Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Psyren ~Tanıtım~

Kullanıcı avatarı
reprove

Resim

Tür: Aksiyon, Doğaüstü Güçler, Macera, Shounen

Yayınlanan Dergi: Weekly Shonen Jump

Yayın Türü: Haftalık

Bölüm: 79 bölüm/6 cilt (Devam ediyor)

Yazan: Toshiaki Iwashiro

Çizen: Toshiaki Iwashiro

Konu: Lise öğrencisi Yoshina Ageha, 10,000 yen karşılığında herkesin sorunlarına yardım eden bir gençtir. İnsanları takip eden kişilerden, kayıp hayvanlara kadar her türlü sorunu halleder. Bir gün evine döndüğü sırada yakınındaki bir telefon kulübesindeki ödemeli telefon çalmaya başlar ve Ageha da telefonu açar. Ancak tek duyduğu kendi sesinin ekosudur. Tam bu sırada arkasında tuhaf bir yaratık görünür ama göründüğü gibi de kaybolur. Telefonu kapatan Agehha, telefonun üzerinde ‘Psyren’ yazılı bir kart bulur.

Bunları umursamadan eve dönen genç, ertesi gün okuldayken ilginç bir şekilde okula hergün uğramayan “Buz Kraliçesi” Amamiya Sakurako okula gelir. Sınıfta tek bir arkadaşı bile yoktur, hatta sınıfın yarısı onunla hiç konuşmamıştır bile. Eskiden Sakurako’yla iyi dost olan Ageha bile iplerin nerede tam olarak koptuğunu hatırlamamaktadır. Dahası Sakurako, “Psyren’in geleceğinden ve bu konuda hiçbir şey yapılamayacağından” bahsetmiştir. Ders arasında Ageha, birkaç kızın gülerek çöplük bir alandan uzaklaştığını görür. Çöplüğe gittiğinde bir cüzdan bulur. Cüzdanı kime ait olduğuna bakmak için açtığında ise Sakurako’nun olduğunu fark eder ve cüzdanın içinden bir Psyren kartı daha düşer…

Tanıtım yazısı Anime.Gen.TR sitesinden alınmıştır.
Resim
Kullanıcı avatarı
vkopuzoglu

Voha! Gerçekten çok güzel ve gerilimli bir hava veren mngaya benziyor bir ara buna bakmaya çalışacağım emeğine sağlık.
Biri Ecdadıma Küfrettimi boğarım. Boğamasamda yanımdan kovarım.. Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum.. Kesilir ama çekmeye gelmez boynum... Mehmed Akif Ersoy

Sağ yanına bak ne görüyorsun?

Britannia nın şehri.Bizim fedakârlıklarımızla ayakta duran bir hırsızlar şehri.

Peki ya sol tarafında?

Bizim şehrimiz.Britannia lılar tarafından emilip kurutulan bir şehirden arta kalan kuru döküntüler.

Evet, aynen öyle.

(Bölüm 4- Lelouch & Kallen)
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı
Favori Manga: ...
Favori Anime: ...

Güzel seri arkadaşlar Gantz'a benziyor fakat Gantz kadar kanlı canlı birserideğil..yalnız sıkılmadan takip edebilirsiniz:)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
alik1818

Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum okumayın şu seriyi.
Kullanıcı avatarı
vkopuzoglu

Valla bir marazlık yapmıştır ki böyle söylüyorsun eyvallah kesin birşeyi vardır o zaman .Zaten çok şükür bir yığın manga var bu şart değil sağolasın.
Yalnız gene de merak ettim neden böyle dedin ne halt ettmiş bu seri? :dry:
Biri Ecdadıma Küfrettimi boğarım. Boğamasamda yanımdan kovarım.. Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum.. Kesilir ama çekmeye gelmez boynum... Mehmed Akif Ersoy

Sağ yanına bak ne görüyorsun?

Britannia nın şehri.Bizim fedakârlıklarımızla ayakta duran bir hırsızlar şehri.

Peki ya sol tarafında?

Bizim şehrimiz.Britannia lılar tarafından emilip kurutulan bir şehirden arta kalan kuru döküntüler.

Evet, aynen öyle.

(Bölüm 4- Lelouch & Kallen)
alik1818

Klişe, taklitçi, yavan bir shounen. Shounenciyseniz sevebilirsiniz orası ayrı
Zangetsu
Favori Manga: Fairy Tail, OP, Bleach, KHR, Bakuman, Gamaran, 7 Seeds, 20th Century Boys,
Slam Dunk, The Breaker, Gantz...
Favori Anime: Dragon Ball, Beelzebub, Highschool of the Dead, Freezing, OP
Bakuman, Death .note...

Ben en son Byakuya nın kılıç tekniğine benzer bi teknik yapınca adam bırakmıştım belki devam ederim :D
Resim
Kullanıcı avatarı
ReBel
Favori Manga: one piece,naruto,veritas
Favori Anime: one piece,naruto,death note

Türkçeye çevireni takdir ediyorum kendinden bişeyler katmış
Rape,rape,rape,rape,rape :DDDD
Resim
UlquiorraSchiffer
Favori Manga: Gantz, Veritas, The Breaker, Bleach
Favori Anime: Bleach, Gintama, Slam Dunk , KHR, DBZ

Bunu okuyacağınıza gantz okuyun diyebilirim konuları nerdeyse 1e1 güç çeşidi felan farklı biraz ama ikisinide okuyan anlar aşırı benzerliği zaten.
Resim
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Seriyi bitiren biri olarak söylemeliyim ki, güzel seridir. Ilk başta gantz ile benzerliği dikkat çekiyor ancak bir süre sonra aralarında bolca fark olduğunu anlıyorsunuz. (özellikle konusu ve olay örgüsü) Sonuda fena değildi. Okuyacak bir şeyiniz yoksa okuyun.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

“Psyren” sayfasına dön