Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kuroko No Basket Genel Tartışma (Spoiler İçerebilir)

Kullanıcı avatarı
Beyond Birthday
Favori Manga: Bleach, Berserk, Kurozuka, Gantz
Favori Anime: Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin

Amaranth yazdı:Rakuzan'a kaybedeceklerine inanmıyorum.Bir sayı farkla kazanacaklar bence.Bunların birbirine sözü vardı.Çatıya çıkıp bağırma olayları vs.Teppei'nin de oynayabileceği son yıl.Bu kadar dramanın içinde gelmişler finale kadar kaybetmezler bence.Tüm bunlar mangakanın "bakın Akashi kral. Rakiplerin arasında en iyisi o " gösterisinden başka bir şey değil.Dahası manga artık daha fazla devam etmesin.Final maçını kazandıktan sonra eğlenceli ve duygu yüklü,arada flashback içerikli bir iki bölüm olsun ve manga sonlansın.

Ama şöyle bir şeyde mümkün: Akashi hayatı boyunca kaybetmemiş ve kaybetmeyecektir'de. Çünkü ne kadar Seirin'in sözleri olsa da karşılarında hayatında hiç bir alanda yenilgiyi tatmamış ve Mucize Oluşum'un en mükemmel karakteri var. Akashi dışındaki diğer KNS üyelerini 1 sayı farkla yendiler. Kıl payı olarak Akashi'nin kaybedeceğini düşünmüyorum. Kaybettiklerinde Teppei, ''Olsun buralara kadar gelmemiz bile harikaydı.'' Gibi bir söz kullanabilir. Zira manga devam etmese de bu son maçları değil halbuki lisedeki ilk turnuvaları :dry: (Ana karaktere göre)
Resim

Gēmu no yōna seikatsu o okuru..

(Oyun gibi hayat yaşıyorum..)
Kullanıcı avatarı
tabibitosan
Favori Anime: FMA;B, Slam Dunk, Seirei No Moribito,

Ova'ları izleyen oldu mu acaba? Sanırım Teiko zamanlarını anlatıyormuş. Öyleyse 3. sezon sırf maç olacaktır.

Japan Fans 234. bölüme gelmiş bu arada.
Kullanıcı avatarı
tabibitosan

Seirin'e maç kazandırma çabaları son sürat devam ediyor. :laugh: Her maç sonu böyle saçmalıyor mangaka. Seirin'e kupayı kazandırmaya bu kadar meraklıysa kış kupası yerine ulusal turnuvayı kazandırsaydı, o daha prestijli diye biliyorum.

Akashi 2 bölüm önce maçı bitirdi ama Mibuchi batırdı her şeyi. Gerçi burada asıl hata Akashi'de bence. Geçen bölüm topu alıp eritecekti süreyi, Seirin'e kalan süre 3 olacaktı ve fark da en az 4. Ki büyük ihtimalle Akashi basketi de bulurdu. Seirin'in top çalma ya da faul yapma olasılıkları da vardı tabii ama hiçbirine gerek kalmadı. Süre eritmek için pas yapıyor beyefendiler. Son olarak da Niizuma'yı kullanıp gücü tükenmiş Kiyoshi üstünden sayı bulmayı düşünüyorlar. Güzel bir plan tabii Akashi'nin önceki hareketini saymazsak ya da faul yapılmasını bekleyemiyorlarsa. Ha bir de Mibuchi'nin göğüs seviyesinde posta indirdiği top var. Benim bildiğim ya bauns pas atılır ya da baş üstü pas. O topun her türlü çalınması gerektiği için fark etmez sanırım.

Neyse, Rakuzan hemen Kagami'ye ikili sıkıştırma uyguladı şutu atacak bir Hyuuga kaldı. Mibuchi'nin faul aldığı şutlarını hatırlayıp teması aldı ve öyle denedi şansını. Sayıyı da buldu. Sonra faul atışını kaçırdı bilerek. Güvendikleri adam gücü tükenmiş olan Kiyoshi. Son bir iman powerla ribaundu kovalayacak. Kagami karede bile yok, Rakuzan'da ribaundu almaya 2 ve 5 numaralar çıkmış durumda. :laugh: Kagami smaçla tamamlayabilir belki, bekliyorum böyle bir şeyler.

Seirin buradan sayı bulup öne geçti diyelim ve Rakuzan'ın 2.5 saniyesi falan olur tahminen. Rakuzan da sayı bulamadı diyelim ve Seirin kazandı. Şimdi zurnanın zırt dediği yere gelelim. İkinci yarının başında Hyuuga, Mibuchi 3 sayılık atış kullanırken faul yaptı ve sonra da itiraz edip teknik faul aldı. Yani 3 serbest atış + 1 serbest atış + kenarda başlama olması gerekiyordu. Mibuchi 3'te1 attı ve top Seirin'de. :laugh: Rakuzan buna itiraz ederse maç tekrarı olması gerek bildiğim kadarıyla ama yeniden çizmesi imkansız. Zaten kuralları pek takmıyor mangaka bu yüzden o bir atışı atabilir Rakuzan ve berabere olur. Süre bittiği için de uzatmaya geçerler belki. Ya da hiçbiri olmaz yeni bir bug olarak eklenir. :laugh:
Kullanıcı avatarı
tabibitosan

Seiren'e maç kazandırma operasyonu tamamlanmıştır. :laugh: Teppei hiç zorluk çekmeden ribaundu çekti ve tabii ki herkesi unuttuğu Kuroko'ya verdi pası. Her şeyi gören Akashi de durur mu hemen zıpladı. Kuroko da rahatça alley-oop pasını verdi Kagami'ye ve smaç geldi. Seirin yine saçma bir maç sonuyla, yine tek sayıyla kazandı. Gelecek hafta şok edici bir yeni gelişme var diyor, üstte yazdığım faul meselesi olabilir mi acaba? Ya da Kuroko'nun çocukluk arkadaşıyla ilgili bir şeydir. Akashi denen geri zekalının zırlamalarını görürüz bir de. :laugh: Renkli sayfaya da cidden final oyunuydu/maçıydı yazmışlar. Bitiyor olabilir.
Kullanıcı avatarı
Amaranth
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Kazanacakları belliydi.Bir saniye içinde yapılmayacak şeyleri yaptılar.Bence mangakanın bir saniye anlayışıyla benimki çok farklı.Bundan sonraki bölüm tüm karakterlerden kesitler içeren duygusal bir bölüm olabilir.Ya da direk Seirin'in galibiyeti odaklı olup ondan sonraki hafta daha duygusal bir bölüm olabilir.Şöyle yani "önümüzdeki inter high için elimizden geleni yapıyoruz" gibisinden tüm takımlardan kesitler içerir.Kuroko sönük kaldı.Kagami ön plandaydı.Kuroko'dan birşeyler bekliyordum.Beklentim boş çıktı hayal kırıklığı yaşadım açıkçası.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Beyond Birthday
Favori Manga: Bleach, Berserk, Kurozuka, Gantz
Favori Anime: Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin

Kuroko no Basket mantığı:

1) 1. 2. 3. çeyrek 10'ar dakika. 4. çeyrek Seirin kazanana kadar.

2) Teppei rebound, Kuroko pas, Kagami smaç.
Resim

Gēmu no yōna seikatsu o okuru..

(Oyun gibi hayat yaşıyorum..)
hean_burak
Favori Manga: Naruto , Fairy Tail , One Piece , Death Note , Bleach , Rainbow , King of Hell , Gantz
Favori Anime: Naruto , Fairy Tail , One Piece , Death Note , Bleach

Ben bu mangayı bu kadar süre hangi akla hizmet takip etmişim? Geçmişe bakıyorum da bu seriyi savunmuşluğum bile var. Şuan çoğu şonene tiksinerek bakıyorum, Kuroko da bunlardan biri.
Resim
Frostguard yazdı:Rainbow okumak her babayiğidin harcı değildir.
Kullanıcı avatarı
furkan61
Favori Manga: Naruto,Noblesse,Sunken Rock,The Breaker,Vegabond,Gantz,Shamo
Favori Anime: Naruto-Naruto Shippuden,Rainbow,Deat Note,Code Geass,Golden Boy

Bölümü yeni okuyabildim.Bu kadar saçmalık olmaz.Mangaka resmen dalga geçiyor okuyucularla.Seirin yine bir sayı farkla kazandı.Akashiyi geç Rakuzanın hepsi Teppei gibi güçlü diye tanıtıldı.Ama hepsi ezik çıktı.Mankaga maçı Seirine kzandırmak için elinden eleni yaptı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Basket mangası okuyacaksınız açın Slam Dunk okuyun. Okuduysanız bi daha okuyun. Bi daha okuduysanız bırakın başka bi seri okumayın basketle ilgili. Basketten soğutmayın kendinizi yazıktır günahtır.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
tabibitosan

Bitiyormuş sonunda. Ama sanırım Slam Dunk gibi 276. bölümde bitirecek. Göt herif. :angry:

Kaynak

“Shounen Anime-Manga Tanıtım ve Tartışma” sayfasına dön