Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Namikaze Minato vs. God Enel

Farklı Seri ve Evren karakterlerinin birbirleri ile savaştığı anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Minato mu yener Enel mi?

Namikaze Minato
16
64%
God Enel
9
36%

Toplam oy: 25
Celebhol
Favori Anime: -

Evet arkadaşlar, normalde bu tür başlıkları hiç sevmem ama iki karakterin de forumda pek çok seveni olduğu için böyle bir tartışma açmaya karar verdim. Biliyorum, hiç bir anlamı yok ve aynı evrende değiller ama forumda ilginç bir şeyler olur. Ayrıca Diabolus'un tepkisini merak ediyorum.

Minato'nun Edo hali baz alınmayacaktır.

Namikaze Minato

[thumbnail]http://th07.deviantart.net/fs71/PRE/f/2 ... 61u6de.jpg[/thumbnail]

Öne Çıkan Özellikler
Yüksek Hız ve Refleks
Çabuk Algılama ve Tepki Verme
Yüksek Zeka
Geniş Mühür Bilgisi
Uzay-Zaman Tekniği
Shiki Fuujin

Silah
Özel Kunai (Raiton Zırhına saplamayı amaçladığı ve Hachibi'nin kuyruğunu kesen hani)

God Enel

[thumbnail]http://th07.deviantart.net/fs71/PRE/f/2 ... 5mxbst.jpg[/thumbnail]

Öne Çıkan Özellikler

Yüksek Hız
Mantra
Yüksek Elektrik Gücü
Normalden Yüksek Direnç
Normalden Yüksek Fiziksel Güç
Darbe Almama (Haki, Deniz Suyu ve Anti hariç)
Kalp Çalıştırma
Manipülasyon Yeteneği

Silahlar
Altın Asa (Isıtabiliyor)

İki hız tanrının kapışması başlasın!
[thumbnail]http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2012/ ... 5g5fpo.jpg[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

The bomb has been planted :evil: İsmail minatodan vazgeçmez geçenlerde bir üyeye avatarın çok tatlı diyordu minato avatarıydı :laugh:

Minato alır enel fanlarından one piece okunmaz hale geliyordu bir ara.Minato bunu aya mühürler jyuubiyle tavla atarlar.
Resim
Celebhol

Millennium Wizard yazdı:The bomb has been planted :evil: İsmail minatodan vazgeçmez geçenlerde bir üyeye avatarın çok tatlı diyordu minato avatarıydı :laugh:

Minato alır enel fanlarından one piece okunmaz hale geliyordu bir ara.Minato bunu aya mühürler jyuubiyle tavla atarlar.
Ehuehe. Forumda en çok fanı olan iki karakter bunlar sanırım. Yalnız şaka maka çok yakın bir karşılaştırma. İkisi de güzel taktik yapıyor, ikisi de iyileşebiliyor, ikisi de hızlı. Enel'in hakisi kadar olmasa da Minato'da da yere parmak koyup etrafı algılama olayı da var. Üstelik Minato, Enel'e vuramaz fakat Enel'in Minato'ya yaptığı saldırılar da Edo olduğu için işe yaramaz. Enel de alabilir ama Minato'nun Edo olmasına bir çare bulması gerek :laugh:
Düzenleme: Bir daha düşündüm de bu halde Enel'in kazanma şansı yok, anketi tekrar düzenliyorum.
Düzenleme 2: Anket tekrar düzenlendi. Güç seviyeleri daha yakın artık.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Celebhol yazdı:
Millennium Wizard yazdı:The bomb has been planted :evil: İsmail minatodan vazgeçmez geçenlerde bir üyeye avatarın çok tatlı diyordu minato avatarıydı :laugh:

Ehuehe. Forumda en çok fanı olan iki karakter bunlar sanırım. Yalnız şaka maka çok yakın bir karşılaştırma. İkisi de güzel taktik yapıyor, ikisi de iyileşebiliyor, ikisi de hızlı. Enel'in hakisi kadar olmasa da Minato'da da yere parmak koyup etrafı algılama olayı da var. Üstelik Minato, Enel'e vuramaz fakat Enel'in Minato'ya yaptığı saldırılar da Edo olduğu için işe yaramaz. Enel de alabilir ama Minato'nun Edo olmasına bir çare bulması gerek :laugh:
Düzenleme: Bir daha düşündüm de bu halde Enel'in kazanma şansı yok, anketi tekrar düzenliyorum.
Haşa birde mihawk-sama var onu nasıl unutursun. :) Bu üçüne laf edeni linç ederler valla :D

Minato daha zeki lastik kullanmayı akıl ederse enelin o surat ifadesini tekrar görürüz.Vurabilirse zaten enelin almasına imkan vermiyorum.Normal minato olması daha iyi edo olunca minatonunda logia avantajı varmış gibi oluyor.
Resim
Celebhol

Hacı tekrar düzenledim, Edo değil artık Minato çünkü Enel'in vurmasının hiç bir yolu olmuyor öyle. Edo olmadığı için Kyuubi çakrası da yok.
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Minato'yu düne kadar seviyordum ancak şu an ikisi de benim için sıradan karakterler ve güç kıyası olarak da Enel mıncıklatır.
Celebhol

Acacia yazdı:Minato'yu düne kadar seviyordum ancak şu an ikisi de benim için sıradan karakterler ve güç kıyası olarak da Enel mıncıklatır.
Nedenlerini yazaydın Adil.
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Celebhol yazdı:
Acacia yazdı:Minato'yu düne kadar seviyordum ancak şu an ikisi de benim için sıradan karakterler ve güç kıyası olarak da Enel mıncıklatır.
Seni mi kıracam. Enelde hız desen var, güç desen hayvani, gelen saldırıları görebiliyor. Minatonun saldırıları hızlı da olsa saf yıldırıma karşı ne kadar etkili olabilir ki? İki ayrı dünya ve kıyas olarak antisi zor bulunan bir güce sahip Enel. Minato Haki ye sahip olmadığına göre yapacağı bir şey olmaz.

Not: Gerçekten de ciddi ciddi yazdım. :lol:
Celebhol

Acacia yazdı:
Celebhol yazdı:
Seni mi kıracam. Enelde hız desen var, güç desen hayvani, gelen saldırıları görebiliyor. Minatonun saldırıları hızlı da olsa saf yıldırıma karşı ne kadar etkili olabilir ki? İki ayrı dünya ve kıyas olarak antisi zor bulunan bir güce sahip Enel. Minato Haki ye sahip olmadığına göre yapacağı bir şey olmaz.

Not: Gerçekten de ciddi ciddi yazdım. :lol:
Hacı Minato'da mühür var şimdi, saldırıları işlemez ama mühürleyebilir Enel'i. Ayrıca Minato'nun Raikage gibi bir adamla kapıştığını ve ondan daha güçlü olduğunu unutma. Raikage ile Enel çok benziyor. Enel'in iki avantajı var, Elektrik atabilme ve Mantra. Minato'nun çok çabuk adapte olduğunu da unutma. Ayrıca refleks hızı olarak bir örnek vereyim: Raikage'nin yanındaki sarışın adam Shii miydi neydi "Raikage'nin Raiton zırhı içindeki refleks hızı Yondaime'ninkiyle boy ölçüşebilir," diyordu. Yani Minato'nun uzay-zaman harici hızı da çok yüksek.
Enel, Raikage gibi alık alık kalabilir Minato'nun Hiraishin'i karşısında.
Düzenleme: Ve Enel'e bir kez dokunması bile mühür bırakması için yeterli. Ondan sonra Enel, Ay'a da gitse bulur onu :laugh:

Düzenleme 2: Minato'nun refleksleriyle ilgili bilgi almak isteyenler buna da bakabilir.
http://narutobase.net/forums/showthread.php?t=249026
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Enel alır Minato'nun Enel'e karşı yapabileceği birşey yok Enel tek başına Naruto evrenini devirir. Sonuçta herifin öngörü hakisi var ne yapacaksa önceden biliyor tabi Enel Tanrı triplerine giriyor meyveyi tam potansiyeliyle kullanmıyor o başka.
Kilitli

“1 vs 1 Savaş” sayfasına dön