Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Amiraller vs Kageler

Farklı Seri ve Evrenlerin Büyük Savaşlarının olduğu anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Savaşı Kim Kazanır?

Amiraller Orta Zorluk Kazanır
6
40%
Amiraller Yüksek Zorluk Kazanır
0
Oy yok
Kageler Orta Zorluk Kazanır
4
27%
Kageler Yüksek Zorluk Kazanır
4
27%
Kararsızım
1
7%

Toplam oy: 15
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

!  Uyarı
Alakasiz cevaplari sildim, saygi cercevesi icinde tarsilin lutfen. Manganin ic mekanikleri sacma geliyorsa kendi genel konularinda tartisin bunu.
One Piece Genel Tartisma

Naruto Genel Tartisma

Ek olarak da byakusharinnegan'a katiliyorum. Mangaka oldurmek istemedigi karakteri kara delige atsa sag cikar, fazla duz bakmayin mangadaki featlere. Enel'in elektrigi celigi eritirken insan vucudunda yara izi birakmiyor yani. Buradan insan eti > celik cevabici cikartamayiz. Kirin ise naruto evreninde Itachi'yi oldurebilecek bir saldiri.
Bir ara yol bulun iki evren arasinda, anlasamiyorsaniz diretmeyin.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

byakusharinnegan yazdı: 19 Mar 2018 22:38 Tüm alabastada katliam yapacak denen 2,5 kilometrelik bomba bi kuşu öldüremedi. Çeliği kağıt gibi kesen hortum sıradan askerleri ikiye bölmüyor.

Bence de saçma. Ama manga kan, vahşet içeren bi manga değil. Mangaka hikayede büyük bi önemi olmazsa karakter öldürmüyor, ciddi yara çizmiyor. Buna alışın artık. Dedenin ölmemesine takmayın o kadar.
Şu konuya bir daha yorum yapmayacaktım ama. Madem One Piecedeki her karakter bu kadar güçlü kuvvetli dayanıklı atomlarına ayıran teknikleri bile geçebiliyor. Şehirleri ülkeleri yok eden saldırıları tanklıyorlar. Bu 700 milyon beri ödüllü Perespero nasıl bir loser da Allahu akbar no jutsu ya karşı haki ve sert şeker koruması yapmasına rağmen kolunu kaybediyor. Bir tarafta en iyi hız, dayanıklılık sahneleri seçilirken Oda naptını bilmiyor diyip seri sonu ve ortasındaki şeyler görmezden gelinirken diğer tarafta plot yüzünden olan sahneler, part 1 den featler seçiliyor. (örnek ülkeleri koşan kagelerin obito çok uzak demesi vb...)

Tobirama şuraya 4 klon ile girip amiralleri jintonun içine ışınlasa bitti yani tüm dövüş one piece de atomsal rejenerasyon gücü olan bir kişi bile yok.

Edit: Bu arada Aokiji küçücük bir limanın sadece üst kısmını dondurdu şu adama tüm okyanusu ve denizi dibinden tümüyle donduruyormuş gibi konuşmanızda ilginç. Adalar arası gezerkende sadece yüzeyi donduruyor. Ha bu donduramadığı anlamına gelmiyor elbet ama görmedik daha o derece birşey :side:
Hitman
Favori Anime: .

hyperbooster yazdı: 19 Mar 2018 23:23
byakusharinnegan yazdı: 19 Mar 2018 22:38 Tüm alabastada katliam yapacak denen 2,5 kilometrelik bomba bi kuşu öldüremedi. Çeliği kağıt gibi kesen hortum sıradan askerleri ikiye bölmüyor.

Bence de saçma. Ama manga kan, vahşet içeren bi manga değil. Mangaka hikayede büyük bi önemi olmazsa karakter öldürmüyor, ciddi yara çizmiyor. Buna alışın artık. Dedenin ölmemesine takmayın o kadar.
Şu konuya bir daha yorum yapmayacaktım ama. Madem One Piecedeki her karakter bu kadar güçlü kuvvetli dayanıklı atomlarına ayıran teknikleri bile geçebiliyor. Şehirleri ülkeleri yok eden saldırıları tanklıyorlar. Bu 700 milyon beri ödüllü Perespero nasıl bir loser da Allahu akbar no jutsu ya karşı haki ve sert şeker koruması yapmasına rağmen kolunu kaybediyor. Bir tarafta en iyi hız, dayanıklılık sahneleri seçilirken Oda naptını bilmiyor diyip seri sonu ve ortasındaki şeyler görmezden gelinirken diğer tarafta plot yüzünden olan sahneler, part 1 den featler seçiliyor. (örnek ülkeleri koşan kagelerin obito çok uzak demesi vb...)

Tobirama şuraya 4 klon ile girip amiralleri jintonun içine ışınlasa bitti yani tüm dövüş one piece de atomsal rejenerasyon gücü olan bir kişi bile yok.

Edit:Aokiji küçücük bir limanın sadece üst kısmını dondur şu adama tüm okyanusu ve denizi dibinden tümüyle donduruyormuş gibi konuşmanızda ilginç. :side:
Yalnız fotonlar atomlardan küçük. Kizaru'ya hala kimse dokunamayacağı için Kizaru tek başına yeter bu kagelere. Neden logialara vurulabiliyor maddesi eklendi anlamış değilim, logia meyvelerin en büyük özelliği zaten gerçek vücuda ulaşmanın zorluğu. "Kageler jutsu kullanamıyor" demek gibi geldi bana :D Zaten iki farklı evrenin karakterlerinin kapıştırılması yeterince saçmayken, logialara vurabilme maddesiyle hepten anlamsızlaştı.

Neyse beni boş verin devam edin.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

@Anka

Ankette daha benim kadar feat paylaşan görmedim. Sayfaları buraya atmadım sadece. Yazdığım şeyleri mangadan hatırlayamıyorsan ben ne yapayım?

Teker teker hody'nin aldığı hap sayısını, hajrudin'in 10.000 tom uçurduğu sayfayı, hiruzen'in 20 kiloluk silahı taşırken yorulduğu sayfayı, rasenggan ve chidori'nin çevreye verdikleri zararın gösterildiği sayfaları, kunai'nin Çevreye verdiği zararı gösteren sayfaları bulmakla uğraşmadım çünkü çoğu kişinin hatırlayacağı şeyler. 5-6 paragraflık yoruma baştaki 2 cümle beğenilmedi diye "ben bunu okumam" tarzında cevap gelmese zahmet edip mangadan arardım belki o sayfaları ama şuan harcayacağım zamana değeceğini düşünmüyorum.

Aokiji ve wb arasındaki mesafe dediğin kadar olsa iki karakterin arasında binlerce asker+devler+vice admiral'ler olmazdı. Aokijinin yanındaki adamlar wb'ye kurşun sıkardı. Luffy nefesini toplayıp tüm gücüyle bağırarak ace'e seslenmezdi.
Animeden önemsizce çizilmiş bişey bulmuşsun 2 seferdir aynı resmi atıyorsun ben de 2 seferdir aynı cevabı yazıyorum.

Yazdığım 20 argüman içinden 1 tanesini cımbızla seçip animeden bi çizimle cevap verme çabasına girmişsin hacı. Ona da cevap vermiştim görmedin mi yoksa ciddiye mi almadım bilmiyorum.
Söylediğin şeyin yanlış olduğunu kendin bilmiyorsan marinefordu nasıl okudun onu hele hiç anlamıyorum. Kendi söylediğine kendinin inandığını bilsem bu kadar tepki de göstermem.

Kagelerin veya daha kuvvetsiz birinin (maalesef hashirama, sakura, naruto dahil değil) 10.000 tonluk bi ağırlığı kilometrelerce havaya uçuracak kuvvette olduğunu gösteren bi feat bul, ondan sonra amirallerin hakisini geçebilirler mi onu konuşuruz. O zamana kadar da feat konusunda bana laf atma bence :laugh:

Hyperbooster:

Mangadan luffy vs usopp'a bak istersen. Haki bilmeyen luffy o patlamadan çıkabiliyorken perospero dinamite kol verdiyse demek ki perospero'da problem var. Perospero bi pacifista kadar dayanıklı olsa o bombadan yara almazdı.

Zaten orda kuş o bombayı tanklıyor demedim. Okuduğumuz şeyin manga olduğunu unutmayın, mangaka hikayede önemi olmayan durumlarda karakter öldürmüyor dedim. Bikaç kişi bi dede niye 200 milyon volt'la ölmedi diye konuşuyordu ona cevaben yazdım. Normalde ölmesi lazım ama manga öldürmek istemedi ne yapalım?

Marineford'dan önce başka bi arc'ta aokiji okyanusu dondurarak 2 ada arasında köprü yarattı. Marineford'da dondurduğu tsunami boyunda bi suitonu da narutp mangasında görmedik. Kisame kuyruksuz bijuu adına rağmen o kadar su yaratmadı.
Tobirama o boyutta suiton kullansa bile aokiji rahatlıkla dondurur. Tobirama boşuna chakrasını bitirmiş olur.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Edit: Bu arada Aokiji küçücük bir limanın sadece üst kısmını dondurdu şu adama tüm okyanusu ve denizi dibinden tümüyle donduruyormuş gibi konuşmanızda ilginç. Adalar arası gezerkende sadece yüzeyi donduruyor. Ha bu donduramadığı anlamına gelmiyor elbet ama görmedik daha o derece birşey :side:
jjhahaha Tobirama 2 tane yapamıyor muydu ya klon :D ayrıca gözlem hakisi var. Siz nasıl Naruto'da olan salaklıkları saymayıp kafanıza göre taktik yapabiliyorsanız, kendi serisinde kullanılmayan gözlem hakisini burada rahat rahat kullanabilirler. O yüzden pek sıkıntı değil ışınlanması.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

redstak yazdı: 20 Mar 2018 07:05

jjhahaha Tobirama 2 tane yapamıyor muydu ya klon :D ayrıca gözlem hakisi var. Siz nasıl Naruto'da olan salaklıkları saymayıp kafanıza göre taktik yapabiliyorsanız, kendi serisinde kullanılmayan gözlem hakisini burada rahat rahat kullanabilirler. O yüzden pek sıkıntı değil ışınlanması.
Adam jubi biju daması tanklayan bariyere ve mühre çakra veriyordu o sırada. Sınırsız çakrası olan Hashirama da 4-5 tane mi ne çıkardı. Tekniğin bulucusu ve senju olan bir adamın birde canlı vücudundayken cidden 2 den fazla klon yapamayacağını düşünüyorsan iyi okuyup anlayamamışsın Naruto'yu. Ölüm döşeğindeki Hiruzen bile o yaşta 2 veya 3 tane kage bunshin yapabiliyordu.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

hyperbooster yazdı: 20 Mar 2018 11:45
redstak yazdı: 20 Mar 2018 07:05

Adam jubi biju daması tanklayan bariyere ve mühre çakra veriyordu o sırada. Sınırsız çakrası olan Hashirama da 4-5 tane mi ne çıkardı. Tekniğin bulucusu ve senju olan bir adamın birde canlı vücudundayken cidden 2 den fazla klon yapamayacağını düşünüyorsan iyi okuyup anlayamamışsın Naruto'yu. Ölüm döşeğindeki Hiruzen bile o yaşta 2 veya 3 tane kage bunshin yapabiliyordu.
Resim
20 tane çöpe ölen adamın ne kadar çıkarmasını beklemem gerekiyor. acaba :D Siz gözünüzde fazla büyütmüşsünüz tam tersine. En azından seride yapmadıkları taktikleri anketlerde şöyle yapardı, böyle yapardı demiyorum. Neyse son mesajım bu konuda. Amiraller yener bu kageleri.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

:( :(
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

Amiraller almış. :)

“Grup Savaşları” sayfasına dön