Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

En Derin Kurguya Sahip Seriler

Shounen Serilerini burada tartısabilirsiniz.
Celebhol
Favori Anime: -

Shonen'e açtım ama her türlü anime/manga dahildir. Nedenleriyle açıklarsınız güzel olur.

Spoiler verecekseniz uyarıp, spoiler kutusuna alın!

FMA: Bariz sebeplerden dolayı, felsefesi olsun, sonu olsun tadından yenmez.
Maoyuu no Muusha: İlk kez bir mangada bu kadar detaylı ekonomi ve siyaset gördüm.
Code Geass: Makyavelist baş karakterinin felsefesi çok hoşuma gider. Sonu da ayrı güzeldir.
Koe no Katachi: Psikolojik seriler içinde en sevdiğim, suçluluk ve dışlanmışlık psikolojisini çok iyi işliyor.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Bleach
O kadar derinki idrak edemiyoruz.
Bizim kavrama yetimizin çok çok ötesinde olduğundan bize sığ geliyor.
Seriden örnek vermem gerekirse;
► Spoiler Göster
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

1- Hunter X Hunter: O kadar aksiyon Shounen okudum, izledim böylesi sağlam kurguya, karakterlere ve dünyaya sahip bir seri daha görmedim. Serinin içinde hata olamasa da "noksan" bırakıldığını düşündüğüm şeyleri meğerse filmlere saklamışlar. Tek kelimeyle mükemmel diyebileceğim nadir serilerden. Ayrıca politikaya ve dünya düzenine yapılan göndermelerle kesinlikle olmazsa olmaz.

2- Bleach: Belki olayların ilerleyiş şekli öyle mükemmel değil ama karakterlerin iç dünyaları, altında yatan felsefeleriyle Bleach kesinlikle apayrı bir yerde.

3- Koe No Katachi: Son derece gerçekçi ve içten bir shounen. Karakterlerin yaşamlarının, pişmanlıklarının, suçluluklarının çok güzel işlenmiş olduğu bir seri.

4- Noblesse: Belki bir Shounen değil ama Shounen ayarında bir webtoon. Bu seri de karakterleriyle öne çıkıyor. Büyük gücün büyük yalnızlık getirdiğini gösteren, karakterleri ayrı bir karizma olan Kore'den çıkma belki de en iyi seri.

5- The Gamer: Yeni başlayıp güncele geldiğim bir başka webtoon. Potansiyelini çok yüksek gördüğüm bir seri. Umarım ilerde bozmaz.
obduman
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Anime: Code Geass, Hellsing Ultimate, Steins Gate, Samurai Champloo, Sword of the Stranger

Ghost in the shell: Devletin kendi içindeki paralel yapılanmaları - :) - mülteci sorunu, Karşıt gurupların düşüncelerini anlatması ilgi çekiciydi.
İddiam Yok, Allah'ım Var Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

One Piece. Konun derinliği, genişliği ve bunları birbirine iyi bağlayıp güzel bir anlatım ile bize sunması.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Naruto: Kishi ne kadar tüy dikerse diksin öyle yerlere sokuldu öyle mitler ile uğraştı ki bence mesaj ulaşmak istediği yere gitmiştir. Benim için yeri ayrı aldığı riskler ve anlatımında yarattığı hava ile ben sanıldığından öte olduğuna inananlardanım.

Wolf's Rain: kesinlikle yaşam döngüsü ve de hayati rollerin, kaderini çizme olayının anlamını farklı bir şekilde abesle iştigal halinde sunuyor sana

Ghost In Shell: Matrix'e bile ilham kaynağı olan serilerden biri daha çok anlatmam gerek yok. Spoiler olur.

Slamdunk: Konu yani Tema derin değil belki ama anlatım tekniği ve edebi eser olarak yaratabildiği etki çok derin bence.

Samurai 7: Çok derin diyemem ama her anlamda asimile olmak ne demek, kişinin kendi ile barışık olması ne demek bence anlatıyor...Tabi Statüko'nun ipneliğini de en iyi anlatan serilerden (Mangası yoktur sadece anime)

Avatar:The Last Airbender: Biliyorum anime değil ama yazmak istedim.. Alt yaş grubunu baz almasına rağmen bu kadar dingin ve ayakları yere basan felsefi ve ideolojik bir seri yapmak hemde hiç batan, giren, çıkan bir yeri olmadan gerçekten takdire şayan..Öyleki sırf Iroh Amca karakterini dinle Aydınlanma barın %10 artış yaşar :laugh: .. Yiğenlerime bilerek izletiyorum, kitap gibi..

Bir tane daha var sürekli bir tane eksik diyip duruyorum ama hangisi olduğunu bulamıyorum ya şapsallığa bak neyse sonra dönerim artık :cheer:
Resim
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Billy Bat: Milattan günümüze kadar uzanan bir hikaye. Tarihteki önemli kişi ve olayların bir zincir misali birbirine bağlanması. Sürekli bir merak unsuru.
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Evangelion, Serial Experiments Lain, Ghost in the Shell
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

One Piece
Resim

FMA
Kesinlikle baştan sona olay örgüsü muazzam!

Bleach
Bleach analiz eğerki Kubo'nun düşündüğü gibiyse kurgusu çok sağlam (Ama seri genel olarak çöp)
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Resim
Psycho-Pass: Özgür irade, gözetim toplumunda birey, suskunluk sarmalı, yargı etiği, pragmatik toplum düzeni say say bitmez Psycho-Pass'ın kurgusu içinde girdiği çıktığı değindiği sosyoloji ve felsefe konuları. Eğer bir Fukucuysanız(Foucault) distopyaları seviyorsanız kesinlikle bir göz atın. Seril ilgili şöyle bir uzun yazımda bulunuyor. Psycho-Pass: İdeal Toplum Anlayışı ve Etik
Resim
Fate Serileri: Bu sefer savaş ve muharebe etiği, kralların doğası, insan ötesi varlığın ahlakı gibi pek çok konuyu güzel bir şekilde işiliyor Fate serileri ancak popüler Japon kültüründen rahatsız duruyorsanız başlamanızı önermem.

Daha sayabileceğim bir sürü seri var Magi, Naruto, Pandora Hearts ve Fma gibi shonenler.

Vinland Saga ve Feng Shen Ji gibi seinenler.

Ve tabi ki Urasawa ustanın tüm serileri 20th Century Boys, Monster, Pluto, Bily Bat Resim

“Shounen” sayfasına dön