Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Potansiyelini En iyi Şekilde Öldüren Shonenler (Spoiler)

Shounen Serilerini burada tartısabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

_[Emre]_ yazdı: 08 Ara 2018 02:48
Todomeda yazdı: 08 Ara 2018 02:03 My hero academy zırt zurtu.
İkinci Ft vakası resmen.
Yok be aga, FT'deki potansiyelin çeyreği Academia'da yoktu kabul edelim. Bleach ve Naruto'dan sonra shounen hayranlarının tutunmaya çalıştığı bir dal oluverdi bu seri. Ama klasik süper kahraman contentinden bir bok çıkmayacağı ortadaydı zaten.

Ayrıca şaka maka vakti zamanında bu forumda FT'ye sayfalarca yorum kasıldı. Sıçıp sıvamasa şu an sitede kendine özel başlığı olan 4. seri olabilirdi.
Ft yine istikrarlı bir şekilde gitti hatta şu tarih ile ilgili olayları iyi kotardı. Naruto ve Bleach konumları bakımından daha fiyaskoydu Ft'ye göre. Neyse susayım ben şikayet edip banlatmasınlar. : )

Bu arada Boku no hero'da potansiyel sadece isminde vardı. Daha ilk bölümden yok etti onu. Şimdi çerezlik olarak bakılacak seri kıvamında. Zaten yeni serilerin de kötü; başarılı olmuş materyalleri alıp hiçbir şey eklemeden sunmak. Hayır ilgi çekici konun olmaz ama karakterlerin bari iyi olsun. Mesela Bleach ondan kurtarıyordu. Kubo kurguyu kötü işlese de karakterizasyon konusunda iyiydi. Şimdi yeni serilerde o da yok. Hele Black Clover; Ft'Nin arkadaş sıçmığı, Naruto'nun iticiliği, Bleach'in bakış atmaları, yeri gelince de Op'un leş mizahı var.

Biz eskiden çok güçlü olmayan ama potansiyel sahibi kişileri okurken şimdi hiçbir özelliği olmamasına rağmen ilk bölümden en özel güçleri alan kişileri önümüze sunmaya başladılar. Boku no Hero ve Black Clover'da bu ikisi de aynı. Şu Kishi ve Kubo artık yeni serilerini çıkarsınlar da bir bakalım. Onlarda bu olaya uyacak mı yok eski sistemi kullanacaklar mı? Merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

“Biz eskiden çok güçlü olmayan ama potansiyel sahibi kişileri okurken şimdi hiçbir özelliği olmamasına rağmen ilk bölümden en özel güçleri alan kişileri önümüze sunmaya başladılar. Boku no Hero ve Black Clover'da bu ikisi de aynı.”

Aslında boku bu tanımlamaya uymuyor, midoriya seri başladığında eziğin eziğiydi. Potansiyeli falanda yoktu ama bir anda güç kazandı. O güçte zamanla gelişip artan bir güç yine ama seride bir kamyon boş karakter var, konu bütünlüğü yok, seriye renk katan doğru düzgün bir villian yok(var gibi gösterdiler tırt çıktı) bişeyler eksik hep. Aynı eksende fazlaca dönen bir seri. Sürekli okulda aktiviteler oluyor değişen tek şey takımlar :D
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Narutoi Bleach, Hunter X Hunter.

Toriko.

Tower Of GOD.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 09 Ara 2018 12:07 Narutoi Bleach, Hunter X Hunter.

Toriko.

Tower Of GOD.
ToG yazmak tuhaf olmuş. Çünkü devamlı üstüne koyarak gitti ve şu an OP'deki Marineford tarzı bir arc'da.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Outlaw yazdı: 09 Ara 2018 12:13

Toriko.

Tower Of GOD.
ToG yazmak tuhaf olmuş. Çünkü devamlı üstüne koyarak gitti ve şu an OP'deki Marineford tarzı bir arc'da.
Kardeşim üstüne ne koydu bana bi açıklar mısın.

ŞU TOG serisinde evrendeki en güçsüz karakter raçehelin peşinden birinin herhangi birinin gitmesini bana açıklasana.
Mesela farzet sen beyazsın, Raçhel sana şunu yaparsen bilgi veririm derse ne yaparsın? Açıkçası beyaz ne yapar? Raçheli tutar kılıcı amınadn geçirir bilgiyi ver amın feryadı der değil mi? Bir çok karakter bunu yapar peki neden yapılmıyor.

Mesela seride o kadar zeki insanların keklenmesini ya da benim dediğimi yapmama sebebi nedir. Mesela bu raçhel yerine gerçekten güçlü bir karakter koysan sırıtmaz, dersin güçlü sözüne inanıyorlar tehdit de edemiyorlar uyuyorlar.

En son olay mesela, bizim sarı kaltak gene bir laf söylüyor ananın ne ettiğini biliyorum, beni taki petmek zorunda kalacaksın diyor kaçıyor... Bu mu yani olay.

Geç hacı ya TOG evreninden de bi sikim olmaz.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 09 Ara 2018 15:04
Outlaw yazdı: 09 Ara 2018 12:13

Toriko.

Tower Of GOD.
Kardeşim üstüne ne koydu bana bi açıklar mısın.

ŞU TOG serisinde evrendeki en güçsüz karakter raçehelin peşinden birinin herhangi birinin gitmesini bana açıklasana.
Mesela farzet sen beyazsın, Raçhel sana şunu yaparsen bilgi veririm derse ne yaparsın? Açıkçası beyaz ne yapar? Raçheli tutar kılıcı amınadn geçirir bilgiyi ver amın feryadı der değil mi? Bir çok karakter bunu yapar peki neden yapılmıyor.

Mesela seride o kadar zeki insanların keklenmesini ya da benim dediğimi yapmama sebebi nedir. Mesela bu raçhel yerine gerçekten güçlü bir karakter koysan sırıtmaz, dersin güçlü sözüne inanıyorlar tehdit de edemiyorlar uyuyorlar.

En son olay mesela, bizim sarı kaltak gene bir laf söylüyor ananın ne ettiğini biliyorum, beni taki petmek zorunda kalacaksın diyor kaçıyor... Bu mu yani olay.

Geç hacı ya TOG evreninden de bi sikim olmaz.
White'ın bunun kulu köpeği olması harbiden saçmalık. Ona bir şey demiyorum.

Rachel bir kuralsız ve FuG ona değer veriyor. Gustang ise zaten Zahard'ın sisteminden rahatsız olan biri, Rachel'da bir kuralsız olduğundan ve dostu V'nin oğlu ona değer verdiğinden bir koruma sağlıyor. Zaten Rachel'ın kaçabilmesinin sebebi de o.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Naruto amına koydu potansiyelinin.

Tanrısal karakterlere abanmak yerine biraz daha evrenin derinlerini işleseydi, mekanik part 1'deki gibi devam etseydi, part 2'de diğer yan karakterleri daha fazla işleseydi, gelmiş geçmiş en iyi manga evreni olabilirdi. Yani yine güçlü doujutsular araya girebilirdi ama az sakin amk.

Kishimoto iyi bir karakter dizayncısı ve iyi bir hikaye yazarı. Tek sorun yarattığı şeyleri tam anlamıyla işlemiyor. Seride 50 tane gizem bırakarak kayboldu.
Resim

“Shounen” sayfasına dön