Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kaguya-sama wa Kokurasetai Tanıtım

Kaguya ilan-ı aşk istiyor: İki Dahinin Sevda ve Beyin Savaşı
Kullanıcı avatarı
Favori Manga: Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai tachi no Renai Zunousen, Uchuu Kyoudai, Ansatsu Kyoushitsu, Koimonogatari, Kumo desu ga, Nani ka?,
Favori Anime: Steins;Gate, Mahoutsukai no Yome, Danshi Koukousei no Nichijou, Ixion Saga DT, Youjo Senki, Mekakucity Actors, Mahou Shoujo Madoka Magica, Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume

Resim

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen
(Kaguya Teklif Edilmek İstiyor: Dahilerin Aşk ve Beyin Savaşı)

Ülkenin en yüksek notlarına sahip olan Miyuki Shirogane, prestijli Shuchiin Akademisinin öğrenci konseyi başkanıdır. Başkan yardımcısı görevini yapan Kaguya Shinomiya ise, ülkenin en zengin ailesinin güzel ve yetenekli kızıdır. Akademinin tüm öğrencilerinin gözünde, hayran oldukları bu ikisi mükemmel çifti temsil etmektedir. Uzun bir süre birlikte görev yapan bu ikili, "Benim gibi birisiyle çıkmaya uygun konumda olan tek kişi o!" düşüncesiyle birbirlerine ilgi göstermeye başlamıştır. Sorun şu ki, her ikisi de ilk çıkma teklif eden olmayı egolarına yedirememektedir. İlk açılan kaybeder fikriyle, iki "dahinin" birbirlerini çıkma teklif ettirmeye çalıştıkları savaş bu şekilde başlar.
İki inatçı keçinin, en anlamsız şeyleri bile bir shounen serisinin ana karakterinin dövüşleri gibi göstediği bu seri sizi güldürmeyi garanti ediyor.

İnternetten bir okurun yorumu: Bu seri, basitçe söyleyecek olursak JoJo's Bizarre Adventure' daki dövüşler gibi. Tek farkı, "Ben düşmanı yenmek zorundayım!" değil, "Bana çıkma teklif ettirmem gerek!" olması.

Yazar: Aka Akasaka
Yayınlayan: Shueisha
İngilizce Yayınlayan: Viz Media
Tür: Seinen
Magazin: Miracle Jump (2015–2016), Weekly Young Jump (2016–günümüz)
Başlangıç: 19 Mayıs 2015
Durumu: Devam ediyor
Cilt sayısı: 16 (Eylül 2019)

Güncel Manga Tartışma Forumu

İngilizce Okuma Sitesi
En son ugur_tatli tarafından 28 Eyl 2019 14:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Mangasını okuyacaklarım listesine eklemiştim, ileride bunun animeside çıkabilir. Bu seride de akıl oyunları var sanırsam
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Eskiden açılmış tanııtm konusunu yeni gördüm. :laugh:

Birkaç düzenleme yapıp buraya taşıdım, kendi açtığım tanıtımı da sildim.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Animesinin ilk sezonunu izledim. Güzeldi, herkese tavsiye ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Ben de ilk sezonu izledim ve güzeldi.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bu serinin ilerleyen bölümlerde dönüşeceği "şeyi" anime communitysi kaldıramaz. 2. sezon bence bu serinin anime olarak sonu olacak. (Dayanamayıp mangasında güncele geldi.) Seri psikolojik olarak çok ağırlaşıyor. Bir noktadan sonra karakterlerin ve hikayenin ilk bölümlerdeki haline ve şu anki haline bakınca tepkiniz şu oluyor;

Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

_[Emre]_ yazdı: 30 Nis 2020 04:12 Bu serinin ilerleyen bölümlerde dönüşeceği "şeyi" anime communitysi kaldıramaz. 2. sezon bence bu serinin anime olarak sonu olacak. (Dayanamayıp mangasında güncele geldi.) Seri psikolojik olarak çok ağırlaşıyor. Bir noktadan sonra karakterlerin ve hikayenin ilk bölümlerdeki haline ve şu anki haline bakınca tepkiniz şu oluyor;

Resim
Hahahahaha evet seri inanilmaz bir evrim geciriyor, mangayi umarim en basindan okumussundur cunku animenin atladigi bolumler var.
Bence yine de devam etmeli, sadece komedi agirlikli bir seri olmadigini arada su ilk iki sezonda da goruyoruz.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

En başından okudum. 2. sezonun 3. bölümünü izleyince serinin ileride ciddi safhalara geleceğini ve kendini bir süre sonra tekrar eden klişe rom-comlardan olmayacağını anladım. Kırılma noktası orasıydı.

“Kaguya-sama wa Kokurasetai” sayfasına dön