Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Full Metal Alchemist ve Full Metal Alchemist Brotherhood

Kullanıcı avatarı
Manyak
Favori Manga: Naruto, One Piece, Bleach, Toriko, Elfen Lied, Deadman Wonderland, Medaka Box, Paradise Kiss
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece, Toriko, Rurouni Kenshin, Death Note, Code Geass, Hellsing, Pokemon, Digimon, Beyblade, Yu-Gi-Oh, Sailor Moon, Robin Hood no Daiboken, Deadman Wonderland, Medaka Box, Highschool of The Dead, Elfen Lied

Spoiler yemekten korktuğum için forumda bu konuyla ilgili yazılanlara bakmaya çekindim. ben bu seriye daha hiç başlamadım. animesini izleyeceğim ve şunu soracaktım :

Hani Full Metal Alchemist olayların başını ve Full Metal Alchemist Brotherhood olayların devamını mı anlatıyor ( örnek olarak naruto-naruto shippuden) yoksa Full Metal Alchemist Brotherhood ilkinin yeniden yapılmış hali mi (jojo's bizarre adventure-stardust crusaders gibi) onu bilmiyorum işte hangisi olduğunu öğrenmek istiyorum.

Eğer sırayla gidiyorsa ben de önce Full Metal Alchemis'i sonra Full Metal Alchemist Brotherhood'u izlerim. ama brotherhood yeniden yapımsa eğer onu izlemek varken ilkini izlemem böylece. spoiler vermeden açıklarsanız çok mutlu olurum. şimdiden teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
exotic
Favori Manga: Oyasumi Punpun, Berserk
Favori Anime: Code Geass

Ben direk Brotherhood u izlemiştim, hiç sorun olmaz yani.
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Birbirinin devamı değil, yeniden yapımı. Fullmetal Alchemist yani ilk anime, mangadan bağımsız bir şekilde ilerleyip final yapıyo yani filler diyebiliriz. Brotherhood ise asıl konuyu işliyor bunu izlesen yeterli.
Kullanıcı avatarı
Manyak
Favori Manga: Naruto, One Piece, Bleach, Toriko, Elfen Lied, Deadman Wonderland, Medaka Box, Paradise Kiss
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece, Toriko, Rurouni Kenshin, Death Note, Code Geass, Hellsing, Pokemon, Digimon, Beyblade, Yu-Gi-Oh, Sailor Moon, Robin Hood no Daiboken, Deadman Wonderland, Medaka Box, Highschool of The Dead, Elfen Lied

Artık rahat rahat Brotherhood'u izleyebilirim. Teşekkür ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Kardeşim, her ikisini de izle bence. Ben her ikisini de izledim. Her ikisi de mükemmel.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

İlk seride giriş kısmı daha uzun tutulduğu için duygu daha yoğun ve ikinci seriyi izleyince bu yüzden daha çok etkileniyorsunuz.İkinci seride malum bazı olaylar hızlı geçilmiş.En azından ilk seri belli bir kısma kadar izlenmeli.Ne kadar olduğunu bilen varsa yazabilir 25 küsür diye hatırlıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Konu Dışı
@Manyak;imzan da aynı adın gibi manyakmış ha.Boyutunu küçült de göze çok batmasın,literally :kiss: :kiss:
İkisini de izle.Olayların işlenişi farklı.Ve ikisinde de birbirinde olmayan bazı sahneler var.
Brotherhood'daki dövüş sahneleri çılgındır mesela,ama normal seri nispeten sakindir ve duygulanmak için soluklanmana izin verir.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
Manyak

@beraterylmz , Millennium Wizard; Eyvallah, bu tür farkları bilmem iyi oldu diğerini de belli bir süre izlerim o zaman.

@ichibuugin; Teşekkürler. Ayrıca resmin altında yazan yazıya ters düşer boyutunu küçültmem :D bunu yapamam.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Bunun için ilk seri izlenmeli.
► Spoiler Göster

İkisini de izle. İlkini bende izlemedim gerçi :(
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

redstak yazdı:Bunun için ilk seri izlenmeli.
► Spoiler Göster

İkisini de izle. İlkini bende izlemedim gerçi :(
Ve bunun için;
► Spoiler Göster
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

“Fullmetal Alchemist” sayfasına dön