Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Namikaze Minato vs. God Enel

Farklı Seri ve Evren karakterlerinin birbirleri ile savaştığı anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Minato mu yener Enel mi?

Namikaze Minato
16
64%
God Enel
9
36%

Toplam oy: 25
Celebhol
Favori Anime: -

Yondaime Raikage savaşındaki adamı diyor. Plastik falan yaratıyordu.

Suiton kullanıp kullanmadığını bilmiyoruz Minato'nun fakat küçük bir not: deniz suyu olması şart değil meyve gücünü etkilemesi için. Durgun bir su olsa yetiyor.
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Celebhol yazdı:Yondaime Raikage savaşındaki adamı diyor. Plastik falan yaratıyordu.

Suiton kullanıp kullanmadığını bilmiyoruz Minato'nun fakat küçük bir not: deniz suyu olması şart değil meyve gücünü etkilemesi için. Durgun bir su olsa yetiyor.
la ozamna Luffy bir bardak suyla boğulur.
Celebhol

Escar yazdı:
Celebhol yazdı:Yondaime Raikage savaşındaki adamı diyor. Plastik falan yaratıyordu.

la ozamna Luffy bir bardak suyla boğulur.
one-piece-genel/one-piece-hakkindaki-so ... tml#p67028
Kalifa kısmı benim çıkarımım ama diğer bilgiler Oda'nın dediği şeyler.
Düzenleme:
Daha da sağlam kaynak için;
SBS Volume 41, Chapter 398, Page 206
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Unknown yazdı:
Escar yazdı:
Unknown yazdı:Uzay zaman bariyeri Enel'in saldırılarını istediği yere yönlendirebilir.
Enel zaten saldırdıktan sonra dönüp tekrar bakmıyor bile bir çok kişiye. Öleceğini düşünüyor.
Açıkçası Minato kazanır diyorum. Enel'in yıldırıma dönüşmesi sadece vücudunun genişliğini, uzandığı yerleri arttırıyor.
Minato gibi biri hiç yoktan suiton kullanıyorsa eneli etkisiz hale getirmek için yeterli. Sonuçta deniz suyu yaratsa yeter herhalde Enel için.

Ayrıca Enel'in bulunduğu yerde plastikten bihaberdi. Minato'nun giydiği ayakkabıda bile plastik varsa adam tekmesiyle bile alteder Enel'i.
http://download.minitokyo.net/Minato.Namikaze.82212.jpg

Enele bir kez dokunması da ışınlanma mührünü basması için yeterli. Bundan sonrası ayağını, kıyafetlerini nasıl kullandığıyla alakalı. Yani Gai bile yener eneli. Adamın giydiği kıyafet lastik gibi tayt anasını satıyım.

Düzenleme: Ha Naruto evrenini Enel tek başına düzer diyen arkadaşlar. Gomu kekkei genkaisine sahip adamı unutmayın derim. Adam plastik üretiyor. Enel o adama hiçbir şey yapamaz. Adam kendini plastikle kaplasa, enelin tek yapacağı kaçmak.

(3. raikage vs Naruto savaşındaydı bu adam)
Deniz suyu orjinal deniz suyu olmalı yoksa kairoseki içermez. Ayrıca gomu kekkei genkai'yi ben neden hatırlamıyorum.
http://www.turkcraft.com/Naruto/555/6
http://www.turkcraft.com/Naruto/555/7
Lastik Logiası gibi birşeymiş bu herif eneli lastiğe hapseder. Ayrıca durgun olan her su güçsüzleştiriyormuş ama oda biraz saçmalamış a.q ne alaka deniz durgun su sanki

Ama minatonun şeytan meyvesinin zayıflıklarını bilmesi için gaipten gelen seslere ihtiyacı var.
Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Logiaları Naruto evreninde sharingan sahipleri yener herhalde birtek.Birde belki Minato'nun çağırdığı ruh logiaları tutabiliyor deriz :lol: O zaman berabere biter kih kih...
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Celebhol

@Esrar
Bilmiyor zaten ve adamda Suiton olduğunu falan da bilmiyoruz. Böyle bir olasılık üstünden gitmemeli. Öte yandan plastik-elektrik zıtlaşması bilinen bir şeydir ve adamın plastik ayakkabıları olduğu düşünülürse kontra yapması zor olmaz Minato'nun.
Konu Dışı
He bir de çok iddialı geldiysem "Minato koşulsuz şartsız," alır düşüncemden değil. İki tane farklı evrendeki karakterin karşılaştırması ve asla olamayacak bir şey bu sonuçta. Tartışmak istiyorum sadece :whistle:
Bir de kaynak kullanımına dikkat edelim. 3 yıldır falan ciddi biçimde tartışıyorum bu forumda ve üşenmeyip kaynak bulup atıyorum. Wiki beğenmeyen oluyor, orjinal kaynağı araştırıp atıyorum. Sizden de aynı duyarlılığı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
GreenMask
Favori Manga: si Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.
Favori Anime: Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.

Hakisi olmadan bırak minatoyu Rikidou sennin alamaz. Naruto evreninde enele karşı şansı olacak tek kişi bulut köyünden Lastik kullanan tek gözlü adamdır. Adı aklıma gelmedi :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
GreenMask
Favori Manga: si Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.
Favori Anime: Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.Birisi Sınırsız Ban atsın.

Unknown yazdı:
GreenMask yazdı:Hakisi olmadan bırak minatoyu Rikidou sennin alamaz. Naruto evreninde enele karşı şansı olacak tek kişi bulut köyünden Lastik kullanan tek gözlü adamdır. Adı aklıma gelmedi :lol:
Herkesin üzerinde bir miktarda olsa lastik vardır.
Gerek giydiği ayakkabıda, gerek pelerinde, gerek kafabandında, gerek kemerinde, gerek çantasında.

Eğer farklı evrenleri kıyaslıyorsan, yalnızca o evrenlere ait şeyleri saymamalısın.
Örneğin haki.. Haki yalnızca OP evrenine ait. Bu da demektir ki, o evrenin özelliğini diğer evrende kullanamazsın.
Eğer kullanırsan karşında mühürleme teknikleri var. Mesela Ameterasu saf alevler ama Jiraiya bu alevleri mühürledi.
Mühürlemek için canlı, cansız, insan, hayvan fark etmiyor. Her şeyi mühürleyebiliyorsun. Ama biz mühürleme tekniğini de saymıyoruz çünkü mühürleme tekniği de Naruto evrenine ait bir şey.

Rikudou Sennin'in de alamaz diye bilmişçesine laf yapmamalısın. Şu ana kadar Rinnegan'ın sadece ufak tefek yeteneklerini gördük Pain'de ve anladık ki, Ruhları insan bedeninden çıkartabiliyor. (Shizune ölüşü.)
Çakra (ya da enerji diyelim) emebiliyor. (Örneğin yıldırım saldırısı bir çakradır. Kakashinin Raikirisi, Sasukenin Chidorisi gibi..)
Her şeyi itme-çekme yapabiliyor. Alev, taş, toprak, canlı cansız farketmeksiniz her şeyi uzaklaştırabiliyor bedeninden.
Ayrıca Rinneganı olan kişiler 5 elementi de kullanabilir Rinnegan sayesinde. Öyle biliyoruz.
Ayrıca Sasuke'nin Ameterasu alevleri, alevleri bile yakan düzeyde bir saldırı.
Böyle bir saldırının (her şeyi yakan) yıldırımı da yakması gayet normal olur.

Eneli Naruto evreninden alabilecek çoooooook sayıda ninja var. Hatta sıradan insanlar bile plastik nedeniyle alabilir.
O insanların hepsi doğa olaylarında yıldırımın ne olduğunu bilen biri. Şu an yıldırımı kontrol eden bir adam dünyaya gelse senin benim gibileri bile yine yener. Plastik var plastik. Paratoner var.

Enel Naruto evreni için güçsüz.

Yazdığını tam okumadım bile çok kasmışşın kendini ben düz mantık bir yorum yaptım halbuki :dry: Farkılı evrendeki adamlar karşılaştırılamaz.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Enel gitsin önce hamam böceği öldürsün.
Resim
Kilitli

“1 vs 1 Savaş” sayfasına dön