Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bakuman Tanıtım

Kullanıcı avatarı
MictoN

Resim

Manga Adı: Bakuman
Türü: Komedi, okul, romantizm, drama, shounen, yaşamdan kesitler
Yayınlanan Sayı/Cilt Sayısı: +51/4
Yayınevi/Dergi: Shueisha/Weekly Shounen Jump
Yazan: Takeshi Obata
Çizen: Tsugumi Ooba
(Evet,Death Note'un yapımcılarından)
Mashiro’nun yıllar önce kaybettiği amcası bir mangakadır. Artık bir ortaokul son sınıf öğrencisi olan Mashiro, piyasanın zorluklarını ve inceliklerini dinlediği amcasından sonra, aklından mangaka olmak ile ilgili bütün düşünceleri silmiş ve iyi bir okul bitirebilmeye odaklanmıştır ancak çok başarılı çizimleri vardır. Bir yandan da sınıflarındaki Azuki’den hoşlanmaktadır.
[img/]
Aynı sınıftaki bir diğer öğrenci Takagi ise aslında sınıfının en zekilerinden olmasına rağmen hikâyeler yazmayı seven, dışa dönük karakterli bir gençtir. Aslında Takagi kendi hikâyelerini manga formatında çizebilecek bir ortak aramaktadır.

Bir gün not defterini okulda unutan Mashiro, defteri geri almak için okula geri döndüğü sırada Takagi’ye rastlar. Takagi, Mashiro’nun defterindeki çizimini görmüştür ve hemen kendisine ortaklık teklif eder. Mashiro ise bu teklifi geri çevirir.

Ancak Mashiro’nun bilmediği bir şey vardır: Sevimli ve utangaç Azuki, bir seslendirme sanatçısı olmak istemektedir ve çoktan bir prodüksiyon şirketi kendisiyle ilgilenmektedir.

Böylece Takagi ufak bir oyun oynar. Gece yarısı Mashiro’yu da alarak Azuki’nin kapısına giderler. Azuki’nin hayalini duyan Mashiro, kendini tutamayarak Takagi ile birlikte resimlerini kendisinin çizeceği bir manga yazacaklarını söyleyiverir. Bu manga animeye uyarlandığında ise seslendirmesini Azuki’nin yapmasını ister. Buna çok sevinen Azuki hemen kabul eder ancak Mashiro’nun bir isteği daha vardır: İkisinin de hayalleri gerçekleştiği zaman evlenmek ister. Azuki ise beklenmedik şekilde buna da evet der.

Mashiro’nun böylece artık manga çizmek için bir nedeni vardır. Şimdi sandıklarından daha yakın olan iki kafadar, Japonya’da bir mangaka olma yolundaki ilk adımlarını atacaklardır.
Mangada konuşmalar ve metinler biraz uzun ama kesinlikle herkese tavsiye ediyorum,özellikle manganın yapımı,yayınlanması vs. gibi konularla ilgiliyseniz.
Resim
Kullanıcı avatarı
reprove

Tanıtım için Teşekkürler
Resim
Kullanıcı avatarı
JackP0t

Güzel manga. Bunu okuyunca, mangakaların gerçekten bir dahi olduklarını düşünmeye başladım. Üstelik hem yazan hem çizenlerin. Yazmak, kabiliyeti olana gerçekten kolay bir iş fakat, çizmek sanıldığı kadar kolay değil ve emek ister.
Resim
Manga-ka

Bu mangayı okuyunca insan ayrı bi gaza geliyor doğrusu.
Kullanıcı avatarı
amnesiac

Manga nın nasıl manga olarak servis edildiğini gösteren, ilgili teknik terimlerin fazlaca olduğu,bu tür işlere ilgi duyanlar içinse herhalde bulunmaz nimet gibi bir anlama geldiğini düşündüğüm seridir.birde tabi sıkı death note fanlarıda mutlu mesutturlar heralde.

kendi fikrim serinin biraz overrated olduğu yönünde,hikaye orjinal gibi görünüyor ilk başta ama ben karakterleri hikayenin önüne koyuyorum bu seride, heran hikaye kendini tekrar etmeye başlayacakmış gibi duruyor,zaten yer yer de konunun teması nedeniyle ettiğini söylemek mümkün,buralarda sıkıcı olmamasını sağlayanlar ise karakterler oldu şimdiye kadar,geçen haftaki action la (karga ve natural işbirliği) toparladı işte ama ne bilim... takip ediyoruz şimdilik : )
Resim
Kullanıcı avatarı
kermbey

Son bölümler daha heyecanlı olmaya başladı. Bizimkiler niizumayı neredeyse geçmeye başladığı için niizuma ve akina yavaş yavaş mangalarını geliştirmek için yol arıyorlar.
Kullanıcı avatarı
SHİN
Favori Manga: bakuman, eternal sabbath, vagabond , the breaker , vagabond , slam dunk ,beelzebub
Favori Anime: claymore

İnsanı kesınlıkle çalışmaya tesvık edıyo. :pinch: Bu yönunden nefret etsemde. Kahretmesın guzel manga! :pinch:
sensiz602
Favori Manga: bleach, one piece, naruto,bakuman
Favori Anime: bleach, one piece, naruto

güzel manga ama 52. mangaları göremiyom yardımcı olursanız sevinirim...
Zangetsu
Favori Manga: Fairy Tail, OP, Bleach, KHR, Bakuman, Gamaran, 7 Seeds, 20th Century Boys,
Slam Dunk, The Breaker, Gantz...
Favori Anime: Dragon Ball, Beelzebub, Highschool of the Dead, Freezing, OP
Bakuman, Death .note...

Cidden iyi manga ama pek tutulmuyo buralarda :D Fazla okumayı sevmeyen aksiyon isteyenler için kötü ama benim favori mangalarımdandır tavsiye ederim herkese Türkçesi var mı bilmiyorum ama iyi İngilizce bilmeyen İngilizce okumaya kalkmasın yazılar çok uzun :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Seriyi bitirdim, sırf Hiramaru ve Nizuma Eiji için izlenebilecek bir seri.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.

“Bakuman” sayfasına dön