Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Full Metal Alchemist ~ Tanıtım ~

Kullanıcı avatarı
Makaveli

Resim

Tür: Aksiyon, Dram, Doğaüstü Güçler Gizem, Komedi, Korku, Macera, Shounen
Yayınlanan Dergi: Shounen GanGan
Yayın Türü: Aylık
Yazan: Hiromu Arakawa
Çizen: Hiromu Arakawa

Konu: Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için Alchemy’e başvururlar. Ama insan ruhunu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerinin dirilmesin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve Alchemy’i daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp yolcuğa çıkarlar.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
reprove

Tanıtım İçin Teşekkürler :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Mutlaka izlenmesi gerekir bence , hemde yeni bittiği için sürekli yeni bölümleri bekleme sıkıntısı da kalmadı.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
artiii

FMA'i ne kadar çok sevdiğimi ifade edecek kelime dahi bulamıyorum... Kaçırılması büyük kayıp olur...

Ufak bir hatırlatma, animesi izlenecekse FMA Brotherhood serisi izlenmeli, ilk seri mangadan sapıp alakasız bir şekilde sonlandırılmıştı...
En son artiii tarafından 09 Ağu 2010 15:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
  Resim
Kullanıcı avatarı
nonstop

İşte çizimleri , konusu , konunun işlenişi bakımından rakipsiz manga.
Resim
Kullanıcı avatarı
simyager
Favori Manga: Sun Ken Rock, Gantz, Claymore, Berserk, Vinland Saga
Favori Anime: FMA Brotherhood, Basilisk, One Piece

artiii yazdı:FMA'i ne kadar çok sevdiğimi ifade edecek kelime dahi bulamıyorum... Kaçırılması büyük kayıp olur...

Ufak bir hatırlatma, animesi izlenecekse FMA Brotherhood serisi izlenmeli, ilk seri mangadan sapıp alakasız bir şekilde sonlandırılmıştı...
İmzan güzelmiş.
Bencede 1.seriyi atlıyıp Brrotherhood'ın izlenmeli. Hem kafanız karışabilir hemde Brotherhood manga'ya çok bağlı. Bağlı olmayan yerleride sonraki bölümlere izleyiciyi hazırlıyor (Yani bu kötü bir özelliği değil.). Hem ilkinden çok daha fazla aksiyon var.
Resim
Kullanıcı avatarı
artiii

simyager yazdı:İmzan güzelmiş.
Bencede 1.seriyi atlıyıp Brrotherhood'ın izlenmeli. Hem kafanız karışabilir hemde Brotherhood manga'ya çok bağlı. Bağlı olmayan yerleride sonraki bölümlere izleyiciyi hazırlıyor (Yani bu kötü bir özelliği değil.). Hem ilkinden çok daha fazla aksiyon var.
Teşekkürler (:

Animesinin güzel taraflarından biride dolu dolu olması, aman ha uzatalım, zamandan çalalım, araya filler sokalım, kırk saat bakışmalar atalim, bir kaç kişi arasında sürekli dönüp dolanan planlar yapalim gibi insanı kusturan unsurlar yok...

Her bir sayısı yaklaşık 45 - 50 sayfadan oluşan 108 sayilik manga, animede 64 bölümde işleniyor. Her bir anime 90 - 100 sayfa manga demek bu... Farkı anlamak için bir örnek; Naruto'nun 1 anime bölümü 2 sayı mangasına denk geliyor, yani 34 sayfaya... Ne kadar dolu dolu olduğu ortada... (:
  Resim
thecobra

Kesinlikle bende tavsiye ederim :)

Mükemmel eğlenceli bir seri...
Kullanıcı avatarı
taichi
Favori Manga: Shin Angyo Onshi
Favori Anime: Higurashi no naku koro ni
Konum: the wasteland that was once a mighty eastern kingdom

En sevdiğim shounen.. Hep de öyle kalacak. İzlemeye, okumaya, hayranı olmaya, merak içinde izleyip heyecan terleri dökmeye, ağlamaya, gülmeye, gülümsemeye, duygulanmaya değer bir seri.
Bir çok animeden farklı olarak Brotherhood anime serisi de mangaya sadık kalmış ve fazlalıklardan uzak durmuş.... Serinin değerine değer katmış...
Kurban olduğum Cow-sensei de seriyi fazla uzatıp can sıkıcı bir hale getirmemiş :D

Mutlaka bir bakın derim.
Resim
[o.A]
Favori Manga: Bleach , Naruto , Death Note , One Piece , Fullmetal Alchemist
Favori Anime: Bleach , Naruto , Death Note , One Piece , Fullmetal Alchemist : Brotherhood

Kesinlikle katılıyorum çok güzel bir seri.
Mangasını okumadım ama Brotherhood'u bir solukta bitirdim .
Benim de tavsiyemdir.. :)
Resim

Uploaded with ImageShack.us

“Fullmetal Alchemist” sayfasına dön