Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Akatsuki vs Espada's

Farklı Seri ve Evrenlerin Büyük Savaşlarının olduğu anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Akatsuki vs Espada's

Akatsuki
20
47%
Espada
23
53%
İkisi de gider
0
Oy yok

Toplam oy: 43
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

İki büyük animeden iki büyük suçlu organizasyonu. Bilindiği üzere Akatsuki Madara'nın güdümünde ki Tobi tarafından manipüle edilen Pain tarafından idare edilmekteydi. Espadalar da ruhani lider Aizen tarafından :evil: güç, karizma, fan görüşü içine ne koyarsanız size kalmış. Hangi oluşum daha başarılıydı.

[thumbnail]http://th07.deviantart.net/fs71/PRE/i/2 ... 5c9pi9.jpg[/thumbnail]

[thumbnail]http://fc03.deviantart.net/fs50/f/2009/ ... ree730.jpg[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
Mystic07
Favori Manga: Naruto,One piece,Skip beat,Fruists Basket
Favori Anime: HunterXHunter,Shingeki No Kyojin

Akatsuki dedim fanlıgımdan öyle iki grupbunda neler yaptıgını tek tek gözden geçirmedim valla.
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Espadalara oy vercekken , yanlışlıkla akatsukiye oy verdim. Nlet olsun :(
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Aklıma direk Kisame ve İtachi'nin konoha baskını ile Ulquiorra ve Yammy'nin baskını geldi.Karşılaştırınca Yammy'nin Yoruichi'den sağlam dayak yemesi ve Ulquiorra'nın Urahara'nın saldırısını tek eli ile durdurmasından başka aklımda bir şey kalmamış.Ama İtachi'nin baskınını saniyesine kadar hatırlıyorum ;)

Ayrıca Espadalarda sevmediğim bir sürü kişi var ama Akatsuki'den sevmediğim kişi yok.

Edit:Şunuda atmadan duramadım :laugh:

Resim
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Akatsuki'den Kakuzu ve Zetsu. (Kisame'yi düşündüm ama katmıyorum) dışında bence geri kalan tüm üyeler seyircisine, okuyucusuna ulaştı. Pain, Tobi, İtachi gibi fenomenler çıkardı. Hidan var bir defa bu adamlarda :evil:

Espadalar da Ulquiorra ezber bozan bir karakter çıktı. İlk 3 espadanın yanına Grimmjow'u da ekleyebilirim.

Sonuç olarak espadalar arasında bozuk bir hiyerarşi vardı, Akatsuki'nin işleyişi, havası, gizemi çok daha bambaşkaydı. Benim oyum Akatsuki'ye.
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Akatsukilerin ne başı belli ne kıçı. Sözde Pain tarafından yönetiliyodu ama işin arkasından Tobi çıktı.Yönetim sıfır
Hemen hemen bütün üyeleri konohanın sidikli yeni yetmeleri tarafından itin götüne sokularak al aşşağı edilmiştir. Bknz: Hidan.Başı dediğimiz adam Talk no Jutsuya kurban gitmiş daha bişey demeye gerek varmı.
Espadalarda ise hiyerarşik düzen var. Sistem var. Kim daha güçlüyse o onun üstüdür.
Başı belli kıçı belli. Grimmjow Aizene bi artislik yapmaya kalktı diz çöktü tövbe istedi.
Öyleki Grimmjow kolunu tekrar kazandığında yerine geçen 6 numarayı herkesin gözü önünde moleküllerine ayırmış kimsede sen napıyorsun dememiştir.
İçlerinde bir tek ikiz kafalı aurinomuydu neydi ismi Rukiyeye yem olmuş diğerleri hep ağır toplar tarafından indirilmiştir.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Bildiğim kadarıyla Akatsuki'liler, Espada'ları göremez. Öyle bir şey var diye hatırlıyorum o yüzden Espada alır derim fakat öbür türlü Akatsuki pek zorlanmadan alır diyebilirim. Adamlarda çeşitlilik çok fazla var öyle diğer serilerdeki gibi bikaç teknikleri yok. Mesela ninjutsu yaramazsa mühürleme teknikleri var. Tarzları çok farklı olduğundan çok değişik combo'lar yaratılabilir.

Hepsinden daha önemlisi bu kadar çözülmesi zor özellikleri olan adamları aynı anda yenmeniz için takımınızın hepsinden deha olması gerek ama o bile yetmez. Mesela Shikamaru bile yanında kendinden güçlü adamlar olmasına rağmen Hidan ve Kakuzu'yu tam anlamıyla çözememişti. Espada'larda ise Shikamaru zekasının yanına yaklaşacak biri olduğunu düşünmüyorum. Aynı şekilde Pain'i, Jiraiya bile tam çözemedi ki o bildiğin adamın sensei'ydi. Daha diğerlerine hiç girmiyorum. 1 saat savaşsanız bile çözemezsiniz bu adamları.
Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Akatsuki Kishimoto'nun açık ara en iyi yaptığı şey.Hoş onların da anasını sikti ama iyi çıkardı.
Oyum Akatsuki'ye.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Hayran Kitlesi ve İzleyicisi için belirtiği önem / Fan Factor: Akatsuki

Akatsuki isminden, kostümlerine, karakter çeşitliliğinden, eylemlerine, temalarına, müziklerine, ünlü sözlerine kadar belki de Shounen tarihinin en iyi Kriminal Örgütüdür.
Özellikle Nagato/Pain, İtachi ve Tobi (3 dojutsu kullanıcısı) serinin kaderini belirleyen karakterlerdendir. Bunun yanında Sasori, Kisame, Deidara, Kakuzu ve Konan da oldukça hayran kitlesi olan adamlardır.

Çok çeşitlilik gösteren ve karakterler söz konusu.
► Spoiler Göster
Bu departman da akatsuki dağıtır.

Karizma, Görünüş : Akatsuki

Demin de dediğim gibi, kostümler, bildikleri teknikler, tüm takımın tam bir ucube şovu olması.. Ağırbaşlılıkları ve çoğunluğunun standart üstü zeka ve yetenekde adamlar olmaları vs vs. Bu Karizma konusunda onları öne çıkarmakta.

Tendo Pain'in büyük Shinra Tensei'ye hazırlanırken ki hava da ki son görüntüsü
İtachi'nin 3 Jônin Lideri diken üstünde tutarken ki rahat halleri vs vs gibi çok çok ağır karizma anları var takımın.

Güç / Teknik / Sınırlar: Akatsuki

İlk bakışta espadalar daha yanarlı, dönerli, atak ve yıkıcı vs gibi görünse de , olası bir kapışma da Akatsuki'nin tamamına ihtiyaç duyacağına şüpheliyim. 3 Dojutsu Kullanıcısı+Kisame(samehada ile)+Kakuzu ile sonuca gidecekleri inancındayım. :cheer:

Zeka, strateji desen, çözülmesi zor teknik ve taktikler desen yine kadran Akatsukiye kaymakta...

Kısacası Akatsuki Espadalar için fazla iyiler :laugh:

Resim

Bu arada bu karşılaşmaya/konuya

Hunter x Hunter'dan Hayalet Takımı ve de One Piece'den Savaş Lordları da eklense idi çok eğlenceli olurdu :evil: B)
Resim
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Grupların hedefleri bir kere çok önemli. Akatsuki ne kadar veletlere yem olsada hedefinin büyük bir kısmını gerçekleştirdi. Sadece iki tane bijuu kalmıştı ki onların da bir kısmı alınmıştı. Yani sonuç olarak grup hedefine ulaştığı için başarılıdır.

Ama espadalara bakıyorum. Aizen'e zaman kazandırmaktan başka bi sikime yaramadılar. Hedeflerinde başka bir şey yoktu varsa da başaramadılar.

Sonuç olarak oyum akatsuki'ye. Ayrıca akatsukinin havası daha bir değişikti. Yani insan o gerilimi hissediyordu(en azından başlarda)

@jiraiyaflash
Aynen katılıyorum, shichibukai ile hayalet takımda olsa ilginç olurdu ;)

“Grup Savaşları” sayfasına dön