Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

En Derin Kurguya Sahip Seriler

Shounen Serilerini burada tartısabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

hyperbooster yazdı: 17 Mar 2018 21:49 Psycho-Pass: Özgür irade, gözetim toplumunda birey, suskunluk sarmalı, yargı etiği, pragmatik toplum düzeni say say bitmez Psycho-Pass'ın kurgusu içinde girdiği çıktığı değindiği sosyoloji ve felsefe konuları. Eğer bir Fukucuysanız(Foucault) distopyaları seviyorsanız kesinlikle bir göz atın. Seril ilgili şöyle bir uzun yazımda bulunuyor.
Konuya yeni mesaj gorunce Psycho-Pass yazmaya girmistim ki zaten Psycho-Pass yazilmis. :lol:
Toplum yapisi ve duzeni, etik, siyasal teori, elestirel teori vs vs ilgisi olanlara siddetle onerecegim bir animedir. Icerisinde bahsi gecen kitaplardan cok kaliteli bir okuma listesi bile cikarilabiliyor, ki yaptim. Bir kac kitabi sirf burda laf arasinda geciyor veya easteregg tadindan bir sahnede gorunuyor diye alip okuyup gayet de begenmisligim var.

@hyberbooster yazi da guzel olmus buarada. Ellerine saglik.
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Fame yazdı: 18 Mar 2018 12:07
hyperbooster yazdı: 17 Mar 2018 21:49 Psycho-Pass: Özgür irade, gözetim toplumunda birey, suskunluk sarmalı, yargı etiği, pragmatik toplum düzeni say say bitmez Psycho-Pass'ın kurgusu içinde girdiği çıktığı değindiği sosyoloji ve felsefe konuları. Eğer bir Fukucuysanız(Foucault) distopyaları seviyorsanız kesinlikle bir göz atın. Seril ilgili şöyle bir uzun yazımda bulunuyor.
Konuya yeni mesaj gorunce Psycho-Pass yazmaya girmistim ki zaten Psycho-Pass yazilmis. :lol:
Toplum yapisi ve duzeni, etik, siyasal teori, elestirel teori vs vs ilgisi olanlara siddetle onerecegim bir animedir. Icerisinde bahsi gecen kitaplardan cok kaliteli bir okuma listesi bile cikarilabiliyor, ki yaptim. Bir kac kitabi sirf burda laf arasinda geciyor veya easteregg tadindan bir sahnede gorunuyor diye alip okuyup gayet de begenmisligim var.

@hyberbooster yazi da guzel olmus buarada. Ellerine saglik.
Konusu klasik distopya, Ghost in the Shell SAC serileri daha iyi bu konularda bence ;)

Distopik ve derinlik olarak Texhnolyze, Kino no Tabi Beautiful World, Juuni Kokuki, Ima, Soko ni Iru Boku

Aslında derin kurgu v.b. şeylerde eline su dökülemeyecek tek eser Ginga Eiyuu Densetsu (Legend of the Galactic Heroes) seriside. İzlemeyen anime, film, movie, dizi izledim demesin :P

Toplum, Kurallar, demokrasi, ordu, siyaset, ekonomi, monarşi, emperyalizm v.b. konulara girer.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Şingeki No Kyojin: Umursamazca çevresindeki her şeyi tüketen insanın besin olması ve bunu insanların yapması. O anki çaresizlik ve korku da çok güzel işlenmiş. Mangasını okumadım ama anime olarak da gayet başarılı

Steins Gate: Zaman kavramını en düzgün işleyen seri bence.

FMA: En istikrarlı ve tutarlı ilerleyen seri. Hikaye olarak da çok sağlam. Ve sonunu sevdiğim tek şounen
Resim

“Shounen” sayfasına dön