Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Namikaze Minato vs. God Enel

Farklı Seri ve Evren karakterlerinin birbirleri ile savaştığı anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Minato mu yener Enel mi?

Namikaze Minato
16
64%
God Enel
9
36%

Toplam oy: 25
Celebhol
Favori Anime: -

hercaiebabil yazdı:Yani, yıldırımı elle tutulabilir bir şey gibi yönlendirip, istediği yerde anında oluşturabiliyor.
Kaynak atar mısın? Böyle bir özellik hatırlamıyorum.
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Celebhol yazdı:Böyle diyorsun ama elektriğin insanları kovaladığını hiç görmedim. Hani elektriğin doğasında yakındaysa ona yönlenmek var ama Hiriashin ile 2 metre yakınına ışınlanmaz adam herhalde. Mantrada fiziksel şeyleri önceden sezebiliyorsun, değil mi? Hiriashin ise bir ışınlanma tekniği. Nereye ışınlanacağını tahmin edemez.
Düzenleme: Aslında Mantra geniş çaplı bir Sharingan gibi bir şey.
Düzenleme 2: Ki mantası olan bir kişi bile vurulabiliyor. Luffy, Enel'e vurdu.
Mantra'nın asıl doğası insanların düşüncelerini okuyabilmesi Sharingan ile alakası yok ve Elektrik sayesinde çok daha uzaktaki insanların düşüncesini bile okuyabiliyor bunlar animede bahsedilen şeyler. Zaten başlarda Eneru Skypie'deki insanları bu şekilde cezalandırıyordu ta ebesinden yıldırım fırlatıyordu millete. Ayrıca birde mühür konusu var mühürleme teknikleri şeytan meyvesi üzerinde nasıl bir etkiye sahip olur belli değil daha şeytan meyvesinin gerçek doğasını tam olarak bilmiyoruz.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Celebhol yazdı:
hercaiebabil yazdı:Yani, yıldırımı elle tutulabilir bir şey gibi yönlendirip, istediği yerde anında oluşturabiliyor.
Bak işte onu yapamam. :(
Mangada o bölümü aramak lazım. Enel için böyle bir şey yapmam.
Databook falan da anca varlığını biliyorum. Okumak nasip olmadı. :(
Wikie'lar güvenilir değil.
Verip verebileceğim yegane kaynak; hafızam. (Pek güvenilir değildir kendisi ama. :dry: )
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Celebhol

hercaiebabil yazdı:
Celebhol yazdı:
Bak işte onu yapamam. :(
Mangada o bölümü aramak lazım. Enel için böyle bir şey yapmam.
Databook falan da anca varlığını biliyorum. Okumak nasip olmadı. :(
Wikie'lar güvenilir değil.
Verip verebileceğim yegane kaynak; hafızam. (Pek güvenilir değildir kendisi ama. :dry: )
İddiayı atan, kanıtlamalıdır. Kabullenmiyorum bu iddiayı o zaman.
Escar yazdı: Mantra'nın asıl doğası insanların düşüncelerini okuyabilmesi Sharingan ile alakası yok ve Elektrik sayesinde çok daha uzaktaki insanların düşüncesini bile okuyabiliyor bunlar animede bahsedilen şeyler. Zaten başlarda Eneru Skypie'deki insanları bu şekilde cezalandırıyordu ta ebesinden yıldırım fırlatıyordu millete. Ayrıca birde mühür konusu var mühürleme teknikleri şeytan meyvesi üzerinde nasıl bir etkiye sahip olur belli değil daha şeytan meyvesinin gerçek doğasını tam olarak bilmiyoruz.
Mühürleme canlıyı, cansızı, çakrayı, kısacası her şeyi mühürleyebiliyor. Enel de bir canlı.
Mantra aslında değişik bir şey.
http://i32.mangareader.net/one-piece/59 ... 423539.jpg
Mantranın insanların yapacağı "hareketleri" önceden sezmekle alakası var ama bunun da bir sınırı var. Mesela Luffy önceden hesaplamadan yumruğunu sektirince Enel'e vurabildi. Ayrıca zihin okuma da değil, enel meyvesiyle birleştirince hakisini çok geniş çapta insanların konuştuklarını duyabiliyordu, düşündüklerini değil.
Uzay-zaman tekniğinde bir anda bir yerde oluyorsun, sonra uzay-zamandaki bir yarıktan geçerek diğer tarafta ortaya çıkıyorsun. Uzay-zaman yarığındaki bir kişiyi sezebilirsin gibi gelmiyor bana.
Son olarak, sezebilmek ve kaçabilmek ayrı şeyler. Enel, Luffy'nin saldırısını sezse bile kaçamamıştı. Gear 2 açmamış bir Luffy'nin saldırısı bu.
Kullanıcı avatarı
Escar

Celebhol yazdı:Böyle diyorsun ama elektriğin insanları kovaladığını hiç görmedim. Hani elektriğin doğasında yakındaysa ona yönlenmek var ama Hiriashin ile 2 metre yakınına ışınlanmaz adam herhalde. Mantrada fiziksel şeyleri önceden sezebiliyorsun, değil mi? Hiriashin ise bir ışınlanma tekniği. Nereye ışınlanacağını tahmin edemez.
İnsanları kovaladığını göremezsin tabi elektrik kaynaktan çıktığı gibi yerine ulaşıyor anda onu savuşturacak refleks kimsede yok ve Minato'da olduğunuda zannetmiyorum Minato'nun refleksleri diğer insanlara karşı güçlü olabilir ama elektrik hızına karşı bir refleks geliştirebileceğini zannetmiyorum sonuçta Eneru kararını veriyor ve elektiriği yolluyor Minato önce gelen şeyi görsel korteks aracılığıyla beyine iletecek ve beyin kaslara emir verecek minato ışınlanacak çok fazla zaman geçiyor üstelik Elektrik ışık hızı kadar olmasada en yakın hızda akıyor.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Enel'in tam savaşını göremedim. Marineford arc'ı saymazsak zaten o kısma kadar olan bölümleri izlemiştim. O yüzden ne kadar karşılaştırabilirim bilmiyorum ama Enel dediğimiz Luffy'e yenilmiş bir adam -''ama o lastikten dolayı'' muhabbetine girmezsek sevinirim çünkü alakası yok, tamamen Oda'nın mala bağlaması ve fizik bilgisizliği. Oradaki ne milyon voltluk yıldırım ne de ışık falan gerçekteki gücünde- ve ben o evrenin en güçlüsü olan WB'yi, Yondaime'nin çok zorlanmadan alabileceğini düşünüyorum. Yani çok ağır ve ortalama bi zekaya sahip bi adamın Yondaime'yi yenmesi için böyle bildiğin zamanı falan durdurması lazım. Hatta onu da elini kolunu kullanmadan tak diye yapmalı. Yoksa bakmışsın Yondi dibinde bitip sana mührü yerleştirmiş olur. Ha tabi Enel'in özelliklerini çok bilmediğimden böyle basit düz bir mantık yürüttüm. Bilmiyorum belki de hatalıyımdır.

Ayrıca Yondi kage bunshin kullanarak saldırırsa Enel'in öngürüsü bile yetersiz kalabilir. Zaten Yondaime bildiğin Einstein'ın Naruto'daki hali. Adam bunu bile çözer. Adamda zeka şelale olmuş fışkırıyor.
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Enel, ışınlanıyor denebilecek hızda hareket ediyor, Minato ışınlanıyor. Minato mühürler diyorsunuz da Enelin eli de armut toplamayacak. Ayrıca adam logia yani yakalanması kolay bir şey değil. Minatoyu kucumsemiyorum kesinlikle ama Enel alır.
Resim
Kullanıcı avatarı
Escar

Celebhol yazdı:
Escar yazdı: Mantra'nın asıl doğası insanların düşüncelerini okuyabilmesi Sharingan ile alakası yok ve Elektrik sayesinde çok daha uzaktaki insanların düşüncesini bile okuyabiliyor bunlar animede bahsedilen şeyler. Zaten başlarda Eneru Skypie'deki insanları bu şekilde cezalandırıyordu ta ebesinden yıldırım fırlatıyordu millete. Ayrıca birde mühür konusu var mühürleme teknikleri şeytan meyvesi üzerinde nasıl bir etkiye sahip olur belli değil daha şeytan meyvesinin gerçek doğasını tam olarak bilmiyoruz.
Mühürleme canlıyı, cansızı, çakrayı, kısacası her şeyi mühürleyebiliyor. Enel de bir canlı.
Mantra aslında değişik bir şey.
http://i32.mangareader.net/one-piece/59 ... 423539.jpg
Mantranın insanların yapacağı "hareketleri" önceden sezmekle alakası var ama bunun da bir sınırı var. Mesela Luffy önceden hesaplamadan yumruğunu sektirince Enel'e vurabildi. Ayrıca zihin okuma da değil, enel meyvesiyle birleştirince hakisini çok geniş çapta insanların konuştuklarını duyabiliyordu, düşündüklerini değil.
Uzay-zaman tekniğinde bir anda bir yerde oluyorsun, sonra uzay-zamandaki bir yarıktan geçerek diğer tarafta ortaya çıkıyorsun. Uzay-zaman yarığındaki bir kişiyi sezebilirsin gibi gelmiyor bana.
Son olarak, sezebilmek ve kaçabilmek ayrı şeyler. Enel, Luffy'nin saldırısını sezse bile kaçamamıştı. Gear 2 açmamış bir Luffy'nin saldırısı bu.
Orda Luffy düşünmeyi bırakmıştı ama Minato Enel'e nasıl vuracak daha o var üstelik herifi yakalamanında bir yolu yok sonuçta herif logia kullanıcısı Minato Eneru'ya mühür dahi yerleştiremez sonuçta üzerine yapıştıracağı beden elektrik ve sadece antisi ve haki sayesinde darbe alıyor.
Celebhol

Escar yazdı:
İnsanları kovaladığını göremezsin tabi elektrik kaynaktan çıktığı gibi yerine ulaşıyor anda onu savuşturacak refleks kimsede yok ve Minato'da olduğunuda zannetmiyorum Minato'nun refleksleri diğer insanlara karşı güçlü olabilir ama elektrik hızına karşı bir refleks geliştirebileceğini zannetmiyorum sonuçta Eneru kararını veriyor ve elektiriği yolluyor Minato önce gelen şeyi görsel korteks aracılığıyla beyine iletecek ve beyin kaslara emir verecek minato ışınlanacak çok fazla zaman geçiyor üstelik Elektrik ışık hızı kadar olmasada en yakın hızda akıyor.
Işık hızıyla alakası yok Enel'in ve elektrik hızının. Zaten adam Luffy'den yumruk yiyor.

Elektrik doğası gereği manyetik alan oluşturur ama yüklerin birbirini şiddetli biçimde çekmesi ancak yakın mesafede olur. Minato paratoner mi ki nereye kaçarsa kaçsın peşinden gelsin elektrik. Adam 30 metre öteye ışınlandı, elektrik Minato'yu takip etmez.
Saldırının yapılma evresi de var, elektrik hızı çok yüksek olsa da saldırının yapılma evresinde görüp ona göre kaçılabilir.

"Orda Luffy düşünmeyi bırakmıştı ama Minato Enel'e nasıl vuracak daha o var üstelik herifi yakalamanında bir yolu yok sonuçta herif logia kullanıcısı Minato Eneru'ya mühür dahi yerleştiremez sonuçta üzerine yapıştıracağı beden elektrik ve sadece antisi ve haki sayesinde darbe alıyor."
Mühür yapıştırmıyor, dokunması yetiyor. Logia olsa da bu adama vuramasan da dokunabiliyorsun sonuçta.
Kullanıcı avatarı
Escar

Celebhol yazdı:
Escar yazdı:
Işık hızıyla alakası yok Enel'in ve elektrik hızının. Zaten adam Luffy'den yumruk yiyor.

Elektrik doğası gereği manyetik alan oluşturur ama yüklerin birbirini şiddetli biçimde çekmesi ancak yakın mesafede olur. Minato paratoner mi ki nereye kaçarsa kaçsın peşinden gelsin elektrik. Adam 30 metre öteye ışınlandı, elektrik Minato'yu takip etmez.
Saldırının yapılma evresi de var, elektrik hızı çok yüksek olsa da saldırının yapılma evresinde görüp ona göre kaçılabilir.

"Orda Luffy düşünmeyi bırakmıştı ama Minato Enel'e nasıl vuracak daha o var üstelik herifi yakalamanında bir yolu yok sonuçta herif logia kullanıcısı Minato Eneru'ya mühür dahi yerleştiremez sonuçta üzerine yapıştıracağı beden elektrik ve sadece antisi ve haki sayesinde darbe alıyor."
Mühür yapıştırmıyor, dokunması yetiyor. Logia olsa da bu adama vuramasan da dokunabiliyorsun sonuçta.
Mühürlemek için dokunmak yeterli değil ve Eneru ile savaşırken sürekli Eneru'ya tekrar ışınlanabilmesi için Eneru'ya mühür yapıştırması gerekiyor ayrıca Eneru'nun ruhunu çekebilmesi için onu durdurmasıda gerekiyor Naruto dünyasının en gelişmiş mührü olan shinigami jutsusunu kullanırken karşıdakini durdurmak gerekiyor diğer mühürleme tekniklerinin ise Eneru'yu mühürlemek için yeterli olacağını zannetmiyorum.

Ayrıca Eneru'nun refleksleri zayıf olduğu için Luffy'den yumruk yiyor fakat Minato'nun işinin Luffy'den daha zor olacağını düşünüyorum ayrıca Luffy vurabilmesinin bir nedenide Eneru'nun egosu yüzünden sakinliğini ilk aldığı darbeden sonra yitirmiş olması Luffy vuramadan önce ne kadar sakin olduğuna bak ve vurduktan sonraki haline bak anlarsın.
En son Escar tarafından 11 Haz 2013 18:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kilitli

“1 vs 1 Savaş” sayfasına dön