Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Ichiryuu vs Goku

Farklı Seri ve Evren karakterlerinin birbirleri ile savaştığı anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Ichiryuu vs Goku

Ichiryuu Alır
7
41%
Goku Alır
9
53%
Berabere
1
6%

Toplam oy: 17
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Lütfen sadece Toriko ve Dragonball'ın ikisinin de mangasını okumuş, mangaya göre konuşacaklar ankete oy versinler.

Ichiryuu
Resim
Toriko evrenindeki en tepede duran adamlardan biridir. Fiziksel gücü inanılmaz bir seviyededir. Yemek çubuklarını elleriyle fırlattığında uzaya kadar gidebiliyor o kadar diyeyim ve yakalama seviyesi 500 küsür olan 3 yaratığa tek atmıştır.
Yiyecek daldırması da gerçekten sağlamdır, Midora ile olan savaşında bu özellikle belirtilmiştir.
Bunların dışında İchiryuu'nun yiyecek daldırması ile elde edilemeyecek bir yer çekimi gücü vardır.
Ayrıca İchiryuu karşı konulması çok ama çok zor olan korkunç bir teknik kullanabiliyor, Azınlık Dünyası. Azınlık Dünyası ile herhangi bir bölgedeki azınlığı kontrol edebiliyor, azınlığı çoğunluğa çevirebiliyor ya da bastırabiliyor. İçiryuu bu teknikle uçma tekniğini geliştirmiştir, kendi içindeki azınlıkta tam kontrolü vardır. Bu azınlığı kullanarak iyileşme hızını arttırabiliyordur. Düşmanının içindeki azınlığı kullanıp düşmanını kendi vücudunu ona karşı kullanabilir, hedefini şaşırtabilir, organ fonksiyonlarını durdurabilir. Azınlık dünyasını üzerinde durduğu toprak üzerinde de kullanabilir İchiryuu, yani üzerinde durduğu toprak İchiryuu için savaşabilir bu teknik sayesinde.
Ayrıca İchiryuu'nun gizli tekniği olan iştahını kullanarak yaptığı enerji saldırısı da vardır.

Goku
[thumbnail]http://fc02.deviantart.net/fs71/i/2012/ ... 5ketzh.png[/thumbnail]
Dragonball evrenindeki en güçlü kişilerden biridir. Fiziksel gücü oldukça yüksektir. Süper saiyana dönüşmek gibi bir yeteneği vardır ve bu dönüşüm 3 seviyelidir. Her dönüşümünde çok daha güçlü olur yalnız Süper Saiyan 3'ün kullanım süresi oldukça kısadır.
Goku içindeki ki'yi kullanarak uçabilir, enerji saldırıları kullanabilir, enerjisini düşmanını zincirlemek için bile kullanabilir. Enerji patlaması saldırısı kolayca Dünya'yı yok edebilir ama bu kendisinin de sonunu getirecektir, o yüzden saldırılarını her zaman limitler gezegeni yok etmemek için.
Anlık Işınlanma gibi bir tekniği vardır. İstediği kişinin ki'sini hissedip o noktaya anında gidebilir. Savaşta oldukça işe yarayan bir tekniktir.

Not: Savaş sonsuz bir çölde geçiyor. Savaştan kaçma, başka gezegenlere gitmek diye bir durum yok yani.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

Ben oyumu İchiryuu'ya verdim. Sahip olduğu fiziksel güç ve tekniklerini Azınlık Dünya'sı ile armoni ettikten sonra Goku'nun karşısında şansı yok bence.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Goku alır bence. Yenilenmesi en üst düzeyde karakterlerden biri olan Buu'yu Genki Dama ile yendi. Çok güçlü bir ki saldırısı ile Ichiryuu'nun yenilenmesi sorun olur.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

MRTFR yazdı:Goku alır bence. Yenilenmesi en üst düzeyde karakterlerden biri olan Buu'yu Genki Dama ile yendi. Çok güçlü bir ki saldırısı ile Ichiryuu'nun yenilenmesi sorun olur.
Olay sırf güçle alakalı değil. Ayrıca o Sprit Bomb kendi gücünün değil başkalarının gücünün eseri.
İçiryuu savaş başında Azınlık Dünya'sını aktif ettikten sonra bir süre sonra Goku nişan bile alamayacak seviyede denge bozukluğu yaşayacak, iç organları fonksiyonlarını durduracak, ölüme gidecek vücudu. Teknik aktif olduktan sonraki süre içinde Goku inanmıyorum ki o denge bozukluklarıyla İçiryuu gibi fiziksel gücü yüksek birini yenebilsin.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Midora vs Ichiryuu'ya tekrar baktım. Azınlık dünyasına yakalanırsa Goku yüksek ihtimalle kaybeder.

Azınlık Dünya'sının bir sınırı vardır diye düşünüyorum. Oranın dışında kalması lazım. Goku'nun zekası pek yüksek değil bu yüzden tekniği çözemeyecektir. Çözse bile bir kez yakalanırsa kendini iyileştiremeyeceği için yine kaybeder. Tek şansı uzaktan enerji saldırısı yapmak. Veyahut Ichiryuu'nun hemen Azınlık Dünya'sını kullanmamasını ummak.

Hocam Genki Dama'nın kendi enerjisi olmadığını biliyorum. Benim orada demek istediğim yenilenmesi ne kadar yüksek olursa olsun güçlü bir enerji saldırısı ile yenilebilir. Genki Dama yapacak süresi olmayacağı için (Muhtemelen dövüştükleri evren de boştur. O yüzden toplayamaz da) SSJ3 açıp tüm güç KameHame-Ha indirmesi gerekir.

Şu an düşündüm de Buu'nun Ichiryuu'ya karşı daha çok şansı var. :cheer:

“1 vs 1 Savaş” sayfasına dön