Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Akatsuki vs Shichibukai

Farklı Seri ve Evrenlerin Büyük Savaşlarının olduğu anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Akatsuki vs Shichibukai

Akatsuki
28
70%
Shichibukai
12
30%
Berabere
0
Oy yok

Toplam oy: 40
ShiRoHige00
Favori Anime: Gintama

Hadi Akatsuki ile shicibukai nin karşılaştırılmasını bir sebeple kurtatdınız, konuda Luffy nin ne işi var? Luffy shicibukai oldu da biz mi bilmiyoruz? Her yolun sonu Luffy ye mi çıkıyor? Zaten ayrı evrenler, birde fanmısın değil misin olayı, üstüne Luffy... her başlıkta olan şeyler tekrar ediyor. Birinin aradan çıkıp "madem sevmiyorsun neden başlığa girdin?" demesini bekliyorum. Maalesef...

Edit : Sözüm herkese değil.
En son ShiRoHige00 tarafından 24 Haz 2013 09:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Beyond Birthday yazdı:
Ayrıca One Piece Shonen mangadır! Hiç bir shonen mangada özellikle penisten ve işlevleriden bhasedildiğini duymadım
Bleach'te penis değil ama göğüs olaylarından fazlasıyla bahsedilmiştir. Shounen mangalarda cinsellik ön plana çıkmasada aralarda sıkıştırılır. Luffy Hancock'u çıplak görüp azmıyorsa onun şeyi kalkmıyor demektir bu kadar basit.
Aynı cinselliği Sanji'de görüyoruz. Ama konumuz hangi serinin baş karakteri daha çok "meme, göt" istiyor değil!
Sonra bana kızdı mı kızıyor diyorsunuz. Ben güç dengelerinden bahsediyorum kalakmış bana gelip. Luffy'nin pipisi kalkmıyor diyorsunuz! Bence biraz daha zorlamasınız.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

ugur_tatli yazdı: Şimdi Şiçibukaide Luffyden ayar yiyen elemanlar;
Crocodile, karizmanın diğer adı, Luffy burnunu parmaklıyor onunla konuşurken. Sonuç? Croco oldu peçete.
Sen de yitirdin düşünerek yazma yetini forumca biber gazı çarptı herkesi!
Crocodile Lufy'i 3 kere çok rahat şekilde ölüme götürdü! Luffy'nin son karşılaştıklarında yapacağı patlamayı beklemiyordu!
ugur_tatli yazdı:Moria, yonkou Kaido ile savaşmış bir babamız. Yıllarca zombi ordusu kurmak için çabalamış didinmiş biri. Luffy yine indirdi, karizmasını ününü peçeteye çevirdi. Sonra da burnuna çubuk takıp korsan şarkısına başladı.
Moria, Lufy'deki potansiyeli ciddiye alsaydı ilk gördüğü anda öldürürdü! Ki daha sonra yaptığı hareketler tamamen gereksiz egosunun götünde patlamsına sebeb oldu(o kadar gölgeyi içine almak gibi) Kendi gücüne değil Oars'ın gücüne güvendi! Kaidou ile savaşında bariz bir yenilgi aldıktan sonra Grand Line'a döndü!
ugur_tatli yazdı:Hancock, Şiçibukailer arasında en asillerden biri olan bu güzel bayan, Luffy'nin öküz bakışlarına dayanamamış, (tüm kadınların dini budizmdir, hepsi öküze tapar) onun otoru olma yolunda büyük adımlar atmıştır.
Evet şu anki arcta bakacağız Dof reyiz ne kadar madara olacak, gözlerim yaşlı okuyor olacağım Dof yenildiği zaman.
Şu açıklamının konu ile hiç bir alakası yok!
ugur_tatli yazdı:Ozzlil Akatsuki'deki bazı üyelerin 15 yaşındaki ergenlerden dayak yediği için onları ciddiye almıyormuş. O 15 yaşındaki ergenlerin en azından bir savaşma amaçları vardı. Luffy'e sorsak şunu bunu niye dövdün? Etimi yedi diye cevap verebilir. Dof'a niye düşman oldun Luffy? "Sezar Kahverengi sakal'a parmak attığı için düşman oldum."
Luffy'nin sebeblerinin dünya kadar anlam içermesine gerek yok! Çok basit ve dövüşmeye sonuna kadar değer yargılar için dövüşüyor. Uğruna savaşılabilecek amaçlar için dövüşüyor. Moria ya karşı neden dövüştü? Shabondy'de neden dövüştü! Tayfa üyeleri için yaptığı dövüşleri geri dönüp bir daha okuyun! Arabasta ve Skypia savaşlarını dönüp tekrar okuyun.Bu konuda bari bayağılaşmayın amk!

Naruto gibi pislik içinde yozlaşmış uygaladığı her politika binlerce insanın ölümüne sebeb olmuş ve binlercesine acı çektirmiş Konaha için savaşmak kaypaklıktır!

ugur_tatli yazdı:İşte böyle bir adam Şiçibukaidekilere ayar vermiş.
Şimdi sen çıkıp diyeceksin ki "Birader pardon ben beyni kullanmayı unuttum yorum yazarken Luffy Shicibukailere öyle ahım şahım ayar falan vermemiş" sonra Bende şu aşağıda istediğin bilgi'yi sana vermek için bir şeyler yazmayı değer bulacağım.

ugur_tatli yazdı:Şimdi oZzlil sen yaz. Akatsukideki elemanlara bizim ergenler nasıl ayar vermişler? Kaçı ne kdar ayar vermiş?
Fanboyluk tartışması için dipnot:
3 kuruş etmez serilerinizi OP karşısında yüceltmeye çalışmak asıl FANBOYLUKtur. Ben sadece en sevdiğim Shonen seriyi savunuyorum.
En son oZzIiI tarafından 24 Haz 2013 10:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

oZzIiI yazdı: 3 kuruş etmez serilerinizi OP karşısında yüceltmeye çalışmak asıl FANBOYLUKtur. Ben sadece en sevdiğim Shonen seriyi savunuyorum.
Arkadaş olaya son noktayı koymuş hadi dağılalım. Bir de açıklama yapmış en sevdiği şonen seriyi savunduğu hakkında. Biz genelde 3. olmadı 5. favorilerimizi savunuruz.. O da değil diğer animelere değer bile biçmiş. "3 kuruş altı"
Komik insan yahu :D Fanboyluk seviyesi hesaplanamayacak düzeye çıkmış...
Resim
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

@oZzIiI
İronik....

Neyse, bence çok gereksiz bir konu olmuş. OP, Bleach ve Naruto üçlüsündeki en dengeli ve P-UP konusunda en mantıklı olan evren OP evrenidir ama bu yüzden en güçsüz olan da OP evrenidir.
Naruto'da adam 2,5 yıl çalışır teknik çıkaramaz, 1 ay çalışır yeni Mod açar. OP'de ise 2 yıl zaman atlaması olur herkes güçlenir ama en güçlüsü olmazlar hatta ezik bile sayılabilirler yeni gittikleri yerde.

Not: Ne ara Naruto tek başına Akatsuki'den birini yendi? Pein tüm Konoha ile savaşıp hayvan gibi Chakra harcamıştı o VS'den önce. Ona rağmen Naruto'nun eline verdi (Kyuubi araya girene kadar).

Edit: Bunları geçtim arada uyuşmazlıklar var. Naruto'da adam Haki olmadan nasıl Logia'yı geçecek? Hadi Pein Shinra Tensei kullandı, Naruto standartlarına göre Logia'sı olanın yok olması gerekir veya gücünün gitmesi gerekir çünkü vücudu bir elementten oluşuyor. O elementi Shinra Tensei'nin etkisiz hale getirmesi lazım.

Ya da Schicibukai'lerden biri nasıl Genjutsu'dan kurtulacak eğer yakalanırsa? Adamlar Chakra nedir bilmiyorlar. Anca kurtulurlarsa Haki ile kurtulurlar.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Arkadaşlar one piece evreninde kimse genjutsuya yakalanmaz çünkü genjutsu rakibin çakra sistemindeki çakra akışını bozmaya yarayan bir tekniktir ve one piece evreninde kimsede çakra sistemi olmadığına göre kimse genjutsuya yakalanmaz.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

Hala genjutsu diyorlar hala logai diyorlar hala shinra tensei diyorlar. ya sabır...
Eşşeklik bende kalkmış şu başlık altına bir şeyler yazıyorum.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

oZzIiI yazdı:
hercaiebabil yazdı: Naruto'nun hala 16 yaşında olduğunu, İchigo'nun da FGT eğitimini aldığında 15 yaşında olduğunu hatırlatırım.
Doğrudur, Luffy 10 sene buyunca korsan olabilmek için kendini eğitmeye çalıştı ama bir eğitim falan almadı. Sadece sürekli Ace ile dövüştü. Gerçi onunla da 10 sene değil 7 sene dövüştü. Son 3 senesinde kendi kendineydi.
Ama bunun ile dediğin şeyle; "15 yaşındaki veletlerden dayak yemiş bir grubu ciddiye alamıyorum!" hiç alakası yok.
"Garp'ın güvendiği Dadan'ın kontorolünde" bildiğin 10 yaşından 17 yaşına kadar ölüm kalım mücadelesinin içinde büyüdü. Her şeye kendi bir çözüm üretmek zorunda kaldı!
Naruto ilk eğitmeni ile karşılaşana kadar ilgi çekmeye çalışan şımarık bir çocuktu! bla bla

Bir yanda Shikamaru'dan Naruto'dan Sasuke'den dayak yiyen üyelerin olduğu bir örgüt

Diğer yanda (Morai hariç kendi embesilliği olmasa o da harcardı bizim ekibi) bizim baş karkaterimizle her karşılaştığında ononla top gibi oynayan bir örgüt!

Yani dediğim şey ile çok alakası var
Dadan, Luffy'ye dövüşmeyi falan öğretmiyor ki. Sadece "Kendi yemeğini kendin bulacaksın." falan diyor. Evet bu da bir eğitim sayılabilir, ama savaş alanında hiç bir faydası olmaz. Ama hadi diyelim, Dadan sahiden Luffy'ye eğitim verdi... İki evrendeki iki karakterin konumunu kıyasla. One Piece'deki Dadan, Naruto'daki Jiraiya... Dadan'ın verdiği şeye eğitim gözüyle bakabiliyor musun? ("Eğitimde Naruto ne öğrendi?" falan deme, o Kishimoto'nun beceriksizliğiydi.)
Ayrıca kimsesi olmayan, etrafındaki herkes tarafından sebebini bilmediği yoğun bir nefretle dışlanan ve bu yüzden hırçınlaşan 12 yaşında bir çocuğu "şımarık" diye adlandırmak biraz fazla ya. :unsure:

Yalnız daha bir hafta önce yarım sayfa yergi yazdığım bir seriyi savunuyorum arkadaş, bu ne iş? :woohoo:

Not: One Piece'deki güç dengesi konusunda kimseyle tartışmam. 3 büyükler arasında bunu en iyi kuran manga o. Naruto'daki esas karakterlere yapılan haksız iltimas konusunda da kimseyle tartışmam. Gördüğüm bütün shounenler içinde açık ara önde gidiyor. Düşünün Kakuzu gibi Hashirama ile savaşmış adamı Kakashi ve Naruto'ya yendiriyor. Ben bu yüzden, Naruto'daki adamların gücünü onu yenen başrollere göre kıyaslamamam gerektiğini anladım.
Adamların karşısında Naruto, Sasuke değil de Kage olsa kazanırlar, ama bu ikisi varsa kesinlikle kaybederler.

Bu yüzden saf güç açısından baktığımda, Akatsuki üyelerinin daha iyi olacağına inanıyorum.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

oZzIiI yazdı:Hala genjutsu diyorlar hala logai diyorlar hala shinra tensei diyorlar. ya sabır...
Onlar bu evrendeki adamların güçleri değiller mi?
Madem karşılaştıracaksın, fanboyluk yapmadan bunları katıp karşılaştırman lazım. O yüzden zaten gereksiz bir başlık olmuş demiştim.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

Frostguard yazdı:
oZzIiI yazdı:Hala genjutsu diyorlar hala logai diyorlar hala shinra tensei diyorlar. ya sabır...
Onlar bu evrendeki adamların güçleri değiller mi?
Madem karşılaştıracaksın, fanboyluk yapmadan bunları katıp karşılaştırman lazım. O yüzden zaten gereksiz bir başlık olmuş demiştim.
Birader sen ciddiye aldığım biri olduğun için son defa bu başlığa yazıyorum.
İki evreninde birbirlerine çok açık üstülük kuracakları teknikler var. Haki, Logia, Göz teknikleri falan ama bunların karşılaşmada bir önemi yok. Önemli olan 2 örgütün kendi evrenlerindeki konumu!
Genjutsuya karşı OPdekilerin Haki'ye ve Logia'ya karşı Narutodakilerin hiç bir çaresi yok!
Kilitli

“Grup Savaşları” sayfasına dön