Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Amiraller vs Kageler

Farklı Seri ve Evrenlerin Büyük Savaşlarının olduğu anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Savaşı Kim Kazanır?

Amiraller Orta Zorluk Kazanır
6
40%
Amiraller Yüksek Zorluk Kazanır
0
Oy yok
Kageler Orta Zorluk Kazanır
4
27%
Kageler Yüksek Zorluk Kazanır
4
27%
Kararsızım
1
7%

Toplam oy: 15
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Naruto evreni kılıç ve shurikene zayıf, OP de 10.000 tonlar havada uçuşuyor vay canına ne kaddar büyük fark !

Bunlar ne o zaman ?

Resim
Resim
Resim

Kagelerin kuvvetinin Morgan, Dadan ya da Squard etmeyeceğini düşünüyorsanız.. kafanız hayırlı olsun canlar.. Öbür türlü. bu adamlar sanıldığı gibi zarar verilemez değiller.

Ki hem Garp hem WB fiziksel olarak 4 amiralin her birinden daha kuvvetli ve dayanıklılar.

Tam gücünde olmayan Raikage'nin FRS'ye ufak bir esinti muamelesi yaparken Garp'ın Balta ile kesilebildiği gerçeğini göz ardı edelim.

Ki Naruto da çakra kapama, açma vs var karakterler olduğundna daha dayanıklı ya da dayanıksız olabilir. Haki kullanmayan bir OP çarı için açıp, kapatılabilen bir sistem yok. Hakisizken kılıç,balta geçebiliyorsa (tıpkı naruto evreninde olduğu gibi) Hakili ikende 1 parmak nukite, asit sisi, jinton geçer)
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Kagelerin orta zorlukla kazanacağını düşünüyorum. Logiaya vurabildikleri varsayılsın denmiş ama zaten bu adamlar suya karşı dayanıksız (deniz suyu saf su muhabbeti olmaz umarım.) ve kagelerde iki kişi su kullanıyor. Onun haricinde ışınlanan iki adam var bunlar birbirine ile savaşsa Tobirama daha avantajlı çünkü sadece kendisi değil nesneleri de ışınlanabiliyor. O açıdan yetenek olarak Law daha zorlu bir rakip olurdu Tobirama için. Aokiji dondursa ne yapacak denilmiş ama bir ateş ve bir lav kullanıcı var.
Naruto aslında torpilli bir manga böyle kıyaslamalarda. Tobirama'nın bunşin yaptığını düşünelim. Bir tane bunşini uzak bir noktaya konumlandırdığında zor durumda olan herhangi birini ışınlayabilir. Görünmeyen, uçabilen bir adam var ve jinton kullanıyor. Ve savaş alanı çöl, bunu kontrol edebilen güçlü ve zeki bir karakter var, ayrıca uçuyor...
Haki ile ilgili bir şey yazılmamış ama diğer evrende olmadığı için yoksayıyoruz sanırım..
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Ehuehu Madara 2 meteor atınca altına sıçan kagelerin Fujitora'ya tepkisi nasıl olacak acaba ?

@Tulpar-byakugan

Deniz suyu saf su muhabbeti tabiki olur. Crocodile dışındaki bir şeytan meyvesi kullanıcısı temiz sudan etkilenmez.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

_[Emre]_ yazdı: 18 Mar 2018 00:49 Ehuehu Madara 2 meteor atınca altına sıçan kagelerin Fujitora'ya tepkisi nasıl olacak acaba ?

@Tulpar-byakugan

Deniz suyu saf su muhabbeti tabiki olur. Crocodile dışındaki bir şeytan meyvesi kullanıcısı temiz sudan etkilenmez.
Resim

Resim

Madara'nın kinin yanında çakıl taşı gibi Fujitora'nın meteorları, tepki bile vermezler yanlarında korumaları gereken shinobi ordusu da yok.

İki meteor arasındaki farkı anlamak için şu kadar kumu rahat kaldıran gaara Madara'nın meteorunu durdurmak için kendini aşırı derece zorlamıştı. ;)
Resim

Fujitora'nın ki ise law dan hallice.
Resim
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

JiraiyaFlash yazdı: 17 Mar 2018 23:48
byakusharinnegan yazdı: 17 Mar 2018 21:44 Jinton'dan dolayı sorun yaşayabilirler sadece. Çelik kesen elektrikli kılıcın "ultimate offence" olduğu, ağaç delen shurikenin "woah" dedirttiği ninja dünyasının kageleri amiralleri çizemez.

Amirallerin fiziksel seviyesindeki bi kişiden yumruk yediklerinde de bi daha ayağa kalkamazlar. Aralarında bu kadar kuvvet farkı varken taijutsu bilgisinin bi önemi yok.

Ace'in yanından wb'nin arkasına 2 saniyede giden aokiji'yi de uzaklarında tutamazlar.

Kageler one piece evreninde çerez gibi yenir falan demiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama amiraller kagelere fazla gelir. Naruto'daki ninjaların one piece evrenine karşı avantajı uzak mesafeydi ama amirallere karşı öyle bi avantaj da yok. Aokiji 2 adayı buzla birleştirebiliyorken gaara'nın çölü falan bi işe yaramaz.
Naruto evrenini kendi içinde iyi anlamak ile beraber diğer evrenlere kıyasını gram anlamamışsın Ertuğrul üzgünüm. Yani şu mesajın neresine yanıt vereyim bilemedim dar bir alanda bir yere 2 saniyede gitmenin bu karakterler için anlamının sıfır olmasını çünkü aynı şeyi tobirama'nın 3-4 ülke geçerek yapabildiğini mi diyim ?

Naruto evreninin fiziksel gücünün çok hafife alındığını mı ? Luffy'nin isimli en güçlü atağının etkisi savaş arcı sakuranın sıradan yumruğu kadar. Bu durumda Sakura Naruto evreninin tanrısı sanırım.

Ayrıca Çelik kesme ve ağaç delme naruto evreninde çok alt seviyeler için "woah" bir şey. Bu mantıkla OP'de gözlem hakisi denen şey pek çok sensör olmayan ninja da bile var.

Yani iki seri arasında ilk ada level atak, ilk dağ level atak, ilk meteor, ilk city level atak hep naruto evreninden gelmiştir. Gerçekten anlayamıyorum. Dünyanın her yerinde Naruto > Bleach > OP naruto diye giden evren sırasını nasıl birileri hala anlayamıyor.

Yetişkin Gaara 6 tane şehir yok eden atağı eli kolu bağlı durduruyor. OP'de en iyiler 2-3kmx1-2km ölçülerinde bir adada çarpışıyor ama bırak adanın kendisini üstündeki binaların %80 i yerinde duruyor (Benzer şey Bliç Karakura Town savaşı içinde denebilir evrenin en güçlü çarlarından bazıları bir semtte dövüştü ve tüm ataklar bina leveldi) .

Gerçekten enteresan bir bakış açısı. Kizaru'Nun, Supernovalara yaptığını 7 Kapı Gai de yapar yani eğer bu ise o kadar abartılan hız ve fiziksel güç ..

Bu arada biri iklim değiştirme demiş.. 10 gün boyunca savaşıyorlar. Adamlar bunu istedikleri an yapıyor değil yani. Yamato level bir karakter bile 3 gün boyunca hiç durmadan akan dev bir şelale yapabiliyor. Oradan kage leveli hesap edebilirsiniz.

iki Tarafta güç olarak birbirine yakın ancak. Yonko tayfasının şatodan düştü diye "az daha öleceğimi" sandım dediği seride bu adamlar taş çatlasın 4-5 tier üst karakterlerin kage level ninjaları (Hele ki 3. Raikage gibi bir canavarı) tekme tokata döveceğini sanmak ?

İki evren arasındaki devasa hız farkına girmiyorum bile.
------------------------------------------------------------------------

Ertuğrul OP'de bir şeyin sertliği çelik ile anlatılır Naruto'da elmas ile

Kakuzunun Doton Domusu ve Hiruzen'in Enma sopası -> elmas gibi diye tabir edilir.

Çelikten güçlü olma kage level için alakasız bi detay görende Naruto çarları çelikte takılı kaldı sanır.

Hajrudin 10.000 tonu atarken götü başı dağıldı .. Sennin Naruto Kyuubi'yi kedi gibi tutup sallıyordu. Fukasaku gibi 15 cm boyunda bir kurbağa Gamabuntayı fırlatıyor :D :D

Mei bile Susano Yumruğu ile ölmedi Hajrudin'in yumruğuna öleceğini düşünmüyorum. Naruto karakterlerinin karakterleri ve fiziksel güçleri inanılmaz küçümseniyor. Bir de ağırlık kaldırma her zaman kazanırlar anlamına gelmiyor.

Yonko level karakterin bir gemiyi 20 saatten uzun süredir yakalayamadığı, Doflamingo'nun Luffy'lerin gemisine ancak 8 sayfada vardığı. cp9 un sorusunun yazara göre 100 metreyi 4 küsür saniye (ses hızı bile etmiyor) de koştuğu iddia edilen evren ile 3-4 ülkeyi saliseler içinde kat eden karakterleri ya da masif hiper sonik çarları karşılaştırıyorsunuz burada bir ayarsızlık olmuyor :D

AMa OP'nin fiziksel gücünde bir ayarsızlık oluyor :D :D

Kagelerin atakları şato yüksekliğinden düşmenin yarattığı forsun milyonlarca katıdır sıkıntı etmeyin. Dof'un Sakura'nun yumruğu gibi bir yumruğa yenildiğini düşünürsek sanıldığı kadar bir fark yok.

Tsunade'nin yumruğu binlerce metre gökten yere ayakları üstüne düşüp yerde krater açan Madarayu da parçalıyor. Hani benzeri bir şeyi Kaido yaptı diye milletin aklının havalara uçtuğu şey. Kadın sadece kaya parçalıyormuş gibi. onlarca ton ağırlığında apartman büyüklüğünde bir kılıç ile hipersonik hızda yerden yüzlerce metre yükseğe çıkıp Manda'nın Buntayı yutmasına metreler kalmışken geri düşüp Manda'yı diken bir kadın bu.

Öte yandan Bir Yonko tayfasının %80 i çok büyük bir binadan düşüyorlar diye öleceklerini sandılar ???

3 Raikage, dağ patlatacak güç üreten ve hücresel yok olmaya sebep olan bir atağa hemde içinde kendisine zıt elemen barındırırken tankladı.

Tsunade, 4. Raikage ve 3. Raikage solucan deliğinden canlı çıkan karakterler. Amiraller yumrukla tekleyecek ? ? Çok sevimli bir yaklaşım.

Siz hep işin kaya-aağaç boyutundan bakmaya devam edin. Tabi :D

Hem senden hem anka'dan tahmin ettiğim cevaplar geldi.

Dar alan dediğin koca savaş alanının bi ucundan diğer ucu. Adam koltuğundan atladı, tsunamileri dondurdu ve anında wb'nin arkasına gitti. Naruto evreninde 1 tane bile buna denk feat yok. Hiraishin gibi ışınlanmaları saymazsak tabi.

Hız konusunda op çok önde. Yanlış hatırlamıyorsam sen part 1'deki ino, shika, chou ses hızında diyordun :D halbuki mangada apaçık rock lee'ye "sen süper hızlı olabilirsin ama bizim saldırımız ses hızında" deniyor. Geninlerin en hızlısı bile ses hızında değil. Anca joninler ses hızında hareket ediyor. Kakashi, gai gibi elitler biraz daha üstü.
Senin 3-4 saniye dediğin 600 dourikilik adamların soru'su. luffy gear 2 açtığında ses bariyerini kırma efektleri verildi defalarca. Luffy genin seviyesini aşmıştı yani. Şuan muhtemelen joninlerden bile hızlı.

3-4 ülkeyi saniyeler içinde kim gitti? Naruto evreninde gai ve tanrıları saymazsam hiraishin olmadan 200-300 metre kateden 1 tane karakter yok. Hız featlerinin hepsi 30-40 metrelik alan içinde gerçekleşti. Mesafe arttığında gaara vs sasuke'de olduğu gibi karakter gözle görülür hale geldi.

Ses hızı saniyede 300 metreyse 30 metre 0,1 saniyede gidilir. Joninlerin yaptıkları hız feat'leri 20-30 metrelik alan içersindeydi. Genin gözünde hızlı görülmeleri normal ama abartmamak lazım. Luffy gibi 100'lerce metre ileri ışınlanan jonin görmedim ben.

Bu arada ben "naruto evreni" derken madara seviyesini katmıyorum. Ninja dünyasındaki kagelerden, joninlerden bahsediyorum. Bunu en baştan belirteyim.

bana boşuna savaş arc'taki sakura'nın kuvvetini atmayın. Bu argüman kusura bakmayın ama çok saçma. Aynı evrende bi karakter o kadar kuvvetliyse gaara, mei, raikage falan da mı birden aynı kuvvette oluyor?
Sakura'da ninjutsu yok, genjutsu yok, hız yok. Kızın tek artısı kuvvet ve iyileşme. Buna rağmen evrenin en güçlü karakterlerinden sayılır. Bu karakterin kuvveti evrendeki karakterlerin %99'unun korsan olmayan luffy seviyesinde olduğunu değiştirmiyor.

Zaten sakura'nın yumruğu kkg seviyesinde değil. Yumruğun parçaladığı alana bakıp kuvvet hesaplamak mantıklı değil bu arada.
Bi yumruk ne kadar kuvvetli olursa olsun anca kolun yere girer ve etrafı çatlar biraz. Yumruk güçlü diye dağ falan parçalanmaz anca yerde delik açılır :D Sakura'nın çevreyi o kadar parçalama sebebi her zaman dediğim gibi yumruğundan saldığı chakra. Kuvvetle olacak bişey değil.

Altın çağında olmasa bile hala kage seviyesinde olan 3. hokage elindeki sopayı taşırken yoruldu be :D 10.000 ton'u uçurmak nerde 20-30 kiloluk silahı taşımak nerde. Kuvvet konusunda iki evren çok ayrı seviyede.

Sen hasar gücünü dağ, ada bilmem ne şeklinde ölçmeye devam ettikçe biz bu evren karşılaştırması konusunda ortak fikre asla ulaşamayız :D hep bu konu açılıyor zaten. Bana da bu bakış açısı enteresan geliyor.

Başka evrenleri geçtim naruto evreninin içinde bile bu ölçümün ne kadar tutarsız olduğu gösteriliyor. Naruto'nun kutsal ağacı kesen rasenshurikeni madaraya hafif hasar verirken sasuke gitti 1 metrelik kılıçla madarayı 2'ye böldü, 9 bijuu rasenshuriken kaguya'yı düzgün yaralayamazken naruto gitti çıplak elle kaguyadan kol aldı.

Önemli olan harcanan enerjiyi düzgün, kontrollü kullanmak. Naruto evreninde hep bomba tarzında teknikler kullanılıyor. One piece'teki ursus shock gibi. O enerjiyi küçük alanda toplayıp tek noktaya yüksek hasar vermekle uğraşmıyorlar.
Saldırı geniş alan kaplıyor ama yok ettiği madde sert mi? Buna bakmak lazım.
Bleach'te manga'nın en başındaki menos'un cero'su bile bi shinigamiyi toza çevirecek güçte denmişti. hollow'lar güçlendikçe cero'ların boyu aynı kaldı ama hasar güçleri arttı. Sen bunu fark etmedin ama naruto evreninde saldırılar bina boyundan dağ boyuna atlayınca hemen fark ettin. Bunu anlatmaya çalışıyorum ben sana. Sadece kaplanan alana bakmak çok mantıksız. Bleach'te hasar gücü jinton'la başlayıp nerelere çıktı haberin yok :D

Naruto evreninde meteor yere çarpınca azcık çukur açılmadı. Fujitora'nın meteoru 100'lerce metrelik çatlaksız bi delik bıraktı yeryüzünde. Madara'nın metroru daha büyüktü ama fujitora'nın ki daha çok hasar verdi. İkisi birbiriyle çarpışsa fujitora'nın meteoru madara'nınkini deler geçer

Hadi one piece'i geçtim bleach'i nasıl naruto'nun altına koydun ona da hayret ediyorum. En son baktığımda ichibei 1 saniyede 2000 kilometre gidiyordu İchibei o seviyedeyse ichigo ışık hızına çıkmıştır herhalde. Gerçi sen şimdi bi hesap yapıp madarayı ışık hızının on katı çıkarırsın beklerim senden :D
_________

Op'de alabasta zamanları çelikle anlatılıyordu sertlikler. Benim anlatmaya çalıştığım şey bu. Enies lobby'de zaten çelikten çok daha sert adamları yendiler. Luffy şuan o halinden binlerce kat daha kuvvetli. Çelik sertliği çooooook geride kaldı. Ve kusura bakma ama bi silahın elmas sertliğinde olmasıyla bi karakterin derisinin o sertlikte olması arasında çok fark var.

Naruto'da kagelerden sonraki en yüksek seviye olan joninler bile hala çelik silahlar kullanıyor. Fırlattıkları silahlar da elementli değilse ağaç delmiyor. Karakterlerin derileri aynı sertlikte. Genin bi kunaiyle kesiliyorsa kage de kesiliyor. One piece gibi seviyeye göre sertlik artmıyor.
Ninjalar dayanıklılar elbette. Ağaç dediğime bakma sen :D işin mübalağası o. dayanıklılık ve sertlik farklı şeyler. Kakashi ağaç seviyesi olsa bi tekmeyle 50 metre uçup ayağa kalkmaz zaten.

Kimimaro'dan bahsetmenizi bekliyordum. Benim de size anlatmak istediğim şey tam olarak bu. Kimimaro çelik sertliğindeydi diye gaara bi türlü öldüremedi. Taijutsu ustasıyım diye geçinen rock lee bu adama hasar veremedi. çelik sertliğinde olması bu karakteri bambaşka bi seviyeye çıkardı.

Kimimaro'nun çelik sertliğinde olması, sakura'nın kuvvetli olması bu karakterlere özel. bu karakterler bu kadar dayanıklı, kuvvetli diye kageler de öyle olacak diye bişey yok. Önceki paragraflarda dediğim gibi üçüncü hokage elindeki çubuğu taşırken yoruluyor. Her karakterin üstünlüğü vb farklı.

Naruto evreninin sertliğiyle övünen karakteri bile anca çelik sertliğindeylen pacifista kesen adamlarla nasıl karşılaştırılabilirler? Kimimaro çelik diye kageleri daha sert görmeni anlayamıyorum ben.

10.000 ton'un nasıl bi ağırlık olduğunu bi düşün bence. Adamın bi tarafı yırtıldı ama kilometrelerce havaya uçurdu bu ağırlığı. İki eliyle tutup fırlatmadı da yumrukla yaptı bunu.
Maksimum 100 tonluk kyuubiyi zar zor kaldıran sennin naruto pain'e tek attı yumrukla. Hajrudine tek atan luffy ne yapar aen düşün hacı artık.

Dayanıklılığının %99'u hakiden gelen bi karakterin(garp) o durumda kendini korumasını mı bekledin? Bunu geçtim timeskip öncesi manganın güç seviyesi farklıydı zaten. One piece'ten bahsediyoruz :D pacifistaya hasar veremeyen luffy garp'ı uçuruyordu o aralar.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

byakusharinnegan yazdı: 18 Mar 2018 01:20

Dar alan dediğin koca savaş alanının bi ucundan diğer ucu. Adam koltuğundan atladı, tsunamileri dondurdu ve anında wb'nin arkasına gitti. Naruto evreninde 1 tane bile buna denk feat yok.
Bundan sonrasını okumadım Ertuğrul kusura bakma kardeşim.
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Resim

Bunu genin ezik Naruto yapıyor kageleri siz düşünün artık. Biraz pencerelerimizi kıralım aşalım. :)

Ayrıca Hashiramaların savaş alanına gelirken ülkeleri koştuklarını unutuyorsunuz herhalde Tobirama kendinden önce gelen Minato'yu görünce Shunshin'in benden iyimiş 4. diyor. Adam herhalde kunai fırlata fırlata geçmedi ülkeleri. Ciddi ciddi Luffy'nin punk hazardda saatlerce koşturduğunu unutuyorsunuz. Ya da Akainu'nun ölü luffy'i taşıyan Jinbei'yi yakalamak için o kadar uğraşması. Marinaford dediğiniz yer küçücük bir yer. Gemilerin boyutundan anlayın oooooooooo süpersonik mesefaleri.

Resim
En son hyperbooster tarafından 18 Mar 2018 02:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Ertuğrul bu sefer harbiden güldüm.
''Hız konusunda op çok önde''

Şunu gördükten sonra okumaya gerek bile duymadım cidden kusura bakma. Sasuke ile Naruto on - on beş saniyede ülke aşıyorken hele.

Hashirama'nın sırf SS'sinin tüm OP + Bleach evrenlerinden kat kat güçlü olduğunu söylemem gerekiyor mu? Sıradağlar karınca gibi kalıyor yanında.

Hatta Mokuton Golem OP evreninden üstün bile derim en azından şu anlık featlere bakarsak. [Evren olarak değil karakter olarak] Gerçi o Golem'den dayanıklı olabileceklerini de düşünmüyorum.
En son Anka24 tarafından 18 Mar 2018 12:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Anka24 yazdı: 18 Mar 2018 01:49 Ertuğrul bu sefer harbiden güldüm.

Şunu gördükten sonra okumaya gerek bile duymadım cidden kusura bakma. Sasuke on - on beş saniyede ülke aşabiliyorken hele.

Hashirama'nın sırf SS'sinin tüm OP + Bleach evrenlerinden kat kat güçlü olduğunu söylemem gerekiyor mu? Sıradağlar karınca gibi kalıyor yanında.

Hatta Mokuton Golem OP evreninden üstün bile derim en azından şu anlık featlere bakarsak. Gerçi o Golem'den dayanıklı olabileceklerini de düşünmüyorum.
Okumazsan doğal olarak neye göre onu yazdığımı da anlamazsın. Buyur bu sefer link atıyorum:
https://www.mangareader.net/naruto/52/19

Konohadaki en iyi bilinen geninlerden biri olan sasuke sharingan açıyor ve rock lee'yi takip edemiyor. Ama meğer daha rock lee bile ses hızı değilmiş. Ağırlıkları çıkartsa hız artar biliyorum ama ses hızına ulaşabilecek olsa cevabı yapıştırırdı lee.

Zaten sasuke lee'ye eşitken gaara'yla arasına 200-300 metre koyup maksimum hızda koşmaya başladığında gaaraya ulaşana kadar 10-15 saniye sürdüğünde gayet belli olmuştu geninlerin hızı.

Hız karşılaştıracaksanız peşpeşe ne kadar hızlı ışınlandıklarına, ışınlandıkları mesafelere bakın. Hangi jonin veya kage şimdiye kadar 3-4 kilometre ileri ışınlanabildi? Bleac'te ichigo saniyede soul society turu yapıyor, one piece'te aokiji savaş alanının bi ucundan diğerine gidiyor.
Madem naruto evrenindekiler de o kadar hızlılar tobirama niye obito jinc olurken "biz çok uzağız biz madaraya dalalım" diyor? Obitoya olan uzaklığı aokijinin ışınlanma mesafesinden az.

Sasuke ne ara 15 saniyede ülke değiştirdi?

Ses hızında olan bi karakter 10 metreyi 0,03 saniyede falan gider. Süper hızda gözüken herşeyi ses hızı sanmayın. Bi karakterin gözle takip edilememesi için hemen sesin 10 katında falan olması gerekmiyor :D

Bu arada defalarca yazdım bana hashiramanın, tanrıların, madaranın featleriyle gelmeyin. Onlar amirallerden üstün olabilir zaten. Joninlerin ve sıradan kagelerin seviyesini konuşuyorum ben burda. Anket onlarla alakalı.
_____

Hyperbooster:

Orda naruto'nun hızına dair bişey yok. Naruto klonlarla dalıyor ve Rakibi aynalar sayesinde ışık hızında dolaşarak hepsini bi anda temizliyor.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

byakusharinnegan yazdı: 18 Mar 2018 02:12
Anka24 yazdı: 18 Mar 2018 01:49 Ertuğrul bu sefer harbiden güldüm.

Şunu gördükten sonra okumaya gerek bile duymadım cidden kusura bakma. Sasuke on - on beş saniyede ülke aşabiliyorken hele.

Hatta Mokuton Golem OP evreninden üstün bile derim en azından şu anlık featlere bakarsak. Gerçi o Golem'den dayanıklı olabileceklerini de düşünmüyorum.
Okumazsan doğal olarak neye göre onu yazdığımı da anlamazsın. Buyur bu sefer link atıyorum:
https://www.mangareader.net/naruto/52/19

Konohadaki en iyi bilinen geninlerden biri olan sasuke sharingan açıyor ve rock lee'yi takip edemiyor. Ama meğer daha rock lee bile ses hızı değilmiş. Ağırlıkları çıkartsa hız artar biliyorum ama ses hızına ulaşabilecek olsa cevabı yapıştırırdı lee.

Zaten sasuke lee'ye eşitken gaara'yla arasına 200-300 metre koyup maksimum hızda koşmaya başladığında gaaraya ulaşana kadar 10-15 saniye sürdüğünde gayet belli olmuştu geninlerin hızı.

Hız karşılaştıracaksanız peşpeşe ne kadar hızlı ışınlandıklarına, ışınlandıkları mesafelere bakın. Hangi jonin veya kage şimdiye kadar 3-4 kilometre ileri ışınlanabildi? Bleac'te ichigo saniyede soul society turu yapıyor, one piece'te aokiji savaş alanının bi ucundan diğerine gidiyor.
Madem naruto evrenindekiler de o kadar hızlılar tobirama niye obito jinc olurken "biz çok uzağız biz madaraya dalalım" diyor? Obitoya olan uzaklığı aokijinin ışınlanma mesafesinden az.

Sasuke ne ara 15 saniyede ülke değiştirdi?

Ses hızında olan bi karakter 10 metreyi 0,03 saniyede falan gider. Süper hızda gözüken herşeyi ses hızı sanmayın. Bi karakterin gözle takip edilememesi için hemen sesin 10 katında falan olması gerekmiyor :D

Bu arada defalarca yazdım bana hashiramanın, tanrıların, madaranın featleriyle gelmeyin. Onlar amirallerden üstün olabilir zaten. Joninlerin ve sıradan kagelerin seviyesini konuşuyorum ben burda. Anket onlarla alakalı.
Genin çocuklar ile anketteki Kageleri bir mi tutuyorsun? Sıradan kagelerin seviyesini konuşuyorum diyorsun fakat, seri başı genin featleri ile geliyorsun.

Resim

Mangakanın söylemine göre Lucci ses hızının onda biri bile değil!

Bana genin hızı gelmen benim Buggy feati atmam gibi bir şey! Diğer söylediklerini ise anlatmama gerek yoktur her halde? Onlar çok daha beter.

Bu arada Sasuke ve Naruto final dövüşü için çimen ülkesinden sonun vadisine iki adımda gidiyor ki bu bu daha hızlı olsa gerek.
En son Anka24 tarafından 18 Mar 2018 02:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.

“Grup Savaşları” sayfasına dön