Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Namikaze Minato vs. God Enel

Farklı Seri ve Evren karakterlerinin birbirleri ile savaştığı anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Minato mu yener Enel mi?

Namikaze Minato
16
64%
God Enel
9
36%

Toplam oy: 25
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Celebhol yazdı:Mantra da duyulara dayanan ya da duyu gibi bir şey değil mi?

Sonuçta bana Enel=Raiton+Gelişmiş Sensör+Elektrik Saldırısı gibi geliyor. Bir de antisiz vurulamama var ama Minato'nun adaptasyon yeteneği bunu halledebilir diyorum. Minato'yu savunsam da fiziksel olarak dezavantajda ve iki tarafın da birbirini yenme olasılığı az buz bir şey değil.
Eneru'nun çakra gibi bir dezavantajı yok ayrıca bir adadaki tüm canlıların varlığını hissederken bir adamı nasıl genjutsuya alabilirsin Raiton çakranın elektriğe dönüştürülmüş hali ve elektriğin üzerindeki hakimiyetleri Eneru kada fazla değil herif saçma sapan bir noktadan milletin kafasına yıldırımı çakıyor ve bunu saçma sapan bir miktarda ve sınırsız olarak yapabiliyor.
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

ugur_tatli yazdı: Yıldırım hızı = Raikage A'nın hızı < Minato'nun hızı
Raikagenin hızının elektrik hızı olduğunu söyleyen kaynağı atar mısın.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
Escar

Deathwing yazdı:
ugur_tatli yazdı: Yıldırım hızı = Raikage A'nın hızı < Minato'nun hızı
Raikagenin hızının elektrik hızı olduğunu söyleyen kaynağı atar mısın.
Trollüyor yok öyle birşey Raikage elektrik hızındaysa götü boklu Naruto'da ışık hızında ozaman :lol:
Celebhol
Favori Anime: -

@Escar
Hacı senin mantığınla sensör tiplerinin de genjutsuya yakalanmaması gerek çünkü adamlar etrafı sezebiliyor. Adamlar Konoha'dan Madara'yı falan seziyor. Naruto yaklaşan kageleri falan seziyor.
Milletin kafasına da elektrik attığı kısmı atabilir misin, hiç bir bekleme süresi olmadan çat diye çakabiliyor mu? Ben öyle hatırlamıyorum çünkü.
@Deathwing
Yıldırımı atması biraz süre alıyor. Kizaru'ya ışık hızında dense de saldırmak için süre gerektiği için darbe yemesiyle aynı mantık.
Yahu adama elektrik hızında deniyor, saniyede 63-64 km. falan gitmesi gerek ama ne hikmetse Luffy'den yumruk yiyor :laugh: Eğer teknik yaparken bekleme süresi olmasaydı bu dediğinizin hiç bir mantığı olmazdı.
Şekil A:
http://i32.mangareader.net/one-piece/27 ... -60568.jpg
Şekil B:
http://i20.mangareader.net/one-piece/27 ... -60571.jpg
http://i20.mangareader.net/one-piece/27 ... -60572.jpg
Şekil C:
http://i36.mangareader.net/one-piece/27 ... -60573.jpg

Adamın saldırılarının hep bir hazırlama aşaması var. Trak diye atmıyor elektriği.
Kullanıcı avatarı
Escar

Celebhol yazdı:@Escar
Hacı senin mantığınla sensör tiplerinin de genjutsuya yakalanmaması gerek çünkü adamlar etrafı sezebiliyor. Adamlar Konoha'dan Madara'yı falan seziyor. Naruto yaklaşan kageleri falan seziyor.
Milletin kafasına da elektrik attığı kısmı atabilir misin, hiç bir bekleme süresi olmadan çat diye çakabiliyor mu? Ben öyle hatırlamıyorum çünkü.
@Deathwing
Yıldırımı atması biraz süre alıyor. Kizaru'ya ışık hızında dense de saldırmak için süre gerektiği için darbe yemesiyle aynı mantık.
Yahu adama elektrik hızında deniyor, saniyede 63-64 km. falan gitmesi gerek ama ne hikmetse Luffy'den yumruk yiyor :laugh:
ikisi aynı şey değil sen çakra sensörlerinden bahsediyorsun halbuki mantranın çakrayla alakası yok :D Eneru Minato savaşını Naruto evrenine taşımamak gerekir.
Celebhol

Hacı ikisinin de tekniklerinin çalışma mantığı kendi evrenlerine göre. Genjutsu yaşayan varlıkları etkiliyor, Enel yaşıyor. Naruto evrenine taşımadım. Çıkıp da Minato fuuton yapar veyahut Fuuton yapan kurbağa çağırıp elektriği döver falan demedim.

Ayrıca yukarıdaki mesajı düzenledim, bir bak istersen.
Celebhol

Unknown yazdı: Ayrıca Enel'in bulunduğu yerde plastikten bihaberdi. Minato'nun giydiği ayakkabıda bile plastik varsa adam tekmesiyle bile alteder Enel'i.
http://download.minitokyo.net/Minato.Namikaze.82212.jpg
:blink: Gerçekten plastikse ayakkabı çok fena olur :lol:
Kullanıcı avatarı
Escar

Celebhol yazdı:Hacı ikisinin de tekniklerinin çalışma mantığı kendi evrenlerine göre. Genjutsu yaşayan varlıkları etkiliyor, Enel yaşıyor. Naruto evrenine taşımadım. Çıkıp da Minato fuuton yapar veyahut Fuuton yapan kurbağa çağırıp elektriği döver falan demedim.

Ayrıca yukarıdaki mesajı düzenledim, bir bak istersen.
Öyle değil işte siz Onepiece evrenini naruto evreninin mantığıyla çözmeye çalışıyorsunuz Çakra sensörleri sadece çakrayı seziyor fakat gözlem hakisi bir alandaki yaşayan tüm canlıları ve Naruto'daki tam bir sensör fakat Onepiece'deki daha farklı bir boyutta
Celebhol

O zaman çakra kullanan birisi Mantra'yı etkileyemiyorsa, Mantra kullanan birisi de çakra kullananı etkileyemez. Böylece, genjutsu Enel'i etkileyemiyorsa, Mantra da Minato'yu etkileyemez.
Madem ikisinin çalışma prensipleri farklı şeylere dayanıyor, çıkan sonuç bu.
Kullanıcı avatarı
Escar

Unknown yazdı:Uzay zaman bariyeri Enel'in saldırılarını istediği yere yönlendirebilir.
Enel zaten saldırdıktan sonra dönüp tekrar bakmıyor bile bir çok kişiye. Öleceğini düşünüyor.
Açıkçası Minato kazanır diyorum. Enel'in yıldırıma dönüşmesi sadece vücudunun genişliğini, uzandığı yerleri arttırıyor.
Minato gibi biri hiç yoktan suiton kullanıyorsa eneli etkisiz hale getirmek için yeterli. Sonuçta deniz suyu yaratsa yeter herhalde Enel için.

Ayrıca Enel'in bulunduğu yerde plastikten bihaberdi. Minato'nun giydiği ayakkabıda bile plastik varsa adam tekmesiyle bile alteder Enel'i.
http://download.minitokyo.net/Minato.Namikaze.82212.jpg

Enele bir kez dokunması da ışınlanma mührünü basması için yeterli. Bundan sonrası ayağını, kıyafetlerini nasıl kullandığıyla alakalı. Yani Gai bile yener eneli. Adamın giydiği kıyafet lastik gibi tayt anasını satıyım.

Düzenleme: Ha Naruto evrenini Enel tek başına düzer diyen arkadaşlar. Gomu kekkei genkaisine sahip adamı unutmayın derim. Adam plastik üretiyor. Enel o adama hiçbir şey yapamaz. Adam kendini plastikle kaplasa, enelin tek yapacağı kaçmak.

(3. raikage vs Naruto savaşındaydı bu adam)
Deniz suyu orjinal deniz suyu olmalı yoksa kairoseki içermez. Ayrıca gomu kekkei genkai'yi ben neden hatırlamıyorum.
Kilitli

“1 vs 1 Savaş” sayfasına dön