Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Namikaze Minato vs. God Enel

Farklı Seri ve Evren karakterlerinin birbirleri ile savaştığı anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Minato mu yener Enel mi?

Namikaze Minato
16
64%
God Enel
9
36%

Toplam oy: 25
Celebhol
Favori Anime: -

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Beyler çok saçma vsler açıyorsunuz.
ulan aynı evren değil neye bakarak kıyas yaşıyorsunuz. Allah allah yahu.

Açmayın şöyle konular beyler gereksiz tartışma.
Gereksiz ama çeşitlilik oluyor. İkisi de birbirini yenebilecek güce sahip farklı evrenlerden olsalar da. Üstelik güçleri birbirine yakın.

Düzenleme: Bir dahaki başlığım Minato vs. Allah olacak.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Minato Enel'i mühürler. Ve bir şey daha, Minato'nun elementi yıldırım.
Edit: Databookta geçiyor diye biliyordum ama Minato'nun elementini bulamadım.
En son ugur_tatli tarafından 11 Haz 2013 17:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Celebhol

ugur_tatli yazdı:Minato Enel'i mühürler. Ve bir şey daha, Minato'nun elementi yıldırım.
Vahiy mi indi Uğur?
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Celebhol yazdı:Kaçabilir. Enel'in elektriği nasıl kontrol ettiğini de gördük. Dediğin gibi güdümlü füze olarak kaçılamaz saldırı yaptığını hiç hatırlamıyorum ki bir yanda Hiraishin var. Aradaki mesafe ne olursa olsun anında ışınlayabilen bir teknik.
Güdümlü saldırıyı Eneru'nun yapmasına gerek yok elektriğin kendisi güdümlü zaten elektriğin akışı için gerekli olan bir koşul. ayrıca Eneru'nun mantrası Minato'nun nereye ışınlanacağını önceden kestirir.

Eneru'da elektriği kullanacak bilgi yok yoksa elektriği kullanarak Luffy'i alt etmenin tonlarca yolu var buda Eneru için bir dezavantaj aslında
Celebhol

Böyle diyorsun ama elektriğin insanları kovaladığını hiç görmedim. Hani elektriğin doğasında yakındaysa ona yönlenmek var ama Hiriashin ile 2 metre yakınına ışınlanmaz adam herhalde. Mantrada fiziksel şeyleri önceden sezebiliyorsun, değil mi? Hiriashin ise bir ışınlanma tekniği. Nereye ışınlanacağını tahmin edemez.
Düzenleme: Aslında Mantra geniş çaplı bir Sharingan gibi bir şey.
Düzenleme 2: Ki mantası olan bir kişi bile vurulabiliyor. Luffy, Enel'e vurdu.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Luffy'nin sadece meyve yeteneğiyle yendiği adama, kazandırabileceğimi sanmıyorum bu vs'u ama, hadi diyelim o mangakanın hatası ve unutalım bu gerçeği.

Hız konusunda ikisinin yenişebileceğini sanmıyorum. Çünkü ikisi de çok üstün bu konuda.
Ama ikisinin de birbiri hakkında hiçbir şey bilmediği bir durumda ben Minato'nun Enel'in tekniğinden kaçabileceğini sanmıyorum. Sonuçta adam yıldırımı göndermiyor, olduğu gibi ışınlıyor, bkz; Robin. Minato'nun da sezgi tipi bir ninja olmadığını gözönünde bulundurursak, kaçamaz muhtemelen.
Eğer Enel'in yeteneğini biliyor olsaydı, bir şey yapmanın yolunu mutlaka bulurdu, ama körlemesine bir karşılaşmada, dezavantajlı oluyor.
He eğer Robin gibi onca volta rağmen ölmezse, o zaman vay Enel'in haline. :ohmy:
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Celebhol

hercaiebabil yazdı:Luffy'nin sadece meyve yeteneğiyle yendiği adama, kazandırabileceğimi sanmıyorum bu vs'u ama, hadi diyelim o mangakanın hatası ve unutalım bu gerçeği.

Hız konusunda ikisinin yenişebileceğini sanmıyorum. Çünkü ikisi de çok üstün bu konuda.
Ama ikisinin de birbiri hakkında hiçbir şey bilmediği bir durumda ben Minato'nun Enel'in tekniğinden kaçabileceğini sanmıyorum. Sonuçta adam yıldırımı göndermiyor, olduğu gibi ışınlıyor, bkz; Robin. Minato'nun da sezgi tipi bir ninja olmadığını gözönünde bulundurursak, kaçamaz muhtemelen.
Eğer Enel'in yeteneğini biliyor olsaydı, bir şey yapmanın yolunu mutlaka bulurdu, ama körlemesine bir karşılaşmada, dezavantajlı oluyor.
He eğer Robin gibi onca volta rağmen ölmezse, o zaman vay Enel'in haline. :ohmy:
Minato körlemesine dalan birisi değil ve çok hızlı adapte olup kontra atak yapabiliyor. Enel ışınlanamıyor, Minato ışınlanabiliyor.
Düzenleme: Enel de manipülatif olsa da kibri yüzünden umursamaz davranabiliyor. Minato, Enel "Bana dokunamazsın, böhöhö," diye dolaşırken Enel'e mühür bırakıp da ardından habire dibine ışınlanırsa şaşırmam.

Düzenleme 2: Ayrıca Luffy'nin Gear 2 açmadan vurabildiği bir adamdan bahsediyoruz. O kadar da hızlı değil yani.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist

@celebhol
Enel2in kendini ışınlamasına gerek yok, yıldırımı ışınlıyor adam. Yeter.
Minato duruma kolay adapte olabilse bile, hakkında hiç bir şey bilmediği bir durumda ilk saldırıyı görmeden bir şey çözmesi mümkün değil. Ve ilk saldırı da çok yüksek düzeyde elektrik şoku.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

► Spoiler Göster
Celebhol

hercaiebabil yazdı:@celebhol
Enel2in kendini ışınlamasına gerek yok, yıldırımı ışınlıyor adam. Yeter.
Minato duruma kolay adapte olabilse bile, hakkında hiç bir şey bilmediği bir durumda ilk saldırıyı görmeden bir şey çözmesi mümkün değil. Ve ilk saldırı da çok yüksek düzeyde elektrik şoku.
Yıldırımı ışınlıyor derken?
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova

Yani, yıldırımı elle tutulabilir bir şey gibi yönlendirip, istediği yerde anında oluşturabiliyor.

► Spoiler Göster
Kilitli

“1 vs 1 Savaş” sayfasına dön