing alır ölüm ise Deadpool alır diyor doğal olarak.. Ki Deadpool skillhouse da gambiti bayağı bir sollar.. Nightwing Batman yardımı olmadan Deathstroke arkasından plan çevirip onunla dövüşmüş adamdır.

Daha çocukken adamın hızı ortada
Resim

Gambit şu tabloyu yakalayabildiği zaman beni bilgilendirin..
► Spoiler Göster
Değil bir bir çok kişinin makineliler ile taraması fayda etmemekte adama.
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... unfire.jpg[/thumbnail]
Dövüş yeteneklerine gönderme
[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... ge_gun.jpg[/thumbnail]

Buradan sıyrıksız çıkabilen adamı Gambit avlayacak öyle mi ?
Resim

Ayrıca uyuşturucu dart, elektrikli ve seken farklı açılardan rakibini bulabilen exrim çubukları,sis gaz ve nötralize gaz bombaları, bıçakları, patlayıcıları olan biri Nightwing..

Ayrıca dövüşecekleri yer dar ve gece..Nightwing kendini evinde gibi hissedecektir..Nightwing'in gizlenme ve varlığını kaybetme özelliği bu işin en iyisinden öğrenilmiştir.Bunlar gidip birbirine ışın atmayacaklar sonuçta..

Nightwing Suç Savaşçısı, Süper Takım Liderliği gibi sabit görevleri olan ve yani durdurak bilmeyen bir hayatı var..Gambit gibi kafa nereye ben oraya değil.. Çok daha eğitimli ve çok daha fazla dövüş deneyimi var..

@Celebhol Nightwing Batman olabilmiş biridir dövüş yetenekleri Cap seviyesindedir. Sadece kaba kuvvvet ve dayanıklılık da Cap çok çok ağır basar.. Ama yetenek ve hız fazında NW farkını kor..
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

İyi tartışma olmuş sırf Utkan'ı gıcık etmek için Gambit'i savunacaktım da boş verdim :laugh:
Gambit'in dövüş yeteneği olarak öyle büyük bir tehdidi olmayacaktır.Örnek verdiğiniz Cap. olayı Nightwing'e işlemez çünkü Nightwing saldırılaradan kaçış gibi konularda Cap'ın çok çok ilerisinde hatta dediğim gibi bu konuda Spiderman ve Daredevil dışında bir rakibi yok.Nesnelerden bomba yapma olayına gelirsek yine Dick abimize işlemez ;)
Kullanıcı avatarı
engweng
Favori Manga: Naruto,Bleach,One Piece,The Breaker-NW,Beelzebub,HxH,Sun-ken Rock,Slam Dunk,Gantz
Favori Anime: Death Note,Code Geass,Kuroko no Basuke,Naruto,One Piece,Bakuman,Bleach,Beelzebub,Cowboy Bebop,GTO,Sakamichi no Apollon,HxH,Slam Dunk,Mirai Nikki,Hajime no İppo

Nightwing dedim.Sebeplerini açıklamışlar zaten.
Nightwing hız,dövüş yeteneği ve refleks olarak Gambit'ten çok üstün.Nightwing alır.
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Resim
Batman'ın yenemeyeceği adam yok yani.Ben bir tek bunu anladım koskoca tartışmadan.

Adamın kemeri X-Men'e bedel.

Nightwing zıplıyorsa Gambit de zıplıyor arkadaş.Nasıl Nightwing Gambit'i böylesine alaşağı edebiliyor anlamadım gitti.

Batarang kadar önemi yok patlayıcıların.Batman ne ara bu kadar OP oldu ben anlamadım,çizgi romanda neyi kaçırdım bilmiyorum.(Hiç okumadım gerçi,ama Hulk'a dönüşemediğini biliyorum en azından.)

Bakın millet,Nightwing insan sınırlarının doruklarında bir adamsa,Gambit denen herif insandan da üst bir seviyede.Mutant.Nasıl yabana atıyorsunuz bunu hala anlamadım.Tek mermi savuşturabilen Nightwing değil.Ulan adamda bataranglar'i şarj edip geri yollayabilecek refleks'ler var.Var arkadaş,google görseller var,bu adamın Age of Apocalypse'te kimlerle karşılaştığı malum.Bu vatandaşı sıradan bir hırsız sanıp yumruk atmaktan aciz bi serseri sananlar var hala.

Tamam,Nightwing'in Gambit'i yenebileceği senaryolar geliyor aklıma.Ki karakterleri standart tavırlarıyla sokacaksak bu vs.ye,Gambit'in ciddiyetsizliği ve savaşa kendini vermeyişi ile çok farklı sonuçlarda olacaktır.Kaldı ki en başından beri kimsenin kimseye kesinkes üstünlük sağlayacağını savunmadım.Ama bu vs. 'onu savuşturur bunu savuşturur' argümanlarıyla geçecekse ben çekiliyorum tartışmadan,çünkü uzlaşı sağlayabileceğimize inanmıyorum artık.
Bir kaç görselle bitiriyorum.
► Spoiler Göster
Not:Marvel'in sikimsonik politikaları sayesinde meydana gelen çelişkiler sağolsun,hala net olmayan pek çok şey var.Mesela Gambit'in normal halinde organik maddeleri şarj edip edemeyeceği hala kesin olarak belli değil.
Wolverine'i yenmişliği vardır mesela,AoA zamanında Cable gibi adamlara karşı savaşmış bu vatandaş niye hala bu kadar arka planda,nasıl bu kadar küçümseniyor diye sorabilirsiniz.Ben de bilmiyorum açıkçası.Marvel evreni işte.Zaten okuduğum sayıların sayısı bir elin parmağını geçmez.

Neyse gençler,saygılar sevgiler hepinize.
En son ichibuugin tarafından 17 Tem 2014 00:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
casio on a plastic beach
galeme
Favori Anime: .

galeme yazdı:
ichibuugin yazdı:gücü Batman'dan kat kat fazla olan bir adamla yumruk yumruğa dövüşmüşlüğü vardır
Kimmiş o merak ettim?
Panpa şu soruya bi cevap vereydin :(

“1 vs 1 Savaş” sayfasına dön