Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Amiraller vs Kageler

Farklı Seri ve Evrenlerin Büyük Savaşlarının olduğu anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Savaşı Kim Kazanır?

Amiraller Orta Zorluk Kazanır
6
40%
Amiraller Yüksek Zorluk Kazanır
0
Oy yok
Kageler Orta Zorluk Kazanır
4
27%
Kageler Yüksek Zorluk Kazanır
4
27%
Kararsızım
1
7%

Toplam oy: 15
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

@byakusharinnegan

Işık hızı dediğin karaktere sharingan açan Sasuke karşılık verip Naruto'yu korumadı mı yada azıcık kyubi çakrasıyla naruto ışık hızındaki Haku'nun suratını dağıtmadı mı?
Ayrıca yazdıklarımı atlamışsın Punk hazard da luffy ve smooker saatlerce koşuşturmadı mı? Yada üstte yazdığım gibi bu kageler savaş alanına ışınlanarak gelmediler herhalde? Ve Madara, Hashiramadan oldukça daha çevik ve hızlı olan Tobirama var takımlardan birinde ne demek madara hashirama örnekleri vermeyin? Bu kadar algıda seçicilik yapmayalım lütfen. Taş çatlasa 20 gemi çapı var marinefordun. :(
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Madara'nın meteorunu 3. Tsuchikage tuttu. Ki o meteor Sakazuki'nin meteoru'nun 5-10 katından fazladır 3. Raikage kıpırdama ihtiyacı bile duymaz. Birde ek olarak Kage'lerde sayı avantajı da var. Gaara için hayli avantajlı bir bölge Alabasta. Uzak menzile girildiği zaman zaten Amirallerde işe yarar tek atak Yasaka Magatama o da FRS tanklayan, ışınlanabilen ve uçan adamlara ne kadar etki eder bilemedim.

Mei'nin buhar saldırısını da gözardı etmiyorum çünkü karşılığında yapacağın savunmayı veya saldırıdan kaçmayı bilmeyen birilerine sadece meyve güçlerini kullanarak kaçmak kalıyor. Buhar saldırısı da Kage takımının en low ataklarından birisi. Shunshin dediğin tekniği Genin seviyesi adamlar bile bilirken Kagelerin bilmeme ihtimali bile yok. Aynı zamanda Kuzan aha Kazekage'yi dondurdum derken dondurduğu şey kütük bile çıkabilir. Logia olmanın avantajı OP evreninin şu anki halinde bile (darbe alma açısından) önemini kaybetmeye başladığını düşünürsek burada olmaması çok da absürt değil.

Hız konusunda Kage'lerin tek rakibi Kizaru, Kuzan saniyede WB'nin yanına gidebiliyorsa standart bir shinobi bile aniden gelen bir ataktan kawarimi yaparak kurtulabiliyor. Yada saniye geçmeden Shunshin kullanarak farklı bir alana atlayabiliyor. Kuzan'ın WB'nin yanında bitmesi<<<<<Shunshin. 3. Raikage'nin savunmasını veya saldırılarını da ne kullanılarak kırılacağını merak ediyorum. OP çarları pek de akıllarını kullanabilen çarlar değiller çünkü. Bir teknikle delmek kalıyor ama magma'nın veya buzun bunu yapabileceğini hiç sanmıyorum. Zaten buzun buradaki her hangi bir kage'yi yakalayabileceğini de sanmıyorum.

OP evreninin Haki+Fiziksel Kuvvet+Element üçlüsüne dayandığını varsayarsak. Burada haki'nin pek bir etki göstereceğini sanmıyorum, silahlanma hakisinin üstünde iş yapabileceği tek çar Mei. Tobirama, Gaara veya Muu'nun rahatlıkla yakalanıp yakalansa bile tek darbede ineceğine ihtimal bile vermiyorum. Kuvvet konusunda Amirallerden pek bir şey göremedik. Element olayı da OP çarlarına dezavantaj karşılarında kage ordusu var. Jonin olabilmek için bile 2 element bilmenin şart olduğu evrende Kage'lerin hiç bilmeyeni 3 element kullanır durumdadır. Ki buradaki Kage'lerin Tobirama hariç hepsi 5 ana element dışı teknikler kullanabiliyor. Buhar, Lav, Jinton, Kara Yıldırım ve Kum gibi. Ki bu teknikler en az 2 elementle yapılabiliyor Jinton 3. Yani Logia olayı olsa bile Kage takımında karşı takımın zayıflığı olacak element türü fazlasıyla vardır.

Orta zorlukla Kage'ler alır.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Anka24 yazdı: 18 Mar 2018 02:30
byakusharinnegan yazdı: 18 Mar 2018 02:12
Anka24 yazdı: 18 Mar 2018 01:49 Ertuğrul bu sefer harbiden güldüm.
''Hız konusunda op çok önde''

Şunu gördükten sonra okumaya gerek bile duymadım cidden kusura bakma. Sasuke on - on beş saniyede ülke aşabiliyorken hele.

Hashirama'nın sırf SS'sinin tüm OP + Bleach evrenlerinden kat kat güçlü olduğunu söylemem gerekiyor mu? Sıradağlar karınca gibi kalıyor yanında.

Hatta Mokuton Golem OP evreninden üstün bile derim en azından şu anlık featlere bakarsak. Gerçi o Golem'den dayanıklı olabileceklerini de düşünmüyorum.
Okumazsan doğal olarak neye göre onu yazdığımı da anlamazsın. Buyur bu sefer link atıyorum:
https://www.mangareader.net/naruto/52/19

Konohadaki en iyi bilinen geninlerden biri olan sasuke sharingan açıyor ve rock lee'yi takip edemiyor. Ama meğer daha rock lee bile ses hızı değilmiş. Ağırlıkları çıkartsa hız artar biliyorum ama ses hızına ulaşabilecek olsa cevabı yapıştırırdı lee.

Zaten sasuke lee'ye eşitken gaara'yla arasına 200-300 metre koyup maksimum hızda koşmaya başladığında gaaraya ulaşana kadar 10-15 saniye sürdüğünde gayet belli olmuştu geninlerin hızı.

Hız karşılaştıracaksanız peşpeşe ne kadar hızlı ışınlandıklarına, ışınlandıkları mesafelere bakın. Hangi jonin veya kage şimdiye kadar 3-4 kilometre ileri ışınlanabildi? Bleac'te ichigo saniyede soul society turu yapıyor, one piece'te aokiji savaş alanının bi ucundan diğerine gidiyor.
Madem naruto evrenindekiler de o kadar hızlılar tobirama niye obito jinc olurken "biz çok uzağız biz madaraya dalalım" diyor? Obitoya olan uzaklığı aokijinin ışınlanma mesafesinden az.

Sasuke ne ara 15 saniyede ülke değiştirdi?

Ses hızında olan bi karakter 10 metreyi 0,03 saniyede falan gider. Süper hızda gözüken herşeyi ses hızı sanmayın. Bi karakterin gözle takip edilememesi için hemen sesin 10 katında falan olması gerekmiyor :D

Bu arada defalarca yazdım bana hashiramanın, tanrıların, madaranın featleriyle gelmeyin. Onlar amirallerden üstün olabilir zaten. Joninlerin ve sıradan kagelerin seviyesini konuşuyorum ben burda. Anket onlarla alakalı.
Genin çocuklar ile anketteki Kageleri bir mi tutuyorsun? Sıradan kagelerin seviyesini konuşuyorum diyorsun fakat, seri başı genin featleri ile geliyorsun.

Lucci ses hızının on beşte biri bile değil o mantıkla! Daha neyin hızından bahsediyorsun?
Ne alaka? "bak geninler böyle kageleri sen düşün" şeklinde cevap gelmese ben de onu yazmazdım. Naruto evrenindeki hızın abartılma sebebi de zaten geninlerin supersonic sanılması. Sonra supersonic bilinen karakterler kakashiyi takip edemeyince kakashi de sesin 20 katı falan deniyor :D ondan sonra da kageyi sen düşün deniyor.
Ben buggy'e ses hızı deyip ordan "o zaman luffy de sesin beş katıdır" desem buggy'i örnek vermen aynı olurdu. Geninleri konuya dahil eden zaten ben değilim. Ona niye taktın o kadar anlamadım.

Naruto evreninde "ışınlanma" denecek seviyedeki hız featlerinin hepsi 200 metre içinde oldu. Ses hızında olsan 1 saniyeni almaz. İnsanlar neye dayanarak kakashiye falan mach 50 hız çıkartıyor ben onu anlamıyorum.

Savaş alanında ne kadar mesafeyi koştular ne kadarını ışınlandılar belli değil. Grupta 2 hiraishin kullanıcısı var ve dünyanın heryerinde mühürleri var.

Naruto ve sasuke o mesafeyi ne kadar sürede gitti belli değil. Zaten o sırada ikisi de kagelere kıyasla apayrı bi hızdaydı. Minato'ya ve hatta hiraishin'e kaplumbağa muamelesi yapan madara sasukeye hızlı diyordu.

Naruto ve one piece'i ne zaman karşılaştırsak hep bunlar oluyor zaten. Manga sonundaki tanrıların featleri gösterilip tüm evren yüceltilmeye çalışılıyor :D

Lucci gayet ses hızındaydı. 600 dourikilik adamların da yapabildiği "soru" tekniğine 100metreyi 4 saniyede gider denmiş. Herkesin soru seviyesi aynı değil ki? Dourikiden düz denkllemle Hesaplasan lucci ses hızında yapar.
Hesaplamakla uğraşmasan bile luffy'nin ses bariyerini kırma efekti verildi mangada defalarca. Lucci ayak uydurdu o hıza. Tüm cp9 aynı hızda olsa zaten blueno ve lucci'nin gear 2'ye karşı tepkisi o kadar farklı olmazdı.

Luffy 2 yıl önce geninlerden kesin olarak daha hızlıysa şimdiki gear 2 seviyesi aşağı yukarı jonin vardır zaten. Raikageyi saymazsak anketteki kageler jonin hızında mı belli değil.Daha luffy'nin gear 4'ü var, snake man'ı var, luffy'den hızlı amiraller var falan filan.

Madem kage feat'i istedin buyur kage feati'i:
https://www.mangareader.net/naruto/120/15

One piece'te çöplerin yanında çöp kalan hajrudin 10.000 ton uçururken naruto evrenindeki kage 20-30 kiloluk silahı zor taşıyor. Yaşlanmış olsa da adam hala kage seviyesi bi karakter. Orochimaruyu yeniyor taijutsuda.
Kageleri geçtim naruto sennin moddayken kyuubiyi kaldırmakta zorlanıyor. 10.000 ton demeyin şimdi :D Ve bu kuvvetteki naruto robot pain'e yumrukla tek attı.

Bu arada sinir bozucu bi üslupla yazdıysam kusura bakmayın:) Pek dikkat etmedim açıkçası.

Edit:

Hyperbooster:

Aynadan aynaya yansımak farklı şey, aynadan çıkıp narutoya saldırmak, aynadan shuriken atmak farklı şey.

Mangaka uzaklaştığı mesafeyi, gemilerin boyunu, adanın boyunu falan hesaplayıp mı çizsin her seferinde? Dressrosa'daki çizimlere bakarsan bird cage'in ipleri arasından kaido bile geçer :D Savaş alanının boyutunu, wb ve aokiji arasındaki ordunun büyüklüğünü yakın mesafeden kaç defa gördük 2 gemilik bi mesafe miydi sence?
Naruto evreninde o kadar mesafeyi 2 saniyede giden jonin veya kage var mı? Tobirama madem o kadar hızlı obito'yu niye savaş sırasında durduramıyor? Hız kralı minato yerde balon gibi şişmiş obitoya niye yarım saatte ulaşamıyor? 20 metre önündeki madaraya koşmak yerine niye önce kunai atıp sonra kunaiye ışınlanıyor?
One piece'ten cımbızla toplar gibi küçücük şeyleri yazmışsınız buraya. Luffy niye punk hazardda koşmuş falan :D aynı şekilde narutodan da bir sürü örnek çıkar.

zaten luffy punk hazardda düz mesafe koşmadı ki. Ne kadar süre koştuğu da belli değil ve Koca labirent gibi yerde ceaser'ı arıyor. Ona bakarsan naruto da sasuke'yi koridorlarda aradı baya. Sai'nin yılanları daha çabuk buldu sasukeyi.
Hashiramadan feat atmayın derken hızını değil golemleri falan kastettim.

Hacı ben de upuzun mesaj yazdım. Bana cevap yazan 3 kişinin 2'si en başta yazdığım bişeye takılıp ben bunu okumam dedi :D bana algıda seçicilik yapıyorsun demeyin şimdi.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Cidden naruto geninlerinin hızının hatta naruto hızlarının abartıldığını tek burada görüyorum. Hem seyahat hızı ile anlık hızlar farklı değil miydi?

Ayrıca Naruto evreni silahlara karşı zayıf :D Hatta normal saldırılara karşı bile zayıflar. Doğru düzgün saldırı yiyen görmedik bile. Garp ve Wb olayları ne kadar saçma ise naruto'da da var bir sürü o tarz gösterim var.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

OP evreninin silahtan darbe yeme konusunda ne zaman zayıflığı oldu ? WB zaten yürüyen tank adam saldırı dodgelemek ne unutmuş. Garp'ınki tamamen komedi amaçlı yapılmış bir şey. Fujitora'nın meteorlar daha küçük olabilir ama alevli şekilde geliyorlar ve Akainu'yla kombolayabilirler. Ayrıca konu niye 2 evrenin sidik yarıştırma şeyine döndü ki ? Anketteki en baba adam Tobirama zaten. Naruto falan koysanız bende size katılırdım. Ayrıca hız konusu mangakalar tarafından bükülüyor biliyorsunuz. Aok'un WB tsunami attığında saniseler içinde koltuğundan gökyüzüne ışınlanıp tüm denizi dondurması nedir ? :D
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

redstak yazdı: 18 Mar 2018 05:46 Cidden naruto geninlerinin hızının hatta naruto hızlarının abartıldığını tek burada görüyorum. Hem seyahat hızı ile anlık hızlar farklı değil miydi?

Ayrıca Naruto evreni silahlara karşı zayıf :D Hatta normal saldırılara karşı bile zayıflar. Doğru düzgün saldırı yiyen görmedik bile. Garp ve Wb olayları ne kadar saçma ise naruto'da da var bir sürü o tarz gösterim var.
Ben çok görüyorum. hala aynı görüşte mi bilmiyorum ama bi ara biz utkan abiyle bu konuları konuşurken utkan abi geninlerin (sakura ve ino dahil) ses hızında olduğunu savunuyordu. Onu da düşünerek rock lee hızını koydum buraya.

Seyahat hızı ile anlık hız her evrende farklı. Naruto ve sasuke'nin vadiye gidişi örnek verilmese onlara açıklama yapmazdım zaten.

Shunshin, shunpo, soru gibi tekniklerde anlık hız kullanılır. 7/24 kullanmak vücudu yorar. Luffy de ceaser'ı ararken bu yüzden yoruldu. Bleach'te tek seferde uzun mesafe gidenler geneyuusai'den aferin alıyordu. Narutoda zaten 20 metreden ileri ışınlanan speed demon kabul ediliyor :D

O tekniklerle ne kadar hızlı gittiklerini ölçmek için çeşit çeşit yol var. Benim bildiğim her yöntemde jonin ve kage seviyesi şuan bleach ve one piece'e kıyasla geride kalıyor. Amiraller de şimdiye kadar gördüğümüz karakterlerden hızlı çıkar herhalde? s

ışınlanma mesafesi:
Bi karakter hızlıysa doğal olarak shunpo veya shunshin'le tek seferde çok uzağa giderler. Mesela ses hızında bi karakter saniyede 300 metre gider ama o mesafeye ışınlanmış gibi görünerek gidiyorsa daha hızlı olması lazım.
bleach'te dövüş sırasında sürekli 500-600 metreden ışınlanmalar görülüyor. Çok güçlü karakterler bunu 2000 kilometreye çıkardı (mangada verilen bi mesafe tahmini değil). Naruto'da bu mesafe 20-30 metrede kalıyor genellikle. Sasuke bu rakamı 500-100 metreye çıkardı ama o da jonin liginin en hızlılarından olmuştu o sırada.
One piece'te de luffy ve sanji zaman atlamasından sonra bikaç defa 100-200 metre ışınlanması gösterdi.

Peş peşe hızlıca ışınlanabilme:
Bleach'te yoruichi, ichigo gibi karakterler shunpo'yu o kadar kısa aralıklarla peşpeşe kullanıyor ki tahmini olarak 0,1 saniyede 10 nokta arasında yer değiştirdiği için karakter 10 noktada gözüküyor. Baktığın zaman o an hangi noktada olduğunu anlayamıyorsun.
One piece'te görmedim buna benzer bi olay. Naruto'da da yoktu.

Hızlı karaktere speed blitz yapma:
Hız göstermenin en basit yöntemi. Bleach'te 10 bölümde 1 defa olan bişey :D narutoda minato ve raikage dışında bunu yapan birini hatırlamıyorum. Joninlerin geninlere hava atmasını saymazsak tabi.
Narutoda böyle şeyler sık sık olmuyor çünkü güç seviyeleri dengeli. Her ninjanın kapasitesi birbirine yakın. Biri diğerinden hızlıysa da fark abartılacak seviyede değil. Bu yüzden kagelerin sınırı da büyük ihtimalle mach 7-8. Anca raikage ve tobirama daha yüksektir.

Son anda veya kısa zaman aralığında ışınlanma:
Doğal olarak 300 metreyi 1 değil 0,1 saniyede gittiklerini öğrenirsek daha hızlı olduklarını varsayarız.

Bleach'te hem byakuyanın kılıç sallama hızı hem de yoruichinin shunpo zamanlamasından dolayı byakuya bi anlığına yoruichiyi kestiğini görmüştü. 0,00000001 saniye (kafadan attım) gibi bi zaman aralığında olan şeyi gözleri fark edemedi.
Naruto'da buna benzer hatırladığım tek şey raikage'nin jugo'dan kurtulması. Bir de obito'nun sasuke'yi jinton'dan son anda kurtarıp kendi boyutuna gidip kimseye belli etmemesi var.
One piece evreninde ise sanji'nin oven'a yaptığı şeyi gördük.

Naruto'dan hatırlamadığım sahneler belki vardır. Ama one piece ve özellikle bleach'le kıyaslanacak seviyede olsa muhtemelen hatırlardım.

Bleach'i katarak konu dışına çıktım farkındayım. Ama orda daha iyi örnekler vardı. Sadece neye göre one piece (dolayısıyla amirallere) hızlı derken neye göre naruto evrenine yavaş dediğimi açıklamak istedim burda.
Tobirama ve aokiji'nin hız feati yoksa bu adamlardan yavaş olan karakterlerin feat'lerini gösterip "tobirama ve aokiji bunlardan da hızlı" demek daha mantıklı bence.

Hacı one piece'te Oda ne çizdiğini bilmiyor bi de bu var şimdi :D hody'i arlong'dan 1 milyon kat falan güçlü yaparken (20 hap aldıysa tabi. Bence daha fazla), hajrudin'e 10.000 ton uçurturken verdiği rakamlar artık yarattığı güç seviyesini az da olsa fark ettiğini gösterdi. Ama eskiden abarta abarta önemsemeden çizdiği için seviyeler bu hale geldi. Manga başında garp balta yedi, hapiste luffy teach'i uçurdu, magellan'a diz çöktürdü, savaşta sengokuyu tankladı, garp'ı uçurdu. Pacifistayı çizemeyen karakter bunları yapamazdı normalde. Oda defalarca güç dengesini değiştirince hız ve hasar bu kadar uçtu mangada.
Naruto'dan çevreye verilen hasara bakarak ölçmeye alıştığınızdan one piece'i küçük görmeniz de normal tabi. Normalde bi yumruk kuvvetli olduğu için daha çok alan yok etmez zaten. Onun sebebi çok farklı. Genellikle hız sayesinde bi shockvave yaratılırsa geniş bi alan çatlar. One piece'te luffy hody'i ve dof'u yüksek hızda uçurduğu için yeryüzü parçalandı o kadar. Gidip kendisi yere vursa o kadar parçalanmazdı.

Hacı mesela şunu örnek vereyim:

Hody'nin su mermisi 150 kilometre boyunca dağları delerek ilerleyebiliyor. Link istersen:
https://www.mangareader.net/one-piece/631/10

Ben 13 diye hatırlıyordum çeviri hatasıysa şaşırmam. Herneyse one piece'te shuriken tarzında kullanılan tekniğin deliciliği bu seviyede. Naruto'daki karakterlerin attıkları shurikenler ağaca çarptığında pek derin delmiyorlar. Anca fuuto ustası bi jonin ağacı deldi. Hatta "istersem arkadaki kayayı da delerdim" diyerek hava atıyor kaya delebilmekle :D bu teknik kagelere karşı da ölümcül hacı. Öyle olmasa kimse sarutobiye shuriken atmaz durduk yere.

Tsunade isterse daha güçlü yumruk atar biliyorum. Hatta her karakter çok chakra harcadıklarından çok güçlü yumruk atabiliyor. Geninler ağaca tırmanma antrenmanında chakrayı fazla kaçırınca istemeden ayaklarıyla ağacı deliyorlardı.
Ama insanları öldürmeye yeten yumruk seviyesi şurda veriliyor:
https://www.mangareader.net/naruto/164/3

Kakashi sadece şu tekmeyle nerdeyse öldü:
https://www.mangareader.net/naruto/334/6

Evrendeki karakterleri öldüren teknikler belli yani. Kagelerin vücutları da joninlerden pek farklı değil. Sadece raikage ve tobirama diğerlerine kıyasla dayanıklı.
Manganın başından sonuna kadar kullanılan silahların ağaç delemediği de belli. Tek seferlik bi olay değil. Mangaka ninjaları çok olağan üstü sertlikte ve dayanıklılıkta tasarlamadı.
______

İki evren arasındaki farkı en iyi açıklayan şey de meteorlar zaten.madara'nın meteoru büyük diye fujitoranın ki küçümseniyor. Sana şöyle bi soru sorayım:

Sana bi avuç büyüklüğünde atmamı mı istersin yoksa seni tabancayla vurmamı mı istersin? Meteorların yeryüzünde bıraktıkları hasara bak ne demek istediğimi anlarsın.
_________

Wb ve garp'ın sahneleri manganın diğer sahneleriyle örtüşmüyor. Mangaka güç seviyelerini oturtmamış kafasında belli. Marineford sırasında dayanıklılık narutonun çok da ilersinde değildi. Zaman atlamasıyla uçtu seviyeler. Garp bi pacifista etmeyecekse luffy şuan tek atar ona mantıklı mı bu? Değil tabiki. Narutoda durduk yere güç seviyeleri değişmedi bu şekilde. Tasarlandıkları seviyede kaldılar.

Bi anlık saçmalıklar çok farklı. Balıkadam adasında halk luffy'nin kollarını iple bağlayınca luffy ipleri koparamadı mesela :D
_______

Konu evren sidik yarışına dönmedi. Amiral seviyesiyle kage seviyesi karşılaştırılıyorsa iki evrende de daha çok feat veren düşük seviye karakterlere bakmak ve farklı evrenlerde hız, dayanıklılık nasıl hesaplanır bunu konuşmak gayet normal bişey.

Shurikenle yaralanan adamın karşısına çöplerin 15 km giden su mermisi attığı evrenden amiral koyulursa bu tartışma kaçınılmaz olur zaten.
Kullanıcı avatarı
redstak

_[Emre]_ yazdı: 18 Mar 2018 11:06 OP evreninin silahtan darbe yeme konusunda ne zaman zayıflığı oldu ? WB zaten yürüyen tank adam saldırı dodgelemek ne unutmuş. Garp'ınki tamamen komedi amaçlı yapılmış bir şey. Fujitora'nın meteorlar daha küçük olabilir ama alevli şekilde geliyorlar ve Akainu'yla kombolayabilirler. Ayrıca konu niye 2 evrenin sidik yarıştırma şeyine döndü ki ? Anketteki en baba adam Tobirama zaten. Naruto falan koysanız bende size katılırdım. Ayrıca hız konusu mangakalar tarafından bükülüyor biliyorsunuz. Aok'un WB tsunami attığında saniseler içinde koltuğundan gökyüzüne ışınlanıp tüm denizi dondurması nedir ? :D
İşte ama çölü dondurması Gaara var çünkü :D Gaara'yı çölde de gördük yani tanımasak alır diyeceğiz.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Kakashi'nin Kakuzu'dan yediği tekmeyle yere yığılmasını evrenin zayıf olmasına bağlayamazsın. Hız konusundaki featleri de abartan biz değiliz, gerçekçi kanıtlarla yapılıyor bizim feat'ler. Adam MF'nin resmini bile attı her kareye 1 gemi sığıyor WB platform arası 3 gemi alt tarafı. Ama işte buradaki yorumlar o kadar talihsiz ki, belirli bir tarafından bakılıyor sen istersen 40 satır yaz sonunda birisi çıkıp "Ama işte onu yapamaz, şundan ötürü." Diye taşak geçecek, ne diye anlatıp kendimizi yoruyorsak.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
redstak

Cidden baya gerçekçi ve bilimsel kanıtlar ile yapıyorsunuz.

Neyse Naruto takımının hasar verecek gücü yok o ekipten hiç biri Wb kadar güçlü değil. Haki zırhlarını ise aşamazlar. 20 tane çöpe ölen adam amirallerden hızlı değildir. Haydi olsun hızı koymaz bile. Hasar verecek gücü yok. Ayrıca hiç biri ışıktan hızlı değil. Donmaya karşı çaresizler. Veya bir tane lavlı yumruk yeseler ölecek kişiler. Kaçarlar falan demeyin Madara'nın yavaş çekiminde gelen meteorundan kaçamayan kişiler bunlar :D Fuji'nin meteor hem daha hızlı hem ardı ardına atabiliyor hem gayet yıkıcı.

Uzak mesafe, yakın mesafe, her anlamda dayanıklı olma, fiziksel güç, sezi her anlamda daha iyiler. Hızlı olmak yetmez onda da Tobirama var o da Kizaru'dan yavaş.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

_[Emre]_ yazdı: 18 Mar 2018 00:49 Ehuehu Madara 2 meteor atınca altına sıçan kagelerin Fujitora'ya tepkisi nasıl olacak acaba ?

@Tulpar-byakugan

Deniz suyu saf su muhabbeti tabiki olur. Crocodile dışındaki bir şeytan meyvesi kullanıcısı temiz sudan etkilenmez.
Konuyla ilgili emin değildim ama araştırdım ve şöyle bir şey buldum.
https://anime.stackexchange.com/questio ... resh-water
Şeytan meyvesinin etkilenmesi için deniz suyu olmasına gerek yokmuş. Oda da bunu SBS'de açıklamış. Kanıt olarak da Luffy ile Brook'un banyo yaptığı bir fıçı var. Ama yağmur şeklinde ise deniz suyu olsa bile etkilenmezlermiş. Buna örnek olarak da Zunisha'nın deniz suyunu alıp yağmur gibi püskürtmesi var.
Sonuç olarak; kageler bunu fark ettiği an savaş zaten bitmiş oluyor.

http://onepiece.wikia.com/wiki/Devil_Fruit
Resim

“Grup Savaşları” sayfasına dön