Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Shazam Kuvvetleri Vs Thor, Sentry, Storm

Farklı Seri ve Evrenlerin Büyük Savaşlarının olduğu anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Shazam Kuvvetleri Vs Thor, Sentry, Storm

Takım I zorlanmadan alır
2
18%
Takım I biraz zorlansa da alır
5
45%
Takım I zar zor alır
1
9%
Takım II zorlanmadan alır
0
Oy yok
Takım II biraz zorlansada alır
0
Oy yok
Takım II zar zor alır
1
9%
İki tarafta yenişemez-berabere kalırlar
1
9%
Kararsızım
1
9%

Toplam oy: 11
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Bir sürü patlama, yıldırım ve kemik seslerinin geleceği bir kapışma.
DC Comics'in gökyüzü gücüne hakimleri ile Marvel Comics'in kilerin amansız çarpışması

Takım I:

Shazam(Cap. Marvel) ve Black Adam

[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... 332-12.jpg[/thumbnail][thumbnail]http://img1.wikia.nocookie.net/__cb2013 ... xtless.jpg[/thumbnail]

Shazam Güçlerinin ne olduğunu anlamak için

Takım II:

Thor, Sentry ve Storm

[thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... tcover.jpg[/thumbnail][thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... ntry_1.jpg[/thumbnail][thumbnail]http://static.comicvine.com/uploads/ori ... _super.jpg[/thumbnail]

Thor: Norse mitolojisinde ki en güçlü iki tanrıdan biri olan Thor'un comics dünyasına uyarlanmış halidir.
Bu Sayfanın 6. mesajında Thor'un güçlerine dair fikir edinebilirsiniz.

Sentry Milyonlarca güneş patlaması gücünü ellerinde bulunduran belkide Marvel Kahramanları arasında ki en güçlü 3 kişiden biri olan Sentry, epey güçlü, hızlı ve kudretli bir Karakterdir. Güneş patlamalarının yansıması patlamalar ve yumruklar indirebilir.

Storm: Bir dönem X-Men'in lideri olan yüksek sınıf olan, hava olaylarına hükmedebilen en güçlü mutantlardan biri

Dövüş yeri:
[thumbnail]http://2.bp.blogspot.com/_CtDhX6-5ywo/S ... 2BHour.JPG[/thumbnail]

Koşullar:
- Herkes standart halinde Thor King Thor değil, Sentry için deathseed ve void durumları geçersiz. Shazam güçleri full Shazam gücüne erişimleri yok.
- Hazırlık süreleri yok ani karşılaşma söz konusu
- Oy hakkınız tek

Senaryo:
Shazam ve Black Adam sonsuz dövüşlerinden birinde daha olayın ucunu kaçırırlar ve boyutlar arası bir sıçramaya uğrarlar. Başka evrene/boyuta geçtiklerini anlarlar. Bu sırada ise Marvel evreninde Jean Grey ve Prof. X dünyalarına büyük, devasa bir yabancıl bir kuvvetin geldiğini hissederler. Avengers ile irtibat kurarlar ve Thor ile Sentry'i bir de X-Men'den Storm'u durumu kontrol etmeleri için gönderirler.

Shazam bir çıkış yolu aramak ile meşgulken Marvel takımı gelir. Thor her zaman ki kibirli hali ile Shazam Kuvvetlerinden hesap sorar Black Adam hiç altında kalır mı bizler dünyanın şampiyonlarıyız, tanrıların güçlerini taşıyoruz der. Thor burada ki tek tanrı benim deyip Mjollnir'i Adam'a fırlatır ve Adam'ı uçurur. Ancak Thor neye çattığının farkında değildir. Daha Mjollnir Thor'a gelmeden Black Adam Thor'un yanında biter ve ona devasa bir yıldırım eşliğinde bir yumruk atar.
Ve savaş başlar
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Valla çok zor bir karar.Hadi Sentry birini oyalıyor diyelim.Thor ile Storm'un Cap. Marvel yada Adam'ı alabileceğini düşünmüyorum.Çünkü bu dövüşte yıldırımların etkisi olmayacaktır iş fiziksel güce ve hıza bakacaktır bu yüzden Storm etkisiz eleman olur büyük ihtimal.Thor mjolnir ile bir miktar rakibini oyalayabilir ama Thor bile fiziksel olarak Adam ve Billy'nin gerisinde kalıyor.Sentry ise bu ikisiyle eşit dövüşebilir ama kapıştığı kişiye destek geleceğinden oda düşecektir.

Takım I biraz zorlansa da alır diyorum.
Kullanıcı avatarı
Okan.
Favori Manga: OP,Toriko,The Gamer,DB,One Punch-Man
Favori Anime: HxH,JoJo

Shazam ve Black Adam bu karakterlere göre bayağa hızlı ve bunlara yıldırım işlemiyor sanırım.Thor'un çekici hariç kendisi dövüşürken yavaş Shazam fiziksel olarak üstün ve dövüşte daha hızlıdır.Shazam Thor'u alır ama vakit alır Thor vuruşlarına dayanacaktır.Black Adam ise Storm'u tekler :D.Sentry ile dövüşe girişir tek yenmesi zor olur Sentry bayağa güçlü bir karakter sonuçta.Sentry'nin molekülleri kontrol edebildiğini hatırlıyorum.Shazam ve Black Adam'ın bu güce karşı koruması yoksa Sentry alır bunları.Eğer varsa bayağa zorlanırlar ama alırlar.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Ben Thor'u Sentry'den daha yüksek bir tehdit olarak görüyorum burada.

Zira Sentry saldırı ve güç hanesi anlamında inanılmaz olsada, dayanıklılık, irade, darbe dayanımı, tecrübe ve dövüş becerileri gibi şeylerden yoksun.. Ki Bunlar Thor ve Shazam ekibinde mevcut

Thor marvel tarafında Shazam Güçlerinin yıldırım ve büyü bazlı saldırılarından en az etkilenecek olan karakter ve tanklayabilecek tek kişi.. Sentry hücum anlamında Shazam güçlerine denk olsa da onları tanklama konusunda asla bir Thor olamayacaktır.

Shazam güçlerinden biri olacağı sezebilme ve avantajları belirlemedir (Süleyman'ın Bilgeliği) o yüzden bir iki deneme vuruşu sonrası sırasıyla kimlere ne şekilde saldırması gerektiğini bilecektirler.

Shazam belki saf irade ve şampiyon güçleri olarak Adam'ın önünde bir karakter ancak Black Adam'da acımasız, umursamaz ve yok etme eyilimli biir yani kapışmada gerçek bir Villain var.. Shazam gibi kendini tutmayacaktır. Öldürme öldürmeme umrunda olmayacaktır. bu takım 1 adına büyük etmen.

Açıkcası Marvel'da ki herkesten güçlüler, hızlılar, zekiler, tecrübeliler ve daha yüksek limitteler (standartlarda kalındığında)

Ancak bu ikili ile Thor'un ya da Sentry'nin arasında da dağlar kadar fark falan yok yakın karakterler.

Ancak dediğim gibi Shazam İkilisi 12 Tanrı ve Mitolojik Kahramanın gücünü barındırıyor.

12 Tanrı>1 Tanrı (hadi sentry ile iki olsa ) :D

Aslında Sentry yerine Beta Ray Bill (Tarık'ın deyimiyle at kafası Thor :D ) i koyacaktım ancak güçsüz düşebilirler diye düşündüm. Storm yerine onu koysa idim de denge bayağı öbür tarafa kayıyordu.
Resim
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Storm'u sallayın zaten ayak bağı olmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Sentry de öyle çok bildiğim bir karakter değil sadece @JF nin tanıtımlarından biliyorum zat-ı muhteremi. Ve ben de genel olarak Shazam takımının kazanacağını düşünüyorum. Thor'u King formunda ele alsaydık değişrdi işler tabi ama şu durumda Shazam kuvveti orta zorlukta kazanır bence.

@JF

Hacı o değil de yazdığın senaryoyu okumak çok keyif vericiydi. Bir Fanfiction yazsan devamlı takipçin olurum. :lol:
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Konu Dışı
Light of God yazdı:
Hacı o değil de yazdığın senaryoyu okumak çok keyif vericiydi. Bir Fanfiction yazsan devamlı takipçin olurum. :lol:
Sağolasın dostum aklımda var öyle bir şey de inan vaktim olmuyor.. Ama cesaret verdiğin için sağolasın..
Farklı evren karakterleri oldukları için gerçekçi olsun istedim ;)
Resim
Kullanıcı avatarı
Tenkaichi
Favori Manga: Veritas,Zippy Ziggy,Bleach.
Favori Anime: Darker Than Black,Kuroko No Basket,Bleach,One Piece,One Outs.

Sentry,Adam ve Shazam'a karşı tek başına dövüşürse yenilir fakat Storm ve Thor ile birlikte dengeyi sağlayabileceğini düşünerek berabere diyorum ben.
Resim
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Storm'un çok etkisi olmaz kanımca bu dövüşte. Black Adam ve Shazam alacaktır. Neden? Çünkü ikisi de Thor ve Sentry'den hızlı ilk olarak. Sentry zaten psikopat. Black Adam onu delirtmenin bir yolunu bulacaktır Sentry de kendi çapında kendi iç dünyasında çarpışırken Adam onu halleder.
Thor Shazam'ı veya Black Adam'ı kendi başına alır mı bilemem zaten alırsa bile zor alır. Sentry devreden çıkarsa iki shazam gücü vs Thor savaşında Thor'un şansı olmayacaktır.
Kısaca; S.H.A.Z.A.M!
Resim

“Grup Savaşları” sayfasına dön